Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 25 Kwi 2024, 01:04


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
Vezka
Offline
 Temat postu: Vizka - Spellsinger/AA.
PostWysłany: 23 Mar 2011, 21:12  
Awatar użytkownika

Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 23 Mar 2011, 19:42
Posty: 16
Favor: Neutralny
Miejscowość: Kraków

Serwer: Hardcore
Postacie: Vizka
Opis: Madwoman
Płeć: Facet
Witam,
W końcu udało mi się zarejestrować na naszym prześwietnym forum, i tym samym wrzucam do oceny builda (Nie wiem czy to dobry temat, nie miałem cierpliwości) którym zamierzam grać po TR'cę.

Oto eksport z Character Plannera który powinien powiedzieć nam wszystko co chcemy wiedzieć :D

Character Plan by DDO Character Planner Version 3.7.1
DDO Character Planner Home Page

Level 20 True Neutral Elf Female
(2 Fighter \ 2 Ranger \ 16 Bard)
Hit Points: 264
Spell Points: 780
BAB: 16\16\21\26\26
Fortitude: 14
Reflex: 17
Will: 9

Starting Feat/Enhancement
Abilities Base Stats Modified Stats
(34 Point) (Level 1) (Level 20)

Strength 16 23
Dexterity 16 19
Constitution 14 16
Intelligence 8 10
Wisdom 8 8
Charisma 14 16

Tomes Used
+2 Tome of Strength used at level 7
+2 Tome of Dexterity used at level 7
+2 Tome of Constitution used at level 7
+2 Tome of Intelligence used at level 7
+2 Tome of Charisma used at level 7

Starting Feat/Enhancement
Base Skills Modified Skills
Skills (Level 1) (Level 20)

Balance 3 20
Bluff 2 3
Concentration 2 32
Diplomacy 2 3
Disable Device n/a n/a
Haggle 2 8
Heal -1 -1
Hide 3 4
Intimidate 2 3
Jump 7 22
Listen -1 1
Move Silently 3 4
Open Lock n/a n/a
Perform n/a 26
Repair -1 0
Search -1 2
Spot -1 1
Swim 3 6
Tumble n/a 5
Use Magic Device n/a 30

Level 1 (Fighter)
Feat: (Selected) Toughness
Feat: (Fighter Bonus) Weapon Focus: Ranged Weapons

Level 2 (Ranger)
Feat: (Favored Enemy) Favored Enemy: Evil Outsider


Level 3 (Ranger)
Feat: (Selected) Point Blank Shot


Level 4 (Fighter)
Feat: (Fighter Bonus) Power Attack


Level 5 (Bard)


Level 6 (Bard)
Feat: (Selected) Maximize Spell


Level 7 (Bard)


Level 8 (Bard)


Level 9 (Bard)
Feat: (Selected) Manyshot


Level 10 (Bard)


Level 11 (Bard)


Level 12 (Bard)
Feat: (Selected) Improved Critical: Slashing Weapons


Level 13 (Bard)


Level 14 (Bard)


Level 15 (Bard)
Feat: (Selected) Extend Spell


Level 16 (Bard)


Level 17 (Bard)


Level 18 (Bard)
Feat: (Selected) Weapon Focus: Slashing Weapons


Level 19 (Bard)


Level 20 (Bard)
Enhancement: Ranger Sprint Boost I
Enhancement: Elven Arcane Archer: Imbue Acid Arrows
Enhancement: Elven Arcane Archer: Imbue Explosive Arrows
Enhancement: Elven Arcane Archer: Imbue Force Arrows
Enhancement: Elven Arcane Archer: Imbue Force Burst Arrows
Enhancement: Elven Arcane Archer: Imbue Slaying Arrows
Enhancement: Elven Arcane Archer: Imbue Terror Arrows
Enhancement: Bard Inspired Attack I
Enhancement: Bard Inspired Attack II
Enhancement: Bard Inspired Attack III
Enhancement: Bard Inspired Damage I
Enhancement: Bard Inspired Damage II
Enhancement: Bard Inspired Damage III
Enhancement: Bard Lingering Song I
Enhancement: Bard Lingering Song II
Enhancement: Bard Lingering Song III
Enhancement: Bard Lingering Song IV
Enhancement: Bard Spellsinger I
Enhancement: Bard Spellsinger II
Enhancement: Valenar Elf Melee Damage I
Enhancement: Valenar Elf Melee Damage II
Enhancement: Racial Toughness I
Enhancement: Racial Toughness II
Enhancement: Ranger Favored Damage I
Enhancement: Elven Arcane Archer: Conjure +2 Arrows
Enhancement: Elven Arcane Archer: Conjure +3 Arrows
Enhancement: Elven Arcane Archer: Conjure +4 Arrows
Enhancement: Elven Arcane Archer: Conjure +5 Arrows
Enhancement: Elven Arcane Archer I
Enhancement: Improved Concentration I
Enhancement: Improved Concentration II
Enhancement: Bard Lyric of Song I
Enhancement: Bard Lyric of Song II
Enhancement: Bard Song Magic I
Enhancement: Bard Song Magic II
Enhancement: Bard Song Magic III
Enhancement: Bard Energy of the Music I
Enhancement: Bard Energy of the Music II
Enhancement: Bard Energy of the Music III
Enhancement: Ranger Dexterity I
Enhancement: Fighter Toughness I
Enhancement: Bard Wand and Scroll Mastery I



