Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 19 Kwi 2024, 22:28


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
Andrzej
Offline
 Temat postu: Koncepcja kalendarza i raidy
PostWysłany: 30 Sie 2010, 12:44  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 15 Lis 2009, 21:14
Posty: 48
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Lanne Lloch I'Annah- paladyn 20lvl
Opis: Paladyn Helma
Płeć: Facet
Każdy lubi chodzić na raidy, każdy lubi chodzić na nie jak najczęściej ze względu na timer, każdy a przynajmniej większość lubi wykonywać raidy z gildią z powodu większego współgrania z powodu tego, że można się często pośmiać i zabawić ale gdy większość osób ogranicza timer trudno znaleźć ekipę z gildii.
Koncepcja zrobienia gildyjnych raidów każdego w wybrany dzień tygodnia o 21 według mnie była bardzo fajna ale dość nie pełna ze względu na to , że tydzień ma 7 dni a raidy prawdzie mówiąc można wykonywać co 3 dni większość ludzi zamiast czekać dzień lub dwa bezczynności zwłoki wolą sami zorganizować wybrany raid i darować sobie raid gildyjny.
Więc koncepcja jest taka aby zastąpić dni tygodnia dniami z kalendarza aby wybrany raid gildyjny odbywał się zawsze co 3 dni i zawsze o tej samej godzinie. Pożyteczne też było by stworzenie kalendarza z zaznaczonymi dniami w których odbywa się raid i wstawienie go na stronę główną koło oficjalnych tematów ze względu na to, że na forum szybko ulegnie zapomnieniu. Każdy by wtedy mógł zajrzeć kiedy odbywa się raid i o której godzinie. Według mnie najlepiej stworzyć kalendarzyk dla każdego raidu aby był bardziej czytelny ale aby też nie odbywał się każdy o tej samej porze tylko aby max. jednego dnia odbywały się dwa w godzinnym odstępie.
Na oficjalnej stronie DDO wychodzą dość fajne kwartalne kalendarze które można dość odpowiednio zmodyfikować do tych celów. W temacie przedstawiam projekt bardzo wstępny i czekam na wasze opinie ;)


Załączniki:
Q3-10-02-1280x1024.jpg [936.32 KiB]
Ściągnięto 879 razy


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Tesmera
Offline
 Temat postu: Re: Koncepcja kalendarza i raidy
PostWysłany: 30 Sie 2010, 16:48  
Zbłąkany Wędrowiec

Zbłąkany Wędrowiec

Rejestracja: 08 Sie 2010, 09:41
Posty: 3
Favor: Neutralny
Miejscowość: Lublin

Serwer: Hardcore
Postacie: Tesmera, Belvic
Opis: Tessy
Płeć: Facet
Gratki za pomysl i inicjatywe. Niestety kolega ma racje. Sa studia, praca, szkola, i cala masa innych zajec wiec ciezko bedzie oczekiwac pelnego skladu na kazdym raidzie i w kazdy ( badz wiekszosc )termin. Pozatym czy aby napewno mamy sklady na trudniejsze raidy ? Lepsza bylaby inicjatywa raidowania z jednym czy dwoma innymi klanami na podobnym poziomie ( pernamentnie ) przynajmniej nie bedzie problemu z grupa.
Góra
 Profil E-mail  
 
Andrzej
Offline
 Temat postu: Re: Koncepcja kalendarza i raidy
PostWysłany: 30 Sie 2010, 17:29  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 15 Lis 2009, 21:14
Posty: 48
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Lanne Lloch I'Annah- paladyn 20lvl
Opis: Paladyn Helma
Płeć: Facet
MindReaver napisał(a):
Nie da rady na dany raid co 3 dni. Jest za dużo raidów, a za mało czasu. Z tym co proponujesz wychodzą 3 raidy dziennie, a tego nie da się zrobić, bo ludzie pracują, chodzą do szkoły, mają jeszcze inne zajęcia i po prostu się nie da.


Czy aby na pewno się nie da? Mało kto ma dostęp do wszystkich raidów większość osób jest f2p a nawet jak zbierze te TP to ma 2-4 packi. Z resztą nawet jak założyć tą najgorszą opcje, że wypadają te 3 raidy dziennie to można robić je w godzinnych odstępach 19:00, 20:00, 21:00 aby nawet osoby które chciały oblecieć wszystkie na nie krążyły tym bardziej, że większość raidów jest krótka np. Reaver's Fate trwa góra 15-20min. Ale czy naprawdę jest dużo graczy co mają dostęp i chodzą na te wszystkie raidy zamiast paru wybranych? W robieniu danego raidu raz w tygodniu brak regularności pod względem timer'a przez to wiele osób się zniechęca.
Większość ludzi chodzi na jeden lub dwa raidy reszta ich nie obchodzi bo albo nie mają do niego dostępu albo już z niego mają co chcieli a ten kalendarzyk dałby im regularność by mogli wydropić jak najszybciej co chcą i mieć raid z głowy.


Tesmera napisał(a):
Gratki za pomysl i inicjatywe. Niestety kolega ma racje. Sa studia, praca, szkola, i cala masa innych zajec wiec ciezko bedzie oczekiwac pelnego skladu na kazdym raidzie i w kazdy ( badz wiekszosc )termin. Pozatym czy aby napewno mamy sklady na trudniejsze raidy ? Lepsza bylaby inicjatywa raidowania z jednym czy dwoma innymi klanami na podobnym poziomie ( pernamentnie ) przynajmniej nie bedzie problemu z grupa.


Jak tak tragicznie będzie brakować ludzi zawsze można wziąć paru angolasów nigdy nie ma zbyt wielkich problemów aby znaleźć ludzi którzy będą porozumiewać się z nami po angielsku ale może się uda zrobić czysty skład z resztą do tej pory gdy były raidy poszczególne raz w tygodniu był identyczny problem a regularność pod względem timer'a może tego problemu nie wyeliminuje ale zmniejszy. Z resztą dany raid i tak w najgorszym przypadku będzie się odbywał 2x w tygodniu kto nie będzie mógł iść na ten wtorkowy zawsze będzie mógł iść na ten piątkowy wystarczy, że zerknie do kalendarza i sprawdzi którego się będzie odbywał.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Nox
Offline
 Temat postu: Re: Koncepcja kalendarza i raidy
PostWysłany: 30 Sie 2010, 18:17  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 05 Gru 2009, 20:09
Posty: 147
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo

Serwer: Hardcore
Postacie: Gitsby - rogue
Brillin - ranger
Płeć: Facet
Cytuj:
Koncepcja zrobienia gildyjnych raidów każdego w wybrany dzień tygodnia o 21 według mnie była bardzo fajna ale dość nie pełna ze względu na to , że tydzień ma 7 dni a raidy prawdzie mówiąc można wykonywać co 3 dni większość ludzi zamiast czekać dzień lub dwa bezczynności zwłoki wolą sami zorganizować wybrany raid i darować sobie raid gildyjny.


także dlatego że tydzień ma 7 dni każdy spokojnie mógł pójść na jedną rundkę w tygodniu z gildią a na jedną w pugu, no ale cóż, ludzie nie chcą iść z gildią, a szkoda :-( no ale każdy ma prawo iść kiedy ma ochotę

a co do samego pomysłu kalendarza, no nie wiem... jak już przedmówcy napisali nie każdy ma dużo czasu na taką grę, ale jeżeli pomysł przypadnie do gustu to chętnie pomogę ci z organizacją


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Andrzej
Offline
 Temat postu: Re: Koncepcja kalendarza i raidy
PostWysłany: 30 Sie 2010, 18:34  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 15 Lis 2009, 21:14
Posty: 48
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Lanne Lloch I'Annah- paladyn 20lvl
Opis: Paladyn Helma
Płeć: Facet
Nox napisał(a):
Cytuj:
a co do samego pomysłu kalendarza, no nie wiem... jak już przedmówcy napisali nie każdy ma dużo czasu na taką grę, ale jeżeli pomysł przypadnie do gustu to chętnie pomogę ci z organizacją


Niektórzy nie mogą ale niektórzy mogą z resztą to dawało by ludziom alternatywę, nie możesz iść z nami na dany raid w środę? więc możesz iść z nami w sobotę...z resztą sam widziałeś jak to było wczoraj z Reaver's Fate większość ograniczał timer z racji, że większość stara się wpadać na raidy regularnie, kalendarz daje tą regularność.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
MindReaver
Offline
 Temat postu: Re: Koncepcja kalendarza i raidy
PostWysłany: 31 Sie 2010, 11:38  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 21 Lut 2010, 19:43
Posty: 180
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo/Łódź

Serwer: Hardcore
Postacie: Shevarra(Bard Spellsinger)
Lighthope(Fighter tank)
Ilune(Favored Soul heal)
Płeć: Facet
To byśmy się znowu rozsypali jako gildia. Zresztą jak mamy problemy na zebranie całego składu teraz, to myślisz, że byś zebrał gildyjny raid częściej? Do tego to krótkolotne jest to co piszesz - farmienie jednego raidu, aż się wydropi co chce, a potem se gościu pójdzie bo mu już niepotrzebne. Nie, ja wolę raczej gildyjny raid dla zabawy, niźli gildyjną farmę itemu...
Góra
 Profil E-mail  
 
Andrzej
Offline
 Temat postu: Re: Koncepcja kalendarza i raidy
PostWysłany: 31 Sie 2010, 13:09  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 15 Lis 2009, 21:14
Posty: 48
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Lanne Lloch I'Annah- paladyn 20lvl
Opis: Paladyn Helma
Płeć: Facet
MindReaver napisał(a):
To byśmy się znowu rozsypali jako gildia. Zresztą jak mamy problemy na zebranie całego składu teraz, to myślisz, że byś zebrał gildyjny raid częściej? Do tego to krótkolotne jest to co piszesz - farmienie jednego raidu, aż się wydropi co chce, a potem se gościu pójdzie bo mu już niepotrzebne. Nie, ja wolę raczej gildyjny raid dla zabawy, niźli gildyjną farmę itemu...


Po co powtarzać raid po raz dwudziesty któryś skoro już się wydropiło co się chce? Dla mnie to jest strata czasu dla fanu można zrobić coś innego na czym bardziej nam zależy ale skoro ktoś chce robić to dla fanu nawet jak ma z niego wszystko nie widzę żadnych przeszkód. Trudno mówić o farmieniu czegoś co odbywa się raz co 3 dni nie będzie to co 2dni18h z resztą to nie ma dotyczyć jednego raidu do upadłego.
Testowo można spróbować z tym kalendarzem z jednym raidem jak nie wyjdzie ok ale jak się uda to co to szkodzi?


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Ahazul
Offline
 Temat postu: Re: Koncepcja kalendarza i raidy
PostWysłany: 01 Wrz 2010, 09:40  
Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 13 Wrz 2009, 12:10
Posty: 17
Favor: Neutralny
Koncepcja kalendarza jest super, o ile da się możliwość zapisania do eventu/raidu przez użytkownika.
Zawsze byłem zwolennikiem tego typu rzeczy i zawsze to popierałem z kilku ważnych powodów dla raid leader'a:
- nie przyjmujesz ludzi, którzy się nie zapisali, o ile masz pełny skład. Ci co się nie zapisali nie mogą mieć pretensji do Ciebie, że ich nie przyjąłeś, nawet w sytuacji, kiedy jest to Twój brat, żona itp, itd.. Jeśli Ci brakuje ludzi wybierasz tylko tych, których potrzebujesz.
- wiesz jakie masz postacie i jaką taktykę na raid obrać przed raidem, a nie robisz tego w trakcie. Pozwala to zaoszczędzić czas.

W ogóle się nie zgodzę z Hox'em i MindReaver'em odnośnie, że ludzie mają prace, szkołę, mało czasu i nie będą się zapisywać. Kalendarz jest po to, żebyś ten czas zaoszczędził. Przykład z życia wzięty. Ostatnio z Keldril'em chcieliśmy shrouda zrobić. Ile czekaliśmy ? 2 godziny na zebranie grupy 12 ludzi, choroba. To jest strata czasu. Przez dwie godziny to mając średnią grupę, która robi harrego na shroudzie 4 na dwa podejścia, jestem wstanie zrobić 1xshroud, 1xadq oraz 1xVON 5-6.
W ddo nie ma raidów na kilka godzin lub cały dzień jak to ma miejsce w innych grach. Można tak ułożyć kalendarz, że komuś przypasuje jakiś dzień. I nie musisz siedzieć przed kompem pół nocy, bo dobrze zorganizowany raid na dwie zony zajmuje 1h, max 1,5.

My w Radical Dreamers mamy kilku ludków na odpowiednich lvlach i dostęp do kilku zon raidowych, co niektórzy są nawet oflagowani. Obecnie zastanawiamy się nad podziałem, kto jaki raid będzie prowadził. Niestety na chwile obecną przy max online w naszej gildii brakuje nam 5 osób. Oczywiście nie wszyscy są zawsze online, ale mamy ze sobą kontakt przez skype, sms, rzut beretem przez podwórko.

Oto lista osób, klasa i lvl oraz zony jakie może robić, bo ma adv pack i jest oflagowany.
Miawiaan, ranger6/rogue13/fighter1 razem 20lvl może iść na HoX, VoN, VoD, Shroud, Adq.
Keldril, Bard warchaner 20lvl może iść na HoX, VoN, VoD, Shroud, Adq.
Parma FvS 20lvl może iść na HoX, VoN, VoD, Shroud, Adq.
Romann Fighter Tank 18lvl (troche brakuje mu sprzętu jeszcze) może iść na HoX, VoN, VoD, Shroud, Adq.
KrystianPL Paladyn KoC19lvl może iść na HoX, VoN, VoD, Shroud, Adq.
Gregu Rogue assasin 20lvl może iść na HoX, VoD, Shroud, Adq.
i ja jako:
- Drisnil Cleric 20lvl mogę iść na HoX, VoN, VoD, Shroud, Adq, Reavers Fate.
- Ahazul 19 lvl Wizard Elemental/PaleMaster mogę iść na HoX, VoN, VoD, Shroud, Adq.
Więc jak co możecie na Nas liczyć. Jak będzie kalendarz to będziemy wiedzieli, od kiedy możemy zacząć raidować z wami, ze względu na timery jakie mamy, lub tryb pracy zmianowej.

Andrzej, raidujesz po to, żeby zlootować itemy, które chcesz, ale również po to, żeby pomóc, jeśli jesteś kluczowa klasą. Jak Ci się poszczęści to możesz po jednym raidzie mieć itemy których potrzebujesz.

pozdrawiam

Ahazul
Góra
 Profil E-mail  
 
Ravenger
Offline
 Temat postu: Re: Koncepcja kalendarza i raidy
PostWysłany: 01 Wrz 2010, 13:45  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 17 Lis 2009, 15:56
Posty: 359
Favor: Respektowany

Serwer: Thelanis
Opis: Forumowa wyszukiwarka
Płeć: Facet
Pomysł z kalendarzem jest dobry aczkolwiek idea robienia Reavers Fate przez cały miesiąc wydaje mi się trochę nudna.

Co do kalendarza i możliwości zapisywania się - zawsze można skorzystać z gotowych rozwiązań jak np. w guildportal.com. Jak to wygląda? Zobaczcie na screeny. Mamy kalendarz na cały miesiąc, dodane w nim eventy, klikamy na interesujący nas event, wybieramy jedną z naszych postaci (jeśli mamy kilka), jej rolę, czy będziemy na pewno uczestniczyć (są 4 opcje - available/tentative/alternate/cancelled) i to wszystko.

Image

Image


Image
"Koboldy były dla niego jak cukierki - nigdy nie mógł przestać na jednym..."
Góra
 Profil E-mail  
 
Andrzej
Offline
 Temat postu: Re: Koncepcja kalendarza i raidy
PostWysłany: 01 Wrz 2010, 22:35  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 15 Lis 2009, 21:14
Posty: 48
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Lanne Lloch I'Annah- paladyn 20lvl
Opis: Paladyn Helma
Płeć: Facet
Co prawda to prawda idea robienia Reaver's Fate przez cały miesiąc jest dość monotonna ale oprócz Tempest Spine nie mam dostępu do innych, mam tylko do tego raidu i tylko na nim mogę przeprowadzać grupę dlatego zadeklarowałem się z nim. Docelowo kalendarz miał obejmować wszystkie raidy hmm ten mój to taka wersja beta która miała pokazać idee i ją przedstawić.
To co przedstawił Ravenger jest rzeczywiście dobre nawet na początek skoro robienie co 3ni danego raidu jest uciążliwe można się ograniczyć do robienia go 2x w tygodniu każdego z posród raidów a nawet jeśli to nie przyjdzie przyda się w takiej formie jak jest obecnie (1 raid w każdym dniu tygodnia) dzięki temu gracze z innych polskich gildii będą mieli wgląd do niego i będzie można połączyć siły.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|