Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 19 Kwi 2024, 00:38


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Czasnafilm
Offline
 Temat postu: Całkowicie nowy
PostWysłany: 17 Wrz 2009, 07:10  
Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 17 Wrz 2009, 06:59
Posty: 6
Favor: Neutralny
Hej wam! Parę dni temu zacząłem grać w DDO(konto niby dla testu, prawdziwe założę chyba płatne, ale na tym trochę sobie pogram). No i.... jestem, kompletnym newb. Mam Warriora humana, rank 7 i poziom 1 z 4? Podobno jest 20 poziomów więc ocb? Czy po lodowym smoku kończy się gra?

Jakie są zmiany w stosunku co do ebeeron unlimited, a stormreach(najbardziej mi zależy, czy coś w fabule się zmieniło), oraz, czy w DDO fabuła przekształca się jak w WoW'ie? Że niedługo wejdzie nowy dodatek, stare tereny się zmienią, a nowi gracze nigdy ich nie zobaczą....

Dlaczego potiony są takie drogie? Czy moglibyście napisać jakiś poradnik dla początkujących z opisem, co jest gdzie? Jakby co, gram na Sarlonie....

O! I czy opłaca mi się kupić na ultimie DDO, po 30 miechach grać na premium, a jak kasa przybędzie to VIP?

Miałem jeszcze multum pytań, ale mi z głowy wyleciały, jakbyście wiedzieli o co może się spytać newb to wpiszcie pytanie i odpowiedź, bo gierka super.


O! Pytanko co do modułów, czy działają na zasadzie update'ów z WoW(coś nowego dla starych graczy, nowi nigdy starego nie zobaczą[chyba, że na privach, ale to z bugami]), czy może cały świat jest bez zmian i dopiero po zakupieniu modułu się coś zmienia. O! I jeśli tak, to ile modułów jest od razu w koncie F2P, oraz czy da się je jakoś dezaktywować? (mam zamiar przejść tę grę "fabularnie"[jak Guild Wars], oraz podziwiać jak się zmienia, ale od początku). Liczę na pomoc od dobrych graczy :D.


O!
Mam warriora, ale byłem u trainera dla palladyna, czy to dobrze? Możecie tutaj coś doradzić co i jak?
Góra
 Profil E-mail  
 
Tekturowy
Offline
 Temat postu: Re: Całkowicie nowy
PostWysłany: 17 Wrz 2009, 09:01  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 11 Wrz 2009, 09:48
Posty: 105
Favor: Neutralny
Miejscowość: Loża Szyderców
Czasnafilm napisał(a):
Mam Warriora humana, rank 7 i poziom 1 z 4?


Idź do trainera i podnieś poziom (pierwsza opcja od góry), co mogłeś zrobić już na 5 ranku.
Czasnafilm napisał(a):
Podobno jest 20 poziomów więc ocb?


Tak, jest 20. Musisz użyć sigila aby móc awansować powyżej 4 poziomu. Możesz go kupić, lub dostać jako nagrodę za quest.

Czasnafilm napisał(a):
Dlaczego potiony są takie drogie?


Drogie? Za zrobienie Krothos Storehouse, które na solo robi się 2 minuty, dostajesz item warty w sklepie afair 100g. Za to możesz sobie kupić wystarczającą ilość potków.


Questy i mission packi a favor
Góra
 Profil  
 
Czasnafilm
Offline
 Temat postu: Re: Całkowicie nowy
PostWysłany: 17 Wrz 2009, 11:56  
Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 17 Wrz 2009, 06:59
Posty: 6
Favor: Neutralny
Wystarczająco? Jeden potion kosztuje 60golda... a na jednej misji z jakimś dobrym gościem utraciłem 10 potionków.... kasy brak :/

Nadal czekam na te "trudniejsze" pytania, ponieważ jestem nowy i bardzo mi na nich zależy
Góra
 Profil E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: Całkowicie nowy
PostWysłany: 17 Wrz 2009, 12:29  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Czasnafilm napisał(a):
Wystarczająco? Jeden potion kosztuje 60golda... a na jednej misji z jakimś dobrym gościem utraciłem 10 potionków.... kasy brak :/

Nadal czekam na te "trudniejsze" pytania, ponieważ jestem nowy i bardzo mi na nich zależy

Witaj u nas! :)

Myślę, że pytania, na które szukasz odpowiedzi, są już wyjaśnione na forum jeśli poszukasz.
Ale skoro na stronie jeszcze tego nie ma, odpowiem:

Kolejne update'y będą się dzielić na części darmowe (free to play) jak i płatne. W grze można zarabiać lub kupować punkty zwane Turbine Points i za nie dokupywać dodatki. Jeśli wierzyć Turbine, 1/3 gry jest darmowa, czyli więcej niż jakikolwiek trial w jakiejkolwiek innej grze.

Punkty zbiera się za wykonywanie questów, a konkretnie za Favor - czyli punkty, które otrzymujesz za wykonanie questa sprzyjającego danej organizacji w Stormreach. Im wyższy stopień trudności questa, tym więcej za niego favor.

Spis wszystkich questów, które dadzą ci favor, znajdziesz wciskając klawisz "p". Tam najlepiej posortuj zadania według poziomu (kliknięcie na "Level"). Polecam sortowanie rosnące, czyli im niżej tym wyższy level.
Trzecia zakładka pokaże Ci łączną sumę Favor zdobytego dla każdej z frakcji oddzielnie, oraz Total Favor, czyli jego sumę.

Za Favor otrzymuje się nagrody od poszczególnych NPCów, dostajesz wtedy pocztę (mała ikonka jednorożca w Kuli Celu - Targetting Orb).
Turbine Points otrzymuje się jednak za konkretne ilości uzbieranego, łącznego Favor. Favor nie równa się więc Turbine Points, które jest walutą do kupowania dodatków w Turbine Store (ctrl+s).
Resztę sam odkryjesz podczas gry :). No, chyba że naprawdę potrzebujesz tych odpowiedzi, wtedy pisz.

Na koniec - zapraszam Cię na serwer Cannith, gdzie znajduje się Polska "Gildia DDOpl".
W Spisie Powszechnym Postaci znajdziesz oficerów, którzy z chęcią Cię do nas przyjmą. Warto byś dodał tam również i swoją postać.

Obecnie liczymy już 88 postaci, w tym sami Polacy, jeden Anglik żyjący w Polsce i jeden Kanadyjczyk ;).

PS: Byłbym zapomniał. Poty na początku wydają się drogie, bo jak papierowym D&D - czeka Cię podróż od zera, do bohatera. Już niewiele później, około 2-3 poziomu, poty będą wydawać się tanie, choć mniej skuteczne. I wtedy zaczniesz kupować droższe, hehe.


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 Profil E-mail  
 
Tekturowy
Offline
 Temat postu: Re: Całkowicie nowy
PostWysłany: 17 Wrz 2009, 12:52  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 11 Wrz 2009, 09:48
Posty: 105
Favor: Neutralny
Miejscowość: Loża Szyderców
Czasnafilm napisał(a):
Wystarczająco? Jeden potion kosztuje 60golda... a na jednej misji z jakimś dobrym gościem utraciłem 10 potionków.... kasy brak :/


Healer w party jest za darmo. W tej grze nic nie zdziałasz samemu. Zresztą bardzo szybko z wypraw będziesz przynosił sprzęt warty po parę tysięcy golda. Potiony to naprawdę nie problem.


Questy i mission packi a favor
Góra
 Profil  
 
Neurotic
Offline
 Temat postu: Re: Całkowicie nowy
PostWysłany: 17 Wrz 2009, 13:04  
Awatar użytkownika

Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 01 Wrz 2009, 22:38
Posty: 20
Favor: Neutralny
Miejscowość: Kraków
Cześć Czasna, witam witam, i witam do Klub Wojówniki! :)


Cannith
Parpignol - (Wojownik) (4) Stalwart Defender
Agnicia Drab - (Kleryk) (3) Nieszablonowy
Aga Drab - (Bard) (3) Nieszablonowy
Góra
 Profil E-mail  
 
Czasnafilm
Offline
 Temat postu: Re: Całkowicie nowy
PostWysłany: 17 Wrz 2009, 17:16  
Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 17 Wrz 2009, 06:59
Posty: 6
Favor: Neutralny
Dzięki Sarr, ty mi najbardziej pomogłeś, potiony serio są coraz mniejszym problem. Na Canith nie pogram, tą postacią(na niej mam zamiar nauczyć się grać, może na "prawdziwym" koncie wbije na Canith... chyba mnie rozumiesz, nie będę tworzył 2 postaci do opanowania gry od początku :/)

Co do odpowiedzi, to pilnie zależy mi na:

Cytuj:
Jakie są zmiany w stosunku co do ebeeron unlimited, a stormreach(najbardziej mi zależy, czy coś w fabule się zmieniło), oraz, czy w DDO fabuła przekształca się jak w WoW'ie? Że niedługo wejdzie nowy dodatek, stare tereny się zmienią, a nowi gracze nigdy ich nie zobaczą....


Jestem zapalonym graczem fabularnym, choć mam ledwie 13 lat i w WoW'a zacząłbym grać kiedy zacząłbym zarabiać, to tak nie zrobię, bo stracę tyle pięknych miejscówek.....

Ważne też dla mnie pytanko to:

Cytuj:
O! Pytanko co do modułów, czy działają na zasadzie update'ów z WoW(coś nowego dla starych graczy, nowi nigdy starego nie zobaczą[chyba, że na privach, ale to z bugami]), czy może cały świat jest bez zmian i dopiero po zakupieniu modułu się coś zmienia. O! I jeśli tak, to ile modułów jest od razu w koncie F2P, oraz czy da się je jakoś dezaktywować? (mam zamiar przejść tę grę "fabularnie"[jak Guild Wars], oraz podziwiać jak się zmienia, ale od początku). Liczę na pomoc od dobrych graczy :D.


