Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 19 Kwi 2024, 18:00


Napisz nowy wątek Ten wątek został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Aniol
Offline
 Temat postu: Re: "ANIMA" czyli jak modowac -dyskusja przeniesiona
PostWysłany: 09 Lis 2009, 18:33  
Awatar użytkownika

Moderator: Anioł Stróż

Moderator: Anioł Stróż

Rejestracja: 04 Gru 2009, 15:29
Posty: 221

Serwer: Hardcore
Postacie: Aniol
Opis: Wasz ANIOŁ STRÓŻ
Płeć: Facet
Jakos nieprzypominam sobie aby edytował jeszcze jakies twoje posty... i zastanawiam sie komu umyka sens...
Cytuj:
a moje zdenerwowanie wywolalo nie to ze zedytowales ten post, ale to, ze nie byl to pierszy moj post przez Ciebie zedytowany i to, ze wlasciwie nie dales mi szans na reakcje

Ja niedałem Ci czasu na reakcje?Teraz zaczynasz cos krecic...... kto napisał nastepny post? I jaki miał on ton?... to jest strone wczesniej i kazdy moze sobie przeczytac.
Cytuj:
nie wiem czy to do ciebie dociera ale sprobuje ci to na przykladzie predstawic, piszesz jakis post, a ja go mderuje wpisujac pod spodem, ze olejcie to bo gosc jest kretynem i nie ma sensu go czytac, w zwiazku z tym, ze jest to burzliwa dyskusja, umyka Ci to gdzies w ogolnym spamie, uwazasz ze to jest w porzadku?

No tu teraz to ja juz sie poddaje :shock: Ty naprawde czasami czytasz co piszesz? Prosbe!o dopisanie nazwy serwera poczytałes za bezposrednia napasc na swoja godnosc? I gdzie tam jest cos o kretynach i takich tam...
Naprawde niewiem komu umyka sens :)
Góra
 Profil E-mail  
 
Gouyoku
Offline
 Temat postu: Re: "ANIMA" czyli jak modowac -dyskusja przeniesiona
PostWysłany: 09 Lis 2009, 18:41  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 14 Paź 2009, 19:23
Posty: 63
Favor: Neutralny
Miejscowość: Bydgoszcz
Kard... moze na poczatku jeszcze mozna bylo znalezc sens w tym co piszesz i nawet przyznac Ci racje to teraz kopletnie przesadzasz. Lepiej zakoncz ta dyskusje bo sie pograzasz.

Podoba mi sie wyciecie watku z tematu ale teraz dyskusja Asiniona z Kardem jest nie na temat :P Bardzo by bylo fajnie gdyby to forum mialo tryb drzewkowy a nie liniowy =)


Dvergar && Scila
Góra
 Profil E-mail  
 
Kard
Offline
 Temat postu: Re: "ANIMA" czyli jak modowac -dyskusja przeniesiona
PostWysłany: 09 Lis 2009, 18:58  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 09 Paź 2009, 10:41
Posty: 48
Favor: Neutralny
Anioł napisał(a):
Jakos nieprzypominam sobie aby edytował jeszcze jakies twoje posty... i zastanawiam sie komu umyka sens...

szkoda, ze masz krotka pamiec

Anioł napisał(a):
No tu teraz to ja juz sie poddaje :shock: Ty naprawde czasami czytasz co piszesz? Prosbe!o dopisanie nazwy serwera poczytałes za bezposrednia napasc na swoja godnosc? I gdzie tam jest cos o kretynach i takich tam...
Naprawde niewiem komu umyka sens :)

szkoda , ze nie doczytales, ze to jest przyklad, cos przerysowanego by pokazac problem

moze tak w punktach gdzie jest problem:
1. edytowanie postu, gdy nie ma potrzeby, w twoim przypadku mogles jak Sarr podowiedzial wyslac pm, albo poprostu napisac post, ze warto by poprawic i umiescic wazna informacje jak jest niewatpliwie nazwa serwera
2. edytowanie uniemozliwia zauwazenie tego, ze pojawia sie jakas informacja
3. w kilku miejscach robisz podchody, uswiadamiajc mi, ze sztucznie robie problem by podbic temat, a nie taki byl moj cel
4. Sarr zarzuca mi, ze podszywam sie pod moda, a to dlatego, ze zedytowalem post (na twoja prosbe) i sie podpisalem, ze to ja zrobilem, nie wiedzialem ze uzywanie kolorow jest zastrzezone dla moderatorow
to co napisalem jest odpowiedzia na te zarzuty

