Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 20 Kwi 2024, 02:57


Napisz nowy wątek Ten wątek został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Kard
Offline
 Temat postu: "ANIMA" czyli jak moderowac -dyskusja przeniesiona
PostWysłany: 06 Lis 2009, 10:20  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 09 Paź 2009, 10:41
Posty: 48
Favor: Neutralny
Mam taka prosbe Aniol bys nie edytowal moich postow jezeli sa zgodne z regulaminem, jesli masz cos do powiedzenia, jakies pytanie, to zapostuj jak kazdy uzytkownik, poniewaz w przypadku edycji nie pojawia sie informacja o tym, ze pojawila sie jakas wypowiedz w danym temacie :( , ja rozumiem, ze fajnie miec wladze :) ale bezsensowne z niej korzystanie jest glupie.

A wracajac do tematu gildia jest na serwerze: Cannith (tak konkurencja do DDOpl :) ale raczej pozytywna), wiekszosc z nas gra od wielu lat w MMORPG i nikt nie robi postaci o nicku "JózekPL", dlatego zwracamy uwage na tego typu rzeczy :) (ale o gustach sie nie dyskutuje) i to jest powod dla powstania gildia "Anima" , bo akurat w DDO gildia nie ma najmniejszego znaczenia nie liczas wspolnego czata, z ktorego i tak wlasciwie nie korzystamy bo obecnosc w grze = obecnosc na ventrilo :P

Na chwile obecna przymierzamy sie do Raidu na 10 lvl i poszukujemy 6-osobowej (zgranej) ekipy, ktora bylaby tym zainteresowana :)
pozdrawiam
Góra
 Profil E-mail  
 
Aniol
Offline
 Temat postu: Re: Gildia "ANIMA"
PostWysłany: 06 Lis 2009, 13:21  
Awatar użytkownika

Moderator: Anioł Stróż

Moderator: Anioł Stróż

Rejestracja: 04 Gru 2009, 15:29
Posty: 221

Serwer: Hardcore
Postacie: Aniol
Opis: Wasz ANIOŁ STRÓŻ
Płeć: Facet
Raz złamie swoje zasady pisząc bezsensowny post który nie wniesie nic do tematu.
Co do Twoich zastrzezeń to
1. Nie edytowalem Twojego posta tylko prosiłem Ciebie o jego edycję żeby był czytelny.
2. Moja prośba (edycja) nic nie wnosiła do tematu wiec czemu niby miała byc pisana jako oddzielny post ? Poto tylko żeby pojawiła sie jako aktywna?
3. Władza to tak naprawde nic fajnego.Bo powinna sie ona łaczyc z odpowiedzialnoscia.
I nadal ponawiam prośbę żebyś zedytował pierwszy post umieszczając tam wszystkie informacje.Chyba że wolisz miec 15 postow w każdym dopisujac jedną wiadomosc dotyczącą waszej Gildii
Pozdrawiam 8-)
Góra
 Profil E-mail  
 
Kard
Offline
 Temat postu: Re: Gildia "ANIMA"
PostWysłany: 06 Lis 2009, 13:37  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 09 Paź 2009, 10:41
Posty: 48
Favor: Neutralny
1. Dopisywanie czegos w poscie juz istniejazym to edycja
2. Według mnie wnosila dosc istotna rzecz, a przez sposob umieszczenia wiadomosci nie mialem zadnej informacji, ze cokolwiek sie zmienilo, ze o cos mnie ktos poprosil.
szczerze to wole miec 15
forum to miejsce do wypowiedzi, z doswiadczenia wiem, ze 90% tych wypowiedzi jest kompletnie nie na temat, ale w tym urok :P
pozdrawiam
ps.
aha taka moja uwaga/podpowiedz, umozliwienie uzytkownikom edytowania wlasnych postow jest zle :P, zazwyczaj jest to tak rozwiazane, ze na taka edyzje jest krotki czas po napisaniu posta, dlatego wlasnie nawet nie zauwazylem, ze mozna edytowac 1 post
Góra
 Profil E-mail  
 
Asinion
Offline
 Temat postu: Re: Gildia "ANIMA"
PostWysłany: 06 Lis 2009, 22:12  
Awatar użytkownika

Zaprawiony w Bojach

Zaprawiony w Bojach

Rejestracja: 29 Paź 2009, 13:09
Posty: 78
Favor: Neutralny
Żeby nie było offtopu to mam pytanie. Skoro twierdzisz ze gildie w DDO są niepotrzebne to po co taka tworzysz? Z reszta takie stwierdzenie w temacie rekrutacyjnym jest "genialnym" zabiegiem z gatunku public-relations al'a Renata Begger. I możesz przybliżyć mi powód powstania gildii.

Cytuj:
A wracajac do tematu gildia jest na serwerze: Cannith (tak konkurencja do DDOpl :) ale raczej pozytywna), wiekszosc z nas gra od wielu lat w MMORPG i nikt nie robi postaci o nicku "JózekPL", dlatego zwracamy uwage na tego typu rzeczy :) (ale o gustach sie nie dyskutuje) i to jest powod dla powstania gildia "Anima" , bo akurat w DDO gildia nie ma najmniejszego znaczenia nie liczas wspolnego czata, z ktorego i tak wlasciwie nie korzystamy bo obecnosc w grze = obecnosc na ventrilo


Bo ni kija tego nie rozumiem. Czy powodem jest to że nie macie nicków JozekPL czy to że gracie od wielu lat w MMO?. Sorry że to powiem ale wieje od tego chaosem i lenistwem przy pisaniu postów.

Kolejne moje pytanie dotyczy venta. Komunikator wbudowany w DDO spełnia doskonale swoją rolę, po co komplikować sobie życie i mulic dodatkowo kompa?

Pozdrawiam


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Kard
Offline
 Temat postu: Re: Gildia "ANIMA"
PostWysłany: 07 Lis 2009, 08:31  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 09 Paź 2009, 10:41
Posty: 48
Favor: Neutralny
asinion napisał(a):
Żeby nie było offtopu to mam pytanie. Skoro twierdzisz ze gildie w DDO są niepotrzebne to po co taka tworzysz? Z reszta takie stwierdzenie w temacie rekrutacyjnym jest "genialnym" zabiegiem z gatunku public-relations al'a Renata Begger. I możesz przybliżyć mi powód powstania gildii.

Troche po chamsku misiu z ta Renatka, ale co tam nie pierwszy flame i nie ostatni :)
Gildia ma jedno znaczenie, miedzy innymi wynikajace dla jednych z lenistwa dla drugich dla ulatwienia, jak zakladam party to nie musze nic wpisywac tylko otwieram zakladke gildia i klikam "invite". Drugi powod to to , ze ta gra to MMO wiec tworzac gildie i dolaczajac do niej ludzi masz mozliwosc poznac ich, tym bardziej, ze sa to osoby o podobnych tobie zainteresowaniach / hobby .
Ale widze, ze ty widzisz wieksze znaczenie Gildii w DDO, wiec w takim razie wyjasnij mi inne jej zadania, ja jestem nowym graczem DDO wiec mnie oswiec.

asinion napisał(a):
Bo ni kija tego nie rozumiem. Czy powodem jest to że nie macie nicków JozekPL czy to że gracie od wielu lat w MMO?. Sorry że to powiem ale wieje od tego chaosem i lenistwem przy pisaniu postów.

Jak zadajesz pytanie, to taka prosba nie odpowiadaj na nie sam bo to juz Leperem zalatuje, nie uwazasz?

asinion napisał(a):
Kolejne moje pytanie dotyczy venta. Komunikator wbudowany w DDO spełnia doskonale swoją rolę, po co komplikować sobie życie i mulic dodatkowo kompa?

Widac nigdy nie uzywales venta, albo jechales na jakis kradzionych, skoro nie widzisz roznicy, komunikator wbudowany w grze jest bardzo niewygodny i bardzo slabej jakosci, a jesli vent zamula ci komputer to czas najwyzszy wymienic ten komputer :)

a gdybym na koncu cie pozdrowil to tak jak w Ty to zrobiles to bylaby to hipokryzja :P
Góra
 Profil E-mail  
 
Asinion
Offline
 Temat postu: Re: Gildia "ANIMA"
PostWysłany: 07 Lis 2009, 10:27  
Awatar użytkownika

Zaprawiony w Bojach

Zaprawiony w Bojach

Rejestracja: 29 Paź 2009, 13:09
Posty: 78
Favor: Neutralny
Cytuj:
Troche po chamsku misiu z ta Renatka, ale co tam nie pierwszy flame i nie ostatni :)
Gildia ma jedno znaczenie, miedzy innymi wynikajace dla jednych z lenistwa dla drugich dla ulatwienia, jak zakladam party to nie musze nic wpisywac tylko otwieram zakladke gildia i klikam "invite". Drugi powod to to , ze ta gra to MMO wiec tworzac gildie i dolaczajac do niej ludzi masz mozliwosc poznac ich, tym bardziej, ze sa to osoby o podobnych tobie zainteresowaniach / hobby .
Ale widze, ze ty widzisz wieksze znaczenie Gildii w DDO, wiec w takim razie wyjasnij mi inne jej zadania, ja jestem nowym graczem DDO wiec mnie oswiec.


Cytuj:
A wracajac do tematu gildia jest na serwerze: Cannith (tak konkurencja do DDOpl :) ale raczej pozytywna), wiekszosc z nas gra od wielu lat w MMORPG i nikt nie robi postaci o nicku "JózekPL", dlatego zwracamy uwage na tego typu rzeczy :) (ale o gustach sie nie dyskutuje) i to jest powod dla powstania gildia "Anima" , bo akurat w DDO gildia nie ma najmniejszego znaczenia nie liczas wspolnego czata, z ktorego i tak wlasciwie nie korzystamy bo obecnosc w grze = obecnosc na ventrilo


Się zdecyduj.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: Gildia "ANIMA"
PostWysłany: 07 Lis 2009, 15:07  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Kard napisał(a):
1. Dopisywanie czegos w poscie juz istniejazym to edycja
2. Według mnie wnosila dosc istotna rzecz, a przez sposob umieszczenia wiadomosci nie mialem zadnej informacji, ze cokolwiek sie zmienilo, ze o cos mnie ktos poprosil.
szczerze to wole miec 15
forum to miejsce do wypowiedzi, z doswiadczenia wiem, ze 90% tych wypowiedzi jest kompletnie nie na temat, ale w tym urok :P
pozdrawiam
ps.
aha taka moja uwaga/podpowiedz, umozliwienie uzytkownikom edytowania wlasnych postow jest zle :P, zazwyczaj jest to tak rozwiazane, ze na taka edyzje jest krotki czas po napisaniu posta, dlatego wlasnie nawet nie zauwazylem, ze mozna edytowac 1 post

Kard, wyjaśnienia dla Ciebie:

1. Anioł jest moderatorem i pochwalam jego edycję postów. Twój post był jak najbardziej niekompletny, więc Anioł pouczył Cię byś dopisał serwer. Po co pisać o gildii, kiedy nie ma informacji na jakim jest serwerze?
2. Odpowiedzi nie na temat NIE MAJĄ UROKU. Będą kasowane, a użytkownicy upominani do skutku. Co to za porządki proponujesz?

Innymi słowy, apeluję o trochę pokory, bo popełniłeś błąd i niepotrzebnie go rozdmuchujesz. Dopisywanie się modów do postów to powszechna i akceptowana w internecie praktyka.
Swoje posty (a szczególnie tematy!) warto czytać i sprawdzać, toteż nie uważam twojej uwagi o braku informacji o wpisie za słuszną. W Twoim interesie jest to robić, inaczej ponosisz konsekwencje jak każdy. Nie ma tu specjalnego traktowania.

(dopisek Anioła zniknie, na razie pozostał dla klarowności - trzeba było napisać mu PW, obyłoby się bez sporu)


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 Profil E-mail  
 
Kard
Offline
 Temat postu: Re: Gildia "ANIMA"
PostWysłany: 09 Lis 2009, 11:07  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 09 Paź 2009, 10:41
Posty: 48
Favor: Neutralny
asinion napisał(a):
Się zdecyduj.

Po pierwsze kultura wymaga, ze jesli ktos ci odpowiada na pytanie, to ty powinienes sie zrewanzowac tym samym, chyba, ze masz problem ze zrozumieniem prostego tekstu, w takim razie wybaczam.
Po drugie odpowiedzialem na twoje pytanie, to ze widocznie nie po twojej mysli to naprawde nie jest moj problem.
Jezeli nie rozumiesz pojecia Klan/Gildia to wpisz w google..., a teraz jeszcze raz przeczytaj moja wypowiedz i moze zrozumiesz dlaczego pisze, ze w DDO nie ma to wiekszego znaczenia. Jedym wyroznikiem gildii i rzecza majaca znaczenie moze miec nazwa.

@Sarr - to bylo puczenie? no to dziwna forma :) , wedlug mnie post mozna edytowac, gdy cos jest z nim nie w porzadku, narusza regulamin, obraza itp. ja nie mam do nikogo pretensji, ze zwrocil mi uwage na niekompletnosc wypowiedzi, a jedynie na forme, bo edytujac post nie mialem mozliwosci zauwazyc, ze cos jest nie tak, jesli juz koniecznie chcial byc taki pomocny to mogl mi na pm napisac, bym dodal nazwe serwera i z tego powodu uwazam, ze glupio i bezcelowo zedytowal moj post

co do powszechnej i akceptowalnej praktyki to nie wiem na jakich forach bywasz, ale na tych forach na ktorych ja sie pojawiam to jest to bardzo rzadko stosowane i tylko w szczegolnych przypadkach

A skoro wszystko bylo w jak najlepszym porzadku to dlaczego chcesz dopisek zlikwidowac?
Radzisz mi pisanie pw hmm... a dlaczego nie Aniolowi?

ja nie wymagam od nikogo jakiegos specjalnego traktowania tylko odrobine szacunku
Góra
 Profil E-mail  
 
Gouyoku
Offline
 Temat postu: Re: Gildia "ANIMA"
PostWysłany: 09 Lis 2009, 11:44  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 14 Paź 2009, 19:23
Posty: 63
Favor: Neutralny
Miejscowość: Bydgoszcz
Beautiful forum drama :) Chyba sie dolacze :P

Sarr napisał(a):
2. Odpowiedzi nie na temat NIE MAJĄ UROKU. Będą kasowane, a użytkownicy upominani do skutku. Co to za porządki proponujesz?

Dlatego wlasnie fora linearne sa najgorsza forma komunikacji internetowej. Z oryginalnego tematu moze wyniknac nowy, zupelnie inny (czasami nawet i ciekawszy). Najlepszym sposobem na takie zmiany tematow jest wydzielenie nowego tematu i pozostawienie linku w starym dla zainteresowanych. Niestety bardzo ciezko jest znalezc osobe, ktora to rozumie i jednoczesnie chce byc moderatorem dlatego najczesciej spotykana reakcja jest kasowanie postow, zamykanie tematow i bany dla "offtopujacych".

"Nie na temat" nie znaczy "gorszy"!

Odnosnie samej edycji:
Przyznam racje Kard'owi. Pouczenie wpisane w tresc wiadomosci poprzez edycje moderatora wymaga od wlasciciela postu siedzenia przed komputerem z palcem na klawiszu F5 i monitorwania swojego tematu. Jest oczywiscie mozliwosc, ze wlasciciel postu zauwazy edycje gdy znajdzie sie w temacie odpowiedz innego uzytkownika jednak troche czasu moze minac zanim sie to stanie. Najlepszym rozwiazniem bedzie wyslanie PW. Drugim dobrym sposobem bedzie napisanie zwyklej odpowiedzi i skasowanie jej gdy nie bedzie juz ona potrzebna.
Przy okazji napisze tez, ze podjecie dyskusji na ten temat przed Kard'a nie bylo takie zle. Gdyby napisal do Aniola na PW to moze i doszliby do konsensusu bez "sporu" (tez mi spor. widzialem lepsze :P) ale nikt inny nie moglby sie wlaczyc do tej dyskusji czy tez jedynie przeczytac i moze sie czegos nauczyc :)

A zreszta... nie traktujcie internetu jak jakis serious business ;)


Dvergar && Scila
Góra
 Profil E-mail  
 
Aniol
Offline
 Temat postu: Gildia "ANIMA"
PostWysłany: 09 Lis 2009, 12:14  
Awatar użytkownika

Moderator: Anioł Stróż

Moderator: Anioł Stróż

Rejestracja: 04 Gru 2009, 15:29
Posty: 221

Serwer: Hardcore
Postacie: Aniol
Opis: Wasz ANIOŁ STRÓŻ
Płeć: Facet
Tak czytam ten temat i zastanawiam sie oco ta ... dyskusja ;) .

Ostatnia rzecz dotyczaca tej dyskusji.Jesli zakładam temat a dotyczy on własnej Gildii której "szefuje" (niewiem Kard jaka masz tam funkcje) to starałbym sie :
1. Żeby post rekrutacyjny miał najbardziej czytelną forme.
2. AKTUALIZOWAŁ bym (nie dopisywał) post by był najbardziej zgodny z stanem faktycznym.
3. Dopisek moda jest poto aby wykazac bład w pisaniu postu.Pisany na PW informuje tylko dana osobe.Pisany jako dodatkowy post ,po pewnym czasie przestaje byc widoczny.Napisany w ten sposob jest wskazowka dla innych jak nie nalezy pisac postow.Mozna zobaczyć jak to wyglada tutaj viewtopic.php?p=174&f=8#p174)

Jesli temat będzie ciekawy to wpisy pojawia sie same, jesli nie znaczy sie że niema na niego zbytniego zapotrzebowania.
Dodawanie wpisow na "siłe" aby pojawał sie ona jako nowy jest lekko dziwne.

A teraz ostatnia sprawa do Karda.
Zedytuj swo pierwszy post dotyczacy gildii bo reszta postow poleci w miejsce odpowiednie czyli w offtop z tytulem
Jak pisac posty na forum a jak ich niemoderowac 8-)


@down Od tego postu i edycji tylko (słownie) JEDNA osoba nienapisala tylko o swojej postaci reszta była zawsze wdług szablonu.Wiec chyba podziałało ...
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Ten wątek został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|