Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 19 Kwi 2024, 10:21


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Ravenger
Offline
 Temat postu: Re: Czarny Ekran
PostWysłany: 05 Maj 2010, 19:18  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 17 Lis 2009, 15:56
Posty: 359
Favor: Respektowany

Serwer: Thelanis
Opis: Forumowa wyszukiwarka
Płeć: Facet
Spróbuj wywalić DirectX 11 i zainstalować 10 (Twoja karta może źle obsługiwać 11).


Image
"Koboldy były dla niego jak cukierki - nigdy nie mógł przestać na jednym..."
Góra
 Profil E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: Czarny Ekran
PostWysłany: 05 Maj 2010, 21:40  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Ravenger napisał(a):
Spróbuj wywalić DirectX 11 i zainstalować 10 (Twoja karta może źle obsługiwać 11).

Nie da się, DX9-10-11 to jedna paczka. Można po prostu nie włączyć DX10 w grze.


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 Profil E-mail  
 
Ravenger
Offline
 Temat postu: Re: Czarny Ekran
PostWysłany: 05 Maj 2010, 23:07  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 17 Lis 2009, 15:56
Posty: 359
Favor: Respektowany

Serwer: Thelanis
Opis: Forumowa wyszukiwarka
Płeć: Facet
Jak to mawiał pewien berserker z Rashemenu:
"Nie ucz chomika dzieci robić!" :noo:

dx11
Image
dx10
Image


Image
"Koboldy były dla niego jak cukierki - nigdy nie mógł przestać na jednym..."
Góra
 Profil E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: Czarny Ekran
PostWysłany: 06 Maj 2010, 09:30  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Ravenger napisał(a):
Jak to mawiał pewien berserker z Rashemenu:
"Nie ucz chomika dzieci robić!" :noo:

dx11
Image
dx10
Image

To co napisałem powyżej (co do jednej paczki) jest prawdą Ravenger, więc daruj sobie głupie teksty. "Trochę" na kompach się znam.
Tak to przynajmniej udostępniał Microsoft, ale jeśli ktoś to "rozłączył", to być może się da - ja pamiętam artykuły, że nie będzie to możliwe ze strony oryginalnych dystrybucji MS.

Poza tym nie rozumiesz chyba, że DDO nie obsługuje DX11, więc to nie ma ŻADNEGO znaczenia. Mówisz takie rzeczy, a Twój post pokazuje, że nie masz o sprawie pojęcia ;).
Jeżeli już cokolwiek warto tu odinstalować, to sterowniki karty graficznej (i zainstalować nowe WHQLe), bo to one mogą powodować black screeny, podobnie jak zbyt duży overclock (DDO jest na to mocniej wyczulone niż większość innych gier).


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 Profil E-mail  
 
Ravenger
Offline
 Temat postu: Re: Czarny Ekran
PostWysłany: 06 Maj 2010, 10:17  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 17 Lis 2009, 15:56
Posty: 359
Favor: Respektowany

Serwer: Thelanis
Opis: Forumowa wyszukiwarka
Płeć: Facet
Sarr napisał(a):
Ravenger napisał(a):
Spróbuj wywalić DirectX 11 i zainstalować 10 (Twoja karta może źle obsługiwać 11).

Nie da się, DX9-10-11 to jedna paczka. Można po prostu nie włączyć DX10 w grze.


Napisałeś że się nie da, pokazałem że jednak się da ;)
Vista ma DX10, DX11 dostajesz z SP2 i bez większych problemów można wywalić DX11. Po tym nie musisz nawet instalować DX10 bo już jest w systemie.
Paczki z DX10 (bez DX11) bez problemu można znaleźć w necie (wczoraj ściągnąłem jedną ze strony Microsoftu).
DX11 jest kompatybilny wstecznie z DX10, za kompatybilność z wcześniejszymi wersjami odpowiadają inne pliki.
DDO nie obsługuje DX11, obsługuje tylko DX10 (więc nawet jeśli wywalisz DX11 to nic się nie stanie).
DDO ma spore problemy z kartami ATI co można łatwo sprawdzić zaglądając na dział techniczny forum, ludzie próbują różnych metod, czasami działają a czasami nie, spróbować nie zaszkodzi (wywalenie DX11 nie wysypie systemu).

