Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 18 Kwi 2024, 19:03


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Hexer
Offline
 Temat postu: Re: Problem z routerem
PostWysłany: 10 Maj 2010, 15:03  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 19 Sie 2009, 17:30
Posty: 457
Favor: Pomocny

Serwer: Hardcore
Postacie: .
Franek Kimono
Hexer
Tryb
Chivay Zoltan
Jaskier Pankratz
Czarus
Płeć: Facet
Objawy mogą wskazywać na złe rozpoznanie pakietów DDO. Prawdopodobnie jakaś funkcja obrony przed DOS attack widzi spory ruch (w ilości pakietów a nie ilości danych) po portach UMD, których skrzynka nie rozpoznaje i zaczyna je blokować po osiągnięciu jakiegoś triger point. Jak masz możliwość konfigurowania takich rzeczy to się pobaw, jak nie to tylko nowa skrzynka.
Przepraszam, że tak ogólnikowo ale od dawna nie mam doświadczenia z tanimi "routerami" i po prostu nie chcę namieszać.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Asgarna
Offline
 Temat postu: Re: Problem z routerem
PostWysłany: 10 Maj 2010, 15:42  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 22:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
Karta sieciowa odpada bo to nie jest router wifi tylko taki zwyczajny - na kabel :) Po podpięci do tej samej karty sieciowej kabla z pominięciem routera rozwiązuje wszelki problem. Zastanawia mnie jeszcze ta obrona przed DOS - tak na chłopski rozum pasowałoby. Tylko jak taka funkcję wyłączyć...

Ewidentnie router odcina dostęp aż do zwolnienia łącza. Hmm... Zerknę jeszcze do sieci co o tym piszą :)
Na razie dzięki wszystkim na porady. Zobaczymy co z tego wyniknie. O rezultatach dam znać.

ps. Intryguje mnie jeszcze ten pomysł z TSem - ale to połowiczne rozwiązanie :P Ale jak nic innego nie pomoże to pewnie i tego wypróbuje :)

Edit: Sprawdziłem router - ma wyłączoną opcję ochrony przed DoS atak. A mógłby mi ktoś pomóc z portami? Wiem które DDO używa. Ale które to są outgoing a które incoming?
Góra
 Profil E-mail  
 
Asgarna
Offline
 Temat postu: Re: Problem z routerem
PostWysłany: 13 Cze 2010, 21:53  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 22:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
Zrobię posta pod postem ze względu na dużą różnicę w czasie.
Otóż po wnikliwych analizach problem leży w mojej operatora do której mam podłączoną sieć. Po interwencjach "specjalistów" (czyli w końcu ktoś z administratorów ruszył swoje 4 litery) w ciągu 10 minut problem jak na razie zniknął. Trochę obawiam się, że to działanie było wymuszone faktem, dosyć bliskiej konieczności odnowienia umowy. Jednak jestem dobrej myśli :)

Swoja drogą - mój router chyba dogorywa, gdyż w te upały był strasznie gorący i często po prostu się zwieszał. Jakieś rady inne niż kupno nowego? :) (co zresztą w najbliższym czasie - czyt. jak w końcu zdecyduje się wydać kasę :D - nastąpi)
Góra
 Profil E-mail  
 
Hexer
Offline
 Temat postu: Re: Problem z routerem
PostWysłany: 14 Cze 2010, 18:59  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 19 Sie 2009, 17:30
Posty: 457
Favor: Pomocny

Serwer: Hardcore
Postacie: .
Franek Kimono
Hexer
Tryb
Chivay Zoltan
Jaskier Pankratz
Czarus
Płeć: Facet
Jak chcesz porzadny firewall to bierz Cisco 5505, cena troche wyzsza ale masz to za co placisz. Nigdy mi nie sprawial problemow z jakakolwiek gra czy aplikacja. Co do innych to tak jak pisalem, dawno nie grzebalem w roznych Netgearach czy D-Linkach takze inni pewnie doradza.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Asgarna
Offline
 Temat postu: Re: Problem z routerem
PostWysłany: 15 Cze 2010, 02:08  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 22:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
Doceniam radę ale :aaa: :aaa: :aaa: router za 2000zł ??
.
.
.
:jaw: :jaw: :jaw:
.
.
.
Raczej nie... Przecież ja nawet 5% możliwości tego routera nie użyje. :) Poszukam raczej czegoś tańszego, tak z max 10% tej ceny... :)
Ale dzięki za rade :dobrze:
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|