Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 25 Kwi 2024, 00:14


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Ile masz lat?
14 lub mniej 2%  2%  [ 2 ]
15-19 31%  31%  [ 27 ]
20-24 40%  40%  [ 35 ]
25-29 14%  14%  [ 12 ]
30-34 9%  9%  [ 8 ]
35 lub więcej 5%  5%  [ 4 ]
Razem głosów : 88
Autor Wiadomość
Asinion
Offline
 Temat postu: Re: Średnia wieku graczy DDO
PostWysłany: 09 Lis 2009, 23:26  
Awatar użytkownika

Zaprawiony w Bojach

Zaprawiony w Bojach

Rejestracja: 29 Paź 2009, 13:09
Posty: 78
Favor: Neutralny
Sorry ale D&D jest jednym z najprostszych systemów RPG jakie kiedykolwiek powstały.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Zealun
Offline
 Temat postu: Re: Średnia wieku graczy DDO
PostWysłany: 18 Lis 2009, 15:31  
Awatar użytkownika

Zbłąkany Wędrowiec

Zbłąkany Wędrowiec

Rejestracja: 21 Sie 2009, 16:58
Posty: 2
Favor: Neutralny
Taki najprostszy to D&D nie jest. Jak grałem kiedyś z nowicjuszami w 3.5 to miałem problemy z prowadzeniem im sesji, ponieważ nie mogli się połapać w ogromnej liczbie tabelek, skilli i spelli. Po wyjściu 4.0 bardzo go uprościli i mimo, iż najbardziej przepadam za "dedekami" to Warhammer wydaje mi się prostszy w obsłudze. Btw mam 16 lat i po tej ankiecie czuje się tutaj dosyć młodo. xD
Góra
 Profil E-mail  
 
Asinion
Offline
 Temat postu: Re: Średnia wieku graczy DDO
PostWysłany: 18 Lis 2009, 16:48  
Awatar użytkownika

Zaprawiony w Bojach

Zaprawiony w Bojach

Rejestracja: 29 Paź 2009, 13:09
Posty: 78
Favor: Neutralny
Powiedz mi gdzie ty widzisz ta ogromna liczbę tabeli? Bo mi się wydaje że nowicjusz na lv 1-3 to wszystko ma napisane na karcie postaci pod warunkiem ze ja odpowiednio wypełnił.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Kamyker
Offline
 Temat postu: Re: Średnia wieku graczy DDO
PostWysłany: 29 Lis 2009, 20:28  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 14 Lis 2009, 22:56
Posty: 410
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wrocław

Serwer: Hardcore
Postacie: Kamyker Fighter 12lvl, Diebot d'Nuke Sorcerer 10 lvl, Urdak TWF 8lvl, Soramo d'Nuke (CCer) 2lvl
Opis: Farmer TP, Lider postów w 2010
Płeć: Facet
Ja miałem pecha... Kiedy po raz pierwszy dołączyłem do party a tam 3 dzieciaki moim zdaniem około 11 lat :cry: . Od razu odechciało mi się grać... Więcej sie to nie zdarzyło ;p


:brodacz: Aktualnie nie gram :brodacz:
Zająłem się koszykówką, grafiką 3d i (lekko :p) szkołą.
I słuch po nim zaginął...
Góra
 Profil E-mail  
 
Landerhow
Offline
 Temat postu: Re: Średnia wieku graczy DDO
PostWysłany: 29 Lis 2009, 21:26  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 08 Lis 2009, 18:20
Posty: 49
Favor: Neutralny

Serwer: Hardcore
Opis: W służbie Nocnej Kompanii
Płeć: Facet
11 latki czy amerykanie... chociaż to na to samo wychodzi :p
Góra
 Profil E-mail  
 
Asinion
Offline
 Temat postu: Re: Średnia wieku graczy DDO
PostWysłany: 30 Lis 2009, 06:26  
Awatar użytkownika

Zaprawiony w Bojach

Zaprawiony w Bojach

Rejestracja: 29 Paź 2009, 13:09
Posty: 78
Favor: Neutralny
Landerhow napisał(a):
11 latki czy amerykanie... chociaż to na to samo wychodzi :p



Nie masz racji.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Corelion
Offline
 Temat postu: Re: Średnia wieku graczy DDO
PostWysłany: 05 Gru 2009, 11:31  
Awatar użytkownika

Zaprawiony w Bojach

Zaprawiony w Bojach

Rejestracja: 17 Wrz 2009, 14:31
Posty: 89
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Starogard Gdański

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Przyznam się bez bicia że mój wiek wynosi 14 lat ;) . Wiem dość młody jestem ale od 8 roku życia się wychowałem na DnD'ku i wiem dobrze o co chodzi. Grałem w 3 edycje aDnD, ed3 oraz ed4, najlepszą na moje jest "Trójeczka" 8-).


