Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!

forum.DDOpl.com
Ostatnia wizyta: 26 Wrz 2018, 02:39 Obecny czas: 26 Wrz 2018, 02:39

[ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Aniol
 Temat postu: Re: Cleric - opis klasy
PostWysłany: 16 Sty 2010, 15:21  
Awatar użytkownika

Moderator: Anioł Stróż

Moderator: Anioł Stróż

Serwer: Cannith
Postacie: Aniol
Opis: Wasz ANIOŁ STRÓŻ
Jesli ktos niechce isc sciezka rozwoju sugerowana przez gre proponuje zawsze przejzec http://forums.ddo.com/showthread.php?t=147492 i wybrac pasujacy sobie schemat rozwoju.

jaxoo
PostWysłany: 08 Mar 2010, 15:53  
Awatar użytkownika

Włóczykij

Włóczykij

Favor: Neutralny

Postacie: Ksiadz Robak cleric 14lev
Opis: yyyeee
Chce napisać kilka słów o kleryku jakim mam przyjemność teraz farmić na foczkach
\,,/
Jest to tylko i wyłącznie moje osobiste spostrzeżenie wynikające ze specyfiki mojej
gry nie korzystam z gotowych buldów tylko próbuje wszystko w praktyce.

Co do wyboru rasy to polecał bym człowieka dodatkowy atut
elf i krasnolud to raczej wybór bardziej kosmetyczny a co do reszty to
na upartego można wszystko.

------------------------------------------------------------------
Na początek chcę zacząć pewną kwestie a mianowicie :
-talent Empower Healing Spell który jest absolutnie nie przydatny
kleryk nie powinien być traktowany jako główny Heller od tego jest Favored Soul
-------------------------------------------------------------------
-widziałem jak pod nawałnicą beholderów afera była duża a każdy tracił hp z szybkością
wystrzelonego pociska z ubota jeden favored soul łatał cały team i miał prawie cały zapas many
kleryk w podobnej sytuacji nakrył by się kapciami i spokojnie można recal wciskać.
--------------------------------------------------------------------
Kleryk w moim przekonaniu to raczej wspomagacz trochę buffnie trochę
pomorze leczyć od czasu do czasu walnie jakieś blade barier :D a i na pvp pośmiga
w questach o mniejszym stopniu trudności to poradzi sobie z leczeniem ALE nie tak dobrze jak soul

-----------------------------------------------------------------------
-charyzma robienie klera z 20 charyzmy to nieporozumienie owszem jeśli jest to
kler pure pve odpędzanie nieumartych to dobra sprawa ale nie na
każdy Quest = Cleric Divine Might IV wygląda sympatycznie ale 20 base
charyzma :O LoL po co i na co komu to lepiej już te punkty w kondycje wpakować a kler
pod meele to jak robienie z maga wojownika = FAIL
Złota zasada która w większości się sprawdza mówi: jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego
--
Wniosek jest taki aby ładować w moc zaklęć/zapas many i jak najwięcej armor clas + HP
I traktować kleryka bardziej jako maga/support w płytowej zbroi a favored soul jako helera pełną gębą
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-czar z 6 lev Banishment jest overpower wystarczy mieć talenty w magiczną penetrację i niektóre questy to spacer po parku np. INVADERS !
-myślę że najrozsądniej będzie zainwestować Extend Spell – absolutna podstawa w party kox
-Enlarge Spell, Empower Spell i ten talent co aktywny podwaja obrażenie z czarów którego nazwy nie pamiętam polecam na pvp
Cleric Divine Healing = FAIL nie polecam trwa krótko i słabo leczy lepiej leczyć wandem
Cleric Divine Vitality = polecam bardzo dobre sam jeszcze tego nie wziąłem ale zamierzam pod koniec jak starczy punktów oczywiście
Cleric Smiting = podstawa trza mieć
Cleric Life Magic = bez tego ani rusz
Cleric Wand and Scroll Mastery = warto w to zainwestować 2-3 poziomy kox
--------------------------------------
Przywołanie potworaka to moim zdaniem jak mamy za dużo slotów na czary
wolne to od niechcenia można wziąć ale szkoda na to SP bo bydlaki przeważnie
blokują się gdzieś w ścianach ,giną w szczelinach pałętają się bez celu.
Create Undead z 6 lev lepiej się sprawdza jak troll z tego samego poziomu
To tyle jako że mam skromny zaraz 13 dopisze coś jak zjem więcej kaszy

Inhis
PostWysłany: 08 Mar 2010, 15:59  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Favor: Dostrzeżony

Postacie: Inhiss 8wiz/2rogue (reincarnated form sorc)
Inhissss 12lvl clerick
Opis: Oficer Gildii DDOpl
jaxoo napisał(a):

Hehehe ^^

Hexer
PostWysłany: 08 Mar 2010, 17:08  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Favor: Pomocny

Postacie: .
Franek Kimono
Hexer
Tryb
Chivay Zoltan
Jaskier Pankratz
Czarus
jaxoo napisał(a):

Moj ma to zawsze wlaczone i dziala bardzo ladnie. W dodatku jak jest to jedyna metamagic, ktora mozna zlagodzic przy pomocy enhancements by zarla mniej many.