Tutaj to samo, jeśli chodzi o fabułę. Po prostu przemknęło mi słowo moduł i nie wiem ocb....


No i kolejne, mniej ważne, ale co Wy byście zrobili:
O! I czy opłaca mi się kupić na ultimie DDO, po 30 miechach grać na premium, a jak kasa przybędzie to VIP?

No i jako podpowiedź prosiłbym jeszcze(ale to już mniej ważne, rada dla mnie na przyszłość):
Mam warriora, ale byłem u trainera dla palladyna, czy to dobrze? Możecie tutaj coś doradzić co i jak?

Za wszelkie odpowiedzi dziękuję, nie spodziewałem się aż tylu. Niedawno w tej krainie gdzie jest karczma i tam gościu co daje zadania, wyszedłem na wyspę(tam gdzie pada śnieg) z pierwszym lepszym gościem, co chwilę mnie leczy i dało spooooro platynek na potionki. Jednek Team Play nie umarł. Albo umarł, ale nie w DDO :D. Dodatkowo sprzedaż itemków z questów daje co nieco kasy, plus coraz lepsze misje(kiedyś po 30miedziaków leciało, teraz srebrne lecą na lepszych misjach)
Góra
 Profil E-mail  
 
Neurotic
Offline
 Temat postu: Re: Całkowicie nowy
PostWysłany: 17 Wrz 2009, 17:40  
Awatar użytkownika

Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 01 Wrz 2009, 22:38
Posty: 20
Favor: Neutralny
Miejscowość: Kraków
Czasnafilm napisał(a):
Mam warriora, ale byłem u trainera dla palladyna, czy to dobrze? Możecie tutaj coś doradzić co i jak?


To chyba zależy na co robiłeś z Paladyn trainer - jeżeli podałeś sie punkty w Heal, albo zrobić sie spells jak Cure Light Wounds itp - czemu nie? Myślym że, jest dobry pomys.

Na pożiom 4, zrobiłem jeden poziom od Rogue na mój wojownik, za Pick Locks i Disable Device.


Cannith
Parpignol - (Wojownik) (4) Stalwart Defender
Agnicia Drab - (Kleryk) (3) Nieszablonowy
Aga Drab - (Bard) (3) Nieszablonowy
Góra
 Profil E-mail  
 
Tekturowy
Offline
 Temat postu: Re: Całkowicie nowy
PostWysłany: 17 Wrz 2009, 17:45  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 11 Wrz 2009, 09:48
Posty: 105
Favor: Neutralny
Miejscowość: Loża Szyderców
Czasnafilm napisał(a):
Jestem zapalonym graczem fabularnym, choć mam ledwie 13 lat i w WoW'a zacząłbym grać kiedy zacząłbym zarabiać, to tak nie zrobię, bo stracę tyle pięknych miejscówek.....


Nie znam się na WoWie, ale nie przypominam sobie, żeby coś tam się zmieniało po wyjściu dodatków. Chyba, że masz na myśli nadchodzący dodatek, który zmieni początkowe krainy po jedynych 6 latach.

Czasnafilm napisał(a):
Tutaj to samo, jeśli chodzi o fabułę. Po prostu przemknęło mi słowo moduł i nie wiem ocb....


Z tego co wiem to nie zmienia.

Czasnafilm napisał(a):
I czy opłaca mi się kupić na ultimie DDO, po 30 miechach grać na premium, a jak kasa przybędzie to VIP?


Co rozumiesz przez "opłaca się"? Jednym opłaca się płacić abonament, a innym grać bez wydania nawet złotówki.


Czasnafilm napisał(a):
Mam warriora, ale byłem u trainera dla palladyna, czy to dobrze? Możecie tutaj coś doradzić co i jak?


Nie rozumiem pytania. Chodzi o to, że zrobiłeś multikasę?
P.S.
Paladyna, przez jedno l.

Czasnafilm napisał(a):
(kiedyś po 30miedziaków leciało, teraz srebrne lecą na lepszych misjach)


Po te drobniaki nie opłaca się nawet schylać. Podałem Ci przykład misji w początkowej wiosce, gdzie zarabiasz w mniej niż 5 minut 100 golda. Żeby tyle zarobić zbierając drobniaki musiałbyś zebrać 10 000 copper.

Ogólnie polecam lekturę http://forums.ddo.com/ http://ddowiki.com http://compendium.ddo.com/ a jeśli Ci mało to zapraszam do podręcznika D&D.


Questy i mission packi a favor
Góra
 Profil  
 
Nsuidara
Offline
 Temat postu: Re: Całkowicie nowy
PostWysłany: 17 Wrz 2009, 18:00  
Awatar użytkownika

Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 10 Wrz 2009, 15:35
Posty: 35
Favor: Neutralny
Miejscowość: Saturn

Serwