Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 18 Kwi 2024, 19:41


Napisz nowy wątek Ten wątek został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Niemiec
Offline
 Temat postu: Sytuacja w gildii a postawa Lidera.
PostWysłany: 26 Cze 2010, 22:41  
Awatar użytkownika

Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 17 Kwi 2010, 19:58
Posty: 19
Favor: Neutralny
Miejscowość: Poznań

Serwer: Hardcore
Postacie: Dragnarr ( Battle Cleryk )
Drragnar ( Fighter )
Opis: Party Leader
Płeć: Facet
Witam wszystkich serdecznie. Nie chciałem tego poruszać na ogólnym forum ale obecna sytuacja nie zostawia mi wyboru. Od tygodnia kontaktuję się z Sarrem, napisałem 4 albo 5 PW i na ani jednego nie uzyskałem odpowiedzi mimo iż już kilka razy Michał był na forum i czytał te PW o czym sam poinformował na mini czacie dodając jedynie, że histeryzuje... Bardzo poważne i odpowiedzialne podejście... Uważam, że w gildii bywa różnie a ostatnio raczej źle skoro dobrzy ludzie odchodzą z powodu podejścia Lidera. Wkleje tutaj ostatnie PW które napisałem do Sarra bo chciałbym uzyskać kilka odpowiedzi a to chyba jedyna szansa by łaskawie się do mnie odezwał. Rozumiem, że można być bardzo zajętym ale bez przesady, odpisanie an PW to 5 minut...

"Witam... Wysłałem 3 PW w ostatnich dniach i nie odpisałeś na żadne, mam je w pozycji "do wysłania" i nie wiem czy oznacza to, że nie doszły czy jak. W każdym razie jestem deczko wkurwiony całą sytuacją jaka ma miejsce. O co mi chodzi ?
- W gildii jest różnie. Część ludzi odeszła z gildii, przy czym byli to według mnie ważni gracze, pomocni, służący radą jak i zapewniający dobre party dla graczy na wyższym poziomie. Pisałem w tej sprawie pilne PW do Ciebie ale nie wiem czy doszło czy nie...
- Mamy oficerów którzy za wiele nie mogą zrobić bo mamy związane ręce. Ponoć przed każdym kickiem mamy się kontaktować z Tobą ale jak ? Skoro czasem jest to nie możliwe. Wyobraź sobie sytuacje gdzie gość jeździ po wszystkich a ja chcę go kicknąć i piszę w tej sprawie do Ciebie ( sama sytuacja wydaje mi się absurdalna - chodzi o pisanie do Ciebie z pytaniem czy można go wykopać ), Ty się nie odzywasz a tym przez kolejny tydzień jeździ wszystkim w gildii.
- W opisie gildii jest coś o nieaktywności 3 miechy. Mamy SPORO osób z nieobecnością 3 miechy + problem w tym, że nadal są na liście.
- Wspominałeś, że chyba do środy ogarniesz co i jak, coś z offami porobisz i w ogóle. Gadam czasem z ludźmi którzy odeszli z gildii i się ze mnie śmieją bo cały czas wierze w to co piszesz a jest dokładnie przeciwnie, dokładnie tak jak Oni wspominali, że będzie...

