Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 26 Kwi 2024, 14:06


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
gutek698
Offline
 Temat postu: Kilka pytań co do rogue
PostWysłany: 15 Sie 2010, 10:15  
Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 15 Sie 2010, 10:02
Posty: 12
Favor: Neutralny
Witam na wstępie chce zacząć że jestem nowy i nie wszystko rozumiem grałem w wiele mmo ale nigdy takiego typu.Nie bede śię rozpisywał wiec odrazu zadam pytania.Czy featy sie wybiera czy po prostu co każdy lvl dostaje sie je automatycznie ??Co moge zrobić action pointsami (mam 4)Widziałem build dla rogue i chce postępować według niego (viewtopic.php?f=14&t=743) narazie zrobiłem 1sze 4 enchanty ale nadal nie wiem co to znaczy poniżej
Arteyu final
Level 20 True Neutral Drow Male
(20 Rogue)
Hit Points: 202
Spell Points: 0
BAB: 15\15\20\25\25
Fortitude: 7
Reflex: 21
Will: 5

Starting Feat/Enhancement
Abilities Base Stats Modified Stats
(28 Point) (Level 1) (Level 20)
Strength 14 14
Dexterity 18 28
Constitution 12 12
Intelligence 16 16
Wisdom 8 8
Charisma 10 10

Starting Feat/Enhancement
Base Skills Modified Skills
Skills (Level 1) (Level 20)
Balance 7 32
Bluff 4 30
Concentration 1 2
Diplomacy 4 24
Disable Device 7 27
Haggle 0 1
Heal -1 0
Hide 8 41
Intimidate 0 1
Jump 6 26
Listen -1 2
Move Silently 8 41
Open Lock 8 33
Perform n/a n/a
Repair 3 4
Search 7 29
Spot 3 25
Swim 2 3
Tumble 5 11
Use Magic Device 4 24



I czy z karthos village wychodzi sie dopiero po ukończeniu wszystkich questów ??I czy musze kupić do questa tą butelkę za 5 punktów z DDo store??I czy muszę wykonać cały quest co trzeba zabić 25-50-100 itd zwiedzić 12 miejsc i cos tam jeszcze czy dać sobie z nim spokój?
Z góry dziękuje za pomoc jeśłi to zły dział prosze o przeniesienie.I co kupowac za favor czy adaventure packi czy lepiej coś jak zbroja ??
Góra
 Profil E-mail  
 
Theoderic
Offline
 Temat postu: Re: Kilka pytań co do rogue
PostWysłany: 15 Sie 2010, 14:51  
Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 06 Cze 2010, 13:04
Posty: 26
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Opis: Lider Gildii DDOpl
Płeć: Facet
Featy otrzymujesz w roznej ilosci i z rozna czestotliwoscia w zaleznosci od klasy i rasy postaci. Czesc z nich dostajesz automatycznie, inne musisz sam rozdysponowac. By rozdac action points porozmawiaj z trenerem, sa w wiekszosci lokacji publicznych. Z osady mozesz wyjsc w kazdej chwili. Do questow nie musisz nic kupowac w ddo store, poza packami oczywiscie. Quest w wildernessie, polegajacy na ubiciu danej ilosci mobow i eksploracji, nie jest wymagany aczkolwiek pozwoli ci poznac troche teren i zdobyc punkty doswiadczenia. Jedynym sensownym sposobem wydawania turbine points dla poczatkujacych graczy to kupno packow, choc i bez tego mozesz spokojnie dojsc do ok 15 lvl. Zadnych zbroi, broni i innych umilaczy nie kupuj, chyba ze masz taki kaprys i troche gotowki na zbyciu. Jezeli w wystarczajacym stopniu znasz angielski, to polecalbym ci poczytac o buildach na oficjalnym forum ddo http://forums.ddo.com/forumdisplay.php?f=21
Góra
 Profil E-mail  
 
tfujlesiu
Offline
 Temat postu: Re: Kilka pytań co do rogue
PostWysłany: 15 Sie 2010, 15:05  
Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 06 Sie 2010, 20:17
Posty: 51
Favor: Neutralny
Miejscowość: Strzyżowice

Serwer: Hardcore
Postacie: Arteya - elf ranger
Płeć: Facet
Pierwsza seria danych (skilli, atrybutów itp) jest dla postaci 1lvlu, taką postać wrzucam do gry. Ta druga kolumna to już końcowe warości atrybutów/skilli na 20 lvlu.