@Gouyoku - dyskusje z asinion, trakutuje jako zart, taki delikatny flame, zabawa w puste teksty, jesli to ktos traktuje powaznie to coz, nic na to nie poradze
Góra
 Profil E-mail  
 
Asinion
Offline
 Temat postu: Re: "ANIMA" czyli jak moderowac -dyskusja przeniesiona
PostWysłany: 09 Lis 2009, 19:32  
Awatar użytkownika

Zaprawiony w Bojach

Zaprawiony w Bojach

Rejestracja: 29 Paź 2009, 13:09
Posty: 78
Favor: Neutralny
Ciesze się ze podchodzisz do tego na loozie xD Nie ma sensu się obrażać o drobny flame'ik ^^ Należy pamiętać ze to tylko forum i gra, a flame dodaje tylko pazurka do forum i czyni je ciekawszym o ile nie ma bluzgów, obrażania, epitetów itp.

Pozdrawiam


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Noir Mistigri
Offline
 Temat postu: Re: "ANIMA" czyli jak moderowac -dyskusja przeniesiona
PostWysłany: 10 Lis 2009, 00:00  
Awatar użytkownika

Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 08 Lis 2009, 15:00
Posty: 9
Favor: Neutralny
Miejscowość: Łódź
Uwielbiam takie rozmowy :D Jako, że w off-topie, to się wypowiem.

Edytowanie postów przez moderatora, nawet w sprawie błahej jest szybkim sposobem na reakcję lub pewien istotny komentarz niedotyczący stricte tematu, a np. sposobu wypowiedzi. Edycja jest na tyle pożądana, że nie tylko pokazuje to, że moderatorzy są aktywni, ale również pozwala uniknąć pisania postu nie na temat przez moderatora. Chodzi nie tylko o to, że w sumie jeden post to nic takiego, ale w momencie kiedy ileś już osób korzysta z forum i zobaczą, że moderator (mimo, że wykonuje tylko swoją pracę) puszcza off-topa to w jakiś niewytłumaczalny sposób, niektórym w psychice odblokowywuje się przekonanie, że oni też mogą... To jest obserwacja po moderowaniu kilku różnych for, w tym szkolnego, albo forum serwera, liczącym ponad 3 tysiące użytkowników (ok 2-3 lat byłem moderatorem/administratorem).

Dlaczego nie PW? Ponieważ daje to też pewien przykład i pokazuje innym do czego ekipa forum może się przyczepić. Jeśli zamiast edytować czyiś post, ocenzurować np. wulgaryzmy i doda komentarz w stylu (// Ocenzurowałem wulgarne słowa - Noir) wyśle tylko PW z prośbą o zmienienie formy wypowiedzi, może to zostać zignorowane, poza tym trwa wszystko dłużej i ludzie już widzą, że nie ma reakcji na taką rzecz i tak dalej i w ogóle.

To co Ci napisał mod w Twoim poście to nic tragicznego. Nawet jeśli za takie to uważasz, to należałoby przyjąć do wiadomości, że jest to zdanie ekipy forum i ew. rzecz do obgadania prywatnie (czego o dziwo ludzie jakoś w większości chyba nie potrafią). A nagle w Twoim temacie pojawił się spam, który bynajmniej jest reklamą dla gildii. Tym bardziej mi się nie podoba Twoje zwracanie uwagi na czyjąś kulturę albo to czy umie czytać (lub coś innego). Wydaje mi się, że nie tylko mi takie pisanie się nie podoba. Zdanie ekipy na ich podwórku jest praktycznie niepodważalne, chyba że poprzez zwykłą rozmowę, ale na pewno nie publiczną.