Teraz coś ode mnie. Słuchaj Stary, nie odbierz mnie źle, po prostu chcę Ci poradzić bazując na własnym doświadczeniu. Z tego co obecnie widzę sprawa gildii wisi w zawieszeniu bo kiedyś stworzyłeś coś fajnego czego w chwili obecnej już nie ogarniasz z powodu braku czasu, natłoku spraw czy może po prostu braku chęci bo długo już to trwa a zapał się z czasem wypala. Problem polega na tym, że taki stan rzeczy ( nie masz wystarczająco dużo czasu by zajmować się sprawami gildii i ją prowadzić ) blokuje jakikolwiek rozwój czy zmiany w gildii ( zmiany jak chociażby wywalenie tych nieobecnych o których się pisze w opisie gildii, co śmiesznie wygląda patrząc na liste graczy ).
Wspominałem, że maiłem rewelacyjną gildie w GW. Było zajebiście jak mogłem poświęcać temu czas, orientować się co się dzieje, czego potrzeba ludziom i co robić, żeby było lepiej. W pewnym momencie z braku czasu a później już trochę z braku ochoty ( po prostu mi przeszło ). Problem polegał na tym, że w pewnym momencie ludzie zaczęli narzekać a problemem byłem ja i moje podejście. Miałem M E G A sentyment do tej Gildii bo byłem jej współzałożycielem i później liderem, zrobiłem dla niej najwięcej i to dzięki mnie była tak poważana. Nie miałem już czasu i ochoty ale bałem się oddać to w czyjeś ręce, to było moje "dziecko". Kaleczyłem "je" i graczy swoim podejściem, aż w końcu uświadomiłem sobie, że tak nie może być i po wewnętrznej walce z sobą samym przekazałem lidera dobremu Kumplowi a sam przeskoczyłem na oficera. Chwała mi za to bo było to lepsze niż wywalenie wszystkich i zlikwidowanie gildii.
proponuję Ci się zastanowić nad obecnym stanem rzeczy i albo przekaż lidera komuś kto ma czas, ochotę i sercę by to prowadzić i pielęgnować tak jak należy, albo zamknij, albo ( nie wkurwiaj się za określenie ) przestań pierdolić i zacznij działać. Jeśli nie zdecydujesz się na żadną z tych opcji to gildia albo padnie albo zostaną w niej jedynie sami początkujący gracze + typowi debile. Nie będzie nikogo kto pomoże, doradzi czy odpowie na pytanie ( powoli tak właśnie zaczyna być ). Jeśli tego właśnie chcesz to mi to napisz, żebym dalej nie robił z siebie debila i wiedział na czym stoje to przy okazji poproszę o posadę membera bo nie mam zamiaru poświęcać własnego czasu dla czegoś co nie ma sensu, moje starania idą na nic a do tego pomagam ludziom którzy mają to w dupie..."

Na koniec jestem ciekawy Waszych opinii odnośnie podejścia Lidera do gildii i zachęcam do oddawania anonimowych głosów w sondzie. Ja nie ukrywam, że głosuję na NIE.


"Umiejętność cierpienia bez skargi jest jedynym praktycznym sposobem, jest wielką wiedzą, lekcją, której trzeba się nauczyć, rozwiązaniem problemu życia."
Góra
 Profil E-mail  
 
Kazgah
Offline
 Temat postu: Re: Sytuacja w gildii a postawa Lidera.
PostWysłany: 26 Cze 2010, 22:55  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 14 Maj 2010, 14:17
Posty: 65
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Jest to dość delikatna sprawa i obie grupy dochodzą do granic swoich nerwów.
Nie pamiętam ale czy w gildii jest ranga, że gracz może się stać następcą?

Rozumiem, że jesteś zajęty życiowo i nie jest łatwo. Na gildię nie ma co to przenosić, trochę luzu.
Prawda, że stworzyłeś ciekawą gildię i zebrało się dużo ludzi, nawet moim skromnym zdaniem rzadkość.

Jeśli jest możliwe to co pytałem trochę wyżej, to nie można by zrobić zamianę lidera z następcą?
Ty Sarr byś nadal miał znaczącą pozycję, nawet po zejściu o jeden schodek.


“Hell begins on the day when God grants us a clear vision of all that we might have achieved,
of all the gifts which we have wasted, of all that we might have done which we did not do”
Góra
 Profil E-mail  
 
Corelion
Offline
 Temat postu: Re: Sytuacja w gildii a postawa Lidera.
PostWysłany: 26 Cze 2010, 23:38  
Awatar użytkownika

Zaprawiony w Bojach

Zaprawiony w Bojach

Rejestracja: 17 Wrz 2009, 14:31
Posty: 89
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Starogard Gdański

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Co do gildii do widocznie jest o wiele gorzej niż było, ale jej nie opuszczę ani nic takiego, byłem w niej prawie od samego początku i jednak mam do niej sentyment. Na temat pielęgnacji jej: od tego w sumie są oficerowie, jak nie ma lidera dostępnego przez długi czas to właśnie oni powinni przynajmniej spełniać jakąś rolę i się nią zajmować.
Cytuj:
Jeśli nie zdecydujesz się na żadną z tych opcji to gildia albo padnie albo zostaną w niej jedynie sami początkujący gracze + typowi debile. Nie będzie nikogo kto pomoże, doradzi czy odpowie na pytanie ( powoli tak właśnie zaczyna być ).