Ja postępuję zgodnie z zasadą już przytoczoną na tym forum, zaliczaj wszystkie questy dla danego lvlu, jeżeli zostały ci jeszcze jakieś questy a już masz wystarczająco expu na następny level, nie podnoś go, tylko skończ pozostałe zadania. Pamiętaj, że można spokojnie podchodzić do questów z poziomem o 1 większym niż wymagany bez kar w doświadczeniu.

Jak chcesz to wrzucę plik z character buildera z tym buildem. Po wudrukowaniu jest łopatologicznie pokazane co dokładnie podnosić na kolejnych levelach.

Za quest z butelką za 5TP (którą ja akurat kupiłem) dostajesz bonusowo fajną maść, przywracającą życie tobie lub dowolnej postaci w połowie np. zadania z 50% życia.

Wyczytałem, że na darmowych questach spokojnie dobijesz do 15 levelu, więc na razie nie masz się czym martwić:)

Co do wioski początkowej, po wykonaniu questu uwalniającego smoka z wpływu Łupieżcy Umysłów przechodzisz na tak zwaną sunny side i masz możliwość przepłynięcia statkiem do Harbor w Stormreach.

Ostatnie pytanie dotyczące co kupywać za TP...heh, ja zostawiam sobie na adventure packi i może na mnicha jak już znudzi mi się rogal:)

Pozdrawiam


You take the red pill and you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes. Remember -- all I am offering is the truth, nothing more.

http://my.ddo.com/character/cannith/arteya/
Góra
 Profil E-mail  
 
gutek698
Offline
 Temat postu: Re: Kilka pytań co do rogue
PostWysłany: 15 Sie 2010, 15:23  
Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 15 Sie 2010, 10:02
Posty: 12
Favor: Neutralny
Jeśli możesz to podaj link.A ja pokaże screena czy wszystko jest git ?
http://iv.pl/viewer.php?file=64625453309689646163.jpg]Image
Góra
 Profil E-mail  
 
tfujlesiu
Offline
 Temat postu: Re: Kilka pytań co do rogue
PostWysłany: 15 Sie 2010, 21:28  
Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 06 Sie 2010, 20:17
Posty: 51
Favor: Neutralny
Miejscowość: Strzyżowice

Serwer: Hardcore
Postacie: Arteya - elf ranger
Płeć: Facet
Tak zerkam na screena i widzę jeden błąd. Nosisz dwa rapiery a na 2 lvlu masz kiepskie staty i zero featów do tej klasy broni. Jak sam widzisz masz oba ujemne modyfikatory do trafiania z lewej i z prawe ręki. Olej an razie dwie bronie i do 3 lvlu noś lepszy rapier (ten niebieski bo dodaje extra 1d6 w każdym ataku) w jednej ręce a drugą zostaw pustą (ew. jakaś tarcza może dla AC). Sam się tak upierałem, przy czym ja w drugiej nosiłem dagger. Na questach "normal" jakoś idzie, ale w hard i elite masz same missy, czyli nie trafiasz prawie wogóle.

Załączony plik otwórz programem character builder z tej strony:
http://www.rjcyberware.com/

Pozdrawiam


Załączniki:
Komentarz do pliku: Build drow rogue do character planera
Arteyu final.txt [3.3 KiB]
Ściągnięto 28 razy


You take the red pill and you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes. Remember -- all I am offering is the truth, nothing more.

http://my.ddo.com/character/cannith/arteya/
Góra
 Profil E-mail  
 
Hexer
Offline
 Temat postu: Re: Kilka pytań co do rogue
PostWysłany: 16 Sie 2010, 17:27  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 19 Sie 2009, 17:30
Posty: 457
Favor: Pomocny

Serwer: Hardcore
Postacie: .
Franek Kimono
Hexer
Tryb
Chivay Zoltan
Jaskier Pankratz
Czarus
Płeć: Facet
Hmmm, następny początkujący robi rogala.... :(
Nie bierz tego co piszę jako złośliwość czy coś takiego ale jako ostrzeżenie zanim nie będzie za późno.

Nie wiem co powoduje, że tyle ludzi ciągnie do robienia rogali bez pojęcia o grze i to się często później źle kończy. Powodów jest kilka:

1. Nieznajomość gry powoduje, że gracz nie wie co jest ważne.
2. Rogal jest łatwy do zepsucia a w połączeniu z 1 na 99% będzie zepsuty.
3. Rogal bardzo lubi dużo punktów na początek, 28 to trochę mało.
4. Rogalem trzeba umieć grać i jest to trudniejsze niż jakiś fighter czy barb czy nawet cleric.
5. Rogal wymaga dobrego sprzętu a jako pierwsza postać nie ma na to szans.

