Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 20 Kwi 2024, 13:36


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Ankalagon
Offline
 Temat postu: Warforged - Wizard - parę pytań
PostWysłany: 02 Cze 2010, 00:22  
Awatar użytkownika

Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 04 Sty 2010, 15:06
Posty: 31
Favor: Neutralny
Miejscowość: Gród nad Motławą

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Hej zbieram TP na Warforge bo wizarda chciałem zrobić i mam parę pytań

1. Jako Warforge będę korzystał ze skilla i spelli repair więc czy opłaca sie nadal pakować w UMD bo czytałem że to głównie do scrolli i różdżek do heala (pancerz broń niepotrzebne) ewentualnie itemy z ograniczeniami klasowymi albo rasowymi jakieś dobre nie wiem jak uważacie

2. Wszyscy tak zachwalają tego Warforge ale się chcę jeszcze upewnić jak bardzo przeszkadza to 5% spell failure o którym w compedium piszą bo mnie to trochę zmartwiło jak przeczytałem

3. Czemu opłaca się dawać mixa z rogue Evasion to da mi szansę uniknięcia obrażeń z np własnych fireballi, a gdybym poszedł w pale mastera i używał zaklęć uśmiercających natychmiast takich jak np finger of death :czacha oczy: (jakby co to ja w tej grze jestem raczej nowy nie wiem jak tam u mobów z savami ale znam trochę zasady z innych gier D&D na kompa)

4. Poza repairami to jakie spelle byście polecali fireball, haste, jakiś finger of death co jeszcze z tych najważniejszych bo i tak będę się pewnie każdego fajnego spella starał nauczyć

5. Jakie featy byście szczególnie polecali uwzględniając rasę (bo pewnie jakieś featy rasowe ma) a buildy znajdowałem dla Warforgów Sorcererów sporo a dla Wizów mało tylko opinie że Wizem tej rasy byłoby łatwiej lub trudniej grac zdania były niestety rozbieżne

6. I najważniejsze na co radzilibyście szczególnie zwrócić uwagę czego tu nie ująłem przy tworzeniu i rozwoju Warforga Pale Mastera

Proszę, może to są (pewnie tak) głupie pytania ale w DDO dużo doświadczenia nie mam z D&D to głównie grałem w BG i IWD trochę w NVN ale żadnej części NVN do końca nie przelazłem bo mi się nie chciało ;P

Z góry dziękuje za pomoc
Góra
 Profil E-mail  
 
Ravenger
Offline
 Temat postu: Re: Warforged - Wizard - parę pytań
PostWysłany: 02 Cze 2010, 01:21  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 17 Lis 2009, 15:56
Posty: 359
Favor: Respektowany

Serwer: Thelanis
Opis: Forumowa wyszukiwarka
Płeć: Facet
Tak na szybko bo już późno, jutro się bardziej rozpiszę.

1 - skill repair jest praktycznie bezużyteczny. Jako wizard masz sporo punktów umiejętności, jeśli do tego splashujesz z rogue masz klasowe UMD (czyli możesz zwiększyć je o 1 pkt na poziom, w przypadku umiejętności pozaklasowych tylko o 0,5 punkta). Ale póki co w DDO jest bug i wizard może używać każdego scrolla bez testów UMD - przynajmniej wczoraj jeszcze działało :D

2 - możesz zmiejszyć ASF do 0 (korzystając z przedmiotów lub enh - za każdy zdobyty poziom dostajesz 4 Action Pointsy które możesz wydać u trenera na enhancementsy)

3 - nie z własnych a z wrogich :D Ponadto dotyczy to także pułapek, bardzo przydatny feat, poza tym przeczytaj temat z linka poniżej (na naszym forum, drugi link), tam też trochę o tym napisałem

4 i 5 - http://forums.ddo.com/showthread.php?t=175911 drugi i trzeci post, temat może i jest o sorcu ale zawiera wiele przydatnych informacji

Możesz też zobaczyć temat viewtopic.php?f=14&t=630, pamiętaj tylko że Lotti jest zwolennikiem skradania się i unikania walki, ja wolę wpadać z okrzykiem na ustach i unicestwiać moby więc nasze poglądy trochę się różnią, ale przynajmniej dzięki temu wiesz już że w DDO nie ma jednej słusznej drogi, możesz grać tak jak Ci się podoba.

Edit:
Cytuj:
5. Jakie featy byście szczególnie polecali uwzględniając rasę (bo pewnie jakieś featy rasowe ma) a buildy znajdowałem dla Warforgów Sorcererów sporo a dla Wizów mało tylko opinie że Wizem tej rasy byłoby łatwiej lub trudniej grac zdania były niestety rozbieżne

WF nie ma rasowych featów, ma za to rasowe enhancements, przede wszystkim musisz wziąć jeden który zmniejszy ASF, do tego WF Constitution i Racial Toughness (w DDO ilość HP jest istotna, tym bardziej dla maga który często zbiera aggro i staje się celem ataku).
WF wiz IMO ma trochę łatwiej ponieważ nie ma kary do INT, za to trochę wolniej rzuca czary (co może być istotne przy leczeniu) i ma mniej SP, ale z uwagi na klasę możesz wybrać metamagiczny feat Quicken dzięki któremu rzucasz czary szybciej i nie mogą zostać przerwane.

Najważniejsze featy:
zwykłe (wybierasz na poziomie 1,3,6,9,12,15,18)
Toughness - więcej HP nigdy nie zaszkodzi
Mental Toughness
Improved Mental Toughness - jako wiz masz mało SP
Spell Penetration/Improved Spell Penetration - przydaje się zwłaszcza na wyższych poziomach
Spell Focus <focus> - zależnie od wybranej ścieżki, jeśli chcesz robić Pale Mastera to wybierz Necromancy, inne przydatne to Abjuration (dla banishment, przydaje się na żywiołaki i moby w vale), Enchantment (dla disco ball, przydatne zawsze i wszędzie :D)

metamagiczne (możesz je wybrać na poziomie 1,5,10,15,20 jako dodatkowe)
Empower
Extend
Maximize
Heighten
Quicken


Image
"Koboldy były dla niego jak cukierki - nigdy nie mógł przestać na jednym..."
Góra
 Profil E-mail  
 
Lotti
Offline
 Temat postu: Re: Warforged - Wizard - parę pytań
PostWysłany: 03 Cze 2010, 11:57  
Zabójca Trolli

Zabójca Trolli

Rejestracja: 29 Gru 2009, 02:59
Posty: 215
Favor: Dostrzeżony
do Pale Mastera trzeba (a nie tylko mozna) wziasc fety:
- fokus nekromancji
- wiekszy fokus nekromancji

nastepnie trzeba wziasc w zaleznosci od formy/form ktore chce sie przybierac:
- Mental Toughness dla upiora
- Toughness dla licza


wg mnie, najfajniejszy (jak dotychczas) pomysl na postac:
http://www.youtube.com/watch?v=-UqSHCIJ1jo
super zabawa:
http://www.youtube.com/watch?v=-lpFjS_7 ... re=related
Góra
 Profil E-mail  
 
Ankalagon
Offline
 Temat postu: Re: Warforged - Wizard - parę pytań
PostWysłany: 03 Cze 2010, 14:34  
Awatar użytkownika

Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 04 Sty 2010, 15:06
Posty: 31
Favor: Neutralny
Miejscowość: Gród nad Motławą

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
A z tymi formami to o co dokładnie chodzi bo jak patrzałem w compedium to nie było jak działa ta forma a mnie to ciekawi? Może mi ktoś to dokładnie wytłumaczyć??? :undead:

I jeszcze takie pytko Warforged ma chyba taki ench że przywołuje peta czy da się przywołać jednocześnie tego peta i summon monster X ???
Góra
 Profil E-mail  
 
Lotti
Offline
 Temat postu: Re: Warforged - Wizard - parę pytań
PostWysłany: 04 Cze 2010, 13:45  
Zabójca Trolli

Zabójca Trolli

Rejestracja: 29 Gru 2009, 02:59
Posty: 215
Favor: Dostrzeżony
nie znam ang wiec nie bede tlumaczyl. ja rozumiem tyle co mi potrzeba:

Undead Traits: 100% fort, healed by negative energy, immune to positive energy. Cannot target yourself with necrotic touch, chill touch or inflict wounds spells. This makes self healing impossible (haven't tested with a friendly cleric casting mass inflict wounds though)
Wraith Form: Duration 3 minutes, 5 minute cooldown. Grants undead traits. 25% incorporeal miss chance. Featherfall. +20 Move silently. Deals con damage on unarmed crits. I dont see a purpose for this yet... (maybe just stealth??) The healing immunity is a pretty large penalty for just 25% incorporeal...
Lich Form: Duration 3 minutes, 5 minute cooldown. Grants undead traits. +4 con, +4 int +2 necromancy DC. Applies an inflict wound spell on unarmed attacks. Occasionally receives temporary hp when hit (appears to be 10% chance for 30 hp).

to nie jest chinska gra ani zadna podobna tylko zachodnia, wiec moglbys znalezc lepsze okreslenie, bo pet to mi sie z jakims powtornie uzytym przez meliniarza niedopalkiem kojarzy :(


wg mnie, najfajniejszy (jak dotychczas) pomysl na postac:
http://www.youtube.com/watch?v=-UqSHCIJ1jo
super zabawa:
http://www.youtube.com/watch?v=-lpFjS_7 ... re=related
Góra
 Profil E-mail  
 
Ankalagon
Offline
 Temat postu: Re: Warforged - Wizard - parę pytań
PostWysłany: 04 Cze 2010, 14:12  
Awatar użytkownika

Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 04 Sty 2010, 15:06
Posty: 31
Favor: Neutralny
Miejscowość: Gród nad Motławą

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
w miarę zrozumiałe tylko czy positive energ (heal spelle clerica) zadają mi dmg??? I czy da się healować Repair spellami wizarda??? Z tym petem to nikogo obrazić nie chciałem (broń boże meliniarza) ale weszło mi w krew podczas 4 letniej gry w WoWa (z przerwami kiedy mi już bokiem wychodziło ale nie było gdzie indziej moich kumpli dorwać tacy nałogowcy ja tam wolę LotRO xD) ale z drugiej strony to po co ten "mechaniczny zwierzak" skoro Pale Master ma umarlaki.
Góra
 Profil E-mail  
 
Lotti
Offline
 Temat postu: Re: Warforged - Wizard - parę pytań
PostWysłany: 05 Cze 2010, 02:57  
Zabójca Trolli

Zabójca Trolli

Rejestracja: 29 Gru 2009, 02:59
Posty: 215
Favor: Dostrzeżony
czary pozytywnej energii i naprawy nie dzialaja wogole, ani pozytywnie, ani negetywnie, jezeli rzuca je czlonek party, ale nie wiem jak bedzie sie dzialo, jak zacznie leczyc lub naprawiac przeciwnik

bardzo dziwne jest to, ze dziala reanimacja/naprawa wykonywane tradycyjna metoda na postaci miedzy 0 a -10 HP

w grze jest bug i do czasu wyjscia update 5 upiorow nie mozna leczyc niczym, czyli negatywna energia rzucana przez czlonka party tez nie dziala w zaden sposob, ale to juz niedlugo naprawia

przywolanych konstruktow nigdy jeszcze nie widzialem w uzyciu ani nie slyszalem, zeby ktos uzywal tego, czy nawet wykupowal za punkty ta zdolnosc

wogole to hmm... nekromanta i mechaniczne szkielety? lol ale klimat :(
no tak, ktos w portalu zazartowal ze nekromanta to specjalista od recyklingu i sie jeszcze przyjmie :brew:


wg mnie, najfajniejszy (jak dotychczas) pomysl na postac:
http://www.youtube.com/watch?v=-UqSHCIJ1jo
super zabawa:
http://www.youtube.com/watch?v=-lpFjS_7 ... re=related
Góra
 Profil E-mail  
 
Ankalagon
Offline
 Temat postu: Re: Warforged - Wizard - parę pytań
PostWysłany: 05 Cze 2010, 19:07  
Awatar użytkownika

Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 04 Sty 2010, 15:06
Posty: 31
Favor: Neutralny
Miejscowość: Gród nad Motławą

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
To Pale Master może w ogóle w jakikolwiek sposób odzyskiwać hp poza przebywaniem w mieście nie wiem oleje, potiony, wysysanie życia jakieś, jakiś specjalny skill coś musi mieć bo z taką ilością hp co lvl raczej długo nie pociągnie jak party czeka na wilderness pod instą to ktoś będzie się musiał po niego pofatygować nie wiem jakiś sposób musi być :mur:
Góra
 Profil E-mail  
 
Gardianos
Offline
 Temat postu: Re: Warforged - Wizard - parę pytań
PostWysłany: 05 Cze 2010, 19:53  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 26 Paź 2009, 17:40
Posty: 199
Favor: Pomocny
Miejscowość: Coventry (UK) / Jasło (PL)

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Nie wiem jak Ty to zrozumiałeś, ale Pale Mastera nie da się leczyć kiedy jest w formie undeada (która nie trwa cały czas, tylko 3 minuty).


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Lotti
Offline
 Temat postu: Re: Warforged - Wizard - parę pytań
PostWysłany: 05 Cze 2010, 20:23  
Zabójca Trolli

Zabójca Trolli

Rejestracja: 29 Gru 2009, 02:59
Posty: 215
Favor: Dostrzeżony
dokladnie tak
w czasie, kiedy jestes zwyczajnym przedstawicielem swojej rasy leczysz sie normalnie, sam jak i z pomoca czlonkow druzyny, leczenie i naprawa wszelaka, wszystko jest normalne

ja osobiscie w formie nieumarlego lecze sie czarem falszywe zycie, jak tylko ktos mi przypadkiem zada wiecej niz 20 dmg, co przy moim shadow-stylu gry nie zdarza sie za czesto gdy jestem w formie upiora

zreszta... jestes upiorem, od walki jest cala masa nieumarlych, a w ostatecznosci jeszcze zywych, gdy ty plyniesz sobie spokojnie dalej, formy upiora nie przyjmuje sie przed wielka walka, bo ona do tego nie sluzy

poza tym lada moment wejdzie uptdate 5, gdzie blad zostanie naprawiony i bedzie mozna leczyc forme nieumarlego negatywna energia, wiec zanim sie jej nauczysz nie bedzie calego problemu

a z potionami i olejami to dobre pytanie, sprawdze przy najblizszej okazji


wg mnie, najfajniejszy (jak dotychczas) pomysl na postac:
http://www.youtube.com/watch?v=-UqSHCIJ1jo
super zabawa:
http://www.youtube.com/watch?v=-lpFjS_7 ... re=related
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|