Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 19 Kwi 2024, 12:48


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
celdor
Offline
 Temat postu: Wizard build
PostWysłany: 28 Maj 2010, 11:44  
Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 28 Maj 2010, 11:23
Posty: 6
Favor: Neutralny

Serwer: Hardcore
Postacie: Milies Redfinland - Cannith
Płeć: Facet
Witam wszystkich bardzo serdecznie

Jestem nowym graczem w DDo natomiast duzo gralem i w papierowa wersje tej gry jeszcze w ADD i mechanike na jakiej ta gra sie opiera znam. Mam natomiast kilka pytan i potrzebowal bym troche pomocy.

Czytaja rozne fora rowniez wasze nienatknolem sie prawie na build czystego maga co nie ukrywam mnie mocno zdziwilo . Jest strasznie duzo buildow multi klasowych natomiast czystych nie ma prawie wcale. Chcialbym poprosic kogos o wskazanie moze takiego buildu lub jakiegos linka do niego. Mam jakas wstepna wizje swojejego maga ale z racji tego ze chcialbym potem tez raidowac, wiec moze nalezy zwrocic na cos szczegolna uwage o czym nawet nie poysle .
Z gory wielkie dzieki za pomoc

Moj mag ma 3 lv i jest elfem , widze ze duzo osob gra nowa rasa golemow jednak ona nie wchodzi w rachube.


Milies Redfinland
Góra
 Profil E-mail  
 
Ravenger
Offline
 Temat postu: Re: Wizard build
PostWysłany: 28 Maj 2010, 11:58  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 17 Lis 2009, 15:56
Posty: 359
Favor: Respektowany

Serwer: Thelanis
Opis: Forumowa wyszukiwarka
Płeć: Facet
Myślę że to głównie dlatego iż wizard nie jest trudną klasą do prowadzenia - możesz zmieniać czary bez żadnych dodatkowych kosztów, pakujesz punkty w INT i CON, wybierasz odpowiednie featy (Toughness, Mental Toughness, Extend, Empower, Maximize, Highten). Ludzie często robią 18/2 wiz/rogue (za dwa poziomy rogue dostajesz Evasion, poza tym z racji wysokiego INT możesz łatwo rozbrajać pułapki, jeśli jeszcze do tego jesteś WF to możesz sam się leczyć - praktycznie idealna kombinacja do solowania, do tego klasowe UMD z racji rogue).
Pozostaje jeszcze kwestia czy chcesz robić nekromantę (Pale Master) czy nie.
Możesz zobaczyć główne forum DDO, możesz znajdziesz jakiś build który będzie Tobie odpowiadał http://forums.ddo.com/forumdisplay.php?f=30

Możesz też sam spróbować zrobić swój build korzystając z DDO Character Planner, a potem wrzucić go na forum do oceny
http://www.rjcyberware.com/DDO/DDOCharGen.html


Image
"Koboldy były dla niego jak cukierki - nigdy nie mógł przestać na jednym..."
Góra
 Profil E-mail  
 
Lotti
Offline
 Temat postu: Re: Wizard build
PostWysłany: 28 Maj 2010, 12:45  
Zabójca Trolli

Zabójca Trolli

Rejestracja: 29 Gru 2009, 02:59
Posty: 215
Favor: Dostrzeżony
tak na wszelki wypadek, to granie nakromanta to juz nie jest takie latwe. oczywiscie jezeli to ma byc naprawde nakromanta, bo Pale Master to obecnie jest fun a nie power, i wiekszosc graczy nie bardzo wie, jak ma wspolpracowac.

prosty przyklad jest taki, ze majac dwa fokusy nekromancji i jeszcze jakis trzeci z itemu calkiem przyjemnie jest widzac bende szkieletow rzucic sobie halt undead. a wtedy...
wszyscy stoja jak wryci i czekaja, az szkielety sie spala, zamiast obkladac je stojace jak kolki i nie robiace nikomu krzywdy. i jeszcze sie dziwnie pytaja:
- nie spalily sie?
- o! trzeba walczyc? lol
nie trzeba. mozna zostawic i pojsc sobie spokojnie dalej... w koncu wsrod nieumarlych sa najpiekniejsze spacery ;)
...zreszta mozesz tez miec forme zjawy i wogole spacerowac sobie wsrod niczego nie swiadomych wrogow stojacych pol metra od ciebie. oczywiscie silent movie i hide na maxa, tak jak w firmowym nekromancie to jest zrobione. fun jest niesamowity. ale nie polecam, jak nie chcesz sie uzerac z ludzmi, ktorzy oczekuja, ze mag jest od ciskania haste i firewalla.

PS: ludzi grajacych dla fun'u spotyka sie znacznie czesciej na platnych misjach niz na darmowych. to tak mowie, zeby miec swiadomosc robiac postac rowniez spolecznych zaleznosci a nie tylko technicznych. mozesz miec swiatna postac, z historia, z oryginalnym pomyslem i bedziesz sie potem mocno frustrowal (ja tak mam niestety), ze nie mozesz sobie pograc z klimatem, bo mechanika gry wymusza na tobie takie a nie inne zachowania, a do mechaniki podporzadkowuje sie wiekszosc graczy, bo nie ukrywajmy jest wtedy latwiej i szybciej.