A wracając do tematu, cytat z forum Turbine:
Mirthgar napisał(a):
Black screens at startup just after you pick a server and start entering the game can have a few causes.

1. Firewall, double check to make sure that it's allowing "dndclient.exe" outbound (and it's allowed to accept inbound connections) access to the internet.

2. Screen resolution set by the games default detection is not supported or is causing issues with the monitor,

* If it's opened/closed previously there should be a "userpreferences.ini" file in your "My Documents" (XP) or "Documents" (Vista) > "Dungeons and Dragons Online" folder if so open that file and make sure that under the [Display] section that the number following "Resolution=" matches what your Windows desktop screen resolution is set to.
* If it hasn't opened and closed before that file may not have been created, in that case try going into the options of the launcher (click the first button in the upper right corner on the launcher, the one with the single down-arrow on it) and in there under the "Repair" tab click to enable the "Reset game display settings" option, click Ok and try logging in again.

3. USB drivers or devices.

* If you have any USB devices, keyboards mice headsets etc try disconnecting and reconnecting them and resinstalling their drivers.
* If you have a "Saitek" or "Logitech" keyboard this can happen, also comes up with Wacom tablets as well.

4. Outdated or corrupted drivers for sound card or video cards

* Check with your PC maker, the card maker or (and in the case of many "onboard" sound cards) the motherboard manufacturer for the most updated drivers available
* Make sure DirectX is as updated as possible if needed via the link here.


Image
"Koboldy były dla niego jak cukierki - nigdy nie mógł przestać na jednym..."
Góra
 Profil E-mail  
 
Ivellios
Offline
 Temat postu: Re: Czarny Ekran
PostWysłany: 06 Maj 2010, 14:05  
Awatar użytkownika

Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 04 Maj 2010, 14:05
Posty: 6
Favor: Neutralny
Tak - przeglądając tematy zauważyłem, że masa ludzi z kartami ATI ma problemy z odpaleniem gry. Powiedz mi tylko: Jak usunąć directx11 i jak zniwelować błąd DirectInput. Pojawia mi się komunikat
Image

Nie wiem co z tym fantem zrobić.

Cytuj:
1. Firewall, double check to make sure that it's allowing "dndclient.exe" outbound (and it's allowed to accept inbound connections) access to the internet.

Nie posiadam jakiegoś wyrafinowanego firewalla. Mam avasta 5 oraz zaporę systemu windows, którą wyłączyłem. Wyłączyłem również Windows Defender.
Cytuj:
2. Screen resolution set by the games default detection is not supported or is causing issues with the monitor,

* If it's opened/closed previously there should be a "userpreferences.ini" file in your "My Documents" (XP) or "Documents" (Vista) > "Dungeons and Dragons Online" folder if so open that file and make sure that under the [Display] section that the number following "Resolution=" matches what your Windows desktop screen resolution is set to.
* If it hasn't opened and closed before that file may not have been created, in that case try going into the options of the launcher (click the first button in the upper right corner on the launcher, the one with the single down-arrow on it) and in there under the "Repair" tab click to enable the "Reset game display settings" option, click Ok and try logging in again.

Zmieniłem. Nic nie pomogło. Odpalałem grę nawet w oknie i także zero reakcji.
Cytuj:
3. USB drivers or devices.

* If you have any USB devices, keyboards mice headsets etc try disconnecting and reconnecting them and resinstalling their drivers.
* If you have a "Saitek" or "Logitech" keyboard this can happen, also comes up with Wacom tablets as well.