Cytuj:
-widziałem jak pod nawałnicą beholderów afera była duża a każdy tracił hp z szybkością
wystrzelonego pociska z ubota jeden favored soul łatał cały team i miał prawie cały zapas many
kleryk w podobnej sytuacji nakrył by się kapciami i spokojnie można recal wciskać.

Czemu ich po prostu nie zabil? Moze dlatego, ze jego DC bylo tak niskie, ze tylko leczyc umial? ;)

Cytuj:
Kleryk w moim przekonaniu to raczej wspomagacz trochę buffnie trochę
pomorze leczyć od czasu do czasu walnie jakieś blade barier :D a i na pvp pośmiga
w questach o mniejszym stopniu trudności to poradzi sobie z leczeniem ALE nie tak dobrze jak soul

Masz jakies dziwne spojrzenie. Dobry cleric moze i leczyc i dawac buffy i zabijac. Znacznie wiecej FvS nie jest nastawionych na leczenie.

Cytuj:
-charyzma robienie klera z 20 charyzmy to nieporozumienie

Tu sie zgodze, Turn Undead dziala za slabo by marnowac na to punkty. Zwykle nie daje nic w CHA bo po co.

Cytuj:
I traktować kleryka bardziej jako maga/support w płytowej zbro

A moj lata w szmatkach. :)

Cytuj:
i a favored soul jako helera pełną gębą

Praktyka jest taka, ze czesto trudno znalezc jakiegokolwiek healera. Wtedy nawet melee specced FvS z Great Sword musi wystarczyc.

Cytuj:
-czar z 6 lev Banishment jest overpower wystarczy mieć talenty w magiczną penetrację i niektóre questy to spacer po parku np. INVADERS !

Overpower? Tego bym nie powiedzial. Ale w Invaders sie sprawdza. Znacznie lepsza jest BB, bardziej uniwersalna.

Cytuj:
-Enlarge Spell

Mozna sobie dobrze radzic bez, tym bardziej, ze najlepszy DMG to BB a ta nie uzyje Enlarge.

Cytuj:
Empower Spell i ten talent co aktywny podwaja obrażenie z czarów którego nazwy nie pamiętam polecam na pvp

Masz na mysli Maximize? Wiesz ile many ci zezre BB z oboma wlaczonymi?

I przyznam, ze sporo feats juz poleciles, policzmy....
Empower, Maximize, Enlarge no i zapewne Mental Toughness i Imp. MT, to juz 5 z 7 dostepnych.

Cytuj:
Cleric Divine Vitality = polecam bardzo dobre sam jeszcze tego nie wziąłem ale zamierzam pod koniec jak starczy punktów oczywiście

Jak olales CHA to szkoda pradu. Zreszta i tak o pomaga innym a nie tobie.

Cytuj:
Cleric Smiting = podstawa trza mieć

Po to by jeden czar poprawic, ktory i tak nie jest rewelacyjny? ;(

Cytuj:
Przywołanie potworaka to moim zdaniem jak mamy za dużo slotów na czary
wolne to od niechcenia można wziąć ale szkoda na to SP

Moj hezrou potrafi nieraz niezle pomoc.

Cytuj:
To tyle jako że mam skromny zaraz 13 dopisze coś jak zjem więcej kaszy

Hmmmm... :-D

Image

Skan
PostWysłany: 08 Mar 2010, 17:33  
Awatar użytkownika

Mistrz Oręża

Mistrz Oręża

Serwer: Argonessen
jaxoo napisał(a):

Uhhh....
Favored Soul = kleryk z większym potencjałem. Jednakże który jest lepszym "healerem" zależy od buildu/skilla/okoliczności i pośrednio wyposażenia również. W DDO mało jest sytuacji w których można sobie pozwolić na generalizację. Różnica pomiędzy nimi jest analogiczna do wizarda i sorca: wszechstronność vs power i więcej sp, ale nie można mówić, że jeden jest lepszą klasą w "czymś" od drugiej - bo takie porównania nie mają sensu. Zawsze znajdzie się coś, co pozwoli powiedzieć: "tak, ale...", i co sprawi, że "lepszość" będzie się zacierać. Np, "Tak, ale cleric ma większy potencjał w AP na wspomaganie czarów leczących, gdy FvS już takich nie ma."