PS2:
zupelnie nie na temat, ale az mi sie cisnie to pytanie:
przeszedl ktos The Enemy Within bez firewalla?


wg mnie, najfajniejszy (jak dotychczas) pomysl na postac:
http://www.youtube.com/watch?v=-UqSHCIJ1jo
super zabawa:
http://www.youtube.com/watch?v=-lpFjS_7 ... re=related
Góra
 Profil E-mail  
 
Asgarna
Offline
 Temat postu: Re: Wizard build
PostWysłany: 28 Maj 2010, 13:27  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 22:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
Aby grac czystym magiem to zapewne zdobędzie on power jak wyjdzie PrE Arcymag. A tak na teraz to Ravenger odpowiedział w 100%. Buildow nie ma, bo postać jest prosta, wystarczy troszeczkę poczytać i już gotowa. Ewentualnie napisz, co chcesz zrobić ze swoją postacią i zaplanuj ją a my się do tego odniesiemy :)

Pozdrawiam
Góra
 Profil E-mail  
 
celdor
Offline
 Temat postu: Re: Wizard build
PostWysłany: 31 Maj 2010, 08:22  
Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 28 Maj 2010, 11:23
Posty: 6
Favor: Neutralny

Serwer: Hardcore
Postacie: Milies Redfinland - Cannith
Płeć: Facet
wielkie dzieki za rady i chyba sprobuje pale master , jak nie wyjdzie zawze mozna zrobic lesser reinkarnacje ( jesli dobrze rozumiem jej dzialanie ) i rozlozyc talenty na nowo


Milies Redfinland
Góra
 Profil E-mail  
 
Lotti
Offline
 Temat postu: Re: Wizard build
PostWysłany: 31 Maj 2010, 14:54  
Zabójca Trolli

Zabójca Trolli

Rejestracja: 29 Gru 2009, 02:59
Posty: 215
Favor: Dostrzeżony
ta mniejsza reinkarnacja jest platna i trzeba ja nabyc w DDO Store i jest nieoplacalna. maga mozesz przerobic z Pale Mastera na zwyklaego w kazdej chwili za zloto zmieniajac entchanchmenty u trenara i dwa featy u Freda.
jedyne czego nie bedziesz mogl zmienic to punkty skill wydane na hide i movie silenty. ale przeciez nic nie szkodzi miec zwyklego maga z dobrym kryciem i cichym chodzeniem. to sie zawsze moze przydac.
a jakby ktos sie pytal po co to hide i movie silenty akurat nekromancie, skoro tak sie robi Shadow Maga, to po to, zeby w pelni wykorzystac mozliwosci formy Upiora, ktora Pale Master moze przybrac.


wg mnie, najfajniejszy (jak dotychczas) pomysl na postac:
http://www.youtube.com/watch?v=-UqSHCIJ1jo
super zabawa:
http://www.youtube.com/watch?v=-lpFjS_7 ... re=related
Góra
 Profil E-mail  
 
celdor
Offline
 Temat postu: Re: Wizard build
PostWysłany: 30 Cze 2010, 09:54  
Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 28 Maj 2010, 11:23
Posty: 6
Favor: Neutralny

Serwer: Hardcore
Postacie: Milies Redfinland - Cannith
Płeć: Facet
mama jeszcze pytanie odnosnie armorow jakie uzywacie. Mag zawsze według mnie biegal w szmatach ale ostnio wypadla mi fajna zbrojka mirthal brestplate , ktora jest traktowana jako light . Zastanawiam sie czy nie wziasc Elven arcane fluidyty i jej nie uzywac ( bede wtedy mial 10% na fail speli ale za to duzo wiekszy armor) . Problemem jest to ze pojawia sie komunikat ze nie posiadam proficiency w jej uzywaniu.
Mam zatem pytanie zatem czego wy magowie uzywacie jako armorow i co powoduje brak umiejetnosci w noszeniu danego typu zbroi bo zalozyc ja moglem.

Z gory dzieki za podpowiedzi


Milies Redfinland
Góra
 Profil E-mail  
 
Ravenger
Offline
 Temat postu: Re: Wizard build
PostWysłany: 30 Cze 2010, 10:01  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 17 Lis 2009, 15:56
Posty: 359
Favor: Respektowany

Serwer: Thelanis
Opis: Forumowa wyszukiwarka
Płeć: Facet
Założyć możesz ale dostajesz kary (chyba obniża umiejętności związane z armor check albo to-hit).
Jako WF używaj Docent, w innym przypadku Robe/Outfit.
Nie osiągniesz pewnie żadnego sensownego AC, do tego 10% ASF które najczęściej lubi zadziałać w najmniej odpowiednim momencie. Twoją obroną ma być Stoneskin i Blur/Displacement.


Image
"Koboldy były dla niego jak cukierki - nigdy nie mógł przestać na jednym..."
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|