Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 20 Kwi 2024, 07:36


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Pablik
Offline
 Temat postu: Który Server ??
PostWysłany: 21 Kwi 2011, 10:24  
Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 26 Wrz 2010, 21:32
Posty: 7
Favor: Neutralny
Witam , to na pewno zły dział ale nigdzie indziej nie mogłem napisać posta ;(.
Więc tak grałem na serwerze "Khyber" na tym darmowym koncie wbiłem Wizzarda na 14 lvl i teraz nie mam za bardzo z kim grać
(tzn. jest strasznie mało grup (party) do questów) nie wiem czy to wina severa i ilości osób online czy to że gram na tym darmowym koncie.
Jeśli to wina ilości osób Online to czy mogli byście polecić mi serwer na którym jest więcej graczy , bo chciał bym sobie pograć na święta .

To temat pasujacy do Forum Nowych Graczy, przeniesione.
~Sarr, Admin
Góra
 Profil E-mail  
 
Ravenger
Offline
 Temat postu: Re: Który Server ??
PostWysłany: 21 Kwi 2011, 12:44  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 17 Lis 2009, 15:56
Posty: 359
Favor: Respektowany

Serwer: Thelanis
Opis: Forumowa wyszukiwarka
Płeć: Facet
DDO jest grą f2p (free to play) ale darmowe questy kończą się powyżej 12 lvl (z 4 wyjątkami). Tzn. że czas najwyższy wydać wyfarmione TP na kupno jakiś adventure packów.
A co do serwerów - na każdym serwerze gra sporo ludzi, weź jednak pod uwagę że większość osób mieszka w USA (inna strefa czasowa). Jeśli chcesz się przenieść to możesz wybrać Cannith (sporo Polaków - gildia DDOpl, do tego jakieś inne pewnie też są, nie jestem zbytnio w temacie bo gram na innym serwerze) lub Orien (CoJ, PK, Stall Ysta i wiele innych europejskich gildii). Możesz także rozważyć Ghallandę - przeniesiono tam postacie z starych serwerów EU.


Image
"Koboldy były dla niego jak cukierki - nigdy nie mógł przestać na jednym..."
Góra
 Profil E-mail  
 
Asgarna
Offline
 Temat postu: Re: Który Server ??
PostWysłany: 21 Kwi 2011, 12:46  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 22:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
Pablik napisał(a):
Witam , to na pewno zły dział ale nigdzie indziej nie mogłem napisać posta ;(.
Więc tak grałem na serwerze "Khyber" na tym darmowym kącie wbiłem Wizzarda na 14 lvl i teraz nie mam za bardzo z kim grać
(tzn. jest strasznie mało grup (party) do questów) nie wiem czy to wina severa i ilości osób online czy to że gram na tym darmowym koncie.
Jeśli to wina ilości osób Online to czy mogli byście polecić mi serwer na którym jest więcej graczy , bo chciał bym se pograć na święta .

To temat pasujacy do Forum Nowych Graczy, przeniesione.
~Sarr, Admin


Witamy :)

Na początek: gratulacje wbicia postaci na 14 poziom na koncie f2p. :dobrze:

A co do pytania. Mniej więcej na tym poziomie, questów f2p (darmowych) jest niewiele (począwszy od levelu 12). Dlatego prawdopodobnie nie możesz już znaleźć ludzi do gry.

Napisz czy kupowałeś jakieś dodatkowe packi na darmowe Turbine Points zdobywane za kolejne punkty favor. Napisz też, czy próbowałeś grać na jakimkolwiek innym serwerze (jest to ważne dla punktów favor - ale o tym jak już odpowiesz na pierwsze pytanie).

Ogólnie graczy na serwerach jest podobna ilość. Dlatego twoim podstawowym celem powinien być zakup dodatkowego płatnego wysoko levelowego packu. Ja na swój pierwszy wybrałem Gianthold (czy jakoś tak - ten za 850 TP).

EDIT: Ravenger był szybszy :P
Góra
 Profil E-mail  
 
Pablik
Offline
 Temat postu: Re: Który Server ??
PostWysłany: 21 Kwi 2011, 13:22  
Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 26 Wrz 2010, 21:32
Posty: 7
Favor: Neutralny
Odnośnie punktów to mam Total Favor 782 (Na 1 postaci na serverze Khyber) i TP 325 , nie wydałem jeszcze ani jednego punktu w DDO story.
Nie próbowałem grac na innym serwerze . (Teraz rozważam tą opcję)

Jeszcze dwa pytania :
-Wiec jeżeli nie zamierzam nic wydawać kasy na DDO to moja gra dobiega końca tak ?? Bo za tą ilość punkówno nie wykupie dużo misji ;(.
-Za punkty Favor odblokował mi się DROW , zęby mógł robić postać z 32 punktów to trzeba mieć favor 1700 coś punktów i moje pytanie brzmi tak czy punkty favor sumują się z 2 postaci na 1 serwerze ??
Góra
 Profil E-mail  
 
Ravenger
Offline
 Temat postu: Re: Który Server ??
PostWysłany: 21 Kwi 2011, 13:27  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 17 Lis 2009, 15:56
Posty: 359
Favor: Respektowany

Serwer: Thelanis
Opis: Forumowa wyszukiwarka
Płeć: Facet
Tutaj masz cały temat o favor - viewtopic.php?f=8&t=128

TP można farmić, jest to proste, zwłaszcza jeśli do tej pory grałeś tylko na jednym serwerze.


Image
"Koboldy były dla niego jak cukierki - nigdy nie mógł przestać na jednym..."
Góra
 Profil E-mail  
 
Pablik
Offline
 Temat postu: Re: Który Server ??
PostWysłany: 21 Kwi 2011, 13:36  
Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 26 Wrz 2010, 21:32
Posty: 7
Favor: Neutralny
Jak farmic ???
Punkty favor dostaje się tylko raz za 1 misje (np jak przeszło się już na poziomie elit to ponowne przejście nic nie da)
Góra
 Profil E-mail  
 
Asgarna
Offline
 Temat postu: Re: Który Server ??
PostWysłany: 21 Kwi 2011, 13:41  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 22:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
Pablik napisał(a):
To tak , przepraszam za tego ortografa ale nie mogłem i nie mogę znałeś opcji edytuj ;(.
Odnośnie punktów to mam Total Favor 782 (Na 1 postaci na serverze Khyber) i TP 325 , nie wydałem jeszcze ani jednego punktu w DDO story.
Nie próbowałem grac na innym serwerze . (Teraz rozważam tą opcję)

Jeszcze dwa pytania :
-Wiec jeżeli nie zamierzam nic wydawać kasy na DDO to moja gra dobiega końca tak ?? Bo za tą ilość punkówno nie wykupie dużo misji ;(.
-Za punkty Favor odblokował mi się DROW , zęby mógł robić postać z 32 punktów to trzeba mieć favor 1700 coś punktów i moje pytanie brzmi tak czy punkty favor sumują się z 2 postaci na 1 serwerze ??


Odnośnie pytania pierwszego:

Jak nie kupisz żadnego Adventure Packu to twoja gra niestety tak będzie wyglądać. Jednakże nie musisz wydawać ani złotówki na tą grę, jeżeli nie chcesz. Jeżeli masz czas i cierpliwość wszystko możesz mieć za darmo... Jednakże opłaca się wysłać chociażby tego jednego SMSa za 3,66zł aby odblokować sobie konto na Premium (na zawsze) i mieć m.in. 4 sloty na postacie, możliwość sprzedaży na AH przedmiotów więcej niż jeden oraz zwiększony limit Platyny.

Co zrobić aby mieć więcej punktów TP za favor (czyli za darmo)? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że każdy serwer ma pewne jednorazowe progi punktów favor, który zdobyty raz (na server) dodają ci pewną sumę TP (powtarzam: tylko raz na serwer). I tak za 5 masz 50 TP, za 25 favor masz 25 TP i za 50 favor masz kolejne 25 TP. Dlatego wszyscy gracze co chcą mniej płacić, robią tak, że tworzą postać na każdym serwerze, i wbijają nią 100 punktów favor. W ten sposób mozęsz uzyskać 50+25+25+25 = 125 TP na server (w tym 100 TP jednorazowo). Jak tak zrobisz na każdym serverze, to zdobędziesz prawie 900 TP. I to wystarczy aby kupić jeden drogi pack (np. GH).

Dodatkowo możesz jeszcze tzw. farmić TP. Bo na każde 100 punktów favor dostajesz 25 TP (za każdym razem, na każdym serwerze). Dlatego też ludzie dobijają do 100 favoru na każdym z serwerów. Prościej jest wbić 100 favoru z 50 niż z 0. A farmisz w ten sposób, że tworzysz postać, wbijasz 100 favoru, kasujesz i od nowa.

Odnośnie drugiego pytania:

Favor się nie sumuje, ale raz maksymalnie zdobyty favor na serwerze jest zapamiętywany. Dlatego też, jak odblokowywałeś Drowa za 400 favor, to nawet jak skasujesz postać ten poziom favoru zostanie przypisany do servera. Podobnie jest sprawa z TP za favor. Jak już raz je zdobędziesz to TP nie zostaną skasowane nawet jak skasujesz postać.

Jeszcze odemnie:

Jak nie chcesz wydawać za dużo kasy, to w sklepie kupuj tylko packi na wysokie poziomy. I radziłbym Ci tylko z promocji (minimum -20%). Wg. na początek dobre packi to: Ruins of Gianthold i The Vale of Twilight. Zerknij też tutaj i zobacz co jest oferowane: http://ddowiki.com/page/Adventure_Packs

EDIT: No i znowu Ravenger był szybszy :)


Ostatnio edytowany przez Asgarna, 21 Kwi 2011, 13:51, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil E-mail  
 
Pablik
Offline
 Temat postu: Re: Który Server ??
PostWysłany: 21 Kwi 2011, 13:51  
Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 26 Wrz 2010, 21:32
Posty: 7
Favor: Neutralny
ok wielkie dzięki za pomoc
Góra
 Profil E-mail  
 
Kuba30
Offline
 Temat postu: Re: Który Server ??
PostWysłany: 21 Kwi 2011, 14:58  
Awatar użytkownika

Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 12 Paź 2009, 19:07
Posty: 24
Favor: Neutralny
Pablik napisał(a):
ok wielkie dzięki za pomoc

Jesli interesuje cie Serwer z na prawde silnom ekonomiom to polecam Thelanis ! Gra tam sporo Polakuw.
Góra
 Profil E-mail  
 
Ravenger
Offline
 Temat postu: Re: Który Server ??
PostWysłany: 21 Kwi 2011, 16:46  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 17 Lis 2009, 15:56
Posty: 359
Favor: Respektowany

Serwer: Thelanis
Opis: Forumowa wyszukiwarka
Płeć: Facet
Kuba30 napisał(a):
Pablik napisał(a):
ok wielkie dzięki za pomoc

Jesli interesuje cie Serwer z na prawde silnom ekonomiom to polecam Thelanis ! Gra tam sporo Polakuw.


borze, widziszz i nie gszmish :mnich:

"Jeśli interesuje Cię serwer z naprawdę silną ekonomią to polecam Thelanis! Gra tam sporo Polaków." - przepisz :P


Image
"Koboldy były dla niego jak cukierki - nigdy nie mógł przestać na jednym..."
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|