Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 19 Kwi 2024, 12:01


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
MindReaver
Offline
 Temat postu: Re: Cleric - opis klasy
PostWysłany: 28 Kwi 2010, 20:13  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 21 Lut 2010, 19:43
Posty: 180
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo/Łódź

Serwer: Hardcore
Postacie: Shevarra(Bard Spellsinger)
Lighthope(Fighter tank)
Ilune(Favored Soul heal)
Płeć: Facet
FvS nie ma odpędzania nieumarłych. (przynajmniej w papierowym, tutaj nie wiem nie mam, ale raczej nie dodali mu tego skilla)

Co do charyzmy zależy kto jak gra. Jeśli chce się clera, który będzie stał z tyłu, leczył i rzucał zaklęcia, a nie będzie się angażował w melee to niepotrzebne mu str ani dex. Troche kondycji zawsze się przyda ale 18 mu tez nie potrzebne. Inta też nie potrzebuje. Więc Wis i Cha jak najbardziej. I nigdy nie powiedziałbym, że kler mający 16 charyzmy jest nieprzydatny. A to sama charyzma istnieje? Clera głównym atrybutem jest Wisdom, dopóki to ma w miarę wysokie zawsze będzie przydatny, obojętnie czy pozostałe punkty wyda w charyzmę czy co innego (a jeśli się zastanowić to i można być przydatnym klerem i na małym WIS, tylko trochę pomyśleć trzeba i znaleźć sposób na grę)

Zależy jak kto gra.
Góra
 Profil E-mail  
 
Hexer
Offline
 Temat postu: Re: Cleric - opis klasy
PostWysłany: 28 Kwi 2010, 21:32  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 19 Sie 2009, 17:30
Posty: 457
Favor: Pomocny

Serwer: Hardcore
Postacie: .
Franek Kimono
Hexer
Tryb
Chivay Zoltan
Jaskier Pankratz
Czarus
Płeć: Facet
Zawsze staram się by moi casterzy mieli przyzwoity DEX, nieraz pomaga przeżyć.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
MindReaver
Offline
 Temat postu: Re: Cleric - opis klasy
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 01:37  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 21 Lut 2010, 19:43
Posty: 180
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo/Łódź

Serwer: Hardcore
Postacie: Shevarra(Bard Spellsinger)
Lighthope(Fighter tank)
Ilune(Favored Soul heal)
Płeć: Facet
Cóż ja tu u clera w pełnej płycie Dexa potrzeby nie widzę... chyba że robisz splasha żeby mieć evasion, to wtedy zupełnie inna bajka (ale bazowy bonus do ref niski, więc nie jest tak dobrze wcale). Ale jak kto gra, znów się powtarzam;p Dobrze Ci się z tym gra, to najważniejsze.
Góra
 Profil E-mail  
 
Ebergar
Offline
 Temat postu: Re: Cleric - opis klasy
PostWysłany: 02 Gru 2010, 14:27  
Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 02 Gru 2010, 13:23
Posty: 46
Favor: Neutralny
Miejscowość: Białystok, Stormreach

Serwer: Thelanis
Postacie: Ebergar - Dwarven Cleric, Orien&Cannith
Opis: Spijacz Życia
Płeć: Facet
Dobra, poczytałem trochę ten temat o klerze, to i ja wtrącę swoje trzy grosze ;) może i mam niski level (tylko 6) ale daje rade zarówno solo jak i w teamie.

Moim skromnym zdaniem Dwarf Cleric to jeden z najlepszych kleryków na aktualne realia. Braki w charyzmie da się nadrobić przedmiotami z dopiskiem "dwarf only" (wyczaiłem pierścionek +3 do CHA, od 5 levela bodajże). Ponadto udało mi się nabyć tarczę tylko dla krasnoludów która mi daje Greater Divination III (czy jak się to nazywa), +40% leczenia dla wszystkich moich spelli leczących :) (czyli aktualnie 1-3 lvl) W połączeniu z Empower Healing Spell daje to masakryczny bonus do heala.

Naturalnie Empower wiąże się z manożernością, problem ten rozwiązał mi (po części) enhantment tylko dla krasnoludów - Dwarven Faith (na obecnym poziomie +30 do SP), ponadto enh ten występuje w miare tak często jak ten 'naturalny' klerykowy więc w tych poziomach można liczyć na solidny SP boost. W połączeniu z Mental Toughness daje to naprawdę dużo SP. Bonus można zwiększyć rzucając Owl's Wisdom ale nie polecam, chyba że z wanda. O ile się nie myle +4 Wisdom dało mi jakieś 15 SP (zapewne kolidowało się z przedmiotem).

Ponadto gdy takim krasnoludem ma się sensowny str, można zacząć bić w pierwszej linii bez większych obaw o stracenie czarów - Krasnoludy przecież mają naturalnie wzmocnioną Budowę i z tego tytułu - jeden z największych współczynników koncentracji.

Niestety nawet mimo wspomnianych przeze mnie przedmiotów dwarf-only, taki kleryk kuleje w odganianiu nieumarłych. Można to zmienić za pomocą buffa na Charyzmę, bądź też bonusu Sacred. Za plus można by uznać fakt iż mając charyzmę na modyfikatorze -2, nadal minimalną ilością Odegnań pozostaje 3. Przydatne jeżeli się wykorzystuje enhanty będące zamiennikiem Odegnania.

Jestem początkującym graczem i jak na razie podoba mi się build mojej postaci. Zobaczymy jak będzie na wyższych poziomach.


Motto - "Tak Cię poleczę, że się nie pozbierasz."
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|