Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 25 Kwi 2024, 15:57


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Asgarna
Offline
 Temat postu: Problem z routerem
PostWysłany: 16 Kwi 2010, 02:28  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 22:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
Opis problemu:
Mam bardzo dobre, szybkie łącze (pingi w Polsce ok.15-20) dzielone poprzez router na 3 stanowiska. Kiedy tylko mój komputer działa problemu nie ma. Kiedy natomiast pozostałe osoby włączą komputery zaczynają się problemy z DDO.

Problem jest standardowy, czyli po chwili grania, górna ikonka połączenia zmienia się na żółto a potem na czerwono. Następnie wyrzuca mnie z gry i wyskakuje komunikat o zerwanym połączeniu z serwerem DDO. Kiedy najadę myszką na tą ikonkę w grze, wyświetla się informacja, że mój komputer zmniejsza diametralnie prędkość wysyłania (z powiedzmy 400 na 20)i nie odbieram żadnych informacji.

Zasadniczo na początku bardzo mnie to frustrowało, ale jakoś udało mi się do tego przywyknąć (wpierw musiałem wywnioskować, że zależy to od tego kiedy ktoś inny korzysta z łącza). Jest to jednak nadal irytujące i jeżeli ktoś miał podobny problem i go rozwiązał to może mógłby pomóc.

Kilka dodatkowych informacji:
Próbowałem się pobawić z konfigurowaniem routera (nie znam się na tym), ale podobno nic na to nie mogę poradzić (router jest jednym z tańszych, bez jakiś bajeranckich opcji)
Mam podejrzenia, że najczęściej mnie wywala kiedy system na tych innych komputerach przechodzi w jakiś tryb ściągania aktualizacji albo mocno obciąża łącze jak YT czy Skype(ale pewności nie mam)

Najśmieszniejsze jest to, że klient DDO potrzebuje tak naprawdę niewielkiego łącza i patrząc po zapisach na firewallu zajmuje on niecały 1% mojego łącza.

Dobra rozpisałem się. Jeżeli ktoś miał podobny problem to już nic więcej nie muszę pisać :) Zaznaczę tylko, że rozwiązanie problemu w stylu przeinstalować grę czy coś w tym rodzaju to zupełnie ślepa uliczka. Może ktoś zna jakiś magiczny sposób na uporanie się z tym problemem?

Przepraszam za chaotyczne pisanie ale już najwyższa pora spać :dobranoc: ;)
Góra
 Profil E-mail  
 
Gardianos
Offline
 Temat postu: Re: Problem z routerem
PostWysłany: 16 Kwi 2010, 17:20  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 26 Paź 2009, 17:40
Posty: 199
Favor: Pomocny
Miejscowość: Coventry (UK) / Jasło (PL)

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Możliwe, że to wina złego przydzielania priorytetów pakietom. Spróbuj zainstalować np. cFossSpeed (ustawi najwyższy priorytet dla gier (możliwe, że będzie trzeba ręcznie)). Dobrze by było zrobić to na wszystkich kompach, jeśli masz do nich dostęp.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Asgarna
Offline
 Temat postu: Re: Problem z routerem
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 02:24  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 22:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
Wielkie dzięki za poradę. Postaram się pobawić z tym programem (niewiele się znam na dynamice sieci poza niezbędne minimum) . Wszelkie dodatkowe wskazówki mile widziane.
Góra
 Profil E-mail  
 
Recca
Offline
 Temat postu: Re: Problem z routerem
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 09:22  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 09 Paź 2009, 14:57
Posty: 277
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Recca, Tiviel, Recster, Tinuvel
Płeć: Facet
Ten program raczej nie wpływa na zarządzanie ruchem przez router, więc wątpię czy problem rozwiąże.
Góra
 Profil  
 
Gardianos
Offline
 Temat postu: Re: Problem z routerem
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 13:39  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 26 Paź 2009, 17:40
Posty: 199
Favor: Pomocny
Miejscowość: Coventry (UK) / Jasło (PL)

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Na router nie ma wpływu, ale jeśli z kompa będzie decyzja o niskim bądź wysokim priorytecie to router ją powieli (chyba ;)). Mój kumpel miał taki sam problem, mieli podzielone łącze na routerze i właśnie dzięki temu programowi dało się grać nawet jak inny mieli włączone torrenty. Nie rozwiązuje to całkowicie problemu, ale jak Ci latency spadnie z 5k (tyle miał, lagi po kilkadziesiąt sek) do ~300 to już jest duży sukces.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Asgarna
Offline
 Temat postu: Re: Problem z routerem
PostWysłany: 06 Maj 2010, 19:24  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 22:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
Witam ponownie. Problem nie rozwiązany :( Na razie testowałem programik na jednym kompie. Inne komputery nie były włączone w tym czasie. Niestety - ping troszkę się poprawił, ale nastąpiło kilka przerwanych połączeń. Ogólnie po dalszych obserwacjach problemu zauważyłem, że nie zależy to od ilości połączonych komputerów. To znaczy zależy o tyle, że wtedy rozłączenia są o wiele wiele częściej.

