Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 25 Kwi 2024, 04:41


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Metis
Offline
 Temat postu: Rouge - Mechanik
PostWysłany: 30 Sie 2010, 17:42  
Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 30 Sie 2010, 17:19
Posty: 8
Favor: Neutralny

Serwer: Cannith
Postacie: Melanophila
Opis: Karenai Hana
Płeć: Kobieta
Witam, mam postać łotrzyka na lvlu 11 z klasą prestiżową "mechanik". Tak wygląda http://my.ddo.com/character/sarlona/melanophila/ . Niestety tworząc ją kierowałam się "wyśrodkowaniem" umiejętności gdyż początkowo nie mogłam się zdecydować czy chcę zadawać jakiś dmg czy wyłącznie rozbrajać pułapki. Obecnie mam spory problem z przeżyciem (mam wrażenie, że moja postać ma autoagresję... ) pomimo stania w bezpiecznej odległości. Staram się walczyć kuszą lub przy słabyszych mobach dwoma mieczami (rapierami, sztyletami, mieszanką...). Co do zadawania obrażeń spuszcze na to zasłone milczenia - w jakieś koboldy może trafie;) Nie narzekam na rozbrajanie pułapek, chociaż czasami nawala spot. Moje pytanie brzmi: w jakie statystyki powinnam iść w rozwoju w enchantments? Podbiłam 2x DEX, 1x WIS. Reszta ptk poleciała na wymogi do mechanika a także spot/search. Czy jest sens pobijania wogóle WIS czy lepiej zdobyć przedmioty dające dużo do spot a zamiast WIS wziąć INT? Czy może lepiej olać i INT i WIT i dodać do CON? I jakie polecilibyście atuty? Mam wrażenie, że wybierałam je baaardzo na chybił trafił. Staram się skupić wyłącznie na pułapkach, zamkach i skrytkach.
Góra
 Profil E-mail  
 
Hexer
Offline
 Temat postu: Re: Rouge - Mechanik
PostWysłany: 30 Sie 2010, 18:03  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 19 Sie 2009, 17:30
Posty: 457
Favor: Pomocny

Serwer: Hardcore
Postacie: .
Franek Kimono
Hexer
Tryb
Chivay Zoltan
Jaskier Pankratz
Czarus
Płeć: Facet
Patrząc się na tą postać to obawiam się, że jest po prostu do skasowania. Mam nadzieję, że przynajmniej nabiłaś już 400 favor i masz drowa odblokowanego bo byłby to jedyny zysk z tej postaci (pomijając jakiś sensowny sprzęt dla rogue jak ci się udało takowy zdobyć).


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Metis
Offline
 Temat postu: Re: Rouge - Mechanik
PostWysłany: 30 Sie 2010, 18:07  
Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 30 Sie 2010, 17:19
Posty: 8
Favor: Neutralny

Serwer: Cannith
Postacie: Melanophila
Opis: Karenai Hana
Płeć: Kobieta
Gra mi się raczej dobrze, możliwe że ta beznadziejność pokaże się na wyższych lvlach. W takim razie jakieś wskazówki co do stworzenia mechanika? Na większej cześci forum ludzie pytają o assasinów. Znalazłam jakiś built na oficjalnym forum jednak wydawał mi się on conajmniej dziwny.
Góra
 Profil E-mail  
 
Hexer
Offline
 Temat postu: Re: Rouge - Mechanik
PostWysłany: 30 Sie 2010, 18:28  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 19 Sie 2009, 17:30
Posty: 457
Favor: Pomocny

Serwer: Hardcore
Postacie: .
Franek Kimono
Hexer
Tryb
Chivay Zoltan
Jaskier Pankratz
Czarus
Płeć: Facet
Jak nie jesteś pewna to skorzystaj z szablonu:

http://compendium.ddo.com/wiki/Path:Master_Mechanic


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Metis
Offline
 Temat postu: Re: Rouge - Mechanik
PostWysłany: 30 Sie 2010, 19:37  
Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 30 Sie 2010, 17:19
Posty: 8
Favor: Neutralny

Serwer: Cannith
Postacie: Melanophila
Opis: Karenai Hana
Płeć: Kobieta
Z tego co można tam przeczytać, początkowe rozdanie statystyk mam zgodne z tym buildem (pierwszym). Tylko raz zamiast Dexa na 4 lvlu wybrałam bodajże INT. Nie dawałam także w diplomacy ani bluffa. Z atutów różnię się tym, że zamiast skill focus wzięłam lucky heroes... Niestety nie ma tam wymienionych enchantmens. To jest aż taka różnica czy czegoś nie zauważyłam (zwróć mi proszę uwagę na to). Nie chcę grać drowem - wolę postacie ludzkie. Tak odblokowałam go - mam na elicie wszystkie q do 6lvlu, a do 10 więkość na hard więc favour się nazbierał.
Góra
 Profil E-mail  
 
Hexer
Offline
 Temat postu: Re: Rouge - Mechanik
PostWysłany: 31 Sie 2010, 02:53  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 19 Sie 2009, 17:30
Posty: 457
Favor: Pomocny

Serwer: Hardcore
Postacie: .
Franek Kimono
Hexer
Tryb
Chivay Zoltan
Jaskier Pankratz
Czarus
Płeć: Facet
Wiem tyle co widzę z twojego linka.

Staty:

STR 14
DEX 22
CON 14
INT 20
WIS 18
CHA 10

Nie ma tutaj feats ale mam nadzieję, że masz Weapon Finesse i Oversized TWF + Improved TWF.

INT i WIS masz w kosmos a brakuje ci DEX, STR i CON. Możliwe, że masz po prostu beznadziejne itemki i dlatego tak to źle wygląda ale 113 HP na 11 to bardzo mało i możesz ginąć od byle czego szczególnie, że nie masz heavy fortification także jeden crit na tobie i padasz. Przy 22 DEX i Weapon Finesse twój attack bonus jest mizerny a przy 14 STR prawie nie robisz damage oprócz sneak damage.
Niestety ale na rogue 28 punktowy człowiek jest baaardzo daleko w tyle w porównaniu z drow elf tak, że to nawet nie jest śmieszne. Na Cannith jeszcze można by cię było jakoś doposażyć ale na Sarlonie to już nawet nie pamiętam co mam w banku.
Ale może faktycznie przesadzam i nie powinienem zniechęcać...... z tym, że po prostu piszę to co myślę.

W każdym razie jak już ma być coś z tego co masz to:

1. potrzebujesz heavy fortification (masz może necropolis 4? Minos Legens byłby perfect dla ciebie)
2. potrzebujesz lepszych itemków ze stats, na 11 już możesz nosić +5
3. Nawet jak poprawisz pewne rzeczy to im wyżej tym trudniej ci będzie także przygotuj się na to


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Metis
Offline
 Temat postu: Re: Rouge - Mechanik
PostWysłany: 31 Sie 2010, 07:59  
Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 30 Sie 2010, 17:19
Posty: 8
Favor: Neutralny

Serwer: Cannith
Postacie: Melanophila
Opis: Karenai Hana
Płeć: Kobieta
Z featów mam Improved TWP. Oversized TWF nie mam - nie mam tyle siły. Ale z racji bonusu z prestiżówki mam bonusy do reapiting light crossbow a za lvl do r heavy crossbow i tym się posługuję (rapiery są do rozwalania beczek lub b słabych mobów). W sumie tak się zastanawiam nawet czy te TWF nie zmienić na featy pod kuszę. Nie planuje zadawać DMG, przynajmniej grając w "sesyjne" DnD odpowiadał mi podział: ja rozbrajam pułapki a barbarian szarża. Dlatego wysoka siła mi raczej nie jest potrzebna do rozbrojenia czegokolwiek (Może oprócz dźwigania skarbów....).
INT faktycznie mam wysokie ale buildy łącznie z tym zalinkowanym pokazują tyle (na tym opiera się search, disable device). WIS miałam bazowo 12, dodałam 1 feata na 4 lvlu i 1 z enchentments co zawsze można zmienić. Item +4 WIS też mam. Dex bazowo 16, feat na DEXa z 8 lvlu oraz 2ptk z enchantments. Item DEX +3 (ale pracuję nad tym). Str bazowo miałam 10 ale zakładałam, że nie będę musiała bić. Faktycznie brakuje mi CON, dość mało HP mam (co JEST irytujące).
Stąd też moje pytanie. Jeżeli WIT i INT mi starczy (braki będę łatać itemami celowanymi np. spot +11) to na rozwinięciu na 12 lvlu wziąć DEX czy CON? A także z greater human adaptality na 13 lvl.
Zgadzam się z heavy fortification, nie mogę trafić na interesujący item niestety. Miałam light fortification ale zabył gdzieś. Na itemy +5 jeszcze się nie dorobiłam. Na razie mam do tych istotniejszych +4 (bo i tak na +5 miałabym nieparzyste statystyki). Rouge wogóle z założenia nie jest mordolejną i prostolinijną postacią więc nie spodziewam się, że posoluje beholdera.
Góra
 Profil E-mail  
 
BojaR
Offline
 Temat postu: Re: Rouge - Mechanik
PostWysłany: 31 Sie 2010, 10:05  
Awatar użytkownika

Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 18 Lut 2010, 19:18
Posty: 38
Favor: Neutralny
A masz feat toughes ? Jeśli nie to to powinieneś wziąć i enchancmety w tym kierunku to przybędzie ci ze 30HP.
Góra
 Profil E-mail  
 
Metis
Offline
 Temat postu: Re: Rouge - Mechanik
PostWysłany: 31 Sie 2010, 10:31  
Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 30 Sie 2010, 17:19
Posty: 8
Favor: Neutralny

Serwer: Cannith
Postacie: Melanophila
Opis: Karenai Hana
Płeć: Kobieta
Dobry pomysł z tym toughtness, to wezmę. A co z trybutami? Jest sens wrzucania do CONa?
I założyłam Heavy Fortyfication collar.
Góra
 Profil E-mail  
 
MindReaver
Offline
 Temat postu: Re: Rouge - Mechanik
PostWysłany: 31 Sie 2010, 11:45  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 21 Lut 2010, 19:43
Posty: 180
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo/Łódź

Serwer: Hardcore
Postacie: Shevarra(Bard Spellsinger)
Lighthope(Fighter tank)
Ilune(Favored Soul heal)
Płeć: Facet
I nastaw się faktycznie lepiej na tą kuszę wtedy, jak masz niską siłę. Szkoda atutów na marnujące się TWF, nie każdy quest ma też pułapki, więc miłoby było w nich chociaż cokolwiek porobić (np właśnie strzelać z reapeating crossbow).
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|