Tylko proszę o konstruktywną krytykę i ew. widoczne słabe punkty, a nie 'weź zrób virtuoso'. ;)

Kilka uwag:
- Potencjalne AC na selfbuffie z tarczą z eventu wynosi: 56
- Feat na 18 jest 'ruchomy' - tj. nie mam na niego pomysłu. Wziołem focus bo jest wymagany do ew. zmiany na warchantera.
- BAB 16 daje dostęp do czterech strzał na manyshocie - czyli maksymalnej ilości. (4 od 16)
- Dostęp do wszystkich kręgów czarów barda (yay! :D)

Ogólnie aktywny support biegający z falchionami (+4 dmg z elfa), rzucający pieśni, buffy i mogący offhealować (1100~ sp). Raz na dwie minuty wyjmuje łuk i robi trochę burst dps'a.

I proponowany ekwipunek - jakbyście mieli lepszy pomysł na item w danym slocie, dajcie znać:

Helmet:
Min II helmet: +45 hp, heavy fort, +5 prot.

Neck:
Torc of Prince-Raiyum-de II - Greater Spell Penetration VI, Wizardry III, Transform Kinetic Energy

Google:
Concordian opp Googles - Wizardy VI, +5 exc. charisma skills, +150 max spell points.

Armor:
Dragontouched Armor - (narazie) Heavy fort, +6 charisma, Destruction
(domyślnie) Healing amp 10%, +6 charisma, Destruction
Epic Duelist's Leathers - Feat: Mobility, Epic Nimbleness, Balance +15, Attack Bonus +2, +4 AC Dodge bonus, Blue Augment Slot

Cape:
Stormsinger Cloak - resistance +4, Perform +11, Sonic Guard, Anthem.
Epic Cloak of Night - Invisibility Guard, Ghostly, Deathblock, Nightmare Guard, Dodge bonus +2, DR 5/good.

Bracers: - Tu totalnie nie mam pomysłu. Ew. zamienie bracery z hełmem i zrobie bracery Min II. Ale wtedy jaki hełm?
Bracers of the Glacier - Glacial Assault, Spell Penetration VIII, Archmagi, Fire Shield(Cold)
Levik's Bracers - Levik's Defender, Healing Amplification 20%, Strength +6

Waist:
+6 con of Greater False Life. (Shavarath)

Boots:
Striding boots of Springing.
Firestorm Greaves.
Boots of Anchoring >D

Gloves:
Epic Charged Gauntlets - Greater Shocking Blow (20d6 on Vorpal), Strength +6, Greater Lightning Resist, Greater Might of the Abishai
Epic Brawling Gloves - Strength +7, Spike Studded, Glass Jaw Strike, Sneak Attack bonus +4, Yellow Augment Slot

Ring 1#:
Epic Ring of the Buccaneer - Dexterity +7, Swim +15, Underwater Action, Good Luck +2, Green Augment Slot

Ring 2#:
Warchanter's Band - Charisma +6, Exceptional Strength +1 (Socket: +2 Except Str)

Trinkets:
Bloodstone.
Voice of the Master.
Mysterious Bauble.
Greater Bold Trinket - Exceptional Seeker +2, Damage Bonus +1, Shocking Blow.


Weapons: Lit II bow, Epic Xuum, Min II falchion, Greenblade/Eventowy Sztylecik,

Dodatkowe itemy:
Epic Spellstoring Ring
Quiver of Alacity

(AA set)
Gilvaenor's Necklace - Constitution +6, Attack Bonus +2, Arcane Archer Set Bonus
Gilvenor's Ring - Dexterity +6, Exceptional Dexterity +1, Arcane Archer Set Bonus (Socket: +2 Except Dex)


Détruisons tous, c'est une obligation!
Góra
 Profil E-mail  
 
Kęs
Offline
 Temat postu: Re: Vizka - Spellsinger/AA.
PostWysłany: 24 Mar 2011, 08:51  
Mistrz Oręża

Mistrz Oręża

Rejestracja: 07 Kwi 2010, 14:42
Posty: 115
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: http://my.ddo.com/character/cannith/piewca/
http://my.ddo.com/character/cannith/kesior/
http://my.ddo.com/character/cannith/kompozytor/
http://my.ddo.com/character/cannith/archetypetwo/
Płeć: Facet
Zaczynaj od barda - więcej punktów na początek do rozdania. Trochę nie mam czasu może później coś dopisze, ale bulid jest TYLKO poprawny. Ogólnie moim zdaniem spellsinger to trochę dupa jest, a teraz jak mają zmienić, że hold nie będzie dawał autocritów to już w ogóle SS zostaje do leczenia... ;) Ogólnie będziesz miał uniwersalny build, zawsze będziesz mógł się zresetować na virtuosa lub warchantera to jest w porządku. Do bossów lub na trudniejszych poziomach w endgamie wręcz nie powalczysz - za mało hp i brak evasion. DC bedziesz miał niskie i przebić się przez SR też będzie Ci trudno (past life wiz trochę pomoże) i elfowi mają dać +1 do pen z elven arcanum, więc może otto irrestible będzie w miarę użyteczne, reszta czarów dmg lub cc możesz zapomnieć, zostają buffy + healing. Też myślałem o buildzie SS+AA i pierwsze co sprawdź to jak długi jest cooldown na czary podczas strzelania z łuku. Ja swoi, bardem docelowo ma być 14 warchanter 6 mechanic WF reapeter podczas strzelania z kuszy nie po czaruje. Za długo się strzela i za długo ładuje kusze, z łukiem może być lepiej ale sprawdź czy jest to akceptowalny czas i czy dobrze współgra z czarami mass leczącymi. Wydaje mi się, że w porównaniu do wizza strasznie odczujesz spadek mocy. Jak oglądam filmiki na youtube "solo walkthrough" jakiś questów to mi, żal dupę ściska, że bard nie ma żadnych czarów insta kill, bo najłatwiej grać arcane lub divne casterami.
PS. najnowszy char gen to 3.8.1
Góra
 Profil E-mail  
 
Vezka
Offline
 Temat postu: Re: Vizka - Spellsinger/AA.
PostWysłany: 24 Mar 2011, 09:14  
Awatar użytkownika

Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 23 Mar 2011, 19:42
Posty: 16
Favor: Neutralny
Miejscowość: Kraków

Serwer: Hardcore
Postacie: Vizka
Opis: Madwoman
Płeć: Facet
Dzieki za ocenę!

Cóź, rzeczywiście zastanawiałem się, jak można by podnieść ilość hp do okolic 500-set.
(Obecnie 264+10 z draconic vitality+30 z gfl+60 z cona+20 jeśli kiedyś zsocketuje w pierścieniu lub zbroi toughness+45 z min II+20 z self-rage'a. Sumarycznie: 449). Nie jest więc jakoś mega-tragicznie, shrouda powinienem przeżywać.

Półelf byłby doskonałym wyborem na tą kombinacje (brak kar do kondycji, możliwość wzięcia AA razem z ludzkimi bonusami do statów - enhancementy u półelfa są podzielona na parę grup, i te grupy się wzajemnie wykluczają. :P, dodatkowo prawdopodobnie 1d6 sneak attack dmg z rogue dilanette) - niestety brakowało by mi wtedy bonusu +2 do dexa, łucznictwo jednak rządzi się swoimi prawami. Nie mówiąc o tym, że wyglądają paskudnie.

Jeśli chodzi o CC to tak jak mówisz, głównie Irresistable Dance i tutaj mój spell pen (wliczając past life z wiza) będzie taki sam jak wiza. :)

Natomiast co do strzelania z łuku i czarowania - niestety nie sprawdza się to tak samo jak w przypadku repeatera - po strzale z łuku zanim rzuci się czar, trzeba odczekać około pół sekundy-sekundy - co jest długim czasem - a przy zmienie na nożyk do healinga - bardzo długim. Wydaje mi się jednak, że skoro przez 70% czasu będę biegał z falchionami (łuk tylko jak cooldown na manyshocie zejdzie), to dam radę wrzucić kiedy będzie potrzeba zmaxymilizowanego mass cure serious czy dwa (bez zmiany na nożyk), co powinno dać groupie parę sekund oddechu przed mass healem od kleryka.

No i trzeba pamiętać, że obecnie AA ze slaying arrows ma potworny burst dmg na manyshocie - na pewno nie będę odczuwał aż takiego spadku mocy w porownaniu do mojego gimpniętego wizarda. :)

Btw: Co do Solo Walktrought - nie można zapominać, że bard dysponuje czarami ze szkoły iluzji i zauroczeń, więc i tak teoretycznie soluje lepiej niż nie-casterzy. :)

Pozdrawiam!


Détruisons tous, c'est une obligation!
Góra
 Profil E-mail  
 
MindReaver
Offline
 Temat postu: Re: Vizka - Spellsinger/AA.
PostWysłany: 24 Mar 2011, 13:18  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 21 Lut 2010, 19:43
Posty: 180
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo/Łódź

Serwer: Hardcore
Postacie: Shevarra(Bard Spellsinger)
Lighthope(Fighter tank)
Ilune(Favored Soul heal)
Płeć: Facet
Jak feat z 18-tego lvlu jest lotny, a chcesz leczyć to dorzuć tam empover healing może? Będziesz miał bardzo mało czasu zmieniając broń itp. więc większy heal jak już poleci się przyda :) Co do BAB to nie lepiej ze zwoju divine power rzucać sobie? ładny boost +6 siły jeszcze skoro masz już bow str. I z tym zwojem to bym dorzucił jeden poziom barda zamiast fightera - zawsze to +1 spell pen, trochę sp, dodatkowe zaklęcia. A zwój divine power można w sklepie kupić. I jesteś pewny, że chcesz tam z falchionem biegać w ogóle? Bo bez melee możnaby było zaoszczędzić kolejny poziom woja i dać dodatkowy poziom barda, plusem byłoby dodatkowym to, że jeśli kiedyś wyjdzie ss tier 3, to byś mógł go też wziąć. Ale to tylko inne możliwości :)
Góra
 Profil E-mail  
 
Aurelius
Offline
 Temat postu: Re: Vizka - Spellsinger/AA.
PostWysłany: 28 Mar 2011, 11:22  
Awatar użytkownika

Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 04 Paź 2010, 20:59
Posty: 14
Favor: -42
Miejscowość: Wrocław

Serwer: Hardcore
Postacie: Aureliuzz - fvs
Troubles - paladin
Proxxy - ranger
Aureliaa - cleric/barbarian
Opis: JIHAD means war
Płeć: Facet
Wg mnie ten build jest całkiem dobry. Przez 20 sekund sprawdzi się jako dps przy manyshoocie (nawet z tak niskim str), z falchionami nie będzie zachwycał, ma piosenki, może leczyć własnymi spellami i scrollami. Co do wyboru barda wg mnie -> SS>Warchanter (chociaż wybierając taki build może warto by wybrać właśnie tą ścieżkę) > (długo nic) > Virtuoso.


/edit
Electric damage z eventowego trinketu nie działa chyba przy ranged atakach a nie wiem czy będzie ci się chciało oprócz broni switchować trinketu. Litany of the dead to też dobry trinket. W miejsce bracerów mógłbyś założyć te z ostatniego packu bo dają przyjemny sonic damage na 20-stkach ew. Glaciery. W miejsce rękawic mógłbyś założyć Epic Spectral Gloves, W miejsce eventowego ringa Verik's ring i necklace od niego( i mógłbyś też wybrać Enha z fightera zwiększający o 30% prędkość strzelania przy manyshoocie i stackuje się z hastem), który zwiększy ilość boostów. Combo AA jest trochę słabe według mnie bo oprócz dexa i ranged alacrity które nie stackuje się z hastem i można mieć je w quiverze nie daje nic specjalnego :)


Image

HATE ME!
I LOVE IT!
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|