Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 19 Kwi 2024, 16:58


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Inhis
Offline
 Temat postu: Re: "Z zasady nie płacę za grę"
PostWysłany: 10 Lut 2010, 12:59  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 23 Sie 2009, 01:12
Posty: 262
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Inhiss 8wiz/2rogue (reincarnated form sorc)
Inhissss 12lvl clerick
Opis: Oficer Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Temat nie dotyczy tych którzy nie są w stanie zapłacić, a tych którzy deklarują że nie płaca za grę bo to bez sensu ^^. Nie mniej jednak myslę, że nawet osoba która nie ma jeszcze 18 lat jest w stanie tak pokombinować by za grę zapłacić (przelew na PayPal itp).
Góra
 Profil E-mail  
 
fingo1311
Offline
 Temat postu: Re: "Z zasady nie płacę za grę"
PostWysłany: 10 Lut 2010, 13:03  
Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 03 Lut 2010, 15:49
Posty: 7
Favor: Neutralny
Trzeba wziać jeszcze pod uwage to że polski naród jest raczej narodem skner:P
Góra
 Profil E-mail  
 
sodowy
Offline
 Temat postu: Re: "Z zasady nie płacę za grę"
PostWysłany: 10 Lut 2010, 13:30  
Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 07 Sty 2010, 21:08
Posty: 25
Favor: Neutralny
oj bo gra jest reklamowana jako f2p i oczywiscie dla tego dolaczaja ludzie, ktorzy "z zasady nie placa", nie wiem w czym problem, po prostu ktos nie chce placic i tyle, woli sobie kupic piwo albo fajki, jego sprawa, nie probowalbym dorabiac do tego jakichs durnych ideologii.

Inhiss nie pisz, ze "wystarczy dac 20zl". nie, nie wystarczy. tzn zalezy dla kogo, ale generalnie 20zl + tp za favor, to prawie starczy na odblokowanie moze jednego wiekszego adventure packa, ktory mozna casualowo wysycic w tydzien, a nie na "spokojne granie".


Image


Ostatnio edytowany przez sodowy, 10 Lut 2010, 14:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil E-mail  
 
Lotti
Offline
 Temat postu: Re: "Z zasady nie płacę za grę"
PostWysłany: 10 Lut 2010, 14:03  
Zabójca Trolli

Zabójca Trolli

Rejestracja: 29 Gru 2009, 02:59
Posty: 215
Favor: Dostrzeżony
Shagh napisał(a):
Inhis bo ludzie, którzy tak twierdzą nie mieli jako takiej styczności z prawdziwym, rasowym, pełnokrwistym RPG. Widzą tylko powergaming, farmin, looting itp. z innych MMO typu WoW, Tibia, Silkroad, Cabal i inne MMO na trzy godzinki bo później jest nudno. Dla nich jest nudno, bo nie ma otwartego PvP. Nie ma otwartego świata i 3 tysięcy botów, hakerów i killstealerów. Dla nich klepanie mobków w miejscami porywających questach to nuuuudaaaa. Ile można tłuc mobki w party?!

ja mysle, ze to jest wlasnie wazne w tej sprawie, tylko w inny sposob...
wiekszosc gier ma PvP. wtedy nastepuje cos takiego, ze ten kto placi jest lepszy, ten kto duzo placi, jest jeszcze lepszy. wiec dla kogos, kto ma do wydania powiedzmy 20 zl, wydanie tych 20 zl jest bez sensu, bo jest to za malo, zeby wogole popatrzec w strone tych, ktorzy placa duzo. z tego bierze sie wlasnie postawa "nie bede placil", bo niby po co, jak i tak bede gorszy.
ludziom ciezko jest pojac, gdy trafiaja na gre typu DDO (nie wiem ile takich jest na swiecie) w ktorej PvP niemal nie istnieje, ze wydanie 20 zl ma sens. dlatego standerdowo podchodza do sytuacji tak samo jak w innych grach na zasadzie "nie bede placil".


wg mnie, najfajniejszy (jak dotychczas) pomysl na postac:
http://www.youtube.com/watch?v=-UqSHCIJ1jo
super zabawa:
http://www.youtube.com/watch?v=-lpFjS_7 ... re=related
Góra
 Profil E-mail  
 
Inhis
Offline
 Temat postu: Re: "Z zasady nie płacę za grę"
PostWysłany: 10 Lut 2010, 14:25  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 23 Sie 2009, 01:12
Posty: 262
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Inhiss 8wiz/2rogue (reincarnated form sorc)
Inhissss 12lvl clerick
Opis: Oficer Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
sodowy napisał(a):
oj bo gra jest reklamowana jako f2p i oczywiscie dla tego dolaczaja ludzie, ktorzy "z zasady nie placa", nie wiem w czym problem, po prostu ktos nie chce placic i tyle, woli sobie kupic piwo albo fajki, jego sprawa, nie probowalbym dorabiac do tego jakichs durnych ideologii.

Inhiss nie pisz, ze "wystarczy dac 20zl". nie, nie wystarczy. tzn zalezy dla kogo, ale generalnie 20zl + tp za favor, to prawie starczy na odblokowanie moze jednego wiekszego adventure packa, ktory mozna casualowo wysycic w tydzien, a nie na "spokojne granie".


Mish ja się tam dobrze bawiłem np w gh bardzo długo :P Pozostaje jeszcze kwestia farmienia punktów, dająca Ci możliwość grania nie płacąc ani grosza. No i jeszcze promocje na które można polować (wszystkie packi kupiłem w promocji). 20zł odblokowuje przygody dzieki którym można wyklepać dodatkowe favor i lvl20, to nie daje pełnych możliwości gry. Jeśli chcesz grać na luzie to faktycznie przydało by się wpakować te 60-90zł w grę. No ale nie o tym jest temat - kwestia tego ile płacić to rzecz wolnego czasu/upodobań itp :)

A co do dorabiania filozofii. Spoko, jak ktoś woli wydać kasę na piwo czy fajki to jego sprawa. Tylko, że nie znam nikogo kto powiedział że "z zasady nie płacę za piwo i fajki" ;) Za darmo to można w ... wody się napić i to nie zawsze. Za przyjemności wynikające z pracy człowieka prawie zawsze ktoś musi zapłacić, trzeba sobie z tego sprawę zdawać.
Góra
 Profil E-mail  
 
sodowy
Offline
 Temat postu: Re: "Z zasady nie płacę za grę"
PostWysłany: 10 Lut 2010, 15:30  
Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 07 Sty 2010, 21:08
Posty: 25
Favor: Neutralny
nie no, duzo rzeczy mozna za darmo dostac, linux, open office itp, sporo gier jest za free tak samo, i to nie jest tak ze ludki nie maja wyboru jesli chodzi o f2p mmo, bo pojda na RoM'a czy innego Metina. A z tym f2p w ddo to wiadomo, ze sciema zeby przyciagnac ludzi, bo za free to mozna do 10lvl dobic, nie widzac polowy questow na dodatek.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Hexer
Offline
 Temat postu: Re: "Z zasady nie płacę za grę"
PostWysłany: 10 Lut 2010, 15:44  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 19 Sie 2009, 17:30
Posty: 457
Favor: Pomocny

Serwer: Hardcore
Postacie: .
Franek Kimono
Hexer
Tryb
Chivay Zoltan
Jaskier Pankratz
Czarus
Płeć: Facet
sodowy napisał(a):
nie no, duzo rzeczy mozna za darmo dostac, linux, open office itp,


Liczyles kiedys na support od jakiegos Red Hata? Miales kiedys platna wersje?

Cytuj:
A z tym f2p w ddo to wiadomo, ze sciema zeby przyciagnac ludzi, bo za free to mozna do 10lvl dobic, nie widzac polowy questow na dodatek.


Mozna dobic i 20, zalezy od samozaparcia. A jak mozesz mowic, ze to sciema skoro mozna grac calkiem dlugo i nie wydac ani grosza? Ja to raczej jestem zdziwiony, ze az tak duzo dali za darmo i jeszcze co raz dokladaja.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Shagh
Offline
 Temat postu: Re: "Z zasady nie płacę za grę"
PostWysłany: 10 Lut 2010, 16:12  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 10 Wrz 2009, 21:18
Posty: 108
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Shagh - monk.
Płeć: Kobieta
Za free przed up3 można było dobić 16lvl bez kupowania nawet jednego questa (pewnie na upartego to i do 17 by się dobiło). Teraz gdy dodali 4 nowe questy, spokojnie dobije się 20 bez kupowania i wydawania nawet złotówki na grę. Znieśli sigile -> Zaoszczędzasz 50 + 100 + 150 + 200 = 500TP z samych sigili! Możesz te 500TP zaoszczędzone wydać na przygodę. Wcześniej trzeba było je wydać na sigile.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
sodowy
Offline
 Temat postu: Re: "Z zasady nie płacę za grę"
PostWysłany: 10 Lut 2010, 16:16  
Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 07 Sty 2010, 21:08
Posty: 25
Favor: Neutralny
Hexer napisał(a):
Liczyles kiedys na support od jakiegos Red Hata? Miales kiedys platna wersje?

support to jest usluga nie kazdemu potrzebna, sam system jest darmowy.

Shagh napisał(a):
Możesz te 500TP zaoszczędzone wydać na przygodę. Wcześniej trzeba było je wydać na sigile.

nie trzebabylo kupowac sigili, moznabylo wydropic.



wbic 20lvl na f2p koncie? bez jaj xD to jest namiastka gry, ciupanie tych samych questow po 10 razy? lol, niby po co? zeby lvl miec? to sie chyba mija kompletnie z idea tej gry. jasne mozna grindowac tp, zeby sobie kupic przygody, ale to juz lepiej w tym czasie ulotki roznosic i sobie te tp kupic normalnie za hajc.

duzo dali za darmo? czy ja wiem, gralem na keeperze i widze spora roznice miedzy f2p a p2p. to jest dosyc stara gra i pojscie w taki model to bylo jedyne co moglo ich uratowac przed konkurencja (jeszcze patrzac na czestotliwosc z jaka dodawali content), w dniu premiery AoC, na keeperze nie bylo zywej duszy. slaboscia tej gry, jak i wszystkich themeparkow, jest linearny progres i statyczny content, ktory chcac nie chcac zaczyna sie po pewnym czasie nudzic, na dodatek brak jakiegokolwiek sensownego endgame (no chyba ze ktos lubi bic portale) wiec nie wiem w ogole po co ten lvl wbijac nie majac dostepu do calego contentu.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Nox
Offline
 Temat postu: Re: "Z zasady nie płacę za grę"
PostWysłany: 10 Lut 2010, 21:21  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 05 Gru 2009, 20:09
Posty: 147
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo

Serwer: Hardcore
Postacie: Gitsby - rogue
Brillin - ranger
Płeć: Facet
bardzo ciekawy temat, ja się wypowiem choć f2p jestem, otóż pełna zabawa na pewno jest z adventure packami, ja muszę po kilka razy robić questy co nie jest takie ciekawe (nie chodzi że nudny quest czy źle się gra ale o to, że już wiem co robić w nim - nie jest on dla mnie tajemnicą)

i uważam że zapłata za grę się należy bo w końcu oni też muszą żyć z czegoś a się postarali bardzo, choć jak dla mnie vip odpada, nie gram aż tyle ani tyle nie zarabiam by regularnie za to płacić, ale konto premium to dobra inwestycja która się zwróci bo drogo to nie wychodzi w gruncie rzeczy (choćby porównując z wowem)

poza tym przejście na f2p uratuje tą wspaniałą grę, więcej graczy zacznie grać a jak zacznie grać to w końcu kupi jakieś tp (ja pewnie kupie bo nie mam ochoty ani jakoś super dużo czasu na farmienie)


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|