Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!

forum.DDOpl.com
Ostatnia wizyta: 25 Cze 2018, 03:52 Obecny czas: 25 Cze 2018, 03:52

[ 12 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Ravincall
 Temat postu: Re: D&D - Pen & Paper vs. cRPG
PostWysłany: 23 Wrz 2010, 14:53  
Zawadiaka

Zawadiaka

Favor: Neutralny
To teraz ja coś powiem od siebie jako że dwie osoby z mojej grupy sesyjnej się już wypowiedziały(Nox i MindReaver ;] )

D&D to system tak naprawdę niczym nie ograniczony a zwłaszcza podręcznikami, podobnie jak Nox często traktuję je jako podpowiedź a nie żelazną zasadę co(muszę przyznać) czasem nie podoba się części moich graczy(-.-)

Moje sesje opierają się głównie na odgrywaniu postaci i bazowaniu na ich emocjach i reakcji na to oczekuje od graczy(czym to właśnie oni mnie często denerwują -.- ). bo bądźmy szczerzy czy was jako GM'ów nie wnerwila by sytuacja typu:

GM: Widzicie jak niewielka grupa barbarzyńców pali wasze rodzinne miasto, wśród dymu i trzasku ogni słychać krzyki waszych przyjaciół trawionych przez ognie bądź przebijanych przez miecze, a krzyki gwałconych kobiet wwiercają się wam w uszy"

G1(wojownik P-N): Dosiadam swego konia i ruszam do miasta!
G2(czarodziej(CH-N): Ruszam za wojownikiem siejąc zniszczenie w szeregach wrogów czarami i starając się wzmocnić nas magią)
G3:(mnich N): Mam wylane jestem neutralny i w nic się nie mieszam...

Dokładnie takiej sytuacji nie było na moich sesjach ale kilka podobnych tak... i weź tu zachowaj spokój(ci z którymi gram wiedza jaki gracz tak najczęściej robi...)

Ale wracając do tematu To żeby zrobić dobrą sesję D&D trzeba znać dobrze swoich graczy wiedząc do czego są zdolni i w jakiej sytuacji jak zareagują(chociaż mniej więcej) Bo bez tego bywa ciężko.

Co do systemów miałem okazje pograć w wampira i młotka ale ciężko mi je ocenić bo to raczej akie sesje z biegu były a nie przygotowane jakoś dokładnie.

Moja propozycja. Jak kiedyś będziesz w trójmieście to się odezwij, zagrasz z nami. Może ci się spodoba? a jak nie to chociaż się czegoś napijemy :)

Owczy
 Temat postu: Re: D&D - Pen & Paper vs. cRPG
PostWysłany: 23 Wrz 2010, 19:31  
Awatar użytkownika

Zaprawiony w Bojach

Zaprawiony w Bojach

Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Gliwice

Serwer: Cannith
Postacie: Koniasz - Fighter 19 - człowiek
Parma - Fvs 20 - Elf
Anchel - Bard/rouge 8/2 - Drow
Hehe kiedy ja będę w trójmieście? Chyba w następnym wcieleniu ;) Ale jak będę się wybierał to się odezwę :)

Image

[ 12 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość