Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 20 Kwi 2024, 04:27


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
J6A6C6K
Offline
 Temat postu: Budowa Paladyna
PostWysłany: 31 Sty 2010, 19:43  
Awatar użytkownika

Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:05
Posty: 5
Favor: Neutralny
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Orien
Postacie: Earadia Enemy
Płeć: Facet
Witam wszystkich użytkowników , jestem jak na razie zielony w D&DO i mam nadzieję ,że rozjaśnicie troszkę mi to co się pod czupryną kotłuje ;)
A więc od początku - Mam paladyna człowieka na 7 lvl ( mighty protector) z następującymi statsami :
STR 17+3
DEX 14+2
CON 11
INT 13+1
WIS 12+1
CHA 16+3
Z tego co wyczytałem są w porządku .Skille i enhancementy mam jakie mam [( jak będzie potrzeba to wypisze wszystkie ) Wybór był automatyczny u trenera )] A teraz kilka pytanek :

1 - Czy jest jakiś słowniczek skrótów ?
2 - Jaki jest przelicznik kruszcu ( jedna jednostka platyny to tyle złota ... )
3 - Mam 7 lvl i wydaję mi się że daje dupy - mam ze 130hp i z 50 many . Jak zaobserwowałem na party wcale mocny nie jestem ;/ a z tego co wyczytałem to właśnie paladyn powinien spuszczać soczysty wpie**** i osłaniać party natknąłem się również na określenie czołg które mnie nie dotyczy bo to ja jestem nieraz zmuszony chować się za innymi :evil:
4 - Szukałem na tym zacnym forum buildów itp o paladynie ale znalazłem tylko cząstkowe informacje które albo widziałem już wcześnie albo były mi nieprzydatne :P Przydał by się spis skillów i enhancementów na potężnego pala bym mógł wnieść coś do drużyny i to ona się chowała za mną ^^
5 - Jak uaktywnić kolejny lvl czarów , mam 7 lvl i 12+1 mądrości a wciąż tkwię na pierwszym :crazy:
6 - Czy jakiś cennik ddo czy po prostu wymaga czaaaaasu by zaznajomić się z aukcyjnymi cenami - nie chciał bym płacić za coś podwójną cenę.
7 - Czy straconą wytrzymałość ( czerwony pasek na oporządzeniu ) można przywrócić w jakiś nie konwencjonalny sposób ?

Na razie tyle , pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość :D


Against christianity and your worthless humanity[color=#000080][/color]
Góra
 Profil E-mail  
 
Landerhow
Offline
 Temat postu: Re: Budowa Paladyna
PostWysłany: 31 Sty 2010, 20:18  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 08 Lis 2009, 18:20
Posty: 49
Favor: Neutralny

Serwer: Hardcore
Opis: W służbie Nocnej Kompanii
Płeć: Facet
Primo nie ten dział, od "Budowy Paladyna" (Zbroja, miecz, tarcza, nie koniecznie sprawny mózg) jest dział Klasy.

Secundo co do pytań:

1) viewtopic.php?f=42&t=255 Opcja "Szukaj" nie boli

2)Przelicznik jest 1:10

3)Określenie Tank dotyczy postaci z dużą ilością AC.

5)Kolejny poziom czarów otrzymasz na 8 poziomie http://compendium.ddo.com/wiki/Class:Paladin
Góra
 Profil E-mail  
 
Aniol
Offline
 Temat postu: Re: Budowa Paladyna
PostWysłany: 31 Sty 2010, 20:26  
Awatar użytkownika

Moderator: Anioł Stróż

Moderator: Anioł Stróż

Rejestracja: 04 Gru 2009, 15:29
Posty: 221

Serwer: Hardcore
Postacie: Aniol
Opis: Wasz ANIOŁ STRÓŻ
Płeć: Facet
A jesli twoj angielski jest chocby podstawowy to na DDO.com lub na wiki znajdziesz wiele przydatnych informacji... zacznij sobie od opisu Paladyna

Czerwony pasek to dmg przedmiotu i mozesz go naprawiac w sklepie ale... jest zawsze mozliwe uszkodzenie przedmiotu na stale czyli tzw Prenament Damage.
Jedyny sposob to niedopuscic do niego np poprzez rytual bind &atuning (czy jakos tak ) Przedmiot niebedzie podczas naprawy dostawal per damg ale zostaje przypisany do twojej postaci (bind)
Góra
 Profil E-mail  
 
Daeron
Offline
 Temat postu: Re: Budowa Paladyna
PostWysłany: 31 Sty 2010, 20:34  
Awatar użytkownika

Zaprawiony w Bojach

Zaprawiony w Bojach

Rejestracja: 16 Lis 2009, 21:11
Posty: 86
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
1. http://ddowiki.com/page/Glossary W podanym temacie to jakaś biedna namiastka. Jeżeli znasz angielski choć trochę to się powinieneś połapać. Jak nie znasz - gra już powinna Ci dokopać w takim wypadku ;)
2. 1platyny - 10złota
1złota - 10srebra
1srebra - 10 miedzi
3. No to już rozmowa na dłużej. Jaki masz ekwipunek, jak grasz, z kim grasz (może). BTW, jak na początku grałem palem to też lamiłem :P Choć nie tak bardzo, bo tankowałem i inni mogli się zająć DPSem, ale to i tak nie mój styl gry był.
4. Jak wg builda to od początku byś musiał się kierować. Z tego co napisałeś, wynika, że wybrałeś jakąś ścieżkę i teraz gra sama, wg tego, co wybrałeś, przydziela Co enchy i resztę. (tak zgaduję tylko)
5. To już kolega napisał. Paladyn to żaden tam magik, więc się tym nie przejmuj. Rzucaj Virtue i Bless, jak kleryk tego nie zrobi ;P
6. Szczerze - sam nie mam jeszcze dobrego pojęcia, co i za ile. I z tego co zauważyłem "rynek" jest dość zmienny, więc pewnie dość ciężko kierować się jakimkolwiek kryterium stricte. Pi razy drzwi oceniaj przedmioty, a wraz z dłuższą grą sam będziesz się orientował co i jak. Nikt na początku nie jest pr0.
7. [wyedytowane]nie skumałem, hyh[/edit]


Ostatnio edytowany przez Daeron, 01 Lut 2010, 16:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: Budowa Paladyna
PostWysłany: 31 Sty 2010, 22:34  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Jako, że gracz jest nowy w DDO, dział jest odpowiedni. Proszę o nieprzenoszenie.


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 Profil E-mail  
 
RobertTheGod
Offline
 Temat postu: Re: Budowa Paladyna
PostWysłany: 01 Lut 2010, 10:27  
Awatar użytkownika

Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 27 Sty 2010, 18:06
Posty: 18
Favor: Neutralny

Serwer: Ghallanda
Postacie: Robertthegod
Opis: Dancing in the monlight!
Płeć: Facet
Ad 1. Niestety wszystko po angielsku.
Ad 2. Opisali koledzy wyżej.
Ad 3. Tu się mogę nawypisywać :) Mam 7 lvl mighty protectora, którego nie robiłem własną rączką tylko wybrałem ścieżkę jak Ty. Chcesz mieć TANKa? Nie ma sprawy :)
Ad 4. Podstawa, to armor. Zapewne masz już jakiś Full Plate +2 albo z innymi bonusami. Skoro masz 13 int i jesteś mighty protectorem posiadasz skill COMBAT EXPERTISE co daje Ci +5 do AC (pancerza) niestety jednak modyfikator trafienia jest -5(wóz albo przewóz :) ) Możesz się zmotywować do tego jakąś tarczą. Ostrzegam: będziesz mieć wtedy TANKa i rzeczywiście będziesz leciał pierwszy i sprowadzał na siebie ich ataki, ale... (jak zawsze ale) Twoje szanse trafienia będą małe więc nie dziw się jak ciągle będzie Ci się pojawiał napis: MISS oznaczający wielkie pudło. Aczkolwiek nie da się tego nie przeskoczyć :) Są na szczęście enchancements które kupisz za AP takie jak: Action Boost: armor, attack które (teraz zależy jak wykorzystasz) pomogą Ci trafić, lub zwiększyć jeszcze bardziej AC a do tego Human Versatility (jeśli grasz człowiekiem) też zwiększające dokładnie to samo. Jeśli zrobisz tak by Twoje AC było na prawdę duże możesz dołożyć do tego tarczę z np. Fire Guard 1d4 obrażeń przeciwnikowi jeśli Cię trafi i Pancerz z 1d4 (na 8 lvl będziesz miał dostępne pancerze na aukcjach z 1d8) Electric Guard. To wszystko sprawia że będziesz miał niezłego TANKa, ale uważaj. To wszystko jest dobre do starcia wręcz, od magów trzymaj się z daleka jeśli nie masz dobrego Medyka w pobliżu.
Ad 5. Od 8 będziesz miał następne, później 12, 16 i 20 :)
Ad 6. To fakt, Rynek jest zmienny także czekaj na dogodną sytuację lub Biduj towary (podnoś cenę w ostatnich minutach aukcji)
Ad 7. Z tego co zrozumiałem chodzi Ci chyba o przedmioty którymi się posługujesz ale co i jak to opisał Ci Anioł.

P.S do Anioła lub osoby która wie: jak można przypisać broń do siebie? Proszę nie wysyłaj mi linku gdzie mogę sobie to przeczytać tylko powiedz gdzie dokładnie to można zrobić? Z góry dziękuję!


ANGRY SURF RIDER!
Góra
 Profil E-mail  
 
Ravenger
Offline
 Temat postu: Re: Budowa Paladyna
PostWysłany: 01 Lut 2010, 10:37  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 17 Lis 2009, 15:56
Posty: 359
Favor: Respektowany

Serwer: Thelanis
Opis: Forumowa wyszukiwarka
Płeć: Facet
Cytuj:
P.S do Anioła lub osoby która wie: jak można przypisać broń do siebie? Proszę nie wysyłaj mi linku gdzie mogę sobie to przeczytać tylko powiedz gdzie dokładnie to można zrobić? Z góry dziękuję!


Potrzebujesz przedmiot i Khyber Dragonshard Fragments (ilość zależna od min lvl przedmiotu).
Jeśli przedmiot wymaga 8 lvl potrzebujesz (8 ^ 2) Khyber Dragonshard Fragments czyli 64.
Wrzucasz przedmiot i Khyber Dragonshard Fragments (może być ich więcej niż wymagana ilośc, nadmiar zostanie zwrócony) do stone of change i klikasz hmm... transmute? change? jakoś tak nazywał się ten przycisk :D


Image
"Koboldy były dla niego jak cukierki - nigdy nie mógł przestać na jednym..."
Góra
 Profil E-mail  
 
J6A6C6K
Offline
 Temat postu: Re: Budowa Paladyna
PostWysłany: 01 Lut 2010, 13:25  
Awatar użytkownika

Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:05
Posty: 5
Favor: Neutralny
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Orien
Postacie: Earadia Enemy
Płeć: Facet
1 - Pisząc słownik miałem na myśli tylko rozszyfrowanie skrótów z ang. , dzięki za pomocne linki :)
2 - Też dziękuję .
3,4 - Poprzestawiałem trochę skille ,enhancementy i odrazu mi się lepiej gra :) , oczekiwałem odpowiedzi jaką udzielił RobertTheGod - wszystko mi się wyklarowało . Przy okazji bardzo fajna sprawa z opancerzeniem zadającym obrażenia :)
5- W sprawie czarów to tylko bonusy i leczenie mnie interesuje :> a co do lvl to dobrze wiedzieć .
7 - chodziło mi o Prenament Damage i dzięki za wyjaśnienie ale tak czy siak broń mam już zniszczoną a na dzień dzisiejszy to już w ogóle z inną latam :> ( po prostu byłem ciekawy ). A co rozumiesz przez przypisanie broni do postaci ?

Dzięki wszystkim za poświęcony czas , pomoc i nie kasowanie wątku ( Trochę mi głupio było pisać w buildach bo prawdopodobnie zasypalibyście mnie informacjami których bym nie zrozumiał :P )

Mam jeszcze jedno pytanko : gdzie mogę dostać buteleczki z maną ?


Against christianity and your worthless humanity[color=#000080][/color]
Góra
 Profil E-mail  
 
Lotti
Offline
 Temat postu: Re: Budowa Paladyna
PostWysłany: 01 Lut 2010, 16:35  
Zabójca Trolli

Zabójca Trolli

Rejestracja: 29 Gru 2009, 02:59
Posty: 215
Favor: Dostrzeżony
J6A6C6K napisał(a):
6 - Czy jakiś cennik ddo czy po prostu wymaga czaaaaasu by zaznajomić się z aukcyjnymi cenami - nie chciał bym płacić za coś podwójną cenę.

dla mnie handel w grach jest wazna rzecza, bo poprostu to lubie. wiec sprawdzilem tą sprawe, jak tylko zacząlem grac. prawidlowosc jest wiec taka:
im mlodszy serwer, tym trudniej sprzedac rzeczy popularne i trudniej kupic cos fajnego za rozsadna cene. na starszych serwerach zarowno latwiej cokolwiek sprzedac i latwiej tez cos fajnego kupic.

mowiac bardziej przykladowo: na Orien i Cannith wystawiaj tylko dobre rzeczy (to nie dotyczy rzeczy unikatowych), ktore nie sa Ci potrzebne. jezeli chcesz cos kupic, to sprawdzaj codziennie. predzej, czy puzniej trafisz aukcje kogos, komu sie spieszy. (to tez nie dotyczy rzeczy unikatowych). Jak z biegiem czasu zdobędziesz cos unikatowego, to wymien to barterowo.

na pozostalych serwerach handel jest fajny. wystawiaj za okolo 20% ceny od ktorej liczony jest skup podanej na dole opisu przedmiotu. nie kupuj drozej niz 2x cena podana na dole opisu przedmiotu (standardowo, nie w czasie licytacji). To wszystko nie dotyczy przedmiotow umikatowych oczywiscie.


wg mnie, najfajniejszy (jak dotychczas) pomysl na postac:
http://www.youtube.com/watch?v=-UqSHCIJ1jo
super zabawa:
http://www.youtube.com/watch?v=-lpFjS_7 ... re=related
Góra
 Profil E-mail  
 
kalinaNBA
Offline
 Temat postu: Re: Budowa Paladyna
PostWysłany: 02 Lut 2010, 10:58  
Zbłąkany Wędrowiec

Zbłąkany Wędrowiec

Rejestracja: 26 Sty 2010, 13:41
Posty: 4
Favor: Neutralny
A gdzie można wziąść te czary dla palla bo cały czas mam szare skille amam 6 lvl
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|