Jeżeli komuś zależy na gildii to zostanie i będzie pomagał i dawał rady, ja osobiście się spotkałem z pomocą wobec nowych graczy i sam jej udzielam gdy mogę. A ci "typowie debile" to po bardzo krótkim czasie odchodzą z gry i do niej nie wracają.
Cytuj:
...przestań pierdolić i zacznij działać.

Sam jesteś oficerem i możesz trochę robić dla naszego wspólnego dzieła jakim jest gildia, a nie tylko jechać po osobie która dała jej zarys. To od nas zależy jaka ona będzie a nie tylko od niego.
Cytuj:
- W opisie gildii jest coś o nieaktywności 3 miechy. Mamy SPORO osób z nieobecnością 3 miechy + problem w tym, że nadal są na liście.

W opisie gildii jest dokładnie napisane że dopiero od 28.06 jest taki "rygor".


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Niemiec
Offline
 Temat postu: Re: Sytuacja w gildii a postawa Lidera.
PostWysłany: 26 Cze 2010, 23:54  
Awatar użytkownika

Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 17 Kwi 2010, 19:58
Posty: 19
Favor: Neutralny
Miejscowość: Poznań

Serwer: Hardcore
Postacie: Dragnarr ( Battle Cleryk )
Drragnar ( Fighter )
Opis: Party Leader
Płeć: Facet
"Na temat pielęgnacji jej: od tego w sumie są oficerowie, jak nie ma lidera dostępnego przez długi czas to właśnie oni powinni przynajmniej spełniać jakąś rolę i się nią zajmować."

"Sam jesteś oficerem i możesz trochę robić dla naszego wspólnego dzieła jakim jest gildia, a nie tylko jechać po osobie która dała jej zarys. To od nas zależy jaka ona będzie a nie tylko od niego."

Jako oficer staram się dla Gildii, mam obecnie sporo czasu, jak tylko gram to daje info na GC, że robię dany quest i zapraszam ludzi ( liduje więc nie trzeba się niczym przejmować ). czasem jak soluje coś dla XP to też zapraszam i wystarczy stać na początku q i pisać z ludźmi czy coś w tle robić a na koniec zebrać xp za free i lot, może nie imponujące ale zawsze zanim coś ciekawszego sllne to wbijam na GC z pytaniem czy ktoś chcę, farmiłem dla ludzi mucki coby mieli, wiele tłumaczyłem i pokazywałem co i jak, dawałem ludziom kasę na start i kupowałem itemy... Chętnie robiłbym to dalej a nawet jeszcze więcej ale sory... Z takim podejściem lidera to aż się odechciewa. Poza tym obecnie status oficera nie jest jasno określony więc skąd mam wiedzieć co mogę a czego nie ? Słyszałem, że Sarr miał coś ogarnąć do zeszłej środy ale widać nie wyszło...

Jak widzisz Dala robię coś dla Gildii ale już nie mam na to ochoty a co do Sarra to nie cisnę Mu tylko stawiam konstruktywną krytykę uzasadnioną faktami. Uważam, że lider jest potrzebny albo jeśli nie ma czasu a sentyment nie pozwala Mu na poświęcenie czasu gildii w takiej ilości jak portalowi to niech mianuje kogoś zastępcą czy jak ten stołek się nazywa i wszystko, tylko niech będzie to osoba aktywna i nie unikająca problemów. Myślę, że takie rozwiązanie również mogłoby uzdrowić gildię.

Odnośnie tych nieaktywnych postaci to fakt jest napisane w statusie od kiedy ale tego niestety nie ogarnąłem bo nie wiedziałem, że to się przewija w statusie w związku z czym przyznaję się do błędu.


"Umiejętność cierpienia bez skargi jest jedynym praktycznym sposobem, jest wielką wiedzą, lekcją, której trzeba się nauczyć, rozwiązaniem problemu życia."
Góra
 Profil E-mail  
 
Darkas
Offline
 Temat postu: Re: Sytuacja w gildii a postawa Lidera.
PostWysłany: 27 Cze 2010, 09:00  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 23 Maj 2010, 15:26
Posty: 40
Favor: Neutralny

Serwer: Thelanis
Opis: Be water my friend.
Płeć: Facet
W sumie nie mam zbytniego pojęcia o Waszej gildii ale chciałbym tylko przypomnieć, że gildie tworzą ludzie, a nie lider. On tylko tworzy pewne "naczynie", a czym się ono napełni zależy głównie od pozostałych członków.
Choć fakt, faktem jego obecność lub jej brak znacząco wpływa na morale. Tak więc uważam, że jeżeli chwilowo nie ma czasu na grę to powinien oficjalnie przekazać władzę jednej, bądź kilku osobom aż do swojego powrotu.


Cytuj:
czasem jak soluje coś dla XP to też zapraszam i wystarczy stać na początku q i pisać z ludźmi czy coś w tle robić a na koniec zebrać xp za free i lot, może nie imponujące ale zawsze zanim coś ciekawszego sllne to wbijam na GC z pytaniem czy ktoś chcę, farmiłem dla ludzi mucki coby mieli, wiele tłumaczyłem i pokazywałem co i jak, dawałem ludziom kasę na start i kupowałem itemy...Chętnie robiłbym to dalej a nawet jeszcze więcej ale sory... Z takim podejściem lidera to aż się odechciewa.

[OFFTOP] Ciągła pomoc materialna i prowadzenie za rączkę to jednak nie są dobre rozwiązania. A konkretniej niezbyt przyszłościowe dla rozwoju gildii. Trzeba przyzwyczajać nowych do samodzielności co by potem się zbytnio nie przyzwyczajali do tego rodzaju pomocy i nie wchodzili na głowy innym graczom. [/OFFTOP]
Jednak chwała Ci za to, że poświęcałeś swój czas dla innych, jednak nie wiem co ma z tym wspólnego podejście lidera. Wyczuwam tutaj mały szantaż - tzn. Sarr nie gra, to i ja się nie angażuję. Czy to słuszne? Myślę, że tak jak napisał Dala powinieneś przejąć inicjatywę z innymi oficerami i zająć się gildią w czasie tego małego kryzysu który przechodzicie. :)


p.s.
Powinna być trzecia opcja ankiety, mianowicie "nie mam zdania". ^^


Image


Ostatnio edytowany przez Darkas, 27 Cze 2010, 12:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil E-mail  
 
Valdek1990
Offline
 Temat postu: Re: Sytuacja w gildii a postawa Lidera.
PostWysłany: 27 Cze 2010, 09:45  
Awatar użytkownika

Mistrz Oręża

Mistrz Oręża

Rejestracja: 18 Sie 2009, 11:17
Posty: 109
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Uazoreq the Red One
Płeć: Facet
Ta gildia od początku była specyficzna. Czemu? Może przypomnę historię jak to się zaczęło, bo byłem z DDOpl od samego początku.

Szukając jakiejś fajnej gry MMO, latałem po jednej ze stronek o tychże grach, już byłem niemalże zdecydowany, ale moją uwagę przykuł jeden z komentarzy. Pisało tam, że DDO będzie darmowe, a już zaczęła działać strona, a 1 września wraz ze startem gry wystartuje gildia. I tak to się zaczęło, charyzmatyczny wówczas Sarr zaczął to wszystko tworzyć, przyłączało się wielu fajnych i porządnych ludzi, którzy chcieli coś zrobić dla strony i dla gildii.

Od początku nie chciałem być oficerem (i nie jestem), gdyż nie miałem na to czasu. Wolałem za to napisać coś od czasu do czasu, pomóc innym, podsuwać jakieś pomysły. I jak to się skończyło? Kiedy napisałem swój pierwszy artykuł/reportaż dostałem PW, że fajny, tylko szkoda, że się nie upomniałem, że powinien trafić na główna... Heh, to ja jego autor, który podchodzi krytycznie do swego zajęcia ma o tym mówić. Może odnosi się to bardziej do strony niż do gry, to muszę się zapytać. Jak to jest - gildia nazywa się DDOpl, strona nazywa się DDOpl, to jest jakiś związek czy też nie? Pamiętam na początku było takie hasło: "Oficjalna gildia DDOpl". Moje zdanie jest takie: spełniało to swoje zadanie, gdyż strona wymaga systematycznego odświeżania, a do tego gildia jak znalazł, co za problem oblecieć jakiegoś questa razem i napisać poradnik ze screenami? Później były głosy, że jak to, nie może być czegoś takiego jak oficjalna gildia strony... A ja się pytam: czemu nie? Teraz mamy tak jak mamy, jest strona o wielkim i systematycznie marnotrawionym potencjale, artykuły są dodawane od czasu do czasu. Rozumiem, że Sarr nie ma czasu, ale powiedzmy przykład z ostatnich tygodni: jest DDOpl na Lammani, gra tam trochę osób, to ja się pytam znowu: skoro Sarr nie ma czasu, to czemu nikt inny nie pisze co tam nowego na Lammani?

I jeszcze jedno: Już chyba w styczniu mówiłem, że z gildią zaczyna się dziać coś nie tak, były określone problemy, przykładowe rozwiązania, pamiętam, że Kamyker tam się tylko zadeklarował że pomoże, istotnie pomógł, Sarr był przychylny i co? Wszystko ucichło. Ja napisałem projekt regulaminu, tak jak było umówione, a się okazało, że cześć oficerów, w temacie na forum dostępnym tylko dla nich napisali swój własny... I MOJE OSTANIE PYTANIE: GDZIE JEST REGULAMIN? KTOŚ GO WYEDYTOWAŁ I PODKLEIŁ?

To chyba obowiązek lidera, żeby obwieścić chociaż ten prosty regulamin...
Góra
 Profil E-mail  
 
Niemiec
Offline
 Temat postu: Re: Sytuacja w gildii a postawa Lidera.
PostWysłany: 27 Cze 2010, 10:37  
Awatar użytkownika

Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 17 Kwi 2010, 19:58
Posty: 19
Favor: Neutralny
Miejscowość: Poznań

Serwer: Hardcore
Postacie: Dragnarr ( Battle Cleryk )
Drragnar ( Fighter )
Opis: Party Leader
Płeć: Facet
@Darkas: Skoro nie znasz sytuacji w gildii to chyba średnio masz podstawy do wypowiedzi. Nie cisnę na Ciebie jedynie stwierdzam fakt bo gdybyś wiedział co i jak to nie napisałbyś tego co napisałeś a post ma na celu wyklarować pewną sytuację i uświadomić coś Sarrowi który uważa, że z gildią wszystko jest ok.

Nie wiem czy ludzie czytają całe PW które napisałem do Sarra i tu wstawiłem bo czasem odnoszę wrażenie, że nie... Otóż Darkas problem z Liderem nie polega na tym, że chwilowo nie ma czasu dla gildii tylko chyba od kilku miesięcy jeśli nie dłużej. Owszem powinien komuś dać współlidera i tym razem komuś aktywnemu a nie jak ostatnio - kilka miechów nieaktywności ( lider nie ma czasu a współlider już w ogóle... ).

Jeśli chodzi o rozwiązanie które nazwałeś niezbyt przyszłościowym to BRAWO. Zgadzam się w 100% tylko znowu kłania się brak znajomości gildii ale może to i dobrze, może przyda się świeże spojrzenie z zewnątrz. Po pierwsze przyjmujemy KAŻDEGO bez wyjątków. Zerowa selekcja = nie mało idiotów, ludzie mają czasem tak śmieszne i żałosne za razem problemy, że ręce opadają. Po drugie Sar oczekuje od oficerów takiego właśnie prowadzenia za rączkę jak to określiłeś.

Odnośnie przejęcia inicjatywy to chętnie tylko Sar chcę, żeby w każdej sprawie się z nim kontaktować ( próbowałem ale powtarzam po raz kolejny, przez tydzień nie odpisał mimo obecności na forum ), ponad z tego co wiem były już sytuacje gdzie osoba które przejęła inicjatywę straciła oficera lub została wywalona z gildii...

I nie jest to żaden szantaż a próba zwrócenia uwagi na realny problem bo na prawdę uważam, że to co stworzył Sar jest czymś wartym uwagi i zasługuję co coś więcej niż obecna sytuacja.

@Valdek: odnośnie regulaminu to czy czasem nie chodzi Ci o to:

Sarr napisał(a):
Ok, to Regulamin Gildii DDOpl v2. Wybaczcie brak formatowania. Kto chce to się doczyta ;).

