Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 20 Kwi 2024, 06:20


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Kęs
Offline
 Temat postu: Re: Niezdecydowany bard
PostWysłany: 10 Gru 2010, 07:54  
Mistrz Oręża

Mistrz Oręża

Rejestracja: 07 Kwi 2010, 14:42
Posty: 115
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: http://my.ddo.com/character/cannith/piewca/
http://my.ddo.com/character/cannith/kesior/
http://my.ddo.com/character/cannith/kompozytor/
http://my.ddo.com/character/cannith/archetypetwo/
Płeć: Facet
Jaj już pisałem przede wszystkim wszystko zależy od stylu gry, który preferujesz. Tu masz świetny poradnik i zbiór build'ów barda podzielone na sensowne kategorie:
http://ddowiki.com/page/Bard_Love_Guide
http://forums.ddo.com/showthread.php?t=275472

Osobiście ten artykuł pokrywa się z moimi doświadczeniami i spostrzeżeniami co do gry bardem, choć nie do końca. Strasznie niedoceniony jest Virtuos, a to dlatego, że ten artykuł nie zwraca uwagi na eng game zwłaszcza epickie questy, gdzie moim zdaniem virtuos sprawdza się najlepiej.
Góra
 Profil E-mail  
 
tfujlesiu
Offline
 Temat postu: Re: Niezdecydowany bard
PostWysłany: 10 Gru 2010, 21:21  
Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 06 Sie 2010, 20:17
Posty: 51
Favor: Neutralny
Miejscowość: Strzyżowice

Serwer: Hardcore
Postacie: Arteya - elf ranger
Płeć: Facet
Jak bardziuch to tylko virtuos, music przede wszystkim:) Szkoda, że jest aż tak niedoceniany, tym bardziej, że nie spotkałem jeszcze barda "nieznającego" swojej profesji. Pewnie miałem szczęście, ale z drugiej strony jak ktoś nie radzi sobie z tą klasą to odpadnie przed 10lvlem.


You take the red pill and you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes. Remember -- all I am offering is the truth, nothing more.

http://my.ddo.com/character/cannith/arteya/
Góra
 Profil E-mail  
 
Ebergar
Offline
 Temat postu: Re: Niezdecydowany bard
PostWysłany: 11 Gru 2010, 17:01  
Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 02 Gru 2010, 13:23
Posty: 46
Favor: Neutralny
Miejscowość: Białystok, Stormreach

Serwer: Thelanis
Postacie: Ebergar - Dwarven Cleric, Orien&Cannith
Opis: Spijacz Życia
Płeć: Facet
wracając do pytanie z powodu którego przyszedł mi do głowy ten temat - czym najlepiej walczyć bardem? 2h, 1h+1h czy może ranged crossbow/bow's ew. throwing?


Motto - "Tak Cię poleczę, że się nie pozbierasz."
Góra
 Profil E-mail  
 
MindReaver
Offline
 Temat postu: Re: Niezdecydowany bard
PostWysłany: 12 Gru 2010, 12:02  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 21 Lut 2010, 19:43
Posty: 180
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo/Łódź

Serwer: Hardcore
Postacie: Shevarra(Bard Spellsinger)
Lighthope(Fighter tank)
Ilune(Favored Soul heal)
Płeć: Facet
Co do tego co pisał Hexer

A ja odwrotnie, nie widzę sensu w grze warchanterem. Do dpsa są inne klasy...
Co do reszty to Spellsinger ma więcej many, Virtuos bardziej wszechstronny myślę.
Na build czarujący max cha i trochę kondychy. Można podbić inta troszkę, ale i tak bazowo mamy dużo punktów.
Force of Personality jest tutaj dobre bardzo (choć ja sam nie mam, wolałem dodatkową manę i mi atutów nie starczyło;p).
Maksować performa i umd ;D (Kurcze, mi teraz brakuje scrolli mass heala bo umd mi starcza na 100% w rzucaniu ich ze zwoju, co też oznacza, że mogę rzucić każdy dostępny dla graczy czar w grze jeśli mam zwój... co prawda zaklęcia dpsowe nawet w połowie nie są tak silne jak u normalnych magów, czy kleryków, ani nie mają dużego dc ale takie np summon monster IX czy wysokopoziomowe buffy się przydają, np Divine Power, jeśli ci się nudzi i chcesz trochę pobić;p czy też true seeing).
W tym AC cię nie interesuje, DPS też nie. Interesuje Cię wysoka charyzma, z której masz DC czarów (oraz perform i umd). Ja elfem (zwykłym) wyciągam narazie 35 DC, co w miarę daje jeszcze na epicku radę.
Rasa drow ze względu na bonus do cha (chociaż ja tej rasy nie lubię to mam zwykłego elfa;p). Oczywiście bard pure, dla capstone, które dodaje 2 DC do twoich CC.

Z tym wszystkim możesz w miarę zastąpić cc maga, a na mniej wymagających questach healera również (kupiony zwój heal leczy za ponad 200 z enchantami do scrolli, do tego moderate heal mass z itemem z S potency i empovered healingiem wyciąga do 120, co nie jest słabe wcale). Do tego ze zwojami czy też nie masz najlepsze buffy w grze.
Góra
 Profil E-mail  
 
Hexer
Offline
 Temat postu: Re: Niezdecydowany bard
PostWysłany: 12 Gru 2010, 17:53  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 19 Sie 2009, 17:30
Posty: 457
Favor: Pomocny

Serwer: Hardcore
Postacie: .
Franek Kimono
Hexer
Tryb
Chivay Zoltan
Jaskier Pankratz
Czarus
Płeć: Facet
MindReaver napisał(a):
A ja odwrotnie, nie widzę sensu w grze warchanterem. Do dpsa są inne klasy...


DDO ma tą specyfikę, że DPS jest najważniejszy. Jest to efekt uboczny niesamowitych ilości HP moby mają w end game.
Warchanter potrafi coś, czego żadna inna klasa nie potrafi, mianowicie zwiększyć to DPS w każdej sytuacji bez możliwości stracenia ich poprzez dispell albo innego beholdera. Jeśli ten bard dodatkowo może sam zadać jakiś przeciętny DPS pomiędzy piosenkami to już jest znaczny zysk dla całej grupy.
Spellsinger i Virtuoso nie potrafią nic takiego czego jakaś inna klasa nie potrafi zrobić lepiej i skuteczniej. Fascinate ewentualnie może ujść w jakiś specyficznych sytuacjach ale po pierwsze warchanter też to może a po drugie jest to o tyle ułomna forma CC, że grupa musi dobrze wiedzieć co robić i jeden barb z wielkim GA skutecznie ją niweluje.

Cytuj:
Co do reszty to Spellsinger ma więcej many, Virtuos bardziej wszechstronny myślę.
Na build czarujący max cha i trochę kondychy. Można podbić inta troszkę, ale i tak bazowo mamy dużo punktów.


Bard ma, o ile pamiętam, dwa czary DPS, które w dodatku są dość marne. Wizard czy Sorc mają więcej many, znacznie lepsze DC i czary o niezłym DPS, które aktualnie są w stanie zabić mobki.
Także pytanie jest: kogo lepiej wziąć do grupy spellsingera czy wiza/sorca?
Dla mnie odpowiedź jest prosta.

Cytuj:
Force of Personality jest tutaj dobre bardzo (choć ja sam nie mam, wolałem dodatkową manę i mi atutów nie starczyło;p).


Jak chcesz mieć dużo many to zrób sorca. :)
I chyba żartujesz sobie twierdząc, że wysokie will saves są mniej warte niż 100 SP.
No powiedz proszę, że żartowałeś. :)

Cytuj:
Maksować performa i umd ;D (Kurcze, mi teraz brakuje scrolli mass heala bo umd mi starcza na 100% w rzucaniu ich ze zwoju, co też oznacza, że mogę rzucić każdy dostępny dla graczy czar w grze jeśli mam zwój...


Warchanter też może mieć przyzwoite UMD a większość ważnych buffów jest niższego poziomu i UMD nie musi być kosmiczne. Mass invisi to 44 ale reconstruct czy heal to 40 i to jest dla mnie istotne UMD, szczególnie dla WF, który się podreperuje od czasu do czasu scrollem reconstruct nie używając do tego many. Każedy bard, nawet trochę mieszany i z bazowym INT może bez wysiłku mieć max 23 perform i UMD.

Cytuj:
W tym AC cię nie interesuje, DPS też nie. Interesuje Cię wysoka charyzma, z której masz DC czarów (oraz perform i umd). Ja elfem (zwykłym) wyciągam narazie 35 DC, co w miarę daje jeszcze na epicku radę.


Proszę wyjaśnij mi w czym taki bard jest lepszy od Wizarda czy tym bardziej Sorcerera? Co potrafi takiego zaproponować, czego któryś z tamtych nie potrafi zrobić lepiej?

Cytuj:
Z tym wszystkim możesz w miarę zastąpić cc maga, a na mniej wymagających questach healera również (kupiony zwój heal leczy za ponad 200 z enchantami do scrolli, do tego moderate heal mass z itemem z S potency i empovered healingiem wyciąga do 120, co nie jest słabe wcale). Do tego ze zwojami czy też nie masz najlepsze buffy w grze.


Zmiłuj się. To są "enhancements" i tam nie ma "CH".
I widzę, że następny feat wziąłeś by lepiej leczyć i mieć mniej SP? Ciekawe. :)

Acha, to nie jest post na temat "czy fajnie się gra spellsingerem czy virtuoso". Dla każdego to co kto lubi. Ale warto wiedzieć jak wygląda to z punktu widzenia end game i jak mogą inni oceniać twoją przydatność.
Jak ktoś uważa, że virtuoso jest dla niego najlepszy to więcej mocy dla niego.
Sam grałem dużo spellsingerem i jak cap był na 14 (GH) to grało się fenomenalnie i byłem znany na Sarlonie głównie jako Witcher. Niestety już w czasach podniesienia cap na 16 okazało się, że build przestał działać. Miał głównie za mało STR i HP i po prostu przestałem nim grać, bo to była mordęga. Teraz jest Jaskier, ma lvl 17 i póki co działa nawet nieźle. Nie wiem jak będzie na epikach ale jak dobiję do 20 i może zrobię eSoSa to będzie OK. Build i tak był głównie po to, by farmić epiki jak są grupy co czekają na barda (głównie VoN6), bo epic loot jest BTA i mogę użyć go na Franku czy Trybie. Wątpię, by stał sie on moją ulubioną postacią ale nie jest źle.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
MindReaver
Offline
 Temat postu: Re: Niezdecydowany bard
PostWysłany: 17 Gru 2010, 17:12  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 21 Lut 2010, 19:43
Posty: 180
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo/Łódź

Serwer: Hardcore
Postacie: Shevarra(Bard Spellsinger)
Lighthope(Fighter tank)
Ilune(Favored Soul heal)
Płeć: Facet
Bard nigdy nie był klasą, która miała być w czymkolwiek lepsza od innych. Jest plątaniną różnych klas, mającą kilka cech własnych. Nigdy nie dorówna ani full dpsowi, ani klerykowi, ani magowi, ani łotrzykowi. Natomiast łączy je wszystkie w jednej klasie w pewnym stopniu. Bard to postać "do wszystkiego". Można nim robić wiele, w niczym jednak nie będąc wybitnie dobrym. Tak zawsze była zrobiona ta klasa i taka ma być z założenia. To postać wsparcia, i czy wspierasz dpsów, czy też magów czy healerów, twój wybór. W endgame ŻADNEJ z tych ról nie wypełnisz sam.

Hexer napisał(a):
Bard ma, o ile pamiętam, dwa czary DPS, które w dodatku są dość marne. Wizard czy Sorc mają więcej many, znacznie lepsze DC i czary o niezłym DPS, które aktualnie są w stanie zabić mobki.
Także pytanie jest: kogo lepiej wziąć do grupy spellsingera czy wiza/sorca?
Dla mnie odpowiedź jest prosta.


Bard ma, o ile pamiętam, kość życia k6, i żadnych enchantów do damage i hp poza ulepszaniem pieśni. Figter, ranger, barbar, pal czy też nawet łotrzyk mają o wiele większy dps, znacznie znacznie większą przeżywalność i są w stanie sami zabić mobki a nie tylko w tym pomóc.
Także pytanie jest: kogo lepiej wziąć do grupy warchantera czy fightera/rangera?
Dla mnie odpowiedź jest prosta.

Taka anegdotka do tej wypowiedzi Twojej, która akurat poparcia realnego nie ma. W grupie, która nie ma barda, każdy bard jest mile widziany, choćby dla pieśni, które ma KAŻDY bard, obojętnie jaki styl gry se obrał. A twoja wypowiedź tak naprawdę sugeruje, że ogólnie to bard jest do d, co jest nieprawdą...
Góra
 Profil E-mail  
 
Hexer
Offline
 Temat postu: Re: Niezdecydowany bard
PostWysłany: 19 Gru 2010, 23:35  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 19 Sie 2009, 17:30
Posty: 457
Favor: Pomocny

Serwer: Hardcore
Postacie: .
Franek Kimono
Hexer
Tryb
Chivay Zoltan
Jaskier Pankratz
Czarus
Płeć: Facet
MindReaver napisał(a):
Bard nigdy nie był klasą, która miała być w czymkolwiek lepsza od innych.


Mniej wiecej.

MindReaver napisał(a):
W endgame ŻADNEJ z tych ról nie wypełnisz sam.


To troche nie tak.

MindReaver napisał(a):
Bard ma, o ile pamiętam, kość życia k6, i żadnych enchantów do damage i hp poza ulepszaniem pieśni.


No i o te piesni wlasnie chodzi. Warchanter daje dodatkowe +2 do DMG co w raid group z powiedzmy 8 melee daje bardzo ladny wzrost DPS.

MindReaver napisał(a):
Figter, ranger, barbar, pal czy też nawet łotrzyk mają o wiele większy dps, znacznie znacznie większą przeżywalność i są w stanie sami zabić mobki a nie tylko w tym pomóc.


Interesujace....
Wziac jednego extra barbariana z super DPS (jak nie jest sknocony) czy warchantera ze srednim DPS z potencjalem podniesienia DPS u wszystkich melee w calej grupie. Trudne pytanie.. :)
W dodatku przy stun na DC 37 wchodzi calkiem czesto i jak najbardziej mozna samemu zabic. Eh, Jaskier biegal solo po Amrath jak tylko mogle wejsc (jak i po Vale i innych przy nizszych poziomach) i potrafil nawet kilka rares utluc. Biorac pod uwage, ze nie jest to moj ulubieniec i uzywa to, czego inne moje postaci nie uzywaja to wcale nie jest tak zle.
A ponad 400 HP na poziomie 18 z DR i blur/displacement daje calkiem niezla przezywalnosc. W dodatku mozna sie czasem podleczyc samemu. Na VoD Sally calkiem niezle wczoraj obrywall od Jaskra i zostal wziety do grupy gdzie juz byl bard tylko jako DPS. Nikt nie narzekal. :)
A jak juz dostanie eSoSa to wogole powinno byc dobrze.

MindReaver napisał(a):
Także pytanie jest: kogo lepiej wziąć do grupy warchantera czy fightera/rangera?
Dla mnie odpowiedź jest prosta.


Dla mnie tez. :)

MindReaver napisał(a):
Taka anegdotka do tej wypowiedzi Twojej, która akurat poparcia realnego nie ma. W grupie, która nie ma barda, każdy bard jest mile widziany, choćby dla pieśni, które ma KAŻDY bard, obojętnie jaki styl gry se obrał.


Kazdy ma, ale warchanter ma lepsze w grze, gdzie DPS to podstawa a jak jeszcze taki warchanter potrafi sam dac przyzwoite DPS to trudno narzekac. Wiekszy pozytek moim zdaniem niz z barda z 250 HP co nie potrafi trafic mobkow i ginie od jednego ciosu. Taki zaspiewa swoje i chowa sie po katach. :)

MindReaver napisał(a):
A twoja wypowiedź tak naprawdę sugeruje, że ogólnie to bard jest do d, co jest nieprawdą...


Wcale nie napisalem, ze jest do D. Napisalem "Spellsinger i Virtuoso nie potrafią nic takiego czego jakaś inna klasa nie potrafi zrobić lepiej i skuteczniej" co przy naciaganiu moze znaczyc tyle, ze te dwa sa do D (ale to jest naciaganie). Warchanter potrafi byc z nich najbardziej uzyteczny i najskuteczniejszy.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|