Mam myszkę Logitecha. Odłączyłem ją i jest to samo. Posiadam tablet Pentagrama ale on nie jest stale podłączony - oprogramownie tabletu usunąłem z traya - bez zmian w kwestii gry. Myślę, że to może być wina właśnie DirectInputa, który jest odpowiedzialny za urządzenia wyjścia. Być może naprawa błędu wymienionego wyżej spowoduję uruchomienie gry.

Cytuj:
4. Outdated or corrupted drivers for sound card or video cards

* Check with your PC maker, the card maker or (and in the case of many "onboard" sound cards) the motherboard manufacturer for the most updated drivers available
* Make sure DirectX is as updated as possible if needed via the link here.

Odinstalowałem sterowniki do karty graficznej programem DriverCleaner czy jakoś tak - ten program był podawany tutaj na forum. Zainstalowałem sterowniki ponownie ze strony Asusa - data release'u się nie zmieniła. Dźwięku nie próbowałem. Być może tutaj tkwi problem. So?


#down
Trochę siedzę w komputerach i sprawdzałem akurat stery - wszystko jest okej :/


Ostatnio edytowany przez Ivellios, 06 Maj 2010, 15:46, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil E-mail  
 
Ravenger
Offline
 Temat postu: Re: Czarny Ekran
PostWysłany: 06 Maj 2010, 15:27  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 17 Lis 2009, 15:56
Posty: 359
Favor: Respektowany

Serwer: Thelanis
Opis: Forumowa wyszukiwarka
Płeć: Facet
Jeśli chcesz usunąć DX11:
Panel sterowania -> Programy i funkcje -> Wyświetl zainstalowane aktualizacje
Szukasz aktualizacji KB971512 -> klikasz prawym przyciskiem myszy -> Odinstaluj. Potrwa to kilka minut, komputer uruchomi się ponownie.

Przed tym możesz jeszcze sprawdzić Menadżer urządzeń i sprawdzić czy nie ma tam żadnych ostrzeżeń (o ile dobrze pamiętam to żółte znaki zapytania lub czerwone wykrzykniki).

Możesz także wywalić wszystkie sterowniki od myszki i klawiatury (jeśli masz jakieś zainstalowane).

Najlepiej sprawdź najpierw Menadżer urządzeń (jeśli są tam jakieś błędy lub ostrzeżenia to napisz na forum, jeśli nie ma przejdź do następnego kroku), usuń sterowniki, odłącz myszkę i inne urządzenia pod USB, usuń DX11. Po restarcie kompa podłącz ponownie urządzenia USB (może wyświetlić się informacja o instalacji sterowników dla wykrytych urządzeń) i spróbuj uruchomić DDO.
Po tym możesz jeszcze spróbować zainstalować to http://www.microsoft.com/downloads/deta ... layLang=en


Image
"Koboldy były dla niego jak cukierki - nigdy nie mógł przestać na jednym..."
Góra
 Profil E-mail  
 
Ivellios
Offline
 Temat postu: Re: Czarny Ekran
PostWysłany: 06 Maj 2010, 15:50  
Awatar użytkownika

Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 04 Maj 2010, 14:05
Posty: 6
Favor: Neutralny
Żadnych wykrzykników i błędnych sterowników nie mam. Co do samej podpowiedzi. Sterowniki jakie posiadam od myszki i klawiatury to sterowniki podstawowe, które instalują się metodą plug&play. Oto screen:
Image
Sprawdzę tą Twoją metodę i dam znać - pytanie: mam odinstalowywać te sterowniki, które są przedstawione wyżej?
Góra
 Profil E-mail  
 
Ravenger
Offline
 Temat postu: Re: Czarny Ekran
PostWysłany: 06 Maj 2010, 16:48  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 17 Lis 2009, 15:56
Posty: 359
Favor: Respektowany

