Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!

forum.DDOpl.com
Ostatnia wizyta: 18 Sie 2019, 19:10 Obecny czas: 18 Sie 2019, 19:10

[ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
Inhis
 Temat postu: Polityka przyjmowania ludzi
PostWysłany: 12 Wrz 2009, 11:12  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Favor: Dostrzeżony

Serwer: Cannith
Postacie: Inhiss 8wiz/2rogue (reincarnated form sorc)
Inhissss 12lvl clerick
Opis: Oficer Gildii DDOpl
Hej
Mimo, że w gildii jestem trzeci dzień to już po pierwszym dniu dostałem oficera :) Cieszy mnie to bardzo nie mniej jednak zgłaszają się do mnie ludzie z chęcią dołączenia do ekipy. Przyjmuję ich bez zbędnych ceregieli i proszę tylko żeby przywitali się na naszym kanale. Czy powinniśmy być bardziej restrykcyjni(np minimalny wiek, poziom itp)?

Moim zdaniem nie. W ten sposób dajemy szanse każdemu. Jeśli w przyszłości coś nam nie spasuje i jeden z członków gildii nie będzie pasował do reszty to rozstaniemy się w pokoju. Naturalnie najlepiej by było gdyby do takich sytuacji nie dochodziło :) Co myślicie?

Kavalorn
 Temat postu: Re: Polityka przyjmowania ludzi
PostWysłany: 12 Wrz 2009, 11:23  
Awatar użytkownika

Redaktor DDOpl

Redaktor DDOpl

Favor: Dostrzeżony
Dokładnie. Gildia jest dla wszystkich polaków chcących grać jako zorganizowana grupa. Wiek jest nie ważny, raczej zachowanie i dojrzałość (a to co innego niż wiek). Wejść może każdy, ale z gildii wyjdą jedynie uprzywilejowani, którzy potrafią bezkonkurencyjnie przeszkadzać innym w grze, pokazują jacy są 'och i ach na każdym kroki i używają dosyć charakterystycznych przecinków w formie pań kurtyzan. Chodzi o to, coby się dobrze bawić, móc coś porobić w grupie a nie 'hardkorzyć po kablach do internetu na 20 poziom uprzykrzając ludziom dookoła.'

Image

Sarr
 Temat postu: Re: Polityka przyjmowania ludzi
PostWysłany: 12 Wrz 2009, 11:57  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Miejscowość: Warszawa

Serwer: Cannith
Postacie: Sarrivin (wiz)
Grunthar (rog)
Danthar (pal)
Gardeus (clr)
Opis: Założyciel Gildii DDOpl
To było właśnie założenie na początku, bo oczywiście nie było tak, że nie myślałem zawczasu.
Niestety, przy dużej gildii, a taką się stajemy, nie jest łatwo utrzymać spokój i miła atmosferę dla każdego. A to może niestety oznaczać, że zdarzą się jakieś niezbyt fajne sytuacje i trzeba będzie reagować. My z Kavalornem musimy być na to gotowi - decyzje trzeba podejmować szybko i bezdyskusyjnie. W grę wchodzą wydalenia z gildii (na początku czasowe) bany 24h, a nawet stałe.

No ale spokojnie, o ile wiem, do tej pory nic się nigdy takiego nie zdarzyło, by kogoś karać :). Czasem można się pospierać, na kogoś zdenerwować, ale to jeszcze nie powód. Mamy różne charaktery i najlepiej jak po prostu uczymy się ze sobą rozmawiać, mimo trudności. Także w razie czego, zachęcam by okazać cierpliwość - nowi członkowie muszą się jakoś dopasować do gildii, ale to może zająć parę dni. Dlatego tolerancja jest bardzo istotna.
Jeśli okażesz komuś dobrą wolę mimo tego, że źle Cię potraktował, z czasem zyskasz tej osoby szacunek. Jak w starych, plemiennych relacjach, hehe. Ten który zbyt łatwo wpada w złość, nie nadaje się na przywódcę ni autorytet.

Prawda jest jednak taka, że mamy do oficerów kredyt zaufania. Owszem, dałem ten tytuł ludziom, którzy byli z nami od początku - tak jak obiecałem - ale to nie jest tylko przywilej. To jest też odpowiedzialność. Przykładowo, oficer nie może być niegościnny, być chamem, opryskliwym itd. Wy jesteście naszą wizytówką, czołem. I choć może nie być to na początku widoczne, tworzycie ton całej gildii tak jak i ja. Jeśli Wy coś robicie, mówicie, oznacza to dla nowych automatycznie, że tak u nas można i inni będą się na to powoływać w razie problemów. Krótko mówiąc, warto by oficer był dla innych przykładem.
Myślę, że i tak będziemy musieli zrobić jakiś prosty regulamin. Choćby po to, by była pełna jasność jak nie psuć gry innym graczom i co jest uznawane za niedopuszczalne chamstwo.
I jeszcze raz to powiem - na razie NIKT kogo widziałem nie zasłużył nawet na upomnienie. Mamy po prostu fajnych ludzi :).

Więc chcę by to wszystko brzmiało źle, mówimy tu przecież o podstawowych sprawach - wszędzie są jakieś zasady. U nas obowiązuję jednak tylko ta podstawowa - zasada szacunku dla innych. Nie ma sensu robić szczegółowych wytycznych, sam jestem z natury trochę wywrotowcem :P, więc wiem, że głupie zasady tylko prowokują.

I co ważne: Admin, Mod czy Oficer nie jest od tego, by się panoszyć, a po to, by pomagać w razie problemów. Jak dotąd jestem naprawdę dumny z naszej gildii i szczerze Wam za to dziękuję :).
Mi jest bardzo miło jak ktoś mówi do mnie "szef", ale żeby było jasne, zupełnie nie obchodzą mnie tytuły.

W razie jakichś problemów, piszcie do Kavalorna lub do mnie.

Image
DDOpl na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/DDOpl/188970980786

[ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość