Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 20 Kwi 2024, 11:48


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
Xinef
Offline
 Temat postu: Szlaki handlowe - jak szybko sprzedawać przedmioty
PostWysłany: 27 Lip 2012, 19:40  
Awatar użytkownika

Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 16 Cze 2012, 23:40
Posty: 17
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Gdańsk-Kowale

Serwer: Hardcore
Postacie: Xiinef / Xilit
Opis: Linux Gamer
Płeć: Facet
Temat ten nie zainteresuje Cię, jeśli opisuje Cię jeden z poniższych punktów:
- nie podnosisz przedmiotów w grze, nie opróżniasz kuferków i nie zbierasz nagród za questy
- sprzedajesz wszystko u general vendora, barmana, na aukcjach albo rozdajesz kumplom
- podnosisz wyłącznie przedmioty które można rozbić na esencje do Cannith crafting co później czynisz
- po przepełnieniu plecaka niszczysz niepotrzebne przedmioty 'upuszczając na ziemię'
- masz dostęp do zaklęć typu Teleport

Jeśli jednak:
- część przedmiotów sprzedajesz u brokerów (na polski to by byli chyba maklerzy towarowi?),
- część przetwarzasz na esencje
- część sprzedajesz na aukcjach, składujesz w banku lub przekazujesz znajomym
- pozostałe sprzedajesz u general vendora w lokacji gdzie wykonałeś już questa poprawiającego ceny
- przed sprzedażą buffujesz haggle na ile tylko możesz

To prawdopodobnie powyższe czynności wykonujesz raz na kilka wykonanych misji. Zwłaszcza, jeśli nie przepuścisz żadnej beczce ani skrzynce i zbierasz nawet potiony i podobną drobnicę. Zważywszy, że powyższe czynności mogą zająć od kilku do kilkunastu minut, w ciągu całego żywota Twojej postaci 'zmarnujesz' na to wiele godzin. Dlatego postanowiłem rozpocząć dyskusję na temat optymalnych sposobów skrócenia sobie drogi. Przy okazji byłby to dobry temat aby wymienić łatwo dostępne sposoby podbicia sobie haggle i prędkości postaci.


Na chwilę obecną mój szlak handlowy przedstawia się następująco:
- Dobiec do najbliższego punktu dostępu na statek gildii
- Naprawić ekwipunek u barmana, złapać ship buff do charyzmy, dwarven stoutness, phiarlan inspiration
- Wysiadam w House Kundarak, stosunkowo blisko do brokerów od pancerza.
- Po sprzedaniu pancerzy które wydają mi się niewarte wystawienia na aukcji albo rozbicia na esencje, biegnę do miejskiego teleportera i przenoszę się do House Cannith.
- Po drodze zahaczam o panią od Daily Challange Tokens, następnie wbiegam do hali craftingowej.
- Rozbijam na esencje przedmioty które mają dobry stosunek esencji do ceny (na chwilę obecną przedmioty o cenie bazowej poniżej 1k plat bez względu na esencje, 1k-2k plat jeśli dają co najmniej drugi poziom esencji, 2k-4k plat jeśli co najmniej trzeci poziom esencji, czwarty i piąty poziom esencji zawsze)
- Wystawiam na aukcje przedmioty które wydaje mi się, że byłbym w stanie sprzedać za co najmniej połowę ceny bazowej.
- Bank jest na miejscu, więc też można skorzystać w razie potrzeby.
- Z hali craftingowej przebiegam do teleportera i przenoszę się na marketplace.
- Zahaczam o pawn brokers, jeśli mam jakieś tanie pancerze/bronie, albo jakieś biżuterie/ciuchy na sprzedaż.
- Wszelką pozostałą drobnicę sprzedaję u general vendor na marketplace.
- Jeśli ostały mi się jakieś kosztowne bronie - biegnę do House Deneith. Akurat wejście od marketplace'u jest bliżej brokerów niż teleporter albo wieża od statków gildii.


Tutaj kilka uwag:
- General vendor na marketplace oferuje lepsze ceny po wykonaniu szeregu misji Seal of Shan-To-Kor. Jeśli ktoś nie ma tego packa, to po wykonaniu The Waterworks ma niższe ceny w Harbor, czyli zalecał bym teleport do Inspired Quarters i przebiegnięcie się do sklepu Hammer and Chain. Ze statku gildii jest również blisko do Hammer and Chain, albo do Wayward Lobster jeśli ktoś woli sprzedawać u barmana (też ma lepsze ceny po wykonaniu Waterworks).
- Pełna lista misji do wykonania, aby mieć lepsze ceny w konkretnej dzielnicy:
http://ddowiki.com/page/Haggle#Reputation_Quests



Jak podbić sobie haggle (wyłącznie sposoby dostępne dla (prawie) każdego, nie wymagające budowania postaci pod kątem haggle, nie wymagające przedmiotów z DDO Store, przedmiotów z "Eventów" itp.), pogrupowane według rodzaju bonusu, czyli z jednej kategorii bonusy się nie sumują:

- Competence bonus: przedmiot z bonusem do haggle (+1 do +15), przedmiot "of command" (+2)
- Enhancement bonus: buff na statku gildi - Dwarven Stoutness (+5)
- Luck bonus: buff na statku - Phiarlan Inspiration (+1), zaklęcie Prayer (+1, nie można rzucić w miejscu publicznym), przedmioty (+1, +2)
- Exceptional Charisma Skill (+1 do +6), wymaga greensteel crafting
- Guild bonus: (+1 do +4), wymaga zakupu Augment Crystal który działa przez 6 godzin, ale czas jest zatrzymany jeśli składujemy przedmiot w banku, jak również potrzebujemy naszyjnik z guild augment slot
- Morale: Heroism (+2), Greater Heroism (+4)
- Alchemical: Potion of Eagle's Skill (+1 do +3), nagroda za Collectables

Dodatkowo, dostępne dla niektórych ras/klas:
- Skill Boost: (+2 do +5), wymaga bycia człowiekiem, łotrzykiem, łowcą albo artificerem
- Insight: Moment of Clarity (+5), mnich "światła" 10 poziom
- Untyped: Walk of the Sun (+2), mnich "światła" 3 poziom
- Untyped: Inspire Competence (+2), bard 3 poziom, nie może rzucić na siebie
- Circumstance: Focusing Chant (+1), bard 1 posiom, tylko na siebie

Charyzma:
- Enhancement bonus: na przedmiotach (+1 do +7), zaklęcie Eagle's Splendor (+4)
- Kapliczka na statku gildii (+2)
- Tomy charyzmy (+1 do +4)
- Exceptional: (+1 do +3), wymaga greensteel crafting
- Alchemical: Potion of Influence (+1 do +3), nagroda za Collectables
- Essence of Seduction (+2), wymaga 75 Yugoloth Favor



Jak podbić sobie prędkość, aby szybciej przebiec "szlak handlowy":
Enhancement:
- Przedmiot z bonusem Striding, +4% do +24% (opis błędnie podaje wartość)
- zaklęcia Longstrider (+15%), Expeditious Retreat (+25%), Haste (+32%), Shadow Walk (+40%)
- Phiarlan Pendant of Time (+50%), wymaga 150 House Phiarlan favor
- Showtime - zdolność prestiżówki Thief-Acrobat (+25%)

Bierzemy najwyższy bonus z powyższej listy (nie sumują się) i mnożymy przez poniższe bonusy, które już się sumują:
- Barbarzyńca +10%
- Mnich (+0% do +30% zależnie od poziomu)
- Thief-Acrobat II (+10%)
- Barbarian/Ranger Sprint Boost (+35 do +50%)





Piszcie jakie są Wasze szlaki handlowe, jakie macie pomysły na oszczędzenie czasu itp.
Na chwilę obecną nasuwają mi się jeszcze takie pomysły:

- Scrolle teleportu, dostępne dla postaci z UMD (spotkałem się z opiniami, że postać bez dostępu do zaklęcia teleportacji jest do wyrzucenia :P )

- Policzenie, czy faktycznie warto odwiedzać te wszystkie miejsca, może lepiej poświęcić ten czas na grindowanie przedmiotów na aukcje - to w końcu lepsze źródło dochodów

- Wypisałem bonusy do Haggle które moim zdaniem można zdobyć na zwykłych postaciach. Oczywiście można zdobyć sporo więcej inwestując punkty w skill, enhancementy, featy itp. Pominąłem też past life bonusy, bonusy wynikające z prestiżówek, czy poziomów epickich - bo kto je ma, ten ma, a kto nie ma, to będzie miał, czy mu zależy na haggle, czy nie. Jak komuś zależy, to sobie tworzy hagglebota, ale zależało mi na zgromadzeniu informacji przydatnych dla każdego buildu. A te trochę ciężej zdobyć, bo na wiki i forach jest więcej informacji typu "jak zdobyć maksymalny możliwy haggle", a to oczywiście będzie pomijać informacje o suboptymalnych przedmiotach i bonusach, które dla nas mogą być przydatną informacją.

- A czemu by nie zwolnić tempa i przechadzać się po mieście powoli i spokojnie, za każdym razem inną trasą, podziwiając widoki? :-D
Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 1 post ] 

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|