Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 25 Kwi 2024, 20:21


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
mardol
Offline
 Temat postu: cleric healer
PostWysłany: 27 Sie 2010, 11:21  
Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 25 Sie 2010, 15:32
Posty: 5
Favor: Neutralny
Mogl by mi ktos napisac jakie dawac spelle? Gram Elf Cleric Healer (robie sie na party, nie na gre solo).

Jestem calkowicie nowy wiec prosze nie uzywac jakis slow niezrozumialem dla nowego gracza (dla mnie)
Góra
 Profil E-mail  
 
Naon
Offline
 Temat postu: Re: cleric healer
PostWysłany: 27 Sie 2010, 11:41  
Awatar użytkownika

Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 25 Kwi 2010, 13:15
Posty: 13
Favor: Neutralny
Miejscowość: Gorzów Wlkp.

Serwer: Orien
Postacie: Ezron
Opis: Leń 20 poziomu
Płeć: Facet
Szczerze odradzam robienie czystego healera, bo w porównaniu do fvs i tak będziesz wypadać słabo, osobiście polecam healero-tanka, bo gwarantuje to dostatecznie dobre leczenie + większą szansę na przeżycie na wyrzszych poziomach i ratowanie drużyny z tarapatów. Ale jeśli bardzo chcesz być czystym helerem, to zdecydowanie jak najwyrzsza mądrość (ang. Wisdom), a drugorzędnie charyzma, co do czarów to zdecydowanie zaklęcia wspomagające (takie jak bycza siła, sowia mądrość,...), które mogą się przydać dla wojowników, bo nie ma sensu buffować całej drużyny wykorzystując zaklęcia niegrupowe i tracić cały pasek MP. Na zakończenie powiem że nie lecz za wszelką cenę (nie urzywaj różdżek jeżli drużyna sobie nie radzi, ale nie skąp jeśli idzie im dobrze). A i pamiętaj, że jako medyk masz prawo ustalać tempo, tak więc kożystaj z tego jeśli zależy ci na ekwipunku.

No troszkę się rozpisałem :) za ewentualne błędy w ortografi przepraszam, ale piszę z laptopa na którym nie mam jeszcze MS office. Trzymaj się i powodzenia w grze.
Góra
 Profil E-mail  
 
mardol
Offline
 Temat postu: Re: cleric healer
PostWysłany: 27 Sie 2010, 11:56  
Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 25 Sie 2010, 15:32
Posty: 5
Favor: Neutralny
tak, kolega mi mowil zebym byl tank-healerem ale nadal nie wiem jak ten kleryk ma wygladac;/
Mam chodzic w zbrojach+ ladowac w ktore spelle? narazie mam lvl 1 rank 6 i all sp wolne
Góra
 Profil E-mail  
 
Veruis
Offline
 Temat postu: Re: cleric healer
PostWysłany: 27 Sie 2010, 14:28  
Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 01 Sie 2010, 18:00
Posty: 17
Favor: Neutralny
Opiszę ci moją postać.

Jestem krasnoludem, mam 16 kondycji (w twoim przypadku wyciągnij 14), 16 siły, 16 mądrości i reszta zależnie od rasy. Biegam w pełnej płytówce, z tarczą i obuchem który dodaje manę (albo polepsza healowanie, zależy). Mam dwa zaklęcia do bicia (Sound Burst i Searing light). Reszta to buffy. Na początku bierz takie zaklęcia jak Sowia Mądrość, Bycza Siła i Splendor Orła (później to wyrzucasz, bo pokrywa się z plusami z itemów). Na każdym poziomie zaklęcie leczące. W atutach mam "Empower healing spell", "Mental Toughtness" i jeden atut podwajający czas trwania bufów (Tego używam zależnie od dungeonu. Jeśli respownik jest daleko, to używam tego, jeśli daleko bufuje zwyczajnie. Ważne jest też kogo bufujesz. Jeśli w drużynie nie masz nikogo, kto musi się respić to warto ich bufnąć z tym atutem.). Nie używam zaklęć przywołujących, bo taki kapłan sam sobie świetnie radzi (nie zawsze i nie wszędzie, ale w większości przypadków).

Zbieraj przedmioty jak najbardziej podwyższające twoją charyzmę, mądrość i kondycję. Kolekcjonuj itemy zwiększające siłę twojego heala. Trzymaj w plecaku potki na manę (nigdy nie wiadomo czy się nie przydadzą). Gdy jesteś w drużynie siedz z tyłu i healuj. Nigdy nie będziesz tak mocny jak czysty wojownik czy barbarzyńca, ale w razie jakby potwór podszedł zawsze możesz mu wyrąbać z broni w czaszkę. I nie zapominaj o itemach na koncentrację.

W Enchantments idz w ilość many, siłę heala i oddawanie many (magowie to uwielbiające). Jeśli możesz to zostań Servantem (prestiżówka kapłana).

Taki War Cleric wydaje mi się, że jest lepszy od czystego kapłana. Przynajmniej nie padnie od mobów jak się na niego rzucą.
Góra
 Profil E-mail  
 
Naon
Offline
 Temat postu: Re: cleric healer
PostWysłany: 27 Sie 2010, 14:45  
Awatar użytkownika

Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 25 Kwi 2010, 13:15
Posty: 13
Favor: Neutralny
Miejscowość: Gorzów Wlkp.

Serwer: Orien
Postacie: Ezron
Opis: Leń 20 poziomu
Płeć: Facet
Ogólnie build tank-healera jest dość prosty, nadal statystyką pierwszorzędną jest mądrość ale na drugim miejscu jest budowa (ang. Construction). Zdecydowanie warto także zainwestować trochę w zręczność (ang. Dextrity), ale nie warto przesadzać, więcej niż 14 nie będzie ci potrzebne, a i warto wziąć atut od używania pawęży (ang. Tower shield), bo o dziwo kara za tarczę nie obejmuje kapłana, a dzięki temu zyskasz parę KP (z pol. dnd Klasa Pancerza; po ang. AC = Armor class), a co do zbroi to szczególnie zalecana dla kapłana jest mithrilowa pełna zbroja płytowa (Mithril Full Plate), ponieważ jest to średni pancerz, a co za tym idzie ma mniejsze kary. Co do zaklęć to musisz samemu pobłądzić bo jako kapłan masz do tego możliwości, a pomoże ci to wypracować własny styl gry, a oto przecież chodzi w ddo i o zabawę oczywiście, jedyny czar jaki tobie polecę jest "nightshield", gdyż jest bardzo przydatny wobec magicznych potworów. Jeśli chcesz rozkład punktów mojego 10 poziomowego kapłana to niestety musisz trochę poczekać, bo przez kilka najbliższych dni, nie będę miał dostępu do ddo. Jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj, postaram się pomóc.
Góra
 Profil E-mail  
 
DarQ Soul
Offline
 Temat postu: Re: cleric healer
PostWysłany: 27 Sie 2010, 14:52  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 01 Mar 2010, 20:23
Posty: 51
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Ghallanda
Postacie: DarQSoul - Battle Cleric
AngelLord - Tempest Ranger
Opis: Oficer Gildii Touch Of The Sky
Płeć: Facet
Kod:
Taki War Cleric wydaje mi się, że jest lepszy od czystego kapłana. Przynajmniej nie padnie od mobów jak się na niego rzucą.


A wedlug mnie NIE.....Czysty Kaplan ma przede wszystkim wiecej many niz Ci którzy maja splasha. Po 2 wieksze DC ,a jesli chodzi o ilosc HP zawsze mozna wziasc Touchness. No i najwazniejsze - Ludzie mniej chetniej biora cie do Party( tyczy sie w szczegolnosci Epic Von 6 ;p) Co prawda da rade tak grac ( przed Tr mialem battle clera 18/2 cler/fighter) ) ale niekiedy many poprostu brakowalo. Jesli naprade chce sie zrobic battle healera do Fvs jest najrozsadniejszy. Po co kaleczyc clera skoro i tak ma malo many \,,/ - zadawalem sobie TO pytanie kiedy nabilem 20 lvl xD


Image Image
Góra
 Profil E-mail  
 
MindReaver
Offline
 Temat postu: Re: cleric healer
PostWysłany: 27 Sie 2010, 19:39  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 21 Lut 2010, 19:43
Posty: 180
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo/Łódź

Serwer: Hardcore
Postacie: Shevarra(Bard Spellsinger)
Lighthope(Fighter tank)
Ilune(Favored Soul heal)
Płeć: Facet
Zgodzę się z Darq Soulem. Battle cler to swoją drogą głównie self heal. Bo akurat masz czas patrzeć na stan reszty drużyny kiedy jesteś w środku walki i starasz się nie zginąć (nie mówiąc już o tym, że często reszta party jest za jakimiś ścianami itp. a TY tego po prostu nie widzisz, bo jesteś przy mobie, a nie ogarniasz całego pola walki z daleka). A battle cler by stać z tyłu to marnowanie potencjału a i tak nie wyrobisz jak normalny pure cler healer.
Góra
 Profil E-mail  
 
Veruis
Offline
 Temat postu: Re: cleric healer
PostWysłany: 27 Sie 2010, 20:07  
Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 01 Sie 2010, 18:00
Posty: 17
Favor: Neutralny
No cóż... Mam 12 lvl kleryka i prawie 1000 many. Problemy z mana mam tylko przy słabej ekipie. Zresztą z Servantem mogę healować bez problemowo. Nigdy nie miałem problemów z party. Codziennie dostaje pmy z pytaniami czy pójdę z kimś na coś. A jak jest chwila bez propozycji, idę sam pobić na rejonach do bicia.

Jeden heal pobiera 35 many, healuje każdego do maxa. A jeśli nie to ubieram broń z Superior Devotion VI i jade masowkami.

Dalej uważam, że jest lepszy niż czysty :P
Góra
 Profil E-mail  
 
MindReaver
Offline
 Temat postu: Re: cleric healer
PostWysłany: 27 Sie 2010, 21:38  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 21 Lut 2010, 19:43
Posty: 180
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo/Łódź

Serwer: Hardcore
Postacie: Shevarra(Bard Spellsinger)
Lighthope(Fighter tank)
Ilune(Favored Soul heal)
Płeć: Facet
Bo masz 12-ty lvl. Zobaczysz jak ciężko będzie na tym 17-tym...
Góra
 Profil E-mail  
 
Hexer
Offline
 Temat postu: Re: cleric healer
PostWysłany: 28 Sie 2010, 01:18  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 19 Sie 2009, 17:30
Posty: 457
Favor: Pomocny

Serwer: Hardcore
Postacie: .
Franek Kimono
Hexer
Tryb
Chivay Zoltan
Jaskier Pankratz
Czarus
Płeć: Facet
Nigdy nie widziałem nic pociągającego w battle clerze. Ani to rak ani ryba i słaby we wszystkim na poziomie 20. Dużo lepiej moim zdaniem sprawia się caster cleric. Przerabiałem już to kilka razy z niezłymi rezultatami. Maximized BB wycina całkiem nieźle a i leczenie na tym nie cierpi jak trzeba. Jak się chce healera melee to FvS albo bard od biedy.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|