Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 16 Kwi 2024, 15:47


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
Venninne
Offline
 Temat postu: [Poradnik] Skąd wziąć klimatyczne imiona dla postaci
PostWysłany: 06 Sie 2010, 15:13  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 16 Lip 2010, 19:04
Posty: 92
Favor: Pomocny
Miejscowość: W-wa

Serwer: Thelanis
Postacie: Venninne Blodhammer
Opis: Valkyrie
Płeć: Kobieta
Czasami tworzymy postać i najtrudniejsze wcale nie jest rozdzielenie statystyk czy wybranie fryzury. Czasami, gapiąc się w monitor, spędzam pół godziny na wymyślaniu imienia dla postaci! Dlatego polecam te strony, często wybawiają mnie z opresji nie tylko w DDO.

1. Fantasy Names Generator - pomaga stworzyć imię zgodnie z jednym z ponad 30 algorytmów!
2. Fairy Name Generator - na podstawie zadanych imienia i nazwiska tworzy imię "fairy". Te imiona świetnie nadają się dla niziołków. (Bramble Icedancer to nie jest dobre imię dla Drowa.)
3. Seventh Sanctum - wielki generator imion i nazw wszystkiego (!!!) co może przyjść do głowy. Podany link zaprowadzi Was do generatora imion. 23 algorytmy.
4. donjon - sprytny generator wszystkiego. Ma wbudowany generator mapek i planet do sesji papierowych. Imiona: ponad 60 algorytmów. W tym podział na rasy. (Drowy można znaleźć pod "monsterous".)
5. Baby Name Network - lista imion dla dzieci pochodzących z różnych kultur wraz z ich znaczeniem. Pięknie w fantasy znajdują się imiona gaelickie lub walijskie.
6. Tłumacz Google - wystarczy wymyślić słowo po polsku a potem przetłumaczyć na jakiś ciekawy język. Moje z norweskiego znaczy "przyjaciółka". (Translator podaje "sympatia" ale to dlatego, że najpierw tłumaczy na angielski a potem na polski, a girlfriend to niekoniecznie ktoś z kim się chodzi.)
7. Leksykon Sindarińsko-Angielski - leksykon w języku elfów szarych Tolkiena. Żeby tworzyć cośkolwiek w tym języku znaczące imiona, polecam się. Trzeba znać podstawy słowotwórstwa sindarinu. Kurs sindarinu po polsku

I to tyle jeśli chodzi o źródła, z których ja korzystam. Mam nadzieję, że pomoże to uniknąć spotykania postaci o imionach takich jak "Mojkolejnymonk".

:sorceress: Venn


Image

Venninne Goodbarrow - Hobbit Guardian - Dwarrowdelf >>blog<<
Góra
 Profil E-mail  
 
Hexer
Offline
 Temat postu: Re: [Poradnik] Skąd wziąć klimatyczne imiona dla postaci
PostWysłany: 08 Sie 2010, 20:54  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 19 Sie 2009, 17:30
Posty: 457
Favor: Pomocny

Serwer: Hardcore
Postacie: .
Franek Kimono
Hexer
Tryb
Chivay Zoltan
Jaskier Pankratz
Czarus
Płeć: Facet
Bardzo fajny post muszę przyznać. Gdyby nie to, że jako ViP mogłem sobie na Cannith zaklepać czołówkę imion Sapkowskiego i parę innych to miałbym ten problem tak jak większość ma, i te twoje pomysły są bardzo pomocne.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: [Poradnik] Skąd wziąć klimatyczne imiona dla postaci
PostWysłany: 08 Sie 2010, 21:13  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Ja również. Ostatnio bardzo zalatany jestem, a jak się za coś biorę to się nie farci (problem na Lamanni), ale jak to zobaczyłem, to pomyślałem, że warto będzie wrzucić do Portalu - i wrzucimy, jeśli Venninne pozwoli :).


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 Profil E-mail  
 
Venninne
Offline
 Temat postu: Re: [Poradnik] Skąd wziąć klimatyczne imiona dla postaci
PostWysłany: 09 Sie 2010, 06:05  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 16 Lip 2010, 19:04
Posty: 92
Favor: Pomocny
Miejscowość: W-wa

Serwer: Thelanis
Postacie: Venninne Blodhammer
Opis: Valkyrie
Płeć: Kobieta
Pozwoli. Po to tu wrzuca.


Image

Venninne Goodbarrow - Hobbit Guardian - Dwarrowdelf >>blog<<
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|