Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 19 Kwi 2024, 10:11


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Galhali
Offline
 Temat postu: Zliczanie DEX i przeliczanie AC
PostWysłany: 16 Wrz 2009, 21:05  
Awatar użytkownika

Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 02 Wrz 2009, 18:24
Posty: 22
Favor: Neutralny
Miejscowość: Olsztyn

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Witam
otóż natknąłem się podczas gry na taki problem. Nie przelicza mi AC i DEX. Tzn po założeniu pierścienia +1 DEX statystyka zostaje na wcześniejszym poziomie 19, a co za tym idzie nie dostaję premii z DEX do AC. Teraz moje pytanie. Czy w grze są ograniczenia nie pozwalające graczowi mieć więcej niż 19 DEX? Należy tu jednak powiedzieć że rzucając na siebie Cat's Grace DEX zwiększa się zgodnie z przewidywaniami tzn +4 i wtedy mam 23 DEX.
Drugi problem z którym się spotkałem to nie doliczanie AC.. Po założeniu karwaszów(braces) +1 AC nie zwiększa się AC. Podobnie zachowują się wszelkiego rodzaju rzuty obronne po założeniu płaszcza +1 do wszystkich rzutów obronnych. Moje pytanie: o co chodzi? jakiś błąd czy coś w ten deseń czy może ograniczenia dla graczy f2p?
Pozdrawiam
Galhali


Image
Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Hexer
Offline
 Temat postu: Re: Zliczanie DEX i przeliczanie AC
PostWysłany: 16 Wrz 2009, 22:32  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 19 Sie 2009, 17:30
Posty: 457
Favor: Pomocny

Serwer: Hardcore
Postacie: .
Franek Kimono
Hexer
Tryb
Chivay Zoltan
Jaskier Pankratz
Czarus
Płeć: Facet
Jak najedziesz myszka na liczby czy to od AC czy to od DEX to pokaze ci rozpiske skad sie biora. Przepisz co ci pokazuje to pomyslimy.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Shagh
Offline
 Temat postu: Re: Zliczanie DEX i przeliczanie AC
PostWysłany: 17 Wrz 2009, 01:37  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 10 Wrz 2009, 21:18
Posty: 108
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Shagh - monk.
Płeć: Kobieta
To nie są żadne ograniczenia.

Po prostu masz najprawdopodobniej zdublowane przedmioty. Chodzi o to że dwa przedmioty z tym samym bonusem nie sumują się, a jeśli jeden ma większy bonus to wliczany jest ten lepszy.

Spróbuj pożyczyć/znaleźć przedmiot z dex +2 i sprawdź czy wskoczy Ci do 20. Jeśli tak, to znak że masz zdublowany item i coś już daje Ci premię +1 do dex.

A i jeśli grasz magiem lub masz na sobie mage armor gdy zakładasz przedmiot z AC to nie dostaniesz premii AC z przedmiotu który takową daje.
Góra
 Profil E-mail  
 
Nsuidara
Offline
 Temat postu: Re: Zliczanie DEX i przeliczanie AC
PostWysłany: 17 Wrz 2009, 12:49  
Awatar użytkownika

Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 10 Wrz 2009, 15:35
Posty: 35
Favor: Neutralny
Miejscowość: Saturn

Serwer: Hardcore
Postacie: Nsuidara : Wizard 2
Płeć: Facet
Ostatnio na chacie była dyskusja... o tym...
Jest taka zasada ze bonusy nie sumują się (tak mówią co znają dnd dobrze)

mam item ktory daje +4 AC deflection... wiec np Mage Armor już na mnie nie działą... ( w sensie nie potrzebny mi w slotach)

Tez nie wiedziałem o tym i okazało się ze z 13 przedmiotów które nosiłem przydatnych było jedynie z ok. 5 reszta do wymiany :P


Nick : Nsuidara Wizard 8 [Cannith]
Nick : Nsuidare Cleric rosnie [Cannith]
Góra
 Profil  
 
Galhali
Offline
 Temat postu: Re: Zliczanie DEX i przeliczanie AC
PostWysłany: 17 Wrz 2009, 14:11  
Awatar użytkownika

Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 02 Wrz 2009, 18:24
Posty: 22
Favor: Neutralny
Miejscowość: Olsztyn

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Szkoda że się nie sumują. Jak grałem w papierowym to sumowaliśmy wszystko. Rozwialiście moje wątpliwości co do sumowania się DEX i AC. Jeszcze takie moje pytanie. Czy to samo tyczy się rzutów obronnych?


Image
Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Corelion
Offline
 Temat postu: Re: Zliczanie DEX i przeliczanie AC
PostWysłany: 17 Wrz 2009, 14:42  
Awatar użytkownika

Zaprawiony w Bojach

Zaprawiony w Bojach

Rejestracja: 17 Wrz 2009, 14:31
Posty: 89
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Starogard Gdański

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Oto co jest według mnie
-Bazowe (wiadomo)
-Atrybuty (wiadomo)
-Magia (nie sumuje się)
-Atuty (sumuje się)
-Przedmioty (nie sumuje się)
-Enchaments (sumuje się)


Image


Ostatnio edytowany przez Corelion, 17 Wrz 2009, 15:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil E-mail  
 
SCRAPPYDOO
Offline
 Temat postu: Re: Zliczanie DEX i przeliczanie AC
PostWysłany: 17 Wrz 2009, 14:55  
Zbłąkany Wędrowiec

Zbłąkany Wędrowiec

Rejestracja: 05 Wrz 2009, 22:31
Posty: 4
Favor: Neutralny
Gdyby Te Same bonusy z roznych przedmiotow sumowaly sie postacie byly by zbyt potezne, Wizard z 40 Intelektu ktory kazdego wariora wezmie na charm :D itd ...


Shina Jaerle
Wizard 9
Realm Cannith
Góra
 Profil E-mail  
 
Hexer
Offline
 Temat postu: Re: Zliczanie DEX i przeliczanie AC
PostWysłany: 17 Wrz 2009, 15:16  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 19 Sie 2009, 17:30
Posty: 457
Favor: Pomocny

Serwer: Hardcore
Postacie: .
Franek Kimono
Hexer
Tryb
Chivay Zoltan
Jaskier Pankratz
Czarus
Płeć: Facet
Powod, dla ktorego zapytalem sie o "rozpiske" z panelu byl tu:

Cytuj:
Należy tu jednak powiedzieć że rzucając na siebie Cat's Grace DEX zwiększa się zgodnie z przewidywaniami tzn +4 i wtedy mam 23 DEX.


Jak bys mial juz jakies przedmioty to nie powinno dac +4 do tego co bylo wczesniej.

Ale zakladam, ze juz i tak masz sprawe wyjasniona.

By uscislic: dwa bonusy tego samego typy sie nie sumuja ale czesto sa bonusy roznego typu. Np. mozna miec "inherent DEX" (czyli bonus jaki sie dostaje z tomes) albo "exceptional DEX" (przedmioty tego typu sa dosc daleko od twojego poziomu, wiec sie nie napalaj poki co) i te sie zsumuje z tym co masz teraz.

Podobnie jest z AC. Masz normalny AC bonus ktory sie moze zsumowac z kilkoma innymi jak chocby "shield bonus", "natural armor bonus", "dodge bonus".....


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: Zliczanie DEX i przeliczanie AC
PostWysłany: 17 Wrz 2009, 15:42  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Hexer napisał(a):
Powod, dla ktorego zapytalem sie o "rozpiske" z panelu byl tu:

Cytuj:
Należy tu jednak powiedzieć że rzucając na siebie Cat's Grace DEX zwiększa się zgodnie z przewidywaniami tzn +4 i wtedy mam 23 DEX.


Jak bys mial juz jakies przedmioty to nie powinno dac +4 do tego co bylo wczesniej.

Ale zakladam, ze juz i tak masz sprawe wyjasniona.

By uscislic: dwa bonusy tego samego typy sie nie sumuja ale czesto sa bonusy roznego typu. Np. mozna miec "inherent DEX" (czyli bonus jaki sie dostaje z tomes) albo "exceptional DEX" (przedmioty tego typu sa dosc daleko od twojego poziomu, wiec sie nie napalaj poki co) i te sie zsumuje z tym co masz teraz.

Podobnie jest z AC. Masz normalny AC bonus ktory sie moze zsumowac z kilkoma innymi jak chocby "shield bonus", "natural armor bonus", "dodge bonus".....

Dokładnie. I w tym cała sztuka, jeśli ktoś chce być power gamerem - jak złożyć dobrą postać, z przedmiotami których bonusy się sumują. Ale nie tylko. Ja na pewno do power gamerów nie należę, ale zawsze patrzę co ma jaki bonus. Czasami zwyczajnie nie ma sensu brać "dobrego przedmiotu", którego efekty i tak nic Ci nie dają ;).

Dla klasy pancerza (AC) dobry jest nawet zwykły feat Dogde (i powiązany Mobility, zwiększający szybkość biegania). Dodge bonus ma to do siebie, że ciężko znaleźć przedmiot, który go daje. Jeśli w ogóle taki istnieje.

Choć z drugiej strony, na wysokich levelach AC i tak bywają tak wysokie, że masakra.


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 Profil E-mail  
 
Hexer
Offline
 Temat postu: Re: Zliczanie DEX i przeliczanie AC
PostWysłany: 17 Wrz 2009, 16:04  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 19 Sie 2009, 17:30
Posty: 457
Favor: Pomocny

Serwer: Hardcore
Postacie: .
Franek Kimono
Hexer
Tryb
Chivay Zoltan
Jaskier Pankratz
Czarus
Płeć: Facet
Sarr napisał(a):
Dla klasy pancerza (AC) dobry jest nawet zwykły feat Dogde (i powiązany Mobility, zwiększający szybkość biegania).


Feat: Mobility jest raczej dosc bezuzetczny. Tylko daje +4 AC podczas Tumble. Zazwyczaj jedynym powodem, ze sie go bierze, jest Spring Attack, ktory go wymaga jako preq a znowu Spring Attack jest konieczny do Tempesta.

[quote} Dodge bonus ma to do siebie, że ciężko znaleźć przedmiot, który go daje. Jeśli w ogóle taki istnieje.[/quote]

No wlasnie dodge bonus jest ciekawym przypadkiem bo sie sumuje ale tylko jak numer jest inny. Czyli np. dwa przedmioty dajace +2 dodge bonus sie nie zsumuja ale juz jeden co ma +2 a drugi co ma +3 jak najbardziej. To jest zreszta powod, ze wiele ludzi farmi te przedmioty a nie sa one latwe do zdobycia. Jeden jest rzadkim dropem w raidzie a dwa inne sa bardzo rzadkimi dropami z konkretnych skrzyn.

Cytuj:
Choć z drugiej strony, na wysokich levelach AC i tak bywają tak wysokie, że masakra.


To jest nastepny problem. Wyglada na to, ze AC ponizej 50 na wyzszych poziomach jest prawie bezuzyteczne a nie ma zbyt wielu sposobow, by je mocno zwiekszyc w trakcie podnoszenia poziomow. Wiele ludzi wogole sobie odpuszcza AC i skupiaja sie na innych rzeczach wychodzac z zalozenia, ze osiagniecie AC takiego, by mialo sens zmusza do zbyt wielu wyrzeczen w innych aspektach. Nowi gracze pewnie jeszcze tego nie wiedza ale moge uprzedzic, ze czestym stylem gry na wysokich poziomach jest tluczenie tak by zatluc jak najszybciej a cleryk w tym czasie non stop leczy by ci co tluka nie zgineli.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|