Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 16 Kwi 2024, 18:20


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Asgarna
Offline
 Temat postu: Re: Nekromanta build.. Potrzebna pomoc
PostWysłany: 24 Cze 2010, 22:05  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 22:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
Kęs napisał(a):
Ja mam pytanie bo chce zrobić wizarda18/rouga2 - czy warto bać feat który zwieksza o 2 koszt czarów ale nie trzba mieć składników?


Nie warto:) Wizard / Rouge - 18 / 2 ma może i 11 featow ale i tak znajdą się lepsze od tego. Jak pograsz to zobaczysz, ze materiały nie stanowią problemu (można kupić od razu 999 i mieć spokój). Tak naprawdę to największa "zaleta" Eschew Materials to większa ilość miejsca w plecaku. Ale czy warto na to tracić jednego feata? Raczej nie.
Góra
 Profil E-mail  
 
Skan
Offline
 Temat postu: Re: Nekromanta build.. Potrzebna pomoc
PostWysłany: 25 Cze 2010, 23:25  
Awatar użytkownika

Mistrz Oręża

Mistrz Oręża

Rejestracja: 01 Paź 2009, 15:01
Posty: 130
Favor: Pomocny

Serwer: Orien
Płeć: Facet
Darkas napisał(a):
Panowie zaciśnijcie zwieracze, nikt nie ma ochoty oglądać flamewara w Waszym wykonaniu. Daliście linki, świetnie, ale zanim zacznie spekulować co dla autora tematu będzie najlepsze to poczekajcie na JEGO wypowiedź. Wtedy zapewne sprecyzuje czego oczekuje od postaci - aka skuteczności czy tego klimaciku RPGowego (niestety mało kto tego szuka w ddo) otulającego postać. A tymczasem nie ma takiego pisania! Dziękuje dobranoc.


Seriously? Link do bezpośredniej odpowiedzi dała jedna osoba (czytaj: ja). A tutaj specjalnie dla ciebie mały offtop apropo "Gram bo mi się tak podoba":

DDO to mmo zespołowe. Czyli gra w której ludzie spotykają się i przyjmują obcych ludzi, żeby osiągnąć pewien cel. Można to przyrównać do miasteczka pełnego boisk piłkarskich w których ludzie spędzają czas grając w piłkę nożną. Chcą osiągnąć swój cel (czyli pokonać przeciwną drużynę - w przypadku DDO Moby) Leaderzy w LFM przyjmują do drużyny ludzi mogących do zapewnić. Mających fajnego kopa, poczucie gry zespołowej etc. A teraz podchodzi koleś, który po rozpoczęciu rozgrywki nakłada klapki na oczy i płetwy na stopy - a na pytanie "po co?" odpowiada: "Bo ja mam w ten sposób fun". Pół biedy jeśli uprzedził drużynę przed rozpoczęciem meczu - jeśli drużyna się zgodziła, to wszystko ok, rób co chcesz.

Ale taki np Firewall, to czy się komuś podoba czy nie, jest jednym z najpotężniejszych czarów w grze na niższych poziomach, i gracze przyjmujący cię do drużyny z góry zakładają, że go posiadasz. Pół biedy jeśli przed dołączeniem powiesz, że nie masz. Jeśli jednak bez ostrzeżenia wejdziesz do drużyny, a oni w środku zapytają cię "dude, czemu grasz w płetwach", a jedyną odpowiedzią którą masz będzie "bo uważam, że tak się powinno grać", możesz spodziewać się kicka i dołączenia do Blacklist grupy.

Dlatego możesz grać po swojemu, i grać jak uważasz, ale twoja "wolność" jest tym samym co w realu - kończy się tam, gdzie zaczyna się innych. Możesz oczywiście solować każdy quest, ale to wymaga znajomości gry (tutaj przykład: http://forums.ddo.com/showthread.php?t=226992 ), ale DDO to pewnego rodzaju społeczność. A jako taka, ma pewne standardy, i jednym z nich jest rzucanie Firewall i haste. Możesz olać te wymogi i grać jak "chcesz", ale też możesz w realu wejść śmierdzący i nieogolony do tramwaju i dziwić się, że ludzie odwracają wzrok i zatykają nos na twój widok. Up to u.


A rapparee by name and deed
Góra
 Profil  
 
Grochol
Offline
 Temat postu: Re: Nekromanta build.. Potrzebna pomoc
PostWysłany: 26 Cze 2010, 09:51  
Awatar użytkownika

Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 09 Kwi 2010, 18:26
Posty: 8
Favor: Neutralny
Dzięki wszystkim za pomoc. Szczególnie dziękuję tobie Skan, masz ode mnie Favor za pomoc. By nie robiło się niepotrzebne zamieszanie temat można zamknąć.
Góra
 Profil E-mail  
 
Darkas
Offline
 Temat postu: Re: Nekromanta build.. Potrzebna pomoc
PostWysłany: 27 Cze 2010, 08:28  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 23 Maj 2010, 15:26
Posty: 40
Favor: Neutralny

Serwer: Thelanis
Opis: Be water my friend.
Płeć: Facet
Cytuj:
A tutaj specjalnie dla ciebie mały offtop apropo "Gram bo mi się tak podoba"

Piękna metafora, ale w sumie byłem świadomy sytuacji w społeczności ddo. Jednakże zauważ, że ludzie którzy zjedli zęby na papierowym dnd oczekują od gry czegoś więcej, a niżeli bezmyślnego farmienia questów. I bardzo często z tego względu wybierają pewne niekonwencjonalne drogi, tzn. "gram bo mi się tak podoba". Ale bez przesady, nie są to skrajności o których piszesz. Wiadomo, że każda postać niezależnie od ścieżki jaką sobie obierze będzie w stanie - w gorszy lub lepszy sposób - wykonywać swoje zadanie w pt.


Cytuj:
Link do bezpośredniej odpowiedzi dała jedna osoba (czytaj: ja)

Skromność... jednakowoż Lotti też udzielił odpowiedzi w tym temacie i myślę, że byłaby ona tak samo pomocna gdyby autor zdecydował się z niej skorzystać. Zamiast bezpośrednio odpowiadać wolał z godnie z pewnym przysłowiem - "Nie daruj głodnemu ryby. Podaruj mu wędkę i naucz go łowić" naprowadzić go w dobrym kierunku i kwestie buildu pozostawić tylko jemu. Co uważam za lepsze rozwiązanie.
Z autopsji wiem, że taki człowieczek jest zmuszony do przewertowania internetu w celu uzyskania pewnych informacji (chociażby http://ddowiki.com), dzięki czemu samodzielnie poznaje pewne aspekty gry i wynosi z tego cenne doświadczenia. Ot chociażby stworzyłem swój build z pomocą pewnej miłej osóbki, której serdecznie dziękuje, bo liznąłem przy tym nieco wiedzy na temat gry.
Choć w tym przypadku mogłoby to nie zdać egzaminu, także mniejsza o większość. Wg. mnie obaj udzieliliście słusznych odpowiedzi, tylko niepotrzebnie zrobiliście z tego mała wymianę zdań nie czekając na wypowiedź autora. :)

Grochol napisał(a):
Dzięki wszystkim za pomoc. Szczególnie dziękuję tobie Skan, masz ode mnie Favor za pomoc. By nie robiło się niepotrzebne zamieszanie temat można zamknąć.

Tak czy inaczej wiemy już czego Grochol oczekiwał, więc temat można po prostu uznać za zamknięty.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Skan
Offline
 Temat postu: Re: Nekromanta build.. Potrzebna pomoc
PostWysłany: 27 Cze 2010, 15:54  
Awatar użytkownika

Mistrz Oręża

Mistrz Oręża

Rejestracja: 01 Paź 2009, 15:01
Posty: 130
Favor: Pomocny

Serwer: Orien
Płeć: Facet
Darkas napisał(a):
Jednakże zauważ, że ludzie którzy zjedli zęby na papierowym dnd oczekują od gry czegoś więcej, a niżeli bezmyślnego farmienia questów.


Owszem, i to rozumiem. Co jednak powinni zrozumieć gracze DnD zaczynający grać w DDO, to fakt, że DDO to MMO na zasadach z DnD, a nie żywcem przeniesiona gra RPG. Dlatego niektóre rozwiązania z PnP się tu kompletnie nie sprawdzą, a niektóre są standardem (które z kolei w PnP byłyby przesadą). Jeśli gracz DnD radzi nowym graczom w DDO aby oni odpuścili sobie te standardy (czyli olanie Firewall i haste u arcane - "bo to nudne"), to tak jakby doświadczony gracz w DDO poszedł do community Dnd PnP i zaczynał doradzać nowym graczom "jak już zrobicie arcane, to potem rzucajcie tylko haste i Firewall - bo cokolwiek innego "jest nudne". Tak więc podawanie nowym graczom filozofii gry rodem z PnP i twierdzenie, iż "tak się powinno grać taką postacią" jest robieniem im krzywdy, bo po zastosowaniu się do wskazówek, prędzej czy później zaczną się dziwić, czemu ludzie w DDO z którymi robi party mówią mu coś kompletnie innego (albo nie mówią, tylko kickują, lol).

Różne eksperymenty i "dziwactwa" jak najbardziej mają miejsce w DDO, ale muszą tu być zachowane pewne zasady, żeby nie popsuć zabawy 5 innym ludziom w party, którzy przyjmując cię do drużyny zakładają, że stosujesz rozwiązania sprawdzające się w DDO. Czyli możesz być arcane który leje na WF i haste, czy rangerem który odgrywa rolę "ekologa" i nie zabija zwierząt, czy też barbarzyńcy który odgrywa rolę "chorego jako dziecko" i dlatego ma tylko 250hp na 20 levelu. Jednak wtedy, jesteś ograniczony do grup:

1) którym przed dołączeniem wyjaśniłeś po co i dlaczego, a oni się zgodzili
2) znajomych którym bardziej zależy na towarzystwie twojej osoby niż skuteczności twojej postaci.
3) Grup/guild RPG, w której każdy eksperyment jest mile widziany
4) Grup/guild Permadeath, w której eksperymenty też są mile widziane, chociaż w mniejszym stopniu (bo jednak jakoś trudne questy trzeba przejść).
5) gry solo

Jeśli jednak nowy gracz w środku questu w losowym Pugu (czyli najczęstszej formy gry u nowego gracza w DDO) nagle stwierdzi: "a ja nie mam FW/moje FW nie zadaje dmgu", to będzie miał więcej nerwów z gry niż przyjemności (jak i reszta ludzi w tym losowym pugu).

Czy każdy build może ukończyć questy? Tak, każdy. Tak jak człowiek grający w płetwach w piłke nożną może wygrać mecz. Jeśli jednak inne osoby w party grają "normalnie" czyli w zgodzie ze standardami i skutecznie, to taki "płetwiarz" będzie dla nich jedynie ciężarem i pisanie nowym graczom "tak się powinno grać" to lekkie przegięcie.


A rapparee by name and deed
Góra
 Profil  
 
Lotti
Offline
 Temat postu: Re: Nekromanta build.. Potrzebna pomoc
PostWysłany: 28 Cze 2010, 12:14  
Zabójca Trolli

Zabójca Trolli

Rejestracja: 29 Gru 2009, 02:59
Posty: 215
Favor: Dostrzeżony
mialem tu juz nic nie pisac, zeby nie podsycac atmosfery i zeby nikt nie wytrzasal nade mna tony tekstu, ale jednak sie odezwe, bo jakos tak glupio zignorowac sprawe

przedstawilem swoj pomysl i uprzedzilem o konsekwencjach jego stosowania, wiec nikt nie powinienen czuc sie skrzywdzony, czy tez oszukany (co mialoby miejsce, gdybym nie uprzedil)

sytuacje stawiania ludzi w party przed faktem dokonanym (nie mam FW) jest od czasu do czasu wskazane, bo inaczej nie rozpowszechni sie swojego pomyslu i nie znajdzie osob, ktorym sie ten pomysl spodoba

sztuka polega na tym, zeby byc przygotowawnym na wybrniecie z questa w skuteczny (nie koniecznie szybki) sposob trwajac przy swoim przekonaniu/wizji/pomysle/itp

zadanie maga nie polega na tym, zeby party czulo sie wesolo skaczac sobie wewnatrz firewalla, tylko na tym, zeby zadanie zostalo skutecznie wykonane, i dopuki jest skutecznie wykonywane, to wg mnie nalezy kazdy sposob wykonywania zaakceptowac

poza takimi akcjami raz na jakis czas, oczywiscie lepiej jest grac z grupami ludzi wyszczegolnionymi przez kolege w myslnikach, bo wtedy jest wieksza radocha u wszystkich

wracajac do poczatku, ukazalem alternatywna mozliwosc, majaca wiele zalet jak i wady, to czy ktos z niej skorzysta, to jest tylko jego sprawa

PS: o swoim stylu grania:
- uprzedzam w swoim Bio,
- zakladajac grupe prosze o nie dolanczanie sie graczy zerg i speed,
- zapamietuje osoby grajace oryginalnie i wlasnie takich towarzystwa w party szukam,
dlatego coraz czesciej gra mi sie fajnie tak, ze innym jest fajnie, co by nie mialo miejsca, gdybym przez kilka miesiecy nie stawial ludzi przed faktem "nie mam FW"

PS: a tak swoja droga, to zaczalem grac w DDO wlasnie przenoszac tu swoja wizje prawdziwego D&D i oczekujac od tej gry wiecej niz farmienia czegokolwiek, jak w grach mi wczesniej znanych, i nie mialem wtedy pojecia o tym, ze mimo wszystko jest tu przewaga maxiarzy/zergerow/koksow tak jak w calej rzeszy chinskopochodnych mmo, i mimo tych wszystkich przeciwnosci w swoim pomysle wytrwalem i ciesze sie z tego


wg mnie, najfajniejszy (jak dotychczas) pomysl na postac:
http://www.youtube.com/watch?v=-UqSHCIJ1jo
super zabawa:
http://www.youtube.com/watch?v=-lpFjS_7 ... re=related
Góra
 Profil E-mail  
 
Asgarna
Offline
 Temat postu: Re: Nekromanta build.. Potrzebna pomoc
PostWysłany: 28 Cze 2010, 13:19  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 22:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
Lotti - ze względu na trwający Update 5 pozwól, że się wtrącę :)
Skan mówił o tym, że odpowiadając nowemu graczowi odpowiada się najpierw o podstawowym aspekcie gry. Standardach i podstawach które są najbardziej efektowne i najbardziej oczekiwane. Robi się to po to aby ktoś się nie zniechęcił do grania, gdyż większość ludzii biorących udział w PUGach to jednak gracze nastawieni na przechodzenie questów bez wczuwania się w grę. Takie są fakty.
Ty natomiast podsunąłeś odpowiedź, która spowodowałaby komplikację w świecie DDO. Taki gracz od razu należałby do mniejszości a nie każdy ma ochotę do niej należeć. Najlepsza z rad jakie mógłbyś udzielić (moim zdaniem) to podsunięcie buildu ogólnego (takiego jak Skan) a dodatkowo alternatywę z zaznaczeniem, że jest to droga dłuższa, trudniejsza ale z (twoim zdaniem) większa przyjemnością (nie koniecznie przyjemnością dla reszty party).
Góra
 Profil E-mail  
 
Lotti
Offline
 Temat postu: Re: Nekromanta build.. Potrzebna pomoc
PostWysłany: 28 Cze 2010, 14:20  
Zabójca Trolli

Zabójca Trolli

Rejestracja: 29 Gru 2009, 02:59
Posty: 215
Favor: Dostrzeżony
pewnie takie moje zachowanie byloby idealne, ale przeciez sam tez nie zachwalasz czegos czego nie lubisz

tak samo ja, "sprzedawalem" pomysl, ktory wg mnie jest fajny (uprzedzajac, ze ma wady) a pominalem pomysl przeciwny, ktorego nie lubie, naturalne zachowanie przeciez


wg mnie, najfajniejszy (jak dotychczas) pomysl na postac:
http://www.youtube.com/watch?v=-UqSHCIJ1jo
super zabawa:
http://www.youtube.com/watch?v=-lpFjS_7 ... re=related
Góra
 Profil E-mail  
 
Asgarna
Offline
 Temat postu: Re: Nekromanta build.. Potrzebna pomoc
PostWysłany: 28 Cze 2010, 14:26  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 22:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
Może i naturalne, ale cała dysputa się rozeszła o to, że potem zaczęliście bronić swoich pomysłów. A przecież oba są ok w zależności od punktów widzenia. Nikogo nie krytykuje, ale na mój gust to tak jakbyście gadali o ścianie, stojąc po dwóch różnych stronach i kłócicie się jak naprawdę wygląda ta ściana. A przecież oboje macie racje, bo z jednak strony jest czerwona a z drugiej zielona...
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|