Jeszcze w odpowiedzi na ostatnią wypowiedz Gardianosa - mój problem to nie słabe pingi (mam w granicach 130-140). Ale fakt nagłego rozłączenia się serwera DDO z moim klientem gry (perma DC aż do restartu gierki). Nie mam na myśli także lagów, bo to coś innego.

Jakby ktoś miał jakiekolwiek pomysły - nawet szalone - czekam z niecierpliwością :) Pozdrawiam
Góra
 Profil E-mail  
 
MindReaver
Offline
 Temat postu: Re: Problem z routerem
PostWysłany: 06 Maj 2010, 20:11  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 21 Lut 2010, 19:43
Posty: 180
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo/Łódź

Serwer: Hardcore
Postacie: Shevarra(Bard Spellsinger)
Lighthope(Fighter tank)
Ilune(Favored Soul heal)
Płeć: Facet
Hmm robiłeś coś w rejestrze systemu w ustawieniach połączenia sieciowego? (nie chodzi o to byś zaczął, żeby nie było. Było coś takiego o zmniejszeniu poziomu latency co działało ale czasem sprawiało właśnie częstsze DC w grach (ale nie aż w takim stopniu o jakim wspominasz, w każdym razie chciałem zapytać).
Góra
 Profil E-mail  
 
Kamyker
Offline
 Temat postu: Re: Problem z routerem
PostWysłany: 06 Maj 2010, 20:15  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 14 Lis 2009, 22:56
Posty: 410
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wrocław

Serwer: Hardcore
Postacie: Kamyker Fighter 12lvl, Diebot d'Nuke Sorcerer 10 lvl, Urdak TWF 8lvl, Soramo d'Nuke (CCer) 2lvl
Opis: Farmer TP, Lider postów w 2010
Płeć: Facet
Możesz spróbować zresetować routera (u mnie taki mały przycisk nad którym jest napisane rest) i poszukać w necie jak go skonfigurować (np. http://www.google.pl/search?hl=pl&sourc ... =&gs_rfai=) u mnie zrobiłem to bez problemów.

Asgarna napisał(a):
Najśmieszniejsze jest to, że klient DDO potrzebuje tak naprawdę niewielkiego łącza i patrząc po zapisach na firewallu zajmuje on niecały 1% mojego łącza.

Twój router może mieć przepustowość np. 54 Mbps a w rzeczywistości szybkość internetu (nie routera) może być całkowicie inna.

Najlepiej podaj router model, dostawce internetu itp.


:brodacz: Aktualnie nie gram :brodacz:
Zająłem się koszykówką, grafiką 3d i (lekko :p) szkołą.
I słuch po nim zaginął...
Góra
 Profil E-mail  
 
Asgarna
Offline
 Temat postu: Re: Problem z routerem
PostWysłany: 06 Maj 2010, 22:11  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 22:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
W rejestrze nic podobnego nie zmieniałem.
Natomiast dodatkowe dane:
Dostawca GHNet w Krakowie, Router to Canyon CN-BR1. Reset robiłem nic nie dał. Konfiguracja na tyle na ile potrafię też nic nie dała. Nie wiem jak z przepustowością Routera ale wyciąga on predkości zakupione czyli 2GB w dzień i 8 GB w nocy. Wysyłanie 2GB.

Z tym niewielkim łączem to chodziło mi o to, że gra podczas wysyłania/ściągania zajmuje mało łącza (100kb może mniej - teraz podaje dane z pamięci). Nie raz już grałem w QuakeLive, Ściągałem plik z Torennta, a dwa inne komputery pobierały coś z YT symultanicznie - a pingi w QL tylko nieznacznie się wznosiły i był lag raz na 5 minut.

Problem mam tylko z tą gra. Dlatego piszę. Brakuje mi pomysłów - zazwyczaj sam rozwiązuje problemy. W końcu Google jest prze-potężne.. :)

Teraz mam kolejny pomysł - popsuty FireWall (Sygate) programowy. Odinstalowałem i zainstalowałem innej firmy - zobaczę czy coś pomogło.
Góra
 Profil E-mail  
 
Kamyker
Offline
 Temat postu: Re: Problem z routerem
PostWysłany: 07 Maj 2010, 06:41  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 14 Lis 2009, 22:56
Posty: 410
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wrocław

Serwer: Hardcore
Postacie: Kamyker Fighter 12lvl, Diebot d'Nuke Sorcerer 10 lvl, Urdak TWF 8lvl, Soramo d'Nuke (CCer) 2lvl
Opis: Farmer TP, Lider postów w 2010
Płeć: Facet
Asgarna napisał(a):
W końcu Google jest prze-potężne.. :)

Racja racja :) http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=20908 - może spróbuj to.

Edycja@
Albo jeszcze tu masz dokładniej wytłumaczone jak przekierować porty w twoim routerze do DDO: http://portforward.com/english/routers/ ... Online.htm .


:brodacz: Aktualnie nie gram :brodacz:
Zająłem się koszykówką, grafiką 3d i (lekko :p) szkołą.
I słuch po nim zaginął...
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|