Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 20 Kwi 2024, 10:50


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Lotti
Offline
 Temat postu: Re: Role Play
PostWysłany: 19 Lut 2010, 18:14  
Zabójca Trolli

Zabójca Trolli

Rejestracja: 29 Gru 2009, 02:59
Posty: 215
Favor: Dostrzeżony
nox napisał(a):
to co napisałeś sodowy wcale nie jest potrzebne do zabawy role play, jeżeli tak by było to tylko aktorzy mogliby się bawić w takie coś, ale może ja coś źle rozumiem pod pojęciem odgrywania postaci...

tak samo z klasycznymi grami RPG jak np. D&D, Warhammer czy różne inne, czy grają w nie tylko aktorzy? nie, grają w nie różni ludzie i odgrywają swoje postacie i wcale nie potrzebują do tego odpowiedniego wykształcenia, liczy się głównie wyobraźnia i chęć dobrej zabawy, a role play tworzy się sam a wraz z nim klimat

dokladnie sie z tym zgadzam, a gram w RPG od 1996 roku, wiec juz troche czasu.
to co napisal kolega sodowy moze tyczyc sie RPG w postaci LARPa i to niekoniecznie. RPG to przde wszystkim gra wyobrazni, potem sa wszelkie inne rzeczy, ktore pozwalaja stwozyc klimatyczna opowiesc/rozmowe. tak samo, jak grupa pierwotnych mysliwych opowiadala swoje lowy przy ognisku, watpie, zeby mieli jakas szkole teatralno artystyczna za soba.


wg mnie, najfajniejszy (jak dotychczas) pomysl na postac:
http://www.youtube.com/watch?v=-UqSHCIJ1jo
super zabawa:
http://www.youtube.com/watch?v=-lpFjS_7 ... re=related
Góra
 Profil E-mail  
 
Kamyker
Offline
 Temat postu: Re: Role Play
PostWysłany: 19 Lut 2010, 18:37  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 14 Lis 2009, 22:56
Posty: 410
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wrocław

Serwer: Hardcore
Postacie: Kamyker Fighter 12lvl, Diebot d'Nuke Sorcerer 10 lvl, Urdak TWF 8lvl, Soramo d'Nuke (CCer) 2lvl
Opis: Farmer TP, Lider postów w 2010
Płeć: Facet
Ja polecam czytanie książek Fantasy :) .


:brodacz: Aktualnie nie gram :brodacz:
Zająłem się koszykówką, grafiką 3d i (lekko :p) szkołą.
I słuch po nim zaginął...
Góra
 Profil E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: Role Play
PostWysłany: 19 Lut 2010, 19:27  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
sodowy napisał(a):
jesli chodzi o odgrywanie rol, to polecam kolko teatralne, ewentualnie szkole aktorska!

mysle ze nieodzownie lacza sie z tym takie zagadnienia jak:

Różne formy ćwiczeń w czytaniu, głównie czytanie z podziałem na role prostych tekstów po wcześniejszej analizie.

Ćwiczenia w mówieniu z uwzględnieniem ćwiczeń słownikowo- frazeologicznych i syntaktycznych.

Rozmowy na temat utworu: bohaterowie, ocena ich zachowania.

Wyodrębnianie zdarzeń, określanie miejsca akcji nastroju, elementy humorystyczne.

Zbiorowe układanie opowiadań twórczych na podstawie wydarzeń z życia, historyjek obrazkowych, przedstawień teatralnych.

Wdrażanie uczniów do układania swobodnych tekstów- gry dramowe.

Uczenie się na pamięć wierszy i umiejętność ich wygłaszania z zastosowaniem siły, tonu głosu, tempa, pauz.

Uczenie się na pamięć urywków prozy.

Układanie i pisanie zaproszeń i zawiadomień.

Edukacja plastyczna:

Kukiełki jako forma kształtowania umiejętności plastycznych.

Scenografia jako forma kształtowania umiejętności plastycznych.

Plakat jako sposób zaprezentowania zespołu i wystawianego przedstawienia.

Edukacja muzyczna:

Akompaniowanie do piosenek i zabaw ruchowych z zastosowaniem naturalnych efektów akustycznych oraz instrumentów perkusyjnych.

Rozwijanie podstaw techniki ruchu.

Zabawy ze śpiewem, inscenizacje ruchowe do piosenek.

W zakresie estetyki ruchu: rytmika i ekspresja artystyczna, elegancja postawy, swoboda i harmonia ruchu.

dla tego chcialbym poznac opinnie na ww tematy bardziej doswiadczonych graczy.

No to niestety nie masz zielonego pojęcia o roleplaying ; ). Tak się zresztą składa, że moja dziewczyna jest w Akademii Teatralnej i powyższe nie ma nawet wiele związku z zagadnieniem.

Ale nie martw się, wszystko przed Tobą! Do aktorstwa trzeba się długo przygotowywać, a pewien wiek już praktycznie wyklucza - gry roleplaying zaś są dla każdego :).

Rozumiem, że chciałeś być zabawny?... :/


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 Profil E-mail  
 
Uziel
Offline
 Temat postu: Re: Role Play
PostWysłany: 06 Kwi 2010, 15:33  
Awatar użytkownika

Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 03 Kwi 2010, 20:50
Posty: 9
Favor: Neutralny
Miejscowość: Legnica

Serwer: Hardcore
Postacie: Elohai Truthblade
Płeć: Facet
Role Playing hm? Najkrócej mozna powiedziec że chodzi o odgrywanie postaci/roli co jednak dla każdego oznacza co innego!! Dla jednych jest to walka(tak wiem że to śmiesznie brzmi)dla innych nastrój, odgrywanie postaci,ciekawe lokacje, spotkanie ze znajomymi itd.
Trzeba tez wspomnieć o jeszcze jednej formie RPG a chodzi mi o LARPY , przeżycia niezapomniane. :noo:
Czy w DDo jest na to miejsce.Jasne !!Tylko grupka ludzi musi tego chcieć !
Z propozycji to można jak już to było na forum podane organizacja grupki graczy/postaci.
Samo odgrywanie postaci może być fajne, można się zebrać grupą i zrobić znaną misje tylko bardziej odgrywać postać, może komunikatory?,
Jak dla mnie to chodzi o klimat+ ludzie a tak w ogóle pakowanie i trzaskanie lvl to problem równiez w papierowym dd :wnerw:
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|