Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 18 Kwi 2024, 03:15


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Grochol
Offline
 Temat postu: Nekromanta build.. Potrzebna pomoc
PostWysłany: 23 Cze 2010, 15:31  
Awatar użytkownika

Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 09 Kwi 2010, 18:26
Posty: 8
Favor: Neutralny
Witam!
Postanowiłem zagrać postacią nekromanty.. I tu właśnie pojawił się mój problem, nie mam pojęcia jakie czary itd. wziąć. Czy znacie jakiś build dla nekromanty? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Góra
 Profil E-mail  
 
Lotti
Offline
 Temat postu: Re: Nekromanta build.. Potrzebna pomoc
PostWysłany: 23 Cze 2010, 18:37  
Zabójca Trolli

Zabójca Trolli

Rejestracja: 29 Gru 2009, 02:59
Posty: 215
Favor: Dostrzeżony
hmm...
na poczatek to nie wiem czy leniwy jestes, czy masz zly dzien, bo nawet nie chcialo ci sie przejrzec tego dzialu, kilka tematow nizej, no ale zeby bylo na temat, to najpierw poczytaj sobie (zwlaszcza moje posty) tu
viewtopic.php?f=14&t=637
i tu
viewtopic.php?f=14&t=630
potem przemysl, czy napewno lubisz taki styl gry i czy dasz rade przekonywac ludzi dlaczego nie uzywasz Wall of Fire, lub dlaczego nie zadaje on obrazen, lub dlaczego kaplan dziwnym sposobem nie moze cie wyleczyc
jezeli mimo wszystko nadal bedziesz chcial grac nekromanta, porozmawiamy dalej

PS: buildow do nekromanty nie ma, lub nie jest to nekromanta, nawet jak ktos go tak nazwal, bo to jest postac dla fun'u i nie nadaje sie do maxowania


wg mnie, najfajniejszy (jak dotychczas) pomysl na postac:
http://www.youtube.com/watch?v=-UqSHCIJ1jo
super zabawa:
http://www.youtube.com/watch?v=-lpFjS_7 ... re=related
Góra
 Profil E-mail  
 
Skan
Offline
 Temat postu: Re: Nekromanta build.. Potrzebna pomoc
PostWysłany: 23 Cze 2010, 21:32  
Awatar użytkownika

Mistrz Oręża

Mistrz Oręża

Rejestracja: 01 Paź 2009, 15:01
Posty: 130
Favor: Pomocny

Serwer: Orien
Płeć: Facet
Postępuj wg tego i będzie ok: http://forums.ddo.com/showpost.php?p=28 ... stcount=91


A rapparee by name and deed
Góra
 Profil  
 
Lotti
Offline
 Temat postu: Re: Nekromanta build.. Potrzebna pomoc
PostWysłany: 23 Cze 2010, 23:03  
Zabójca Trolli

Zabójca Trolli

Rejestracja: 29 Gru 2009, 02:59
Posty: 215
Favor: Dostrzeżony
nie bedzie ok
rownie dobrze mozesz zrobic wg ktoregokolwiek z tych:
http://forums.ddo.com/showpost.php?p=28 ... stcount=91
http://forums.ddo.com/showpost.php?p=28 ... stcount=70
http://forums.ddo.com/showpost.php?p=27 ... ostcount=4
jak sie dobrze przyjrzysz, to zobaczysz ze one sie niemal niczym nie roznia, czyli inaczej mowiac, wszystkie sa zrobieniem jednego, jednakowego, nudnego modelu, aczkolwiek skutecznego
zaden z nich nie jest nekromanta, chocby dlatego, ze nie przywoluje swoich szkielecikow, nie rozni sie ukladem czarow (wszystkie modele maja taki sam, ewentualnie pozamieniany miejscami), nie ma podstawowego czaru pozwalajacego miec swoja mala armie nieumarlych, a nawet dwoch takich czarow, nie moze zmieniac formy
spoko, to bedzie skuteczny build, to nie bedzie nekromanta

jeszcze raz:
nekromanta to troche build, ale przede wszystkim, to specyficzny styl gry


wg mnie, najfajniejszy (jak dotychczas) pomysl na postac:
http://www.youtube.com/watch?v=-UqSHCIJ1jo
super zabawa:
http://www.youtube.com/watch?v=-lpFjS_7 ... re=related
Góra
 Profil E-mail  
 
Skan
Offline
 Temat postu: Re: Nekromanta build.. Potrzebna pomoc
PostWysłany: 24 Cze 2010, 00:55  
Awatar użytkownika

Mistrz Oręża

Mistrz Oręża

Rejestracja: 01 Paź 2009, 15:01
Posty: 130
Favor: Pomocny

Serwer: Orien
Płeć: Facet
Nowy gracz (w kwestii wizarda) prosi o build nekromanty, czyli w rozumieniu mechaniki DDO Palemastera, i ja daję mu linka do łopatologicznej rozpiski jak taki zrobić.

To co ty mu dajesz, to przeciwieństwo jak sam piszesz

Cytuj:
jednakowego, nudnego modelu, aczkolwiek skutecznego


Czyli polecasz mu "model nieskuteczny, acz ciekawy". Ciekawe w nim jest jak na różne dziwne i nieskuteczne sposoby można zabić inne moby (co standardowe metody robią od razu), przy każdym party tłumacząc się czemu się robi to co robi . Teraz tylko pytanie, czy o to właśnie chodzi Grocholowi.

To tak jakby nowy gracz zapytał o link do AA rangera a ty byś mu polecił "trochę filozofii gry w której bawisz się przyzwanymi petami, charmujesz zwierzęcych sprzymierzeńców, chowasz się, uciekasz, strzelasz w plecy i masz FUN, a każdy kto robi inaczej to już nie będzie AA ranger". To jest twój wybór stylu gry, ale nie przekazuj nowych graczom informacji, że o to właśnie chodzi w grze takim buildem, bo zrobisz im krzywdę. Tłumaczenie się każdemu party czemu gra się "nieskutecznie ale ciekawie" być może jest dla ciebie "funem", ale wątpię żeby każdy nowy gracz proszący o build też miał takie podejście.

Jeśli jednak Grochol takie podejście ma (a przynajmniej chęci ku temu), to robiąc po twojemu otrzyma:
Cytuj:
chocby dlatego, ze nie przywoluje swoich szkielecikow

Które są słabe i się ich nie opłaca przywoływać, dodając do tego "lekko upośledzone" AI takich mobów czasami więcej szkodzą niż dają pożytku - za to jest "fun". Do tego build z rozpiski może to robić - w końcu to Palemaster.
Cytuj:
nie rozni sie ukladem czarow (wszystkie modele maja taki sam, ewentualnie pozamieniany miejscami)

Bo są pewne czary które się sprawdzają, i dlatego większość buildów je ma, a jak ich nie ma to w większości party będzie miał problem. Ty masz fun, 5 pozostałych osób w party "trochę" mniejszy.
Cytuj:
nie ma podstawowego czaru pozwalajacego miec swoja mala armie nieumarlych

Bo taka armia oprócz tego, że jest cool niczemu nie służy i robi w 10 minut to, co firewall w 10 sekund. Za to jest "fun". A jeśli uważniej przeczytasz co w rozpisce napisano, to zauważysz adnotację "to jest spis czarów które się bierze przy lvlowaniu bo nie można kupić ich scrolli u vendora". To, co sobie gracz później wybierze, to (zwłaszcza u wizarda) wolna amerykanka.
Cytuj:
nie moze zmieniac formy

Może, w końcu to rozpiska do palemastera, lol. Choć przydatność zmienionej formy to już inna para kaloszy.

Lotti napisał(a):
spoko, to bedzie skuteczny build, to nie bedzie nekromanta (...)
nekromanta to troche build, ale przede wszystkim, to specyficzny styl gry


Wg ciebie. Wg mechaniki MMO o nazwie DDO to do czego linka dałem będzie Palemasterem - Nekromantą, i w przeciwieństwie do twojego rozwiązania będzie skuteczny. A czy nudny? Zależy czy Grochol ma już jakiegoś arcane castera i teraz chce spróbować czegoś nowego, czy też może to jego pierwszy. Jeśli pierwszy to nudny nie będzie na pewno.


A rapparee by name and deed
Góra
 Profil  
 
Lotti
Offline
 Temat postu: Re: Nekromanta build.. Potrzebna pomoc
PostWysłany: 24 Cze 2010, 02:20  
Zabójca Trolli

Zabójca Trolli

Rejestracja: 29 Gru 2009, 02:59
Posty: 215
Favor: Dostrzeżony
build do ktorego podales linka ma z nakromanta tyle wspolnego, ze ma entchantment Pale Master III i zupelnie nic wiecej, wiec nie jest to nekromanta wg zadnej mechaniki, bo gdyby byl, to mialby podane jeszcze inne entchantmenty, ktore trzeba wykupic oddzielnie jak szkieleciki, czy zmiana formy, ...oprocz tego mialby wlasnie wymienione czary, ktore jako taki klimat nekromanty tworza
entchantment Pale Master jest tylko baza, wokol ktorej trzeba rozbudowac cala reszte entchantmentow/czarow, zeby cokolwiek z tego wyszo, bo bez tego rozbudowania to jest tylko strata punktow akcji, ktora nie moze niczego przywolywac (oprocz najprostszego szkieleta) ani zmieniac formy wogole
tam nic takiego nie ma, czyli jest to przerobiony biuld z gotowej sciezki Necromancer tak zeby byl bardziej podobny do standardowego, wymaxowanego, jednakowego kopyta

to twoje podejscie jest robieniem krzywdy, bo moje jest poprostu uczciwe, gdyz odrazu sprawe stawia jasno: nie bedziesz mial kolego nakromanty chociaz troche podobnego do wyobrazenia z ksiazek/prawdziwego_RPG, jezeli nie zrezygnujesz ze skutecznosci i grania w stylu: firewall, firewall, firewall, haste, firewall... itd

twoje podejscie jest duzo mniej kompleksowe od mojego, dales linka bez komantarza i myslisz, ze ktos (tym bardziej bardzo nowy w grze) zrobi z tego nekromante

nie wiadomo, czego ktos oczekuje od gry, wiec nie zakladaj, ze kazdy nalezy do wiekszosci, czyli jest maxiarzem/lvlowcem/zergerem/cos_podobnego, czyli stawia na skuteczne i szybkie wyrzynanie potworow, pomijajac cala reszte

to, ze ktos zapytal o build, nie oznacza, ze ma na mysli tylko strone techniczna, bo moze miec na mysli postac, a taka sklada sie nie tylko z cyferek, ale tez ze stylu gry wlasnie i doboru technicznych wspolczynnikow tak, zeby powstalo cos ciekawego

PS: czepilem sie firewalla'a dlatego, ze 2/3 casterow ktorych spotykam w grze nie potrafi robic nic innego, jak ciskac firewall i gdy zostana poproszeni, to haste, ...a 1/2 nie-casterow nie potrafi grac widzac obok siebie castera, ktory nie ciska firewall'i i to jest wg mnie chore, zwlasza, gdy firewall leci rowniez wtedy gdy leczy albo nic nie daje, ot tak.. na wszelki wypadek, zeby wszyscy sie cieszyli


wg mnie, najfajniejszy (jak dotychczas) pomysl na postac:
http://www.youtube.com/watch?v=-UqSHCIJ1jo
super zabawa:
http://www.youtube.com/watch?v=-lpFjS_7 ... re=related


Ostatnio edytowany przez Lotti 24 Cze 2010, 02:57, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil E-mail  
 
Skan
Offline
 Temat postu: Re: Nekromanta build.. Potrzebna pomoc
PostWysłany: 24 Cze 2010, 02:49  
Awatar użytkownika

Mistrz Oręża

Mistrz Oręża

Rejestracja: 01 Paź 2009, 15:01
Posty: 130
Favor: Pomocny

Serwer: Orien
Płeć: Facet
Lotti napisał(a):
build do ktorego podales linka ma z nakromanta tyle wspolnego, ze ma entchantment Pale Master III i zupelnie nic wiecej, wiec nie jest to nekromanta wg zadnej mechaniki, bo gdyby byl, to mialby podane jeszcze inne entchantmenty, ktore trzeba wykupic oddzielnie jak szkieleciki, czy zmiana formy, ...oprocz tego mialby wlasnie wymienione czary, ktore jako taki klimat nekromanty tworza


Ma - to do enchy. Podane są główne, niezbędne dla takiego buildu. Resztę się customizuje wg widzimisię i można wziąć "szkieleciki" albo co komu na tą chwilę pasuje bardziej (czytając uprzednio opis danego encha żeby wiedzieć co i po co). Co zresztą jest w moim linku napisane, tylko trzeba przeczytać - a zakładam, że każdy, kto gra w angielskie MMO w którym zdecydowana większość to ludzie anglojęzyczni ten język jako tako rozumie.
Ma - to do czarów. Patrz wyżej, i patrz poprzedni post.

Lotti napisał(a):
to twoje podejscie jest robieniem krzywdy, bo moje jest poprostu uczciwe, gdyz odrazu sprawe stawia jasno: nie bedziesz mial kolego nakromanty chociaz troche podobnego do wyobrazenia z ksiazek/prawdziwego_RPG,


Gdzie autor tematu napisał, że chce takiego mieć? I tym samy przechodzimy dalej, do twojego cytatu:

Cytuj:
nie wiadomo, czego ktos oczekuje od gry


Autor zapytał o build, i dostał go ode mnie - prosty, nieskomplikowany build nekromanty dla gracza DDO który jest zielony w kwestii arcane casterów. Ty zamiast to zrobić, zacząłeś wykładać swoją filozofię pt. "Ja widzę nekromantę tak i wiem, że chcesz tak grać" zakładając z góry, że autorowi o to chodzi, podając przy okazji linki do tematów z rozwinięciem twojej filozofii, gdzie takiego buildu brak (wytykając lenistwo, lol).

Cytuj:
to, ze ktos zapytal o build, nie oznacza, ze ma na mysli tylko strone techniczna, bo moze miec na mysli postac


Nie siedzę w jego głowie - zadał proste pytanie = prosta odpowiedź. I takich reakcji życzę też tobie.


A rapparee by name and deed
Góra
 Profil  
 
Darkas
Offline
 Temat postu: Re: Nekromanta build.. Potrzebna pomoc
PostWysłany: 24 Cze 2010, 16:51  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 23 Maj 2010, 15:26
Posty: 40
Favor: Neutralny

Serwer: Thelanis
Opis: Be water my friend.
Płeć: Facet
Panowie zaciśnijcie zwieracze, nikt nie ma ochoty oglądać flamewara w Waszym wykonaniu. Daliście linki, świetnie, ale zanim zacznie spekulować co dla autora tematu będzie najlepsze to poczekajcie na JEGO wypowiedź. Wtedy zapewne sprecyzuje czego oczekuje od postaci - aka skuteczności czy tego klimaciku RPGowego (niestety mało kto tego szuka w ddo) otulającego postać. A tymczasem nie ma takiego pisania! Dziękuje dobranoc.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Kęs
Offline
 Temat postu: Re: Nekromanta build.. Potrzebna pomoc
PostWysłany: 24 Cze 2010, 19:18  
Mistrz Oręża

Mistrz Oręża

Rejestracja: 07 Kwi 2010, 14:42
Posty: 115
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: http://my.ddo.com/character/cannith/piewca/
http://my.ddo.com/character/cannith/kesior/
http://my.ddo.com/character/cannith/kompozytor/
http://my.ddo.com/character/cannith/archetypetwo/
Płeć: Facet
Ja mam pytanie bo chce zrobić wizarda18/rouga2 - czy warto bać feat który zwieksza o 2 koszt czarów ale nie trzba mieć składników?
Góra
 Profil E-mail  
 
Kazgah
Offline
 Temat postu: Re: Nekromanta build.. Potrzebna pomoc
PostWysłany: 24 Cze 2010, 22:04  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 14 Maj 2010, 14:17
Posty: 65
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Kęs napisał(a):
Ja mam pytanie bo chce zrobić wizarda18/rouga2 - czy warto bać feat który zwieksza o 2 koszt czarów ale nie trzba mieć składników?


Najlepiej jakbyś spytał się w innym temacie, to akurat dyskutują o czym innym.
Wiem,że to offtop. Więc łaskawie,któryś moderator by jednak spojrzał na chwilę na ten temat.


“Hell begins on the day when God grants us a clear vision of all that we might have achieved,
of all the gifts which we have wasted, of all that we might have done which we did not do”
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|