Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 19 Kwi 2024, 15:33


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
sodowy
Offline
 Temat postu: Re: Arcain Tanker?
PostWysłany: 06 Lut 2010, 15:22  
Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 07 Sty 2010, 21:08
Posty: 25
Favor: Neutralny
nie robisz jednak FvS Inhis? :)

imho jak chcesz przykombinowac ale byc blisko pure castera i masz dostep do monka i wf to
zrob sobie:
18wiz/2monk WF THF, insightfull reflexes, int, str, con.
albo:
18wiz/2monk WF TWF niezle AC, weapon finesse, int, dex, wis, con.
albo:
18wiz/2rog WF TWF weapon finesse, int, dex, con +umd +trapmonkey
XD

tylko szkoda, ze w pierwszym zyciu nie wziales wiza, bo stracisz (maryginalnie ale zawsze) DC i spell pen, ale dla sorca tez jest naprawde niezly dmg z Arcane Prodigy.

w ogole WF arcane caster to niezly imba xD

nie wiem czemu sie tak bardzo przejmujesz will save, ze chcesz brac force of personality, przynajmniej na wyzszych levelach na pewno bym wymienil ten feat.

co do tego intimidiate to nie wiem, na solo w ogole bezuzyteczny skill, a w raidzie to sie pewnie znajdzie jakis wariot pure intimitank z cha i int wymaxowanym, ale jak chcesz to raczej sorc, bo za cha bedziesz mial +10 intimi przynajmniej.


Image


Ostatnio edytowany przez sodowy, 06 Lut 2010, 15:59, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil E-mail  
 
Recca
Offline
 Temat postu: Re: Arcain Tanker?
PostWysłany: 06 Lut 2010, 15:57  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 09 Paź 2009, 14:57
Posty: 277
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Recca, Tiviel, Recster, Tinuvel
Płeć: Facet
Hexer napisał(a):
Recca napisał(a):
W
Co do featów to Quicken się przyda jeżeli chcesz się leczyć podczas walki (uniemożliwia przerwanie czaru).


Tak bylo kiedys, teraz juz nie. Jest mozliwe przerwanie. Inna sprawa, ze z WF i wysokim CON nie powinno byc czestego przerywania. Moj monk/cleric z przecietnym CON malo kiedy jest przerywany.


Jesteś pewien? Opis się nie zmienił, zresztą jakby to było prawdą to ten feat byłby bezużyteczny.
Góra
 Profil  
 
Hexer
Offline
 Temat postu: Re: Arcain Tanker?
PostWysłany: 06 Lut 2010, 16:16  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 19 Sie 2009, 17:30
Posty: 457
Favor: Pomocny

Serwer: Hardcore
Postacie: .
Franek Kimono
Hexer
Tryb
Chivay Zoltan
Jaskier Pankratz
Czarus
Płeć: Facet
Recca napisał(a):
Jesteś pewien? Opis się nie zmienił, zresztą jakby to było prawdą to ten feat byłby bezużyteczny.


Jestem pewien, ze jakis czas temu bylo sporo gadania, ze ludzie z quicken mieli przerwane czary. Sam nigdy go nie uzywalem bo na sorcu nie potrzeba a na wizie zre mane, ktorej i tak nie ma za duzo.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Inhis
Offline
 Temat postu: Re: Arcain Tanker?
PostWysłany: 06 Lut 2010, 17:34  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 23 Sie 2009, 01:12
Posty: 262
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Inhiss 8wiz/2rogue (reincarnated form sorc)
Inhissss 12lvl clerick
Opis: Oficer Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Hexer napisał(a):
Ja ci powiem co ja bym zrobil w tej kwestii.
Pogralbym sorciem by zdobyc troche sprzetu jak pierscionek z HoX, docent z Reaver Refuge z resist +5, CON 6 i cokolwiek co by sie trafilo na sovereign (te sa znacznie trudniejsze do zdobycia), pofarmil shroud by zrobic jakis przyzwoity necklace nawet tier 2 jak Existential Stalemate co daje +10 HP, +50 SP, wisdom +6 i jakies pierdoly, nafarmic relicow z GH i innych rzeczy co teraz ci latwo zrobic a potem mozesz potrzebowac.... generalnie przygotowac sie najpierw.
Potem zrobic TR na WF wiza, nawet mozna sie pobawic w multiklase i rozplanowac go tylko do poziomu 19 bo na 20 robisz TR na WF sorca i wymiatasz calkiem niezle. Majac spel pen "za darmo", 36 punktow, +1 DC do wszystkiego za jeden feat, +20 SP........
To by byl moj plan.


No jeden z moich planów właśnie tak wygląda, poza konkretnym sprzętem za co dziękuję :) Jedyny mój problem to taki że obecnie mam 16sorc/2pal i nie za bardzo ludzie chcą mnie brać na rajdy. Do tego mało widzę rajdów w grouping. Są gdzieś jakieś miejsca gdzie ludzie się umawiają? Jakieś fora czy coś? Sory, że zmieniam trochę temat ale nie chcę zakładać nowego bo w sumie wszystko się kręci w około jednego.

sodowy napisał(a):
nie robisz jednak FvS Inhis? :)

imho jak chcesz przykombinowac ale byc blisko pure castera i masz dostep do monka i wf to
zrob sobie:
18wiz/2monk WF THF, insightfull reflexes, int, str, con.
albo:
18wiz/2monk WF TWF niezle AC, weapon finesse, int, dex, wis, con.
albo:
18wiz/2rog WF TWF weapon finesse, int, dex, con +umd +trapmonkey
XD

tylko szkoda, ze w pierwszym zyciu nie wziales wiza, bo stracisz (maryginalnie ale zawsze) DC i spell pen, ale dla sorca tez jest naprawde niezly dmg z Arcane Prodigy.


Ano, wcześniej nie myślałem o wizie bo nie myślałem w ogóle o wf'ie. Sytuacja nieco zmienia się gdy rozważa się WF'a. FvS - hmmm nadal mnie korci :P Ale jak to będzie nie wypał to chyba nie podaruje sobie rozwalenie mojego super sorca :) Blade Barier jest fajne ale strasznie kosztowne by go używać konkretnie (nie ma enhów oszczędzających manę przy metamagic). Ostatecznie chyba wybiorę toster z firewallami :) Może właśnie 18wiz/2rog na pułapki i dalej reroll na sorca tak jak pisał Hexer :) Ten scenariusz chodź długotrwały wydaje się bardzo kuszący.

Dzięki za opinie i podpowiedzi, chętnie posłucham jeszcze innych :)
Góra
 Profil E-mail  
 
sodowy
Offline
 Temat postu: Re: Arcain Tanker?
PostWysłany: 06 Lut 2010, 17:52  
Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 07 Sty 2010, 21:08
Posty: 25
Favor: Neutralny
Inhis napisał(a):
Jedyny mój problem to taki że obecnie mam 16sorc/2pal i nie za bardzo ludzie chcą mnie brać na rajdy. Do tego mało widzę rajdów w grouping. Są gdzieś jakieś miejsca gdzie ludzie się umawiają? Jakieś fora czy coś? Sory, że zmieniam trochę temat ale nie chcę zakładać nowego bo w sumie wszystko się kręci w około jednego.



bo na rajdy ludzie chodza z gildia, bez urazy, ale zanim cos w tym polskim zergu poza RP zorganizujeice to duzo wody uplynie.

jeszcze co do tego intimi, to tak pomyslalem ze moze jednak:
17wiz/2monk/1fighter WF, (moze warto wis, dex, na podbicie ac, ale wtedy 2wf?) level fightera zeby miec tower shieldy (?) i uzyc go na doladowanie intimi? bo na sorcu w sumie marnujesz ten int, bo do niczego niepotrzebny poza intimi.
albo olac evasion i ac z wis, zrobic 19w/1f z poznym fighterem, albo 18/2 z wczesnym na melee i drugim poznym na podbicie intimi?


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Recca
Offline
 Temat postu: Re: Arcain Tanker?
PostWysłany: 06 Lut 2010, 18:48  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 09 Paź 2009, 14:57
Posty: 277
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Recca, Tiviel, Recster, Tinuvel
Płeć: Facet
Poza raidami tylko dla gildii, są różne kanały na czacie, no i znajomi:)
Góra
 Profil  
 
Hexer
Offline
 Temat postu: Re: Arcain Tanker?
PostWysłany: 06 Lut 2010, 20:03  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 19 Sie 2009, 17:30
Posty: 457
Favor: Pomocny

Serwer: Hardcore
Postacie: .
Franek Kimono
Hexer
Tryb
Chivay Zoltan
Jaskier Pankratz
Czarus
Płeć: Facet
Inhis napisał(a):
Jedyny mój problem to taki że obecnie mam 16sorc/2pal i nie za bardzo ludzie chcą mnie brać na rajdy.


Grupy, co nie chca brac cie z tego powodu na raid, to takie, ze zwykle nie do konca wiedza co sie dzieje. Dobre grupy nie maja problemu z ciekawymi buildami i zwykle Shroud z nimi trwa znacznie ponizej godziny.
Ostatnio w pt 4 Harry nie wytrzymal jednej rundy a malo kto mial GS weapons. Nie grymasili za bardzo kogo brac pod koniec.

Cytuj:
Do tego mało widzę rajdów w grouping. Są gdzieś jakieś miejsca gdzie ludzie się umawiają? Jakieś fora czy coś?


Bo to taki serwer. Na starszych raidy leca non stop.

Cytuj:
FvS - hmmm nadal mnie korci :P Ale jak to będzie nie wypał to chyba nie podaruje sobie rozwalenie mojego super sorca :)


Dla mnie w FVS problemem jest rozlozenie stats pomiedzy mana i DC. Tak, jak moge sobie wyobrazic heal bota tak konkretnego DPSa raczej juz nie. Zreszta jak gralem z kilkoma i proponowalem by rzucili jakas BB to odpowiadali, ze nie warto bo i tak za slaba. :)
Jedyne co mnie pociaga w FVS to past life feat.

Cytuj:
Blade Barier jest fajne ale strasznie kosztowne by go używać konkretnie (nie ma enhów oszczędzających manę przy metamagic).


Jak znasz questy to wiesz kiedy posadzic, by zatluc najwiecej. Benkiem moge solo ganiac po Vale i oczyscic cale bez zadyszki i bez wracania po mane do Meridii.

Jeszcze poki co mozesz zrobic lesser reincarnation +1 lub +3 by sie zrobic pure sorc i tak troche powalczyc.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
sodowy
Offline
 Temat postu: Re: Arcain Tanker?
PostWysłany: 14 Lut 2010, 15:17  
Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 07 Sty 2010, 21:08
Posty: 25
Favor: Neutralny
widzialem ze ostatnio sa modne 18/2 fvs/monk


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Inhis
Offline
 Temat postu: Re: Arcain Tanker?
PostWysłany: 15 Lut 2010, 18:43  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 23 Sie 2009, 01:12
Posty: 262
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Inhiss 8wiz/2rogue (reincarnated form sorc)
Inhissss 12lvl clerick
Opis: Oficer Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Zastanawiam się nad 17sorc/2monk/1fighter. Okazało się, że jednak da się wyciągnąć nie najgorsze AC. Może coś pomyliłem w obliczeniach ale wkleję to co wykresliłem w kilka minut (całość wymaga 36 build ale zamierzam trochę jeszcze pograć w ddo i nadal tylko jedną postacią):

Cytuj:
wis = 12 + 6 + 2(stance) + 2(tome) + 2(1exceptional + 1enh) = 24 (+6)
dex = 14 + 6 + 2(tome)= 22 (+5)
+11 dex+wis
+4 shield
+10 base
+1 monk
+1 dodge
+2 wf
+8 armor (bracer)
+2 Reinforced Plating (inherent AC bonus) from dragontouched armor
+3 doodge ring
+1 armore alch
+5 Protection
+1 haste

49 - standing + selfbuffed

5 ranger barkskin
5 pally aura
4 bard song
2 recitation

65 buffed

+4 (+2 exceptional dex +4 tome, +3 exceptiona wis+ 4tome)
+4 insight (dragontouch armor) (misc bonus)

73 extra gear


Ogólnie to wygląda to tak, że 60 mogę mieć raczej spokojnie (albo bard albo pal w rajdzie się raczej znajdzie). Dodatkowe +6 może wejść gdy będę miał konkretny sprzęt. Max 73. Myślę, że na normal rajdy wystarczy. Co Wy na to? Może gdzieś coś źle policzyłem?
Góra
 Profil E-mail  
 
Recca
Offline
 Temat postu: Re: Arcain Tanker?
PostWysłany: 15 Lut 2010, 22:07  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 09 Paź 2009, 14:57
Posty: 277
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Recca, Tiviel, Recster, Tinuvel
Płeć: Facet
Hmm o AC to tak ledwo ledwo. Rzadko kiedy przekroczysz 70 AC, mocno zależny od buffów, więc będzie ciężko jeżeli chodzi o raidy (bossy mają True Seeing). Musiał byś mieć dużo HP (hmm jakoś 500+ z buffami może)
Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|