Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 23 Kwi 2024, 21:23


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
mikecboo
Offline
 Temat postu: Wykonywanie instancji bez walki?
PostWysłany: 04 Lis 2010, 16:53  
Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 23 Paź 2010, 10:43
Posty: 10
Favor: Neutralny
Witam. Zainspirowany filmikiem jednego z forumowiczow naszlo mnie takie pytanie: czy da sie przechodzic instancje (prawie ze) bez walki? Tzn dac sie da, tylko jak to zrobic, co jest potrzebne? W tej chwili farmie favory na Drowa i mam zamiar zalozyc postac glownie nastawiona na RPG, glownie na skradanie sie i przechodzenie jak najwiekszych czesci instancji z jak najmniejsza iloscia wyjmowania broni.
Zakladajac ze bedzie to drow (tudziez human badz halfling, jeszcze nie zdecydowalem, zalezy jaka rasa bardziej sie nada) jak zbudowac taka postac? Dodam ze nie mam nic z p2p content (tt punkty zbieram na questy poki co)
Góra
 Profil E-mail  
 
Shagh
Offline
 Temat postu: Re: Wykonywanie instancji bez walki?
PostWysłany: 04 Lis 2010, 18:04  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 10 Wrz 2009, 21:18
Posty: 108
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Shagh - monk.
Płeć: Kobieta
Więc tak najlepiej niziołek z racji bonusu do skradania i cichego poruszania się. Najlepiej łotrzyk dla UMD żeby np. mieć w zapasie różdżkę lub dwie. Lekka zbroja lub nawet outfit/szata. Najlepiej z opcją shadow dającą ukrywanie. Do tego jeszcze buty z silent moves. Jakaś dobra broń na bossów i powinno wystarczyć.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Lotti
Offline
 Temat postu: Re: Wykonywanie instancji bez walki?
PostWysłany: 04 Lis 2010, 18:10  
Zabójca Trolli

Zabójca Trolli

Rejestracja: 29 Gru 2009, 02:59
Posty: 215
Favor: Dostrzeżony
Witam.
tak se mysle, ze wziales filmik z mojego podpisu, a jezeli nie, to podaj linka, bo chetnie zobacze co ktos inny znalazl w tym temacie

a do rzeczy...

najlatwiej jest taka postac zrobic, jezeli bedziesz mial dostep do czaru invisibility (niewidzialnosc), czyli wskazuje to na wizarda/barda/sorcera lub rogue z wysokim UMD, z czego sorcer nadaje sie najmniej, gdyz ma malo punktow na skille...

grasz za darmo, wiec napewno nie masz zbrojokuta (warforga), ale tak z woli scislosci, wizard-warforg jest najlepszy do tego, bo sam sie leczy jak oberwie za mocno
z darmowych ras to tak jak kolezanka powyzej zdazyla mnie uprzedzic z racji krotkiego posta, najlepszy bedzie niziolek

wlasnie
skille to tutaj bardzo wazna rzecz, bo musisz miec dobrze rozwiniete przynajmniej trzy zwiazane z samym stylem gry i do tego jeszcze te ogolnie potrzebne...
te zwiazane ze stylem gry to:
- silent move (ciche chodzenie) - najwazniejszy, gdyz pozwala uniknac sluchu potworow, ktory jest bardzo czujny, wiec bez tego skilla na maxa nawet nie ma co sie zabierac za taka postac
- hide (krycie sie) - dziala tak jak ten powyzej tylko, ze na wzrok i jest nieco mniej potrzebny, bo potwory jakos dziwnie slabiej widza niz slysza i mozna wykorzystywac zaslony terenu oraz ustawienie potworow plecami
- spot (czujnosc/spostrzegawczosc cos w tym stylu, nie wiem jak przetlumaczyc)- jest po to, zebys widzial pulapki i potwory ukryte tak jak Ty, bo co ci po skradaniu jak bedzies wchodzil na potwory ktorych nie widzisz, lub w najwazniejszym momencie wesolo wdepniesz w pulapke

to wszystko dopelnia czar invisibility, ale nie mysl, ze jak masz ten czar, to ci nie sa potrzebne skile, bo sa tak samo potrzebne jak z czarem, a to dlatego, ze sporo potworow ma widzenie niewidzialnych, albo lyka potiona z widzeniem niewidzialnych jak tylko wyczuja, ze cos jest podejrzane

reszta to przede wszystkim wiedza i styl gry...
np trzeba znac potwory na ktorych zadne ukrywanie sie nie dziala, chocbys nie wiem co wyczynial, jak np ooze (slimaki/galarety/budynie/itp) i pajaki
niektore rzeczy z biegiem updatowania gry ulegly zmianie w porownaniu do akcji na filmiku i teraz jest niestety nieco trudniej...
trzeba sie duzo nauczyc, bo wazne sa rozne szczegoly, jak np szybkosc oddalenia sie od potwora ktorego wykiwales, bo po pewnym czasie niektore cie wyczaja, nawet jezeli na poczatku omijasz je bez problemu
...i masa innych szczegolow, jak chodzby wykorzystywanie potworow zeby robily za ciebie brudna robote, czy izolowanie bossow (obecnie jedna z najtrudniejszych rzeczy, czasami niemozliwa)

