Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 18 Kwi 2024, 18:31


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
Asgarna
Offline
 Temat postu: Opowieść o problemach. Może komuś pomoże
PostWysłany: 08 Lut 2011, 14:03  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 22:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
Heja. Oto podsumowanie moich problemów i rozwiązania które pomogły. Mam nadzieje, że komuś się przyda w przyszłości :)

Na początku miałem problemy z Routerem : viewtopic.php?f=47&t=563

Po licznych próbach, reinstalacjach, updatach i słynnym już Fowarding nic nie pomagało. Po małej desperacji i meczącej konieczności przepinania za każdym razem kabla kiedy chciałem pograć spokojnie zdecydowałem się na ostatni jaki sobie zaplanowałem krok:

Rozwiązanie: Kupno nowego lepszego routera. Zamieniałem mój tani router (No-Name za 50zł) na znany i lubiany TP-Link (200zł). Problem nigdy nie wrócił

Następnie miałem uporczywe problemy z BSODami: viewtopic.php?f=47&t=727

Znowu po licznych podejrzeniach, czytaniu głupich porad (typu gdzieś na innym forum, że to wina zasilacza - jezuu....) zastosowałem pośrednie rozwiązanie:

Pół Rozwiązanie: Sterowniki. Dokładnie odinstalowałem wszystkie sterowniki i zainstalowałem nowe świeże (karta grafiki, karta dźwięku, płyta główna). Problem został rozwiązany częściowo, bo BSODy dalej się pojawiały, tylko inne i o wiele rzadziej. Jednak to był krok w dobrą stronę. Po dalszych poszukiwaniach i radach znalazłem przyczynę:

Rozwiązanie: Problemy z RAM. . Ogólnie pojęte. Bo w moim przypadku nie było konieczne wymiana kości. Ponieważ miałem je wpięte w systemie Dual-Chanel postanowiłem wpiąć je normalnie i problem zniknął. A wydajność systemu nie spadła :) (inne rozwiązanie to kupno nowego RAM jak Memtest nie wyjdzie pomyślnie, ale zaczynający się psuć Dysk Twardy)

Nie cieszyłem się jednak długo, bo znowu (po Update 7) miałem kolejny problem tym razem z przechodzeniem między instancjami: viewtopic.php?f=47&t=869

Dodatkowo pojawiły się jeszcze problemy z ustawieniami HotBarów na początku, zerowym paskiem HP, w ogólnie nie lądowania się "Loading please wait..." screen podczas przechodzenia między instancjami. Ten problem trwał najdłużej, bo mało kto go znał (3 miesiące... :( ). Podczas prób naprawy zrobiłem jednak takie

Pół Rozwiązanie: Wolne miejsce i defragmentacja Zwiększyłem wolne miejsca na wszystkich partycjach (na C: min. 25%) oraz dokonałem pełnej defragmentacji dysku (różnymi programami, ale najlepszym okazał się PerfectDisk). Pełnej czyli zajęta przestrzeń, wolna przestrzeń, plik wymiany, pliki systemowe. Zlikwidowało to problemy z pomieszaniem HotBarów, zerowym HP czy też braku obrazka podczas przechodzenia między instancjami. Przyspieszyło też mój komputer znacznie (wcześniej plik wymiany miałam w ponad 1700 fragmentach). Nie rozwiązało jednak problemu z zacinaniem się między instancjami na ekranie "loading pleas wait...". No i ostatnio znalazłem

Rozwiązanie: Reinstalacja .NET 1.1 Freamwork i Wyjątki w Firewall . Reinstalacja to wiadomo. Ze strony Microsoftu po wcześniejszej deinstalacji. A wyjątki w firewall dla dndclient i TurbineLauncher (pozwoliłem tym programom na wszystko). No i ponownie po paru miesiącach mogę cieszyć się grą,

I tak kończy się moja opowieść. Mam nadzieje, że na dłużej :)
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 1 post ] 

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|