Empower Healing Spell jest featem podobnym do empower - różnica jest taka, że empower healing działa tylko na czary leczące (cures i heal - w tym mass), podczasy gdy empower działa na wszystkie czary zadające dmg (w tym cures/mass cures też), ale już nie działa na czary Heal/mass heal. Heal/mass heal to najefektywniejsze czary leczące (w stosunku do wydanej many) i FvS może sobie pozwolić na wzięcie empower kosztem empower heals i bazowanie w leczeniu na curesach, bo jego baza SP mu na to pozwoli, a empower doda dmg do czarów ofensywnych. Z tym że, nie ma nic "lepiej" leczącego od mass heals + wszystkie AP wydane poprawnie + empower healing spell w wydaniu kleryka. Czyli kolejne, "tak, ale...". I jak wyżej pisałem, znaczenie ma jeszcze kto kierują postacią i jak jest zbudowana.

A najlepiej zrobić samemu clerica lvl 20 i FvS 20, żeby zobaczyć co i jak :)

A rapparee by name and deed

Recca
PostWysłany: 08 Mar 2010, 18:36  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Postacie: Recca, Tiviel, Recster, Tinuvel
Mass Heal ma dwie zasadnicze wady, które dość mocno ograniczają jego przydatność. Po pierwsze działa tylko na 6 osób, więc na raidach jest nieprzydatny. Po drugie ma bardzo długi czas rzucania, za długi by bezstresowo można nim leczyć w trakcie walki. Poza tym często leczy więcej niż potrzeba (overheal).

Efektywność czarów zależy też od buildu i sprzętu samego healera jak i party. Trzeba nauczyć się wybierać odpowiedni czar w określonej sytuacji. Wybierać najtańszy czar, który wyleczy daną postać, bez powodowania overheala, dzięki temu można oszczędzać manę.

Skan
PostWysłany: 08 Mar 2010, 19:13  
Awatar użytkownika

Mistrz Oręża

Mistrz Oręża

Quicken dla szybkości, 2 clericów w raidzie każdy z targetem na innego meele (a nie jest ich 12 na bossie, więc raczej nie zdarza się, żeby kogoś ominęło + nie samymi mass healami się leczy), do tego wyczucie momentu żeby zbyt dużego overheala nie było (bo jakiś zawsze będzie), i w ten sposób mass-heal działa jak należy :). Nawet jednak z masywnym overhealem (bo np cleric jest zlagowany i po prostu musi tym spamowac bo nie ma HP innych w czasie rzeczywistym), jest to nadal bardzo tani czar z imponującymi numerkami.

Najtańszy "manowo" czar leczący w stosunku do efektu jaki daje = heal/mass heal u clerica z empower healing i odpowiednimi AP.
Ew. darmowe CLW z max/emp u 20 lvl FvS : :D

Inhis
PostWysłany: 08 Mar 2010, 19:52  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Postacie: Inhiss 8wiz/2rogue (reincarnated form sorc)
Inhissss 12lvl clerick
Opis: Oficer Gildii DDOpl
Mimo, że klerykiem nigdy nie grałem to leczenie nie raz dostaje. I faktycznie heal robi często overheal. Fakt, że mam 300hp ale zwykle całe party nie ma po 600. Do tego dochodzi quicken - dodatkowy koszt many. Gdy używasz słabszych czarów nie trzeba Ci quicken. Naturalnie heal ma jeszcze inne bonusy ale jeśli gadamy tylko o leczeniu to jestem zwolennikiem jednak słabszych czarów :)

Skan
PostWysłany: 08 Mar 2010, 20:34  
Awatar użytkownika

Mistrz Oręża

Mistrz Oręża

@Inhis

Heal = ~50 sp i na niższych levelach daje praktycznie całe HP + usunie wszelkie "zanieczyszczenia" z postaci, na wyższych podobnie jeśli dobry build/gear clerica/FvS. Jeśli za "słabszy" czar uważasz na przykład Moderate/serious/crit cure, to taki uleczy cię za ~100-200 hp przy podobnej lub większej (crit) manie. Jest różnica? ;) Konkurencyjne mogą być mass cury, ale tu ekonomia SP też jest dyskusyjna i zupełnie inna para kaloszy (bo czasem lepiej wyleczyć najbardziej poturbowanych Healem, a resztę zostawić po walce i "topnąć" czymkolwiek, co nie zabiera SP).