1. STATUT GILDII DDOPL

1. Celem istnienia Gildii DDOpl jest wzajemna pomoc i stworzenie miłej atmosfery do przygód, bez względu na poziom

zaawansowania, czy preferencje graczy.
2. Nowym czlonkom nalezy się bezwględny szacunek. Mile widziane jest również wsparcie.
3. W gildii mówimy sobie "na Ty", bez względu na wiek.
4. Nazwa "Gildia DDOpl" nawiazuje do Polskiego Portalu D&D Online, celowo go reprezentując. Nie nosi znamion klimatycznych, by nie narzucać nikomu stylu rozgrywki, jest za to reprezentatywna.


2. KULTURA

1. Każdy gracz zobowiązany jest do zachowania kultury.
2. Zasady dobrego zachowania obowiązują nie tylko wobec członków Gildii, ale całej społeczności DDO.
3. Zakazuje się:
- używania określeń obraźliwych w stosunku do innych graczy
- szyderstwa i kpiny wobec innych
- przybierania postawy "jestem ponad prawem"
- wulgarnych nicków postaci, dotychczasowe wulgaryzmy uprasza się zlikwidować w miarę możliwości
- używania wulgaryzmów w znacznej ilości. Dozwolone w granicy dobrego smaku, nie jako interpunkcja
- umieszczania treści obraźliwych w stosunku do jakiejkolwiek realnie istniejącej osoby bądź instytucji
4. Postawa wobec innych graczy kształtuje autorytet Gildii w świecie gry.

3. EVENTY

1. Eventy mogą być organizowane przez każdego gracza.
2. Informacje o organizowanym evencie należy podać do publicznej wiadomości na forum Eventy i Raidy.
3. Aby zorganizować event wystarczy podać:
- cel i formę eventu
- wymagania względem uczestników
- czas i miejsce akcji
4. Mile widziane są relacje z eventów organizowanych przez członków gildii.


4. WŁADZE I CZŁONKOSTWO

LIDER

1. Liderem "Gildii DDOpl" jest Sarr (w grze Sarrivin).
2. Lider ma prawo ostatecznej decyzji we wszelkich sprawach dotyczących Gildii.


WSPÓŁLIDER

1. Wspóliderem "Gildii DDOpl" jest obecnie Inhis (w grze Inhiss).
3. Współlider pełni w grze obowiązki lidera w czasie jego nieobecności.
2. Współlider jest zwierzchnikiem wszystkich oficerów.
4. Współlider podejmuje decyzje suwerennie, jednakże lider ma prawo je wycofać lub zmienić.
5. Współlider to funkcja elekcyjna, choć ostateczna decyzja należy do lidera.


OFICEROWIE

1. Gildia posiada kadrę oficerską. Status oficera nadawany jest przez Lidera.
2. Status oficera jest tytułem honorowym, ale niesie za sobą przede wszystkim obowiązki.
3. Oficerowie mają dostęp do Tajnego Forum Oficerskiego, gdzie znajdują się oficerskie wykładnie.
4. Fragmenty Księgi Oficerskiej:

I. Lider i współlider są najwyższymi oficerami.

II. Prawa Oficera są identyncze z prawami członka.

Dodatkowo oficer ma prawo:

- przyjąć nowego członka Gildii
- wystąpić do Lidera z wnioskiem usunięcia gracza z Gildii
- odmówić przyjęcia gracza do Gildii
- odmówić dodania ogłoszenia członka do wiadomości dnia
- omawiać problemy Gildii na tajnym forum oficerskim
- zaprowadzać porządek na czacie gildyjnym
- dyskutować z Liderem na temat jego decyzji
- proponować rozwiązania i inicjatywy

III. Każdy oficer ma obowiązek:

- pomagać mniej doświadczonym graczom
- wskazać źródło pomocy o ile posiada taką wiedzę
- utrzymywać kulturę w Gildii, zwłaszcza podczas nieobecności lidera
- reagować na problemy zgłoszone przez graczy
- sprawy sporne wyjaśniać z liderem
- uszanować ostateczną decyzję Lidera mimo rozbieżności zdań

IV. Obowiązki dyscyplinarne.

Oficer ma obowiązek:

- upomnieć członka Gildii łamiącego regulamin
- nie faworyzować żadnej ze stron konfliktów
- uspokajać zwaśnione strony, odsyłać na /tell lub PW na forum
- zgłosić wniosek o odebranie statusu oficera wobec naruszania regulaminu lub niereprezentatywnej postawy
- zgłosić wniosek o usunięcie gracza wobec naruszania regulaminu
- posiadać dowody popierające wniosek o usunięcie gracza z gildii (screenshot: ctrl+p)
- wnioski zgłaszać na Tajnym Forum Oficerskim, lub bezpośrednio do lidera