co do sprzetu, jest troche przedmiotow, ktore sie bardzo przydaja, i pochodza glownie z platnych przygod, jak Ring of Shadow, czy Dustle Boots
krotko mowiac cenny jest kazdy przedmiot, ktory jednoczesnie podwyzsza silent move i hide, ja jak nie mialem, to stosowalem dwa itemy, a jezeli jeden, to zdecydowanie ten z silent move
kolejny item to taki co zwieksza skilla spot

tu jest sprzet kolegi z filmiku w moim podpisie:
http://my.ddo.com/character/argonnessen/ghoste/

tak mysle, ze to wszystkie podstawowe informacje


wg mnie, najfajniejszy (jak dotychczas) pomysl na postac:
http://www.youtube.com/watch?v=-UqSHCIJ1jo
super zabawa:
http://www.youtube.com/watch?v=-lpFjS_7 ... re=related
Góra
 Profil E-mail  
 
mikecboo
Offline
 Temat postu: Re: Wykonywanie instancji bez walki?
PostWysłany: 07 Lis 2010, 11:17  
Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 23 Paź 2010, 10:43
Posty: 10
Favor: Neutralny
Tak, myslalem o filmiku z Twojej sygnatury :)
Postac zalozona, Drow Rogue (custom), staty:
str 14
dex 18
con 12
int 16
wis 9
cha 10

Teraz jaki wybor broni bylby najlepszy do szybkiego zadawania duzego dmg? Myslalem nad Featem Weapon Finesse i mozliwie THF, tylko nie wiem czy go w ogole bede mogl wziac i czy oplacaloby sie go rozwijac. Jesli tak to jakies dwie bronie lekkie, typu 2x kukri lub cos w tym stylu. Ew. Exotic Weapon Kama? Chodzi mi tylko o to, jakie bronie warto rozwijac, bo wiadomo ze jedne drugim nie rowne, i nie chodzi tu tylko o staty, a raczej dostepnosc dobrych enhancementow i ulepszen na mojej sciezce, ktora jeszcze nie do konca ogarniam.

Przypomne tylko ze Drowy maja unikalny enhancement do podwyzszenia bodajze ataku i drugi do podwyzszenia damage z broni typu shortsword i rapier.


Ostatnio edytowany przez mikecboo, 07 Lis 2010, 11:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil E-mail  
 
mikecboo
Offline
 Temat postu: Re: Wykonywanie instancji bez walki?
PostWysłany: 07 Lis 2010, 11:36  
Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 23 Paź 2010, 10:43
Posty: 10
Favor: Neutralny
Aha, i jeszcze: jak mozna lurować potwory w swoja (czy jakakolwiek strone) bez wylaniania swojej pozycji i jak wykorzystywac moby na swoja korzysc? Bo szczerze to nie mam pojecia. Pierwsze instancje juz zaliczone, na 1wszym levelu pocisnalem 3-cio levelową instancje bez zabijania nikogo oprocz boss'a :D
Góra
 Profil E-mail  
 
Gardianos
Offline
 Temat postu: Re: Wykonywanie instancji bez walki?
PostWysłany: 07 Lis 2010, 15:00  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 26 Paź 2009, 17:40
Posty: 199
Favor: Pomocny
Miejscowość: Coventry (UK) / Jasło (PL)

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Po pierwsze: nie pisz posta pod postem, edytuj je.
Po drugie: THF to two handed fightning (po naszemu walka dwuręczną bronią), a Tobie pewnie chodziło o TWF (jest różnica) :P
Po trzecie: broń dla rogue drowa (PrE Assassin) to tylko rapier (do drugiej ręki na początku nic, później drugi rapier lub short sword jak nie będziesz trafiać).
Po czwarte: potwory można lurować skillem blef.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Lotti
Offline
 Temat postu: Re: Wykonywanie instancji bez walki?
PostWysłany: 07 Lis 2010, 17:22  
Zabójca Trolli

Zabójca Trolli

Rejestracja: 29 Gru 2009, 02:59
Posty: 215
Favor: Dostrzeżony
mikecboo napisał(a):
jak wykorzystywac moby na swoja korzysc? Bo szczerze to nie mam pojecia. Pierwsze instancje juz zaliczone, na 1wszym levelu pocisnalem 3-cio levelową instancje bez zabijania nikogo oprocz boss'a :D

no i tu pojawia sie z mojej strony problem... ja nie znam sie na graniu niczym, co nie czaruje w jakikolwiek nie-wandowy sposob, a niestety rogue nie czaruje... nie pomoge wiec zbudowac takiej postaci od strony technicznej...

idac dalej tym tokiem myslenia, mowiac o wykorzystywaniu mobow, mialem na mysli robienie to przy pomocy i na potrzeby postaci majacej dostep do czarow, np:
- uzycie charma'a lub innej kontroli nad mobem, zeby pozostale, kolo ktorych nie mozna sie przecisnac, zajely sie tym oczarowanym zwalniajac przejscie
- sprowokowanie moba, zeby podazyl w strone postaci uaktywniajac pulapke i sie zabijajac przy okazji, najlepiej sprowokowac z za winkla lub z takiej odleglosci, zeby tylko jeden mob zareagowal na twoja prowokacje (przy rogue srednio uzyteczne, bo sam rozbroisz pulapke i jeszcze dostaniesz PD za to)
- uzycie charm'a lub innej kontroli na mobami zwyklymi, zeby pomogly walczyc z bossem
itd.

w przypadku rogue, moge niestety pomoc tylko w stylu gry, mam nadzieje, ze znajdzie sie ktos, kto pomoze technicznie zbudowac postac, jedno jest pewne, potrzebuje assasina, ktory najlepiej jak bedzie zabijal jednym sneak atakiem, nie wsczynajac ogolnej walki, bo pamietaj, ze zalatwienie moba sneak atakiem i pozostanie w sneakowaniu skutkuje tym, ze inne moby bedace obok nadal cie nie zauwaza, mimo, ze ich kumpel padnie martwy... po pierwszym ciosie, po drugim juz nie koniecznie nie zauwaza (uwaga: to niezauwazenie nie dotyczy mobow patrolujacych)


wg mnie, najfajniejszy (jak dotychczas) pomysl na postac:
http://www.youtube.com/watch?v=-UqSHCIJ1jo
super zabawa:
http://www.youtube.com/watch?v=-lpFjS_7 ... re=related
Góra
 Profil E-mail  
 
Gardianos
Offline
 Temat postu: Re: Wykonywanie instancji bez walki?
PostWysłany: 07 Lis 2010, 18:07  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 26 Paź 2009, 17:40
Posty: 199
Favor: Pomocny
Miejscowość: Coventry (UK) / Jasło (PL)

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Lotti tylko aktualnie postać, która się skrada po ataku automatycznie przestaje się kryć, więc Twoja technika już nie działa.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Lotti
Offline
 Temat postu: Re: Wykonywanie instancji bez walki?
PostWysłany: 07 Lis 2010, 18:24  
Zabójca Trolli

Zabójca Trolli

Rejestracja: 29 Gru 2009, 02:59
Posty: 215
Favor: Dostrzeżony
Gardianos napisał(a):
Lotti tylko aktualnie postać, która się skrada po ataku automatycznie przestaje się kryć, więc Twoja technika już nie działa.

zauwazylem, to dotyczy obecnie wszystkich dzialan ingerujacych w otoczenie, jak np plrzelaczenie lewara, ale...
w przypadku przelaczania lewara, otwierania kufra itp da sie to ominac, gdyz szybkie przejscie do sneakowania, gdzy tylko postac zakonczy dzialanie, skutkuje niewykryciem (testowalem na earthelementalach, koboldach i zombich), zastanawia mnie wiec, czy tak samo nie bedzie w przypadku sneak ataku, ale nie ma jak sprawdzic, bo nie mam zadnego rogue


edit:
tak przemyslalem pytanie o sprawe broni
postac na filmiku, ktora uzywa broni dwurecznej, to bard, a w przypadku barda uzycie sneak ataku nie wchodzi w gre, uzycie czarow zadajacych duzy dmg tez odpada, wiec bron dwureczna jest najlepszym wyborem, natomiast w przypadku rogue, z racji sneak ataku, bron dwureczna to nie jest glowny pomysl


wg mnie, najfajniejszy (jak dotychczas) pomysl na postac:
http://www.youtube.com/watch?v=-UqSHCIJ1jo
super zabawa:
http://www.youtube.com/watch?v=-lpFjS_7 ... re=related


Ostatnio edytowany przez Lotti, 07 Lis 2010, 18:56, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil E-mail  
 
tfujlesiu
Offline
 Temat postu: Re: Wykonywanie instancji bez walki?
PostWysłany: 07 Lis 2010, 18:43  
Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 06 Sie 2010, 20:17
Posty: 51
Favor: Neutralny
Miejscowość: Strzyżowice

Serwer: Hardcore
Postacie: Arteya - elf ranger
Płeć: Facet
Ciekawa dyskusja się rozpoczęła, dołączę z dwoma pytaniami...no, może trzema. W tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=ykEtfLqi7PU jeden rogal robi Sins of Attrition solo. Dwie rzeczy, których nie wiem, pierwsza, na strażnika robi często STUNa...featem czy bronią? Druga sprawa, w 1/3 filmu dochodzi do komnaty z żarciem i kominkiem i wyciąga grupy mobów nie wychodząc z ukrycia....JAK? Słychać specyficzne klikanie w momencie gdy to robi...co to za trik? Szybkie użycie czegoś i powrót w cienie? No i trzecie, w featach do wyboru jest SAP. Ma on działanie podobne do tego z wowa? Tam sap to podstawa do solo instancji. Jak jest w ddo?

Ciekaw jestem odpowiedzi.

Pozdrawiam


You take the red pill and you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes. Remember -- all I am offering is the truth, nothing more.

http://my.ddo.com/character/cannith/arteya/
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|