Serwer: Thelanis
Opis: Forumowa wyszukiwarka
Płeć: Facet
Te podstawowe możesz zostawić (jeśli je usuniesz to i tak Windows zainstaluje je przy następnym podłączeniu sprzętu, w Menadżerze nie widać żadnych błędów związanych z tymi sterownikami więc powinny być ok, ewentualnie jeśli Ci się chce możesz je wywalić - reinstalacja nie zaszkodzi chociaż pewnie też nie pomoże). Wszystkie sterowniki których Windows sam nie instalował (i nie tylko sterowniki ale też programy pokrewne, jeden gościu miał taki sam błąd w dxdiag, powodował go program do konfiguracji klawiszy tabletu) czyli np. sterowniki Logitecha do myszki które instalują się z płytki, jakieś programy do obsługi odtwarzacza mp3, do dysku zewnętrznego etc.

Jak odpalasz dxdiag możesz wejść na zakładkę "Wejście"? Masz tam jakieś błędy?


Image
"Koboldy były dla niego jak cukierki - nigdy nie mógł przestać na jednym..."
Góra
 Profil E-mail  
 
Ivellios
Offline
 Temat postu: Re: Czarny Ekran
PostWysłany: 09 Maj 2010, 09:28  
Awatar użytkownika

Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 04 Maj 2010, 14:05
Posty: 6
Favor: Neutralny
Cytuj:
Jeśli chcesz usunąć DX11:
Panel sterowania -> Programy i funkcje -> Wyświetl zainstalowane aktualizacje
Szukasz aktualizacji KB971512 -> klikasz prawym przyciskiem myszy -> Odinstaluj. Potrwa to kilka minut, komputer uruchomi się ponownie.

Usunąłem DirectX i właśnie będę restartował laptop =p
Cytuj:
Jak odpalasz dxdiag możesz wejść na zakładkę "Wejście"? Masz tam jakieś błędy?

No właśnie są błędy inputa.
Image

Jeszcze coś szczególnego zauważyłem:
Image
Dziwne sterowniki zainstalowane na komputerze. Creative to sterownik do Zena, który już nie jest mi potrzebny - odinstalowałem go i sterownik jakiś nVidia Display. Jednak po restarcie dalej są one w spisie =p Creative miał jeszcze folder ukryty, którego nie mógł usunąć więc ja to zrobiłem ręcznie. Natomiast Display nie ma nic a jest w spisie =p
Nie mam pojęcia jeszcze co robi tam zaznaczony na rysunku nVidia PhysX - mam to usuwać czy nie? Skąd to się wzięło.

Cytuj:
Jeżeli już cokolwiek warto tu odinstalować, to sterowniki karty graficznej (i zainstalować nowe WHQLe), bo to one mogą powodować black screeny, podobnie jak zbyt duży overclock (DDO jest na to mocniej wyczulone niż większość innych gier).