CZŁONKOWIE

1. Członkiem Gildii DDOpl może zostać każdy gracz o nienagannej kulturze.
2. Wszyscy członkowie są sobie równi, bez względu na poziom zaawansowania.
3. Każdy członek posiada Prawa i Obowiązki:

I. Członek posiada prawo:
- pełnego uczestniczenia w życiu Gildii
- zadawania pytań na temat gry
- brania udziału w Eventach
- korzystania z czatu gildyjnego
- zgłaszania wszelkich problemów dowolnemu oficerowi
- inicjatyw na łamach i Forum Gildii
- proponowania wiadomości dnia (Message of the Day, MOTD)
- rekomendowania nowych oficerów

II. Członek gildii ma obowiązek:
- przestrzegania regulaminu
- bezwzględnego szacunku wobec innych członków
- przestrzegania zasad kultury osobistej i netykiety
- wspierania pozytywnego wizerunku Gildii DDOpl


5. OGÓLNE PROCEDURY DYSCYPLINARNE

1. Kary przydzielane są za łamanie regulaminu
2. Karę może wymierzyć lider lub każdy oficer według wykładni oficerskiej
3. Przysługuje odwołanie od kary, a wniosek tego typu rozpatruje kadra oficerska w głosowaniu.
4. Lider i oficerowie w zależności od wykroczenia ustalają stopień i wymiar kary.
5. Wymiary kary:
- zakaz udziału w eventach gildyjnych i ich organizowania
- upomnienie słowne
- nagana
- odebranie statusu oficera
- wydalenie z gildii
- permanentne wydalenie z gildii (ban)
6. Schemat karania:
- zakaz brania udziału w eventach i ich organizacji może nałożyć lider i każdy oficer
- upomnienia słownego może udzielić lider lub każdy oficer
- informacja wpisywana jest do ogólnie dostępnego tematu forum z możliwością edycji tylko dla oficerów i lidera
- trzy upomnienia słowne dają naganę wpisaną do tematu podanego wyżej
- w przypadku otrzymania nagany gracz otrzymuje pozycje "hot seat"
- status "hot seat" zostaje zniesiony po miesiącu wzorowego zachowania gracza
- w przypadku złamania regulaminu przy statusie "hot seat" lider podejmuje decyzję o wydaleniu
- członek gildii może zostać wydalony na czas ustalony przez lidera
- od decyzji lidera przysługuje odwołanie poprzez wiadomość PW na Forum
- warunkiem pozytywnego rozpatrzenia jest całkowita zgoda kadry oficerskiej
- gracz otrzymuje bana gdy zostanie powtórnie wydalony, bądź w znacznym stopniu nadweręża wizerunek Gildii
- decyzja o permanentnym wydaleniu podejmowana jest przez lidera


Jak zawsze, czekam na komentarze - tym razem jest sporo zmian. Ciekaw jestem również co myślicie o proponowanej funkcji Współlidera?
Jeśli macie jakieś konkretne punkty do dodania lub modyfikacji, śmiało :). Tak się pracuje najszybciej.


?


"Umiejętność cierpienia bez skargi jest jedynym praktycznym sposobem, jest wielką wiedzą, lekcją, której trzeba się nauczyć, rozwiązaniem problemu życia."
Góra
 Profil E-mail  
 
Darkas
Offline
 Temat postu: Re: Sytuacja w gildii a postawa Lidera.
PostWysłany: 27 Cze 2010, 12:13  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 23 Maj 2010, 15:26
Posty: 40
Favor: Neutralny

Serwer: Thelanis
Opis: Be water my friend.
Płeć: Facet
Cytuj:
@Darkas: Skoro nie znasz sytuacji w gildii to chyba średnio masz podstawy do wypowiedzi. Nie cisnę na Ciebie jedynie stwierdzam fakt bo gdybyś wiedział co i jak to nie napisałbyś tego co napisałeś a post ma na celu wyklarować pewną sytuację i uświadomić coś Sarrowi który uważa, że z gildią wszystko jest ok.