No cóż, do kiedyś w grze może ;)


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Asinion
Offline
 Temat postu: Re: "ANIMA" czyli jak moderowac -dyskusja przeniesiona
PostWysłany: 10 Lis 2009, 00:25  
Awatar użytkownika

Zaprawiony w Bojach

Zaprawiony w Bojach

Rejestracja: 29 Paź 2009, 13:09
Posty: 78
Favor: Neutralny
Nie takie rzeczy moderatorzy robili na forach xD


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Kard
Offline
 Temat postu: Re: "ANIMA" czyli jak moderowac -dyskusja przeniesiona
PostWysłany: 10 Lis 2009, 11:43  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 09 Paź 2009, 10:41
Posty: 48
Favor: Neutralny
Noir Mistigri napisał(a):
To co Ci napisał mod w Twoim poście to nic tragicznego. Nawet jeśli za takie to uważasz, to należałoby przyjąć do wiadomości, że jest to zdanie ekipy forum i ew. rzecz do obgadania prywatnie (czego o dziwo ludzie jakoś w większości chyba nie potrafią). A nagle w Twoim temacie pojawił się spam, który bynajmniej jest reklamą dla gildii. Tym bardziej mi się nie podoba Twoje zwracanie uwagi na czyjąś kulturę albo to czy umie czytać (lub coś innego). Wydaje mi się, że nie tylko mi takie pisanie się nie podoba. Zdanie ekipy na ich podwórku jest praktycznie niepodważalne, chyba że poprzez zwykłą rozmowę, ale na pewno nie publiczną.

No cóż, do kiedyś w grze może ;)

To teraz spójrz na to z mojego punktu widzenia (to sie empatia nazyw - fajna umiejetnosc bo pozwala spojrzec na pewne sprawy z perspektywy)
Moderator umiescil swoj komentarz, ktory uwazam, za jak najbardziej wlasciwy, zreszta ja sie zastosowalem do jego sugesti, zaraz po zauwazeniu go. I tu jest problem "po zauwazeniu", tak forma edycji nie jest dobra bo osoba do ktorej ma trafic nie koniecznie musi zauwazyc ta uwge, nigdzie nie pojawia sie informacja, ze twoj post zostal zmoderowany, wiec jaki jest sens takiej edycji?
Co do offtopa, to jest to normalne, jak sam zauwazyles jest to normalna rzecz na kazdym forum, a nawet smiem stwierdzic, ze w 90% tematow na tym forum w jakims elemencie ten offtop istnieje i jest to normalne, jesli moderator np. kasuje wszelki offtop to gwarantuje ci, ze forum bardzo szybko umiera, albo powstaje taka ilosc tematow, ze forum staje sie nie cztelne. Bardzo dobra reakcja i sposobem na zachowanie porzadku jest to co Aniol zrobil, czyli wydzielenie postow i przeniesienie ich do innego tematu. Zabranianie ludziom wypowiadania sie (w formie offtopu) jest glupota i nie ma sensu.
Co do funkcji moderatora, jesli uwazasz, ze ktos nazwie sie modem czy tez dostanie taka funkcje i wszyscy beda sie z nim we wszystkim zgadzac i robic co tylko rozkarze to sie mylisz, taki szacunek mod zdobywa swoimi wypowiedziami (to jedyne narzedzi i sposob zaistnienia na forum) i swoimi przemyslanymi decyzjami.

Pewne rzeczy moga Ci sie nie podobac w moich wypowiedziach i masz do tego prawo, tak jak ja mam prawo do posiadania wlasnego zdania. Co do umiejetności czytania, to mozna na to odpowiedziec na dwa sposoby: albo przeoczyles jakas czesc mojej wypowiedzi, albo przeczytales ja nie probujac jej zrozumiec :)

A jesli naprawde uwazasz, ze niepodwazalne jest zdanie ekipy na jej podworku, to jestes w powaznym bledzie, ta ekipa spelnia swoje funkcje dzieki temu, ze sa normalni uzytkownicy i gdyby nie zwracali uwagi na ich zdanie to stali by sie niepotrzebni :) , przykladem jest DDO, gdzie widac, ze tworcy sa swietnie zorientowani w tym co potrzebuja gracze i bardzo szybko reaguja na to.
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Ten wątek został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|