Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 20 Kwi 2024, 04:38


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
DarQ Soul
Offline
 Temat postu: TR Paladyn
PostWysłany: 05 Sie 2010, 11:13  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 01 Mar 2010, 20:23
Posty: 51
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Ghallanda
Postacie: DarQSoul - Battle Cleric
AngelLord - Tempest Ranger
Opis: Oficer Gildii Touch Of The Sky
Płeć: Facet
Witam. Nie długo bede reincarnowac swoja postac na Palka i zwracam sie do was z prosba o build pod TWF. Nasuwa mi sie rowniez pytanie - Czy warto kupic sobie WF dla palka :fak: ? Jaka rase polecacie (wedlug mnie najlepiej bylo by wybrac Human'a)? Prosze o szybka odp.


Image Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Majcef
Offline
 Temat postu: Re: TR Paladyn
PostWysłany: 05 Sie 2010, 16:15  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 01 Sty 2010, 15:07
Posty: 56
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Rogoźnik/Bytom/Lublin

Serwer: Hardcore
Opis: Paladyn
Płeć: Facet
Imho, człowiek. Kiedyś w D&D było ograniczenie, że tylko człowiek mógł zostać paladynem. Elf też może być ciekawym wyborem, w tym Drow. Oba oferują plus do zręczności, a drow również do charyzmy, co paladynowi jest na prawde przydatne. Jeśli będziesz walczył khopeshami (a pewnie tak zrobisz) to nie interesuje Cię do jakiej broni uzyskasz enchanty (nie ma pośród nich khopeshy). Elfy to sejmitary, drowy to rapiery, człowiek ma długie mieczy, i tylko +1 do trafienia z enchantów wiary(Soveriegn Host), jednak Unyielding sovereignty to fajna sprawa, 1k leczenia, 100 przywrócenia atrybutów i usuwa niemal wszystkie negatywne efekty, włącznie z poziomami negatywnymi, zmęczeniem feblemind (czy jak to się tam pisze) i negatywnymi levelami po wskrzeszeniu. Użyć tego można raz na 10 minut. Podobnie można korzystać ze wskrzeszenia elfa i przyzwania sługi Vulkoora u drowa.
Co do atrybutów - 15 zręczności Ci styknie, z tomem +2 będziesz miał dość do atutów (chyba że czegoś nie wiem). 12 wis - +2 z tomu i +6 z przedmiotu, goggle do many z greensteela, enchanty potrzebne do Knight of Chalice (o tym za chwile) i będziesz mieć nawet koło 800 SP na 20.
Reszta punktów wedle uznania w siłę, budowę i charyzmę. 14 Cha to imho ABSOLUTNE minimum. Lecznie Lay on hands to (10+poziom paladyna)*mod cha. Czyli na 20, przy 30 charyzmy, to 300 HP na jedno użycie, jako DPS będziesz miał ich 4. Warto też zwrócić uwagę na to, że mod cha paladyna dodaje się do wszystkich rzutów obronnych (save'y), ale nie zastępuje premii z bazowego atrybutu (wieć np will-> bazowy, czyli 1/3 poziomu+wis+cha+inne).
Co do atutów - wiadome, te pod TWF. Co do innych - do KotC, ztego co pamiętam, potrzeba mental toughness. Niektórzy lubią extenda, bo w walkach z bossami oszczędza to czas zużywany na recast buffów.
Co do skilli - Koncentracja jest warta uwagi, i również dyplomacja, klasowa dla paladyna. Jako DPS twoim celem w koncu jest bić a nie być bitym ;) w kryzysowych sytuacjach może się przydać. UMD też jest warte uwagi, tym bardziej jeśli zdecydujesz się uzyskać wysoką charyzmę, bo możesz uzyskać modyfikator na buffach koło 40 - a to starczy żeby wskrzesić klera, kiedy inne metody, z klasy czy itemów już się wyczerpały. Wymieniłem 3 umiejętności, więc jeśli będziesz miał 8 inta człowiekiem lub 10 elfem to i tak wszytskich trzech nie weźmiesz. Najmniej użyteczna jest dyplomacja, więc możesz zacząć w nią dawać punkty gdy na 7 poziomie użyjesz tomu +2 int (o ile się w takowy zaopatrzysz).
Co do enchantów - Zwiększnie charyzmy z paladyna, dodatkowe nakładania rąk (extra LoH - bez nich masz tylko 1/dzień), dodatkowe ugodzenia(extra smite), "uświęcone" ugodznie (exalted smite - zwiększa na w endgamie mnożnik i zasięg krytyka o 2 - khopesh będzie mieć zagrożenie krytykiem 15-20, a rapier czy sejmitar 12-20). PrE-knight of the chalice - dodatkowe obrażenia przeciwko złym przybyszom (choć kiedyś działało też i na niektóre inne istoty, nie wiem jak teraz), dodatkowe ugodzenia zła poza tymi osobnymi to dodatkowy bonus tej prestiżówki. Można dzięki niej mieć 12 smite'ów dziennie, co przy TWF i double strike'u z zaklęcia Zeal(10%), ekskluzywnego dla paladyna daje szanse na 3 ataki z zasięgiem 12-20/15-20 i odpowiednio mnożnikami x4/x5 i +(chyba)50 obrażeń które się mnożą. Kolejne warte uwagi enchanty to Divine might I-IV, wymagające odpowiednio 14/16/18/20 BAZOWEJ charyzmy i dodające +2/+4/+6/+8 obrażeń na minutę za próbę Turn undead. Ostatnie z ważnych, Divine Sacrifice 1-3 -> zużywa 5 HP i 1 many, a daje odpowiednio 5d6/7d6/9d6 i zwiększa mnożnik krytyka o 1. Można używać co 3 sekundy. A że exalted smite zmniejsza cooldown smite'a nawet do dwóch sekund można ich używać naprzemiennie, co daje wbrew pozorom niezły DPS. (pisze wbrew pozorom bo widziałem na Cannith 1 paladyna TWF... a gram prawie rok)
To chyba tyle, nie krępuj się dopytywać, jeśli czegoś nie napisałem istotnego, lub jeśli coś napisałem niejasno. Wiem, że to nie build, jak prosiłeś, a ogólne wskazówki, ale postarałem się zawrzeć najważniejsze informacje.
Góra
 Profil E-mail  
 
Recca
Offline
 Temat postu: Re: TR Paladyn
PostWysłany: 05 Sie 2010, 17:01  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 09 Paź 2009, 14:57
Posty: 277
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Recca, Tiviel, Recster, Tinuvel
Płeć: Facet
Imo najlepszy jest człowiek z khopeshami.

Staty:
str 16
dex 15
con 14
int 8
wis 8
cha 16

Featy:
Toughness, Khopeshes, TWF, Power attack, IC: slashing, ITWF, GTWF, OTWF (to hit się przyda bardziej niż extend)

Skille:
UMD, Balance, Jump (nie maxuj jumpa)
Góra
 Profil  
 
Majcef
Offline
 Temat postu: Re: TR Paladyn
PostWysłany: 05 Sie 2010, 18:27  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 01 Sty 2010, 15:07
Posty: 56
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Rogoźnik/Bytom/Lublin

Serwer: Hardcore
Opis: Paladyn
Płeć: Facet
Co do skilli, concentration jest moim zdaniem więcej warte od jumpa. LoH rzadko bo rzadko ale może zostać przerwane, takoż Unyielding sovereignty. Rzecz gustu jednak
Góra
 Profil E-mail  
 
Recca
Offline
 Temat postu: Re: TR Paladyn
PostWysłany: 05 Sie 2010, 22:45  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 09 Paź 2009, 14:57
Posty: 277
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Recca, Tiviel, Recster, Tinuvel
Płeć: Facet
Lay on Hands nie może zostać przerwany (chyba, że stunem:)) podobnie jak Unyielding Sovereignty, nie jest wymagana koncentracja, bo nie wykonuje się rzutu na koncentrację przy tych umiejętnościach.
Góra
 Profil  
 
Kęs
Offline
 Temat postu: Re: TR Paladyn
PostWysłany: 06 Sie 2010, 12:22  
Mistrz Oręża

Mistrz Oręża

Rejestracja: 07 Kwi 2010, 14:42
Posty: 115
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: http://my.ddo.com/character/cannith/piewca/
http://my.ddo.com/character/cannith/kesior/
http://my.ddo.com/character/cannith/kompozytor/
http://my.ddo.com/character/cannith/archetypetwo/
Płeć: Facet
Ja po reinkarnacji to bym robił pewnie warforga 15 pal 2 fighter 3 rouge hate tanka i albo Unyielding Sovereignty albo Bladesworn Transform

16 str ,15 dex ,16 con ,10 int , 8 wiz , 13 cha
z tomem +2 inta będzie 3 ptk na level czyli 1 klasowy feat + umd, tylko może być trochę mało ap, by mieć wszystko fajne, ale to chyba normalka w przypadku paladyna.
Góra
 Profil E-mail  
 
DarQ Soul
Offline
 Temat postu: Re: TR Paladyn
PostWysłany: 06 Sie 2010, 14:54  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 01 Mar 2010, 20:23
Posty: 51
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Ghallanda
Postacie: DarQSoul - Battle Cleric
AngelLord - Tempest Ranger
Opis: Oficer Gildii Touch Of The Sky
Płeć: Facet
Nie nawidze tankow ......w D&D przydali mi sie tylko do moze 7-10 questow. Zrobilem sobie Palka na TWF bo znam pewnego typa na moim servie ktory mnie to tego zainspirowal - jest kokserski. Dzieki za rudzielone rady i build. Zrobilem tak:
Str: 16
Dex: 15
Con: 14
Int:8
Wis:8
Char:16

Human, skille: maxowane to Concentration i Balance


Image Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|