Jeżeli umieszczasz coś na forum publicznym to musisz się liczyć z tym, że każdy ma prawo zabrać głos. Z tego względu, że nie znam całej sytuacji wyraziłem swoją opinię dość ogólnikowo bez popierania którejkolwiek ze stron.
A jak się nie podoba to zawsze można było stworzyć oddzielne subforum tylko dla członków gildii, i wtedy takie gadatliwe osóbki jak ja nie miałby wstępu. ;)


p.s.
Cytuj:
Odnośnie przejęcia inicjatywy to chętnie tylko Sar chcę, żeby w każdej sprawie się z nim kontaktować ( próbowałem ale powtarzam po raz kolejny, przez tydzień nie odpisał mimo obecności na forum ), ponad z tego co wiem były już sytuacje gdzie osoba które przejęła inicjatywę straciła oficera lub została wywalona z gildii...

O tym nie było wcześniej wzmianki, a to jednak rzuca nieco światła na tą sprawę. I wszystko staje się jasne...



Edit:
Cytuj:
Wybacz Niemiec, ale wyssałeś z palca to, co zacytował Darkas. Fakty te zmanipulowali i przedstawili Ci w ten sposób ludzie, którym pomagasz właśnie rozpieprzać atmosferę.

Ble kłamiOM mnie ;<
No nic to dalej jestem bezstronny i czekam na rozwój wydarzeń.


Image


Ostatnio edytowany przez Darkas 27 Cze 2010, 19:31, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil E-mail  
 
Niemiec
Offline
 Temat postu: Re: Sytuacja w gildii a postawa Lidera.
PostWysłany: 27 Cze 2010, 13:20  
Awatar użytkownika

Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 17 Kwi 2010, 19:58
Posty: 19
Favor: Neutralny
Miejscowość: Poznań

Serwer: Hardcore
Postacie: Dragnarr ( Battle Cleryk )
Drragnar ( Fighter )
Opis: Party Leader
Płeć: Facet
@Darkas: co prawda to forum ogólnodostępne ale specjalnie nie umieszczałem tego tematu w "Dungeons & Dragons Online: Forum Ogólne" tylko w "Oficjalna Gildia DDOpl".

PS. Proszę bez offtopów.


"Umiejętność cierpienia bez skargi jest jedynym praktycznym sposobem, jest wielką wiedzą, lekcją, której trzeba się nauczyć, rozwiązaniem problemu życia."
Góra
 Profil E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: Sytuacja w gildii a postawa Lidera.
PostWysłany: 27 Cze 2010, 18:24  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Witam.

Przede wszystkim, usunąłem ankietę, bo Niemcze, zrobiłeś z tego personalną nagonkę. Nie jest to według mnie dojrzała postawa i gdyby nie chodziło o mnie, również bym ją usunął.
Co więcej, chyba każdy już zaczął się orientować, że wrócę z newsami oraz do gildii już niebawem. Zresztą od przeszło miesiąca jak pozytywka powtarzałem - wraz z Update 5 nastąpią zmiany. Pisałem również, że będzie regulamin, kiedy będzie nowy system gildii.

Zastanawia mnie więc: Czy pytacie, by wiedzieć, czy pytacie, by pytać?

Wobec takiego rozwoju wydarzeń spodziewam się co najmniej Armageddonu, kiedy wyjadę sobie na urlop i nie będzie mnie np. cały miesiąc. Tzn. kiedy na serio mnie nie będzie.
Biada!
Choć oczywiście trochę sobie żartuję, to serio nie mogę się nadziwić tym wielkim problemom i "spadkowi morale". Mimo to nie martwię się, bo jak mówiłem, "wraz z Update 5"... No właśnie.

No ale dobrze. Spytam jeszcze raz i może uda się (?) merytorycznie porozmawiać:
Jakie są *konkretnie* problemy w Gildii DDOpl?

PS: Wybacz Niemiec, ale wyssałeś z palca to, co zacytował Darkas. Fakty te zmanipulowali i przedstawili Ci w ten sposób ludzie, którym pomagasz właśnie rozpieprzać atmosferę.
PS 2: Czy to tak ciężko zrozumieć, że nie miałem czasu w ostatnich tygodniach? To, że mój nick widnieje na forum 15 minut po tym jak wyjdę, nie oznacza, że tu jestem.
PS 3: Ten wątek zauważyłem dopiero przed chwilą.


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Ten wątek został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|