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Asinion
Offline
 Temat postu: Re: Średnia wieku graczy DDO
PostWysłany: 05 Gru 2009, 16:00  
Awatar użytkownika

Zaprawiony w Bojach

Zaprawiony w Bojach

Rejestracja: 29 Paź 2009, 13:09
Posty: 78
Favor: Neutralny
Dala napisał(a):
najlepszą na moje jest "Trójeczka" 8-).


i za to masz u mnie +8 lat xD


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Aniol
Offline
 Temat postu: Re: Średnia wieku graczy DDO
PostWysłany: 05 Gru 2009, 16:49  
Awatar użytkownika

Moderator: Anioł Stróż

Moderator: Anioł Stróż

Rejestracja: 04 Gru 2009, 15:29
Posty: 221

Serwer: Hardcore
Postacie: Aniol
Opis: Wasz ANIOŁ STRÓŻ
Płeć: Facet
A umnie ma "-"... wszystko nazwal aDnD :twisted: A jest wielka roznica miedzy edycjami rozpoznawalna z samej nazwy.
Historia zaczela sie juz w roku 1969 od gry Chainmal Ktora zostala wydana w roku 1970
Image

Zaczela ona miec niewiele wspolnego z poczatkowym Chainmalem (ktory naprawde byl systemem bitewnym) a zaczela sie nazywac The Fantasy Game
W 1973 panowie Gary Gygax i Don Kaye (później dołączyli jeszcze Arneson i Blume) założyli własne wydawnictwo Tactical Studies Rules czyli TSR (najbardziej znany skrot dla old RPGowcow ;) ) wydali oni usprawniona wersje The Fantasy Game.I tu szczescie ze Gary Gygax byl zonaty. Jego zona wymyslila nazwe Dungeons & Dragons (i zato powinnismy wielbic pania Mary Gygax :D )
w tym samym roku gra pojawila sie pod ta nazwa na EasterCon (British National Science Fiction Convention ) w limitowanej edycji.W nastepnym roku 1974 wydano 1000 egzemplarzy ktore rozeszly sie momentalnie.
Od tego momentu liczy sie poczatek gry Dungeons & Dragons i jej pierwszego swiata Greyhawku (tak naprawde to byl zbior sesji jakie ci panowie prowadzili )
Po roku 1975 sie troche namieszalo (ale to moze kiedys indziej napisze w pelni)
Wracajac do tematu w 1977 postanowiono zebrac materialy do kupy i powstalo... jeszcze nie nie dokonca cos co nazywano Advanced Dungeons&Dragons (byly wtedy jednoczesnie obie gry z podzialem zasad na Basic i Advanced)
Za date powstania pelnej wersji Advanced Dungeons&Dragons przyjmuje sie rok 1981.Od tego momentu wszystko potoczylo sie szybko.w 1984 powstal Dragonlance trzy lata pozniej chyba najslawniejszy swiat Forgotten Realms
AD&D rozrastalo sie coraz mocniej przez cale lata 80 az do roku 1989 kiedy ilosc pojawiajacych sie zasad musiala znowu zostac usystematyzowana i narodzilo sie AD&D 2nd edition.Ale i tu iosc dodatkow i dopisywanych regol doprowadzil do tego ze TSR w 1995 rozbilo system na 3 podreczniki glowne oraz na dodatkowe podreczniki opcjonalne.I nadszedl niestety albo i stety zalezy od punktu widzenia rok 1997 gdzie upadajace (sprawy klotni wewnetrznych ) TSR zostalo wykupione przez Wizards of the Coast.Niedlugo potym pojawila sie wyczekiwana 3 edycja.I tu teraz bedzie lekko smiesznie.Aby odciac sie od poprzednich wydan WotC (zaprzestano juz dawno wydawac Basic D&D) oraz aby pozbawic sie skojarzen (Advanced czyli zaawansowane sugerowało konieczność posiadania jakiejś wiedzy na temat produktu bazowego, co według specjalistów mogło obniżać sprzedaż) zrezygnowano z przedrostka zostawiajac znowu nazwe Dungeons&Dragons
I tak powstala D&D ed3 :D
W roku 1999 WotC przejelo Hasbro ale dalo jedna obietnice ze zostawia WotC wolna reke do tytulu poki bedzie przynosil on dochody... i jak wiemy powstaja nowe edycje 8-)
Jak widzicie historia naszych dedekow jest ciekawa, kilka razy grozil im koniec ale trzymaja sie twardo i beda sie trzymac... Bo maja rzesze wiernych fanow ktorzy sie w raz z nimi wychowywali i wychowuja na nich swoje dzieci :)

Przynudzilem troche ale czasami trza wniesc ten promyk swiatla w ciemnosc waszej niewiedzy :P
Góra
 Profil E-mail  
 
Kamyker
Offline
 Temat postu: Re: Średnia wieku graczy DDO
PostWysłany: 05 Gru 2009, 16:55  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 14 Lis 2009, 22:56
Posty: 410
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wrocław

Serwer: Hardcore
Postacie: Kamyker Fighter 12lvl, Diebot d'Nuke Sorcerer 10 lvl, Urdak TWF 8lvl, Soramo d'Nuke (CCer) 2lvl
Opis: Farmer TP, Lider postów w 2010
Płeć: Facet
Heh... Ja przeczytałem ciekawe komu się też chciało.
Jak przeczytałeś to odpowiedz:
Kto wymyślił nazwę Dungeons & Dragons? :P


:brodacz: Aktualnie nie gram :brodacz:
Zająłem się koszykówką, grafiką 3d i (lekko :p) szkołą.
I słuch po nim zaginął...
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|