Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 24 Kwi 2024, 11:06


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Guest
 Temat postu: Kilka pytań odnośnie DDO (jak dobrze pograć za małą kase?)
PostWysłany: 15 Wrz 2009, 21:06  
Awatar użytkownika

(Pytania numeruje by było łatwiej odpowiedzieć)

Pograłem parę dni z kolegami, gierka jest wręcz idealna. Graliśmy sobie w najlepsze a tu nagle przykra niespodzianka - praktycznie wszystkie lokacje są płatne...
Po wstępnych obliczeniach wyszło mi ze konto VIP jest zupełnie nieopłacalne...
42zł miesięcznie w zamian za:
- Kolorowanie włosów,
- 2 rasy, (którymi grać nie zamierzam)
- 2 klasy, (którymi grać nie zamierzam)
- questy,
- wszystkie lokacje,
- sloty na postać,
- 500 punktów co miesiąc,
1. coś jeszcze?

Z tego warte tylko questy i lokacje.
Z tym że kupując pakiet 5000 punktów za około 130zł można kupić wszystkie ciekawe lokacje pomijając te na 1-6 lvl bo to mam już za sobą.

Tak więc jednorazowo płacąc tyle co za 3 miesiące vipa mamy darmowa dalej już grę i cieszymy się wszystkimi lepszymi lokacjami. (jak skończymy grę nasze konto będzie wartościowe bo będą te lokacje odblokowane i będzie można je komuś oddać za uśmiech lub coś bardziej wartościowego)

2. Czy jest w tym jakiś kruczek typu: W tych lokacjach 70% questów jest płatnych...?
3. Czy jest coś co jest konieczne do kupienia by cieszyć się później grą nie licząc zwiększania poziomów (8/12/16/20)?
Góra
  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: Kilka pytań odnośnie DDO (jak dobrze pograć za małą kase?)
PostWysłany: 15 Wrz 2009, 21:52  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Bardzo rozsądny post.
Myślę, że ta wiedza przyda się każdemu, poza tym pomagasz mi napisać dobrego arta na stronę - moja perspektywa jako "bywalca" może być nieco inna, niż nowego gracza.

Zacznijmy od tego, co ktoś mądrzejszy obliczył - mniej więcej 1/3 gry jest całkiem darmowa. To raczej sporo.

1. Tak, za konto VIP masz całą grę dostępną, plus jakieś 14 slotów postaci. Poza tym, to chyba to wszystko wymieniłeś. Ale to nie jest mało :).

2. Nie rozumiem pytania? Gdy kupisz dany Adventure Pack, wszystko wewnątrz niego jest już dostępne na zawsze.

3. A co byś jeszcze chciał? :)
Zwiększanie poziomów w sumie się nie opłaca, no, chyba że Ci się spieszy. Ale to moje zdanie.

Jest jednak coś, co przegapiłeś, a jest i będzie bardzo ważne.
Turbine regularnie rozszerza grę. Update 1 powinien się pojawić w ciągu 2-3 miesięcy (oparty na motywie Dreaming Dark z Eberronu - są o tym książki w księgarniach). I każdy kolejny update VIPy dostaną na około 1 tydzień przed premierą. Jest to już zawarte w subskrypcji.
Poza tym Turbine może dodać sporo nowych opcji, które będą płatne - kto wie. Na pewno dodadzą też sporo nowego za darmo, jak to było w becie. VIPy mają ten komfort, że dostają wszystko od razu i bez dopłaty.

Z kolei jeśli nie masz VIPa, możesz kupować każdy kolejny moduł na stałe.
To tylko kwestia Twojej wygody - jest wielu hardcorowców, którzy grają tak dużo, że wolą mieć VIPa i święty spokój :).

Podoba mi się, że Turbine daje graczowi wybór. To spory krok do przodu dla całego gatunku.


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 Profil E-mail  
 
Guest
 Temat postu: Re: Kilka pytań odnośnie DDO (jak dobrze pograć za małą kase?)
PostWysłany: 15 Wrz 2009, 22:05  
Awatar użytkownika

No to wszystko wiem, dziękuje za odpowiedź. Po Twoim naświetleniu VIPa uważam w dalszym ciągu że dla mnie jest zupełnie nie opłacalny. Poczekać tydzień na jakąś aktualizacje to żaden problem dla mnie. Póki co gra mi się bardzo podoba i uważam że nawet bez kupowania tego co będą dodawać co te 2-3 miesiące będzie mi się świetnie grało a w ciągu roku oszczędzę sporo kasy.
130zł - jednorazowo być może dodatkowo kupie jeszcze za 45zł jakieś 1500 punktów by kupić ze 2 fajniejsze aktualizacje łącznie max 200zł wydam.
A cały rok abonamentu to będzie 500zł.
Dziękuje jeszcze raz za szybką odpowiedź na dniach kupie punkty ;)

EDIT:
Jeszcze jedno pytanie, ale to już trochę bardziej zaawansowane i odpowiedź będzie męcząca... Z tym że wiele osób oszczędzi kasę... Prosił bym jak ktoś znajdzie czas o spis lokacji dodatkowych i ich ocenę jakości by zebrać perełki na każdy przedział lvlowy a nie kupować na chybił trafił - i trafiać w najgorsze nieciekawe lokacje. (rozumiem, że "fajne" to pojęcie względne ale może część lokacji po prostu jest nie trafiona i szkoda na nie kasy)
Góra
  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: Kilka pytań odnośnie DDO (jak dobrze pograć za małą kase?)
PostWysłany: 15 Wrz 2009, 22:14  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Piela napisał(a):
No to wszystko wiem, dziękuje za odpowiedź. Po Twoim naświetleniu VIPa uważam w dalszym ciągu że dla mnie jest zupełnie nie opłacalny. Poczekać tydzień na jakąś aktualizacje to żaden problem dla mnie. Póki co gra mi się bardzo podoba i uważam że nawet bez kupowania tego co będą dodawać co te 2-3 miesiące będzie mi się świetnie grało a w ciągu roku oszczędzę sporo kasy.
130zł - jednorazowo być może dodatkowo kupie jeszcze za 45zł jakieś 1500 punktów by kupić ze 2 fajniejsze aktualizacje łącznie max 200zł wydam.
A cały rok abonamentu to będzie 500zł.
Dziękuje jeszcze raz za szybką odpowiedź na dniach kupie punkty ;)

No mi też się tak wydaje, ale jak mówię - będziemy musieli się temu przyglądać :).
Opcja free to play i w ogóle mnóstwo rzeczy w tej grze jest zupełnie nowe, także ciężko powiedzieć jak to będzie dalej. Myślę, że Turbine przeciera nowe szlaki, więc jest to o tyle ciekawe co nieprzewidywalne.

Można mnie tu nazwać głupcem, ale ja mimo wszystko ufam Turbine (choć jestem uważny). Nigdy nie widziałem tak otwartej i szczerej marki MMO. A w DDO zawsze była jakość ponad ilość, nie sądzę by to się zmieniło.

Teraz może być więcej rozszerzeń niż kiedykolwiek. Turbine zarobiło na tym systemie już w Becie, gdzie zaskoczyło ich jak wiele osób chce kupować w ich sklepie. Pomyśleli, że przecież dali każdemu darmowe punkty, po co więc kupować je za kasę? A jednak :).

Ideą mikrotranzakcji jest to, by dużo osób płaciło mało, a zyski będą większe.

No i nie ma sprawy ;). Jesteś już w naszej gildii? Jak nie, to dodaj sobie oficerów: viewtopic.php?f=4&t=27 do Friends i poproś któregoś o przyjęcie. Możesz też wysłać im maila w grze. Ewentualnie do mnie.


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 Profil E-mail  
 
Guest
 Temat postu: Re: Kilka pytań odnośnie DDO (jak dobrze pograć za małą kase?)
PostWysłany: 15 Wrz 2009, 22:31  
Awatar użytkownika

Nie dołączyłem jeszcze nigdzie i chętnie się do was zaciągnę. Dodałem Cie do Friendsów - jak Cie zobaczę online to się odezwę. Jeśli to nie problem pociągnę za sobą 3 kumpli ;)

Nie chce mi się cytować ale gdzieś tam wyżej napisałeś że ktoś mądrzejszy coś tam wyliczył. Trochę nie przemyślane stwierdzenie ;) lepiej będzie brzmiało "ktoś inny".
Góra
  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: Kilka pytań odnośnie DDO (jak dobrze pograć za małą kase?)
PostWysłany: 15 Wrz 2009, 22:41  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Piela napisał(a):
Nie dołączyłem jeszcze nigdzie i chętnie się do was zaciągnę. Dodałem Cie do Friendsów - jak Cie zobaczę online to się odezwę. Jeśli to nie problem pociągnę za sobą 3 kumpli ;)

Nie chce mi się cytować ale gdzieś tam wyżej napisałeś że ktoś mądrzejszy coś tam wyliczył. Trochę nie przemyślane stwierdzenie ;) lepiej będzie brzmiało "ktoś inny".

Jasne, wszystkich przyjmiemy.

A to ciekawe co napisałeś. Bo właśnie, że przemyślane. Mam sporo wiedzy o grze już z kilku lat, w swoje intelektualne zdolności również nie wątpię, hehe, więc uważam że mogę coś takiego napisać ;). Fakt jest faktem, że nikt nie wie wszystkiego na świecie i raczej bez sensu jest to udawać. Mi by się tych ułamków nie chciało liczyć.

Więc to raczej taki polski, stary sposób myślenia - jak ktoś nie udaje kolosa, to jest "głupi" czy "słaby". A prawda jest taka, że ten któremu niby nic nie brak, stara się pokazać ideał, jest w środku najsłabszy i boi się okazać nawet jedną wadę. Tacy wiele nie osiągną, bo nie dadzą sobie z tym rady. Jak nad tym pomyślisz, na pewno zrozumiesz :).

No ale dość tej filozofii. Wyślij mi może maila w grze, będzie szybciej. Dostaniesz Recruiting Sigil, a resztę przyjmiemy zaraz po tobie.


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 Profil E-mail  
 
Guest
 Temat postu: Re: Kilka pytań odnośnie DDO (jak dobrze pograć za małą kase?)
PostWysłany: 15 Wrz 2009, 22:48  
Awatar użytkownika

W takim razie bardziej na miejscu będzie "ktoś z większą wiedzą na temat DDO" wszak na tej grze świat się nie kończy i wiedza o niej nie przekłada się na mądrość jako taką.
Mniejsza z tym, zaraz mejla naskrobie.
Góra
  
 
SCRAPPYDOO
Offline
 Temat postu: Re: Kilka pytań odnośnie DDO (jak dobrze pograć za małą kase?)
PostWysłany: 17 Wrz 2009, 13:51  
Zbłąkany Wędrowiec

Zbłąkany Wędrowiec

Rejestracja: 05 Wrz 2009, 22:31
Posty: 4
Favor: Neutralny
mam juz 9 lvl Shina, i nie narzekam na brak darmowych dungeonow :) nie wsyzktie jescze nawet zrobilem na kazdym poziomie a caly czas ide do przodu bez nudow :), nie ktore dungeony sa tak Ciekawe ze chce sie je przechodzic po kilka razy :) a i nawet drowa za favor sobie juz odblokowalem. Tylko w Martkeplace moga razic te "czerwone" plami na mini mapie ale dalej w enclavach kolejnych domow jest juz zielono ! :D a bym nawet powiedziale ze do te pory to 50% gry bylo dla mnie darmowa, zoabczymy ak dalej.


Shina Jaerle
Wizard 9
Realm Cannith
Góra
 Profil E-mail  
 
Nsuidara
Offline
 Temat postu: Re: Kilka pytań odnośnie DDO (jak dobrze pograć za małą kase?)
PostWysłany: 17 Wrz 2009, 16:34  
Awatar użytkownika

Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 10 Wrz 2009, 15:35
Posty: 35
Favor: Neutralny
Miejscowość: Saturn

Serwer: Hardcore
Postacie: Nsuidara : Wizard 2
Płeć: Facet
ps. Pewnie te Packi są dla danej postaci odblokowane czy dla całego konta ? ( to właśnie mnie denerwuję trochę )


Shina.
Three-Barrel Cove - do kupna...
Vale of Twighlight, - do kupna...
A to są tereny Explorer... i ich tam sporo jest ... do kupna

Necropolis ( widziałem 2 złote puchary... ) ale nie wiem czy za friko... bo w Marketplace też był 1 puchar na złoty i quest był płatny tak naprawdę...

W Harbor jest wejście do questa 10lvlowego ... a niby jest płatny... chociaż za friko mogłem wejść...
(ale może dalej wejścia są płatne czy cioś) - dlaczego płatny bo w Grouping pisało BUY

Nie jest nudno jak ma się ludzi... ale bez ludzi na 7 lvlu lub wyżej można się już nudzić :P a nie zawsze można załatwić sobie paczkę.


Nick : Nsuidara Wizard 8 [Cannith]
Nick : Nsuidare Cleric rosnie [Cannith]
Góra
 Profil  
 
Tekturowy
Offline
 Temat postu: Re: Kilka pytań odnośnie DDO (jak dobrze pograć za małą kase?)
PostWysłany: 21 Wrz 2009, 13:53  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 11 Wrz 2009, 09:48
Posty: 105
Favor: Neutralny
Miejscowość: Loża Szyderców
http://forums.ddo.com/showthread.php?p= ... ost2396345

Dużo ciekawych informacji, może się przydać.


Questy i mission packi a favor
Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|