Przy Mass Healu jest w zwykłym queście jeszcze lepiej (oczywiście sytuacyjnie): ~80-100 sp, a każdy dostaje potężna dawkę HP. Overheal nie ma nic do tego - ważne, że przy relatywnie niskim koszcie many masz full HP gdy tego potrzebujesz. Oczywiście nie rozmawiamy o ekstremach, jak single healowanie kogoś, komu brakuje 10% hp - bo to faktycznie niepotrzebne. Overheal do Mass Heal był poruszony w kwestii raidów, i tam na to trzeba uważać, z tym że czasami nie ma wyjścia przy lagu. Quicken na clericu powinno być używane tylko sytuacyjnie lub gdy akurat SP ci wisi - raidy/mass heale lub sytuacje gdy nie można sobie pozwolić na spell failure lub potrzebujesz rzucić szybko czar, bo parę sekund później może być wipe.

Cytuj:
Gdy używasz słabszych czarów nie trzeba Ci quicken.

"Słabość czarów" nie ma nic wspólnego z Quicken, więc nie do końca rozumiem oo chodzi ;)

Cytuj:
Naturalnie heal ma jeszcze inne bonusy ale jeśli gadamy tylko o leczeniu to jestem zwolennikiem jednak słabszych czarów

Nie wiem na jakim levelu jesteś, ale większość swojego "życia" postacie spędzają na 20 (chyba, że zamierzają TRować w nieskończoność). Wtedy meele mają 500 i wyżej (a przynajmniej powinni - nie licząc rogue itp), a barbarzyńcy potrafią osiągać ~800. Heal/Mass heal jest wtedy jedynym wyjściem dla clerica (który nie może sobie pozwolić na spam mass curami jak FvS) - alternatywa nie istnieje. No chyba, że Heal jest akurat na cooldownie ;p

jaxoo
PostWysłany: 08 Mar 2010, 22:33  
Awatar użytkownika

Włóczykij

Włóczykij

Favor: Neutralny

Postacie: Ksiadz Robak cleric 14lev
Opis: yyyeee
Cytuj:
Moj ma to zawsze wlaczone i dziala bardzo ladnie. W dodatku jak jest to jedyna metamagic, ktora mozna zlagodzic przy pomocy enhancements by zarla mniej many.

jak dla mnie strata punktów na Cleric Improved Empower Healing III Cost: 6 action points żeby zużywało o 4 mniej many :mag:

Cytuj:
Czemu ich po prostu nie zabil? Moze dlatego, ze jego DC bylo tak niskie, ze tylko leczyc umial?

nie wiem wyślę do niego maila i zapytam :noo:

Cytuj:
A moj lata w szmatkach.

jak znajdę coś z lepszymi buffami od plate+3 z mithiru też zmienię na kimono i ciepłe kapcie

Cytuj:
Praktyka jest taka, ze czesto trudno znalezc jakiegokolwiek healera.
Wtedy nawet melee specced FvS z Great Sword musi wystarczyc.

ale jak już w praktyce się znajdzie sprawdzi się lepiej \,,/

Cytuj:
Overpower? Tego bym nie powiedzial. Ale w Invaders sie sprawdza.
Znacznie lepsza jest BB, bardziej uniwersalna.

jak jest sie klerykiem ma się więcej slotów na czary i można bez problemu wziąć banishment i BB
dla mnie czar który wygania potwora 1hitem jest owerpower :D oczywiście nie działa na każdego prawda!

Cytuj:
Mozna sobie dobrze radzic bez, tym bardziej, ze najlepszy DMG to BB a ta nie uzyje Enlarge.

to raczej do kombinowania ale walnięcie np AOE obszarowej
z bardzo daleka jest miłe i przyjemne Symbol of Stunning lub Fire Storm

Cytuj:
Masz na mysli Maximize? Wiesz ile many ci zezre BB z oboma wlaczonymi?

pewnie nie mało ;)
Cytuj:
I przyznam, ze sporo feats juz poleciles, policzmy....
Empower, Maximize, Enlarge no i zapewne
Mental Toughness i Imp. MT, to juz 5 z 7 dostepnych.

wcale nie znaczy że mam je wszystkie to nie pokemon
zwracam uwagę na te które są dla klera dobre w moim przekonaniu :ork:

Cytuj:
Jak olales CHA to szkoda pradu. Zreszta i tak o pomaga innym a nie tobie.

jeśli mowa o pvp tak jeśli o pve to się nie zgodzę

Cytuj:
Po to by jeden czar poprawic, ktory i tak nie jest rewelacyjny?

prawda jest taka że rewelacyjne czary pod dmg ma wizzard nie kleryk

Cytuj:
Moj hezrou potrafi nieraz niezle pomoc.

w to nie wątpię czasem zatnie się przed
drzwiami i będzie walił do wrogów których nie widać :> :>

dzięki za jak by nie było konstruktywną wypowiedz .każde zainteresowanie cieszy :D

[ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości