Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 19 Kwi 2024, 15:30


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 455 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
Asgarna
Offline
 Temat postu: Re: Pytania początkującego
PostWysłany: 14 Paź 2010, 14:28  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 22:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
Morgein napisał(a):
Jaką to ma przydatność w drużynie? Zamiast mnie mobek zabije kleryka i zostanę z 10 hp na początku zadania?


Ale zamiast kleryka mobek zaatakuje Ciebie i ty go zalatwisz?

PS. Dobra rada: Trzeba nauczyć się myśleć :D
PS2. Sorry za sarkazm ale nie mogłem się powstrzymać :D
Góra
 Profil E-mail  
 
Landerhow
Offline
 Temat postu: Re: Pytania początkującego
PostWysłany: 14 Paź 2010, 15:02  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 08 Lis 2009, 18:20
Posty: 49
Favor: Neutralny

Serwer: Hardcore
Opis: W służbie Nocnej Kompanii
Płeć: Facet
Morgein napisał(a):
Jaką to ma przydatność w drużynie? Zamiast mnie mobek zabije kleryka i zostanę z 10 hp na początku zadania?


Dyplo przydaje się jak masz mało hp, a w party masz np tanka. Ty walisz Dyplomacje żeby mobek od ciebie odskoczył a tank go podkurza intimadem. Wszystko zależy kim i z kim grasz.
Góra
 Profil E-mail  
 
Morgein
Offline
 Temat postu: Re: Pytania początkującego
PostWysłany: 14 Paź 2010, 18:20  
Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 29 Maj 2010, 16:21
Posty: 35
Favor: Neutralny
Asgarna napisał(a):
Morgein napisał(a):
Jaką to ma przydatność w drużynie? Zamiast mnie mobek zabije kleryka i zostanę z 10 hp na początku zadania?


Ale zamiast kleryka mobek zaatakuje Ciebie i ty go zalatwisz?

Mając w drużynie żywego kleryka, który może mnie leczyć jest to całkiem prawdopodobne.

Asgarna napisał(a):
PS. Dobra rada: Trzeba nauczyć się myśleć :D
PS2. Sorry za sarkazm ale nie mogłem się powstrzymać :D

Aaa... to był sarkazm :ee:
Dobrze, że napisałeś bo myślałem, że tylko źle sformułowana odpowiedź z której nic nie wynika.

Landerhow napisał(a):
Dyplo przydaje się jak masz mało hp, a w party masz np tanka. Ty walisz Dyplomacje żeby mobek od ciebie odskoczył a tank go podkurza intimadem. Wszystko zależy kim i z kim grasz.


Dziękuję Landerhow że w przeciwieństwie do Asgarna chciało ci się udzielić merytorycznej odpowiedzi. Nadal uważam, że przydatność tego bez intimidate jest żadna, ale przynajmniej wiem jak to można wykorzystać.
Góra
 Profil E-mail  
 
Asgarna
Offline
 Temat postu: Re: Pytania początkującego
PostWysłany: 14 Paź 2010, 19:05  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 22:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
Morgein - zachowaj dystans bo będzie kiepsko. Zadałeś pytanie w stylu: "Po co to używać? Dla mojej postaci jest to nie przydatne, więc jest to bez sensu umiejętność".
A wiesz: wystarczy postawić się w innych rolach niż swoja i już masz gotowe odpowiedzi na wiele pytań. Dla Wiza który ma z założenia (pomijam WF:P) mniejszą szansę przeżycia w starciu, taka umiejętność jest przydatna. Jest też wiele innych sytuacji gdzie może Dyplomacja sie przydać (jak np. moobek goni kleryka co właśnie chciał leczyć a nie walczyć) ect. ect. Wystarczy trochę ruszyć głową i znajdzie się odpowiedzi na sporo pytań...
Góra
 Profil E-mail  
 
Morgein
Offline
 Temat postu: Re: Pytania początkującego
PostWysłany: 14 Paź 2010, 19:31  
Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 29 Maj 2010, 16:21
Posty: 35
Favor: Neutralny
Oj nie strasz bo się nie boję. :)

Zachodziłem w głowę jaką rolę pełni to w grze online u paladyna (dane jako umiejętność klasowa/łatwiej trenowalna), bo jaką pełni w "papierowym" RPG wiem.
Czarodziejem, czy zaklinaczem nie gram, ale jeśli jest jak w D&D 3.5 to nie jest to dla nich umiejętność klasowa. Kapłanem też nie gram.
Dzięki odpowiedziom, które uzyskałem wiem, że nie warto tego trenować grając paladynem. Jest to po prostu nieudana próba ślepego przeniesienia podręcznika RPG do gry online, która z RPG niewiele ma wspólnego.

Dziękuje, obiecuję się już nie naprzykrzać. Możecie banować, kasować, czy co tam sobie chcecie.
Góra
 Profil E-mail  
 
Asgarna
Offline
 Temat postu: Re: Pytania początkującego
PostWysłany: 14 Paź 2010, 19:40  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 22:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
Morgein napisał(a):
Oj nie strasz bo się nie boję. :)
A gdzie ja straszę? :ktowie:

Zachodziłem w głowę jaką rolę pełni to w grze online u paladyna (dane jako umiejętność klasowa/łatwiej trenowalna), bo jaką pełni w "papierowym" RPG wiem.
Czarodziejem, czy zaklinaczem nie gram, ale jeśli jest jak w D&D 3.5 to nie jest to dla nich umiejętność klasowa. Kapłanem też nie gram.
Dzięki odpowiedziom, które uzyskałem wiem, że nie warto tego trenować grając paladynem. Jest to po prostu nieudana próba ślepego przeniesienia podręcznika RPG do gry online, która z RPG niewiele ma wspólnego.
Dyplomacja jeszcze czasem sie przydaje w rozmowach z NPC, ale nawet o tym nie wspominałem bo to marginalna sprawa. Ale wiesz... Wiele jest umiejętności które są klasowe a są nieprzydatne (np. heal u Kleryka). U Palka Dyplomacja to chybiony pomysł.

Dziękuje, obiecuję się już nie naprzykrzać. Możecie banować, kasować, czy co tam sobie chcecie.
Nikt nie mówi, że się naprzykrzasz. Nowy jesteś to wolno pytać. Mnie tylko powaliło pytanie to odpowiedziałem złośliwie. Nic osobistego :dobrze:


Komentarze na Błękitno
Góra
 Profil E-mail  
 
Vautrin
Offline
 Temat postu: Re: Pytania początkującego
PostWysłany: 05 Lis 2010, 17:43  
Zbłąkany Wędrowiec

Zbłąkany Wędrowiec

Rejestracja: 05 Lis 2010, 16:05
Posty: 2
Favor: Neutralny
Witam

Naczytałem się nieco dobrego na temat tej gry i mam zamiar spróbować czy faktycznie jest tak dobrze :) Ponieważ nie znam szczególnie mechaniki D&D istnieje spora szansa, że popełnię masę błędów budując postać itd., w związku z czym mam pytanie, czy można je później jakoś łatwo naprawić? Wiem, że są różnego rodzaju poradniki, jednak zanim się przekopię przez to wszystko minie wiele czasu, a ja by chciał już zacząć grać :) Przechodząc do rzeczy, czy istnieje w późniejszej fazie gry np. jakaś możliwość resetu skilli i statystyk lub coś w ten deseń, bez kasowania postaci i zaczynania wszystkiego od zera?
Góra
 Profil E-mail  
 
Hexer
Offline
 Temat postu: Re: Pytania początkującego
PostWysłany: 05 Lis 2010, 18:55  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 19 Sie 2009, 17:30
Posty: 457
Favor: Pomocny

Serwer: Hardcore
Postacie: .
Franek Kimono
Hexer
Tryb
Chivay Zoltan
Jaskier Pankratz
Czarus
Płeć: Facet
Powiem ci tak, ze naprawianie nie ma sensu ale nawet jak nie zepsujesz to bedziesz chcial pewnie zrobic postac od nowa jak odblokujesz Drow Elfa albo za duzo dluzej 32 point build. Takze z gory zaloz, ze robisz postac treningowa i powalcz do tych 400 Favor a wtedy juz moze bedziesz wiedzial lepiej czego chcesz.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Ebergar
Offline
 Temat postu: Re: Pytania początkującego
PostWysłany: 02 Gru 2010, 14:03  
Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 02 Gru 2010, 13:23
Posty: 46
Favor: Neutralny
Miejscowość: Białystok, Stormreach

Serwer: Thelanis
Postacie: Ebergar - Dwarven Cleric, Orien&Cannith
Opis: Spijacz Życia
Płeć: Facet
1. klikając 'shift' wprowadzam postać w postawę blokującą, jakie mam z tego profity? No i jakie kary.
2. Czym właściwie jest "32 point build"?


Motto - "Tak Cię poleczę, że się nie pozbierasz."
Góra
 Profil E-mail  
 
Ravenger
Offline
 Temat postu: Re: Pytania początkującego
PostWysłany: 02 Gru 2010, 14:29  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 17 Lis 2009, 15:56
Posty: 359
Favor: Respektowany

Serwer: Thelanis
Opis: Forumowa wyszukiwarka
Płeć: Facet
1. Dostajesz +2 AC, blokujesz część otrzymanych obrażeń, nie możesz atakować (chyba że masz tarczę w drugiej ręce, wtedy możesz nią uderzać ale nie licz na jakieś sensowne obrażenia).
2. Podczas tworzenia postaci masz do rozdysponowania 28 punktów na statystki (siła, zręczność itp.). Niemniej jednak możesz:
a) kupić w DDO Store (działa na wszystkich serwerach)
b) odblokować w grze za 1750 favor (tylko na serwerze na którym zdobyłeś daną liczbę favor)
32 punkty.


Image
"Koboldy były dla niego jak cukierki - nigdy nie mógł przestać na jednym..."
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 455 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 46  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|