Jakie nowe WHQLe masz do grafiki ATI Radeon 3200 - nowsze niż te:
Cytuj:
Card name: ATI Radeon HD 3200 Graphics
Manufacturer: ATI Technologies Inc.
Chip type: ATI display adapter (0x9612)
DAC type: Internal DAC(400MHz)
Device Key: Enum\PCI\VEN_1002&DEV_9612&SUBSYS_1B121043&REV_00
Display Memory: 893 MB
Dedicated Memory: 253 MB
Shared Memory: 639 MB
Current Mode: 1366 x 768 (32 bit) (60Hz)
Monitor: Generic PnP Monitor
Driver Name: atiumdag.dll,atidxx32.dll,atidxx64,atiumdva.cap,atiumd64,atiumd6a,atitmm64
Driver Version: 8.14.0010.0678 (English)
DDI Version: 10
BGRA Supported: Yes
Driver Attributes: Final Retail
Driver Date/Size: 6/15/2009 02:53:04, 3339264 bytes
WHQL Logo'd: Yes
WHQL Date Stamp:
Device Identifier: {D7B71EE2-D552-11CF-5571-183BA1C2C535}
Vendor ID: 0x1002
Device ID: 0x9612
SubSys ID: 0x1B121043
Revision ID: 0x0000
Revision ID: 0x0000
Video Accel: ModeMPEG2_A ModeMPEG2_C
Deinterlace Caps: {6E8329FF-B642-418B-BCF0-BCB6591E255F}: Format(In/Out)=(YUY2,YUY2) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,1) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY DeinterlaceTech_PixelAdaptive
{335AA36E-7884-43A4-9C91-7F87FAF3E37E}: Format(In/Out)=(YUY2,YUY2) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,0) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY DeinterlaceTech_BOBVerticalStretch
{5A54A0C9-C7EC-4BD9-8EDE-F3C75DC4393B}: Format(In/Out)=(YUY2,YUY2) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,0) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY
{6E8329FF-B642-418B-BCF0-BCB6591E255F}: Format(In/Out)=(UYVY,UYVY) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,1) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY DeinterlaceTech_PixelAdaptive
{335AA36E-7884-43A4-9C91-7F87FAF3E37E}: Format(In/Out)=(UYVY,UYVY) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,0) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY DeinterlaceTech_BOBVerticalStretch
{5A54A0C9-C7EC-4BD9-8EDE-F3C75DC4393B}: Format(In/Out)=(UYVY,UYVY) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,0) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY
{5A54A0C9-C7EC-4BD9-8EDE-F3C75DC4393B}: Format(In/Out)=(YV12,0x32315659) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,0) Caps=
{3C5323C1-6FB7-44F5-9081-056BF2EE449D}: Format(In/Out)=(NV12,0x3231564e) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,2) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY DeinterlaceTech_PixelAdaptive
{552C0DAD-CCBC-420B-83C8-74943CF9F1A6}: Format(In/Out)=(NV12,0x3231564e) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,2) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY DeinterlaceTech_PixelAdaptive
{6E8329FF-B642-418B-BCF0-BCB6591E255F}: Format(In/Out)=(NV12,0x3231564e) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,1) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY DeinterlaceTech_PixelAdaptive
{335AA36E-7884-43A4-9C91-7F87FAF3E37E}: Format(In/Out)=(NV12,0x3231564e) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,0) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY DeinterlaceTech_BOBVerticalStretch
{5A54A0C9-C7EC-4BD9-8EDE-F3C75DC4393B}: Format(In/Out)=(NV12,0x3231564e) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,0) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY
{5A54A0C9-C7EC-4BD9-8EDE-F3C75DC4393B}: Format(In/Out)=(IMC1,UNKNOWN) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,0) Caps=
{5A54A0C9-C7EC-4BD9-8EDE-F3C75DC4393B}: Format(In/Out)=(IMC2,UNKNOWN) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,0) Caps=
{5A54A0C9-C7EC-4BD9-8EDE-F3C75DC4393B}: Format(In/Out)=(IMC3,UNKNOWN) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,0) Caps=
{5A54A0C9-C7EC-4BD9-8EDE-F3C75DC4393B}: Format(In/Out)=(IMC4,UNKNOWN) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,0) Caps=
{5A54A0C9-C7EC-4BD9-8EDE-F3C75DC4393B}: Format(In/Out)=(S340,UNKNOWN) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,0) Caps=
{5A54A0C9-C7EC-4BD9-8EDE-F3C75DC4393B}: Format(In/Out)=(S342,UNKNOWN) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,0) Caps=
DDraw Status: Enabled
D3D Status: Enabled
AGP Status: Enabled



#Edit
Mogę jednym zdanie wyrazić...

UDAŁO SIĘ!
Odinstalowałem DirectX11 oraz dziwne/zbędne programy - nawet do obsługi tabletu. Poszło!! Dzięki wielkie koledzy. Nie miałem się już do kogo zwrócić i wy stawiliście czoła problemu. Dzięki wielkie!
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|