Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 25 Kwi 2024, 09:01


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Ravincall
Offline
 Temat postu: Re: D&D - Pen & Paper vs. cRPG
PostWysłany: 23 Wrz 2010, 13:53  
Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 17 Sty 2010, 10:17
Posty: 13
Favor: Neutralny
To teraz ja coś powiem od siebie jako że dwie osoby z mojej grupy sesyjnej się już wypowiedziały(Nox i MindReaver ;] )

D&D to system tak naprawdę niczym nie ograniczony a zwłaszcza podręcznikami, podobnie jak Nox często traktuję je jako podpowiedź a nie żelazną zasadę co(muszę przyznać) czasem nie podoba się części moich graczy(-.-)

Moje sesje opierają się głównie na odgrywaniu postaci i bazowaniu na ich emocjach i reakcji na to oczekuje od graczy(czym to właśnie oni mnie często denerwują -.- ). bo bądźmy szczerzy czy was jako GM'ów nie wnerwila by sytuacja typu:

GM: Widzicie jak niewielka grupa barbarzyńców pali wasze rodzinne miasto, wśród dymu i trzasku ogni słychać krzyki waszych przyjaciół trawionych przez ognie bądź przebijanych przez miecze, a krzyki gwałconych kobiet wwiercają się wam w uszy"

G1(wojownik P-N): Dosiadam swego konia i ruszam do miasta!
G2(czarodziej(CH-N): Ruszam za wojownikiem siejąc zniszczenie w szeregach wrogów czarami i starając się wzmocnić nas magią)
G3:(mnich N): Mam wylane jestem neutralny i w nic się nie mieszam...

Dokładnie takiej sytuacji nie było na moich sesjach ale kilka podobnych tak... i weź tu zachowaj spokój(ci z którymi gram wiedza jaki gracz tak najczęściej robi...)

Ale wracając do tematu To żeby zrobić dobrą sesję D&D trzeba znać dobrze swoich graczy wiedząc do czego są zdolni i w jakiej sytuacji jak zareagują(chociaż mniej więcej) Bo bez tego bywa ciężko.

Co do systemów miałem okazje pograć w wampira i młotka ale ciężko mi je ocenić bo to raczej akie sesje z biegu były a nie przygotowane jakoś dokładnie.

Moja propozycja. Jak kiedyś będziesz w trójmieście to się odezwij, zagrasz z nami. Może ci się spodoba? a jak nie to chociaż się czegoś napijemy :)
Góra
 Profil E-mail  
 
Owczy
Offline
 Temat postu: Re: D&D - Pen & Paper vs. cRPG
PostWysłany: 23 Wrz 2010, 18:31  
Awatar użytkownika

Zaprawiony w Bojach

Zaprawiony w Bojach

Rejestracja: 02 Mar 2010, 10:41
Posty: 83
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Gliwice

Serwer: Hardcore
Postacie: Koniasz - Fighter 19 - człowiek
Parma - Fvs 20 - Elf
Anchel - Bard/rouge 8/2 - Drow
Płeć: Facet
Hehe kiedy ja będę w trójmieście? Chyba w następnym wcieleniu ;) Ale jak będę się wybierał to się odezwę :)


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|