Patrząc się na twój build od razu rzuca się w oczy niskie CON. Będziesz ginął bardzo często. Już niemal parodią jest wyższe WIS niż CON. Na 28 punktów twój INT jest za wysoki a STR za niski. Przy takim STR nawet jak trafisz z Finesse mało kiedy zadasz jakikolwiek sensowny DMG.
CON na człowieku powinien być minimalnie na 14, na elfie 12 i to niezależnie od klasy.
WIS na rogalu nie jest do niczego potrzebne, jeśli już to CHA ale przy 28 punktach trzeba odpuścić sobie oba.
Int na 16 tylko jak ci zostanie punktów co przy 28 jest niemożliwe.
Nie trafiasz na Korthos? No cóż, dwa rapiery plus 10 STR i brak Finesse (dostępne dopiero na poziomie 3) nie dają ci szans trafić. Co ciekawsze to jak opuścisz wyspę to dopiero będzie źle, Korthos nie wymaga wiele by ubić mobki.
Naprawdę ci radzę dać sobie spokój z tym rogalem. Najlepiej zrób jakiegoś clera, fightera czy barbariana i dograj do tych 400 favor to dostaniesz Drowa, który się dużo bardziej nadaje na rogala niż 28 punktowy człowiek.

Jeszcze raz, nie bierz mi tego za złe ale to co robisz tylko spowoduje, że się rozczarujesz grą zanim zaczniesz naprawdę grać.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
tfujlesiu
Offline
 Temat postu: Re: Kilka pytań co do rogue
PostWysłany: 16 Sie 2010, 18:28  
Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 06 Sie 2010, 20:17
Posty: 51
Favor: Neutralny
Miejscowość: Strzyżowice

Serwer: Hardcore
Postacie: Arteya - elf ranger
Płeć: Facet
łaa...rzeczywiście, sugerowałem się pierwszym postem, że idzie buildem który podawałem w innym poście i nie zerknąłem na staty:| 2lvl to jakiś kwadrans gry, więc postać od nowa. Możesz sobie kupić drowa, kosztuje smsem koło 30 zeta. W innym wypadku jak chcesz człowieka (sam był go wziął z racji wyglądu o niebo lepszego od drowa male - ale bez 32pkt build gorszy od drowa:) to staty 14/16/14/14/8/8 są jednym z rozsądniejszych rozwiązań moim zdaniem. W porównaniu do 14/18/12/16/8/10 drowa to różnica w sumie nie wielka. W każdym razie na ddo.com ludzie grają human rogalami 28pkt i nadal czerpią przyjemność z gry, czego i tobie życzę:)


You take the red pill and you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes. Remember -- all I am offering is the truth, nothing more.

http://my.ddo.com/character/cannith/arteya/
Góra
 Profil E-mail  
 
gutek698
Offline
 Temat postu: Re: Kilka pytań co do rogue
PostWysłany: 16 Sie 2010, 20:09  
Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 15 Sie 2010, 10:02
Posty: 12
Favor: Neutralny
Wcale nei mam nic ci za złe że piszesz a dlaczego ludzi rogue od razu to proste przeszedłem z innego mmo na to a tam dhan(rogal) no i w innych mmorpgach jest dobry a że nie chciałem robić najpierw postaci zarobkowej tylko od razu tą co chciałem grać do końca a inne postaci nie wydają mi sie na jakoś efektywne po prostu wydają mi sie nudne.I nadal nie ogarniam jak zmienić staty więc to co napisałeś w ogóle nie zrozumiałem bo jestem dopiero początkującym w tego typu grze (silniku gry).I jeśli miałbym robić nową postać to co to miało by być i jaka klasa aha i nie chce tych płatnych kupować bo nie wiem czy będę grał w tą gre długo.
Góra
 Profil E-mail  
 
Grochol
Offline
 Temat postu: Re: Kilka pytań co do rogue
PostWysłany: 18 Sie 2010, 11:06  
Awatar użytkownika

Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 09 Kwi 2010, 18:26
Posty: 8
Favor: Neutralny
Ja bym Ci na początek polecił Barbarzyńce lub Wojownika ew. Clera, są to postacie dobre do gry solo i dzięki nim łatwiej zaznajomisz się z grą. A gdy już wszystko ogarniesz, to wtedy wrócisz sobie na rogue jeśli nadal będzie cię do niego ciągnęło.
Góra
 Profil E-mail  
 
Asgarna
Offline
 Temat postu: Re: Kilka pytań co do rogue
PostWysłany: 18 Sie 2010, 14:07  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 22:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
Hexer nie obraź się, ale jakbym był graczem co dopiero zaczyna grę i chciałbym w nią --->POGRAĆ<--- to na pewno skutecznie byś mnie zniechęcił. Pierwsza postać i od razu muszę brać jakiegoś młota (Barbarzyńcę) czy fizola (Wojownika) lub chodzącą apteczkę (kler) aby pograć? Gdzie zabawa? Gdzie przyjemność z odkrywania gry? Nie każdy chce szprycować swoją postać aby być w gronie graczy: "lepiej grających od nowicjuszy".
Druga sprawa to (chociaż w tym temacie bezpośrednio tego nie napisałeś, podkreślam JESZCZE) dobijanie do 20 lvl. Zazwyczaj nowicjusze próbują grę i chcą ją sprawdzić. Radzenie aby dobili do 20 lvlu (i tracili 3 miesiące gry - lub więcej dla nowego) jest czystym zniechęcaniem do gry. Szczególnie jak do tego polecasz klasę którą ktoś nie chciał grać. Męczyć się 3 miesiące aby zagrać ulubioną klasą? Bez przesady.
Jakkolwiek rozumiem powody dla których takie rady dajesz, to niestety jest to wylewanie dziecka z kąpielą.

A odpowiadając pytanie twórcy tematu: gutek698
Jeżeli chcesz grać Rouge to musisz wiedzieć parę rzeczy:
- jako jedyna postać w grze może unieszkodliwiać pułapki i otwierać zamki (to drugie czasem potrafią inni np. Wizard) - więc party będzie na Ciebie liczyć w tym temacie.
- jest to postać która posiada coś takiego jak potężny atak z ukrycia (sneak attack) - ale tylko wtedy jak atakujesz potworka który nie atakuje Ciebie.
- cechami dominującymi domyśle są ukrywanie się i skradanie (chociaż w tej grze jest to mało opłacalne) - ale możesz z tego zrezygnować, o ile chcesz.
- zazwyczaj nie jest to postać na pierwszą linię, chociaż jego atak z ukrycia jest naprawdę imponujący

Teraz na temat gry:
- Featy wybierasz co poziomy: 1, 3, 6, 9, 12, 15, 18
- Dla Rogala dodatkowo masz na poziomach 10, 13, 16, 19 specjalistyczne featy
- Część umiejętności dostajesz (czasem są to featy czasem coś specjalnego) w zależności od Klasy
- Bogatym źródłem wiedzy jest DDOWiki: http://ddowiki.com/page/Rogue
- Action Points wydajesz na Enchantments - u swojego trenera. Dzięki enchatments możesz też nabyć ścieżkę specjalistyczną dla danej klasy. Najlepiej jak sobie czasem odznaczysz u trenera opcję aby pokazywał tylko dostępne enchntments - a wtedy zobaczysz wszystkie możliwe i co musisz spełnić aby je mieć.

Aby grać przyjemnie Rogalem polecam coś takiego http://forums.ddo.com/showthread.php?t=266083
A w skrócie:

Rasa: Niziołek

Charakter: Neutral Good

Staty:
14 Strength
16 Dexterity
15 Constitution
12 Intelligence
8 Wisdom
8 Charisma

Featy:
1 Rogue (feat)Toughness
3 Rogue (feat)Two Weapon Fighting
6 Rogue (feat)Oversized Two Weapon Fighting
9 Rogue (feat)Improved Two Weapon Fighting
10 Rogue (rogue)Improved Evasion
12 Rogue (feat)Improved Critical: Piercing
13 Rogue (rogue) Crippling Strike
15 Rogue (feat)Greater Two Weapon Fighting
16 Rogue (rogue)Skill Mastery
18 Rogue (feat)Power attack
19 Rogue (rogue)Slippery Mind

Skille:
1. UMD
2. Search
3. Disable Device
4. Open Lock
5. Move Silently
6. Hide
7. Spot
8. Haggle albo Diplomacy albo Balance

Z Enchantments bierzesz głównie: Wszystkie Assasin, wszystko co ciekawe dla ataku z ukrycia, i co wydaje Ci się ciekawe. Enchantments można zresetować raz na 3 dni za niewielką opłatą. Więc sam wyczujesz co potrzebujesz.

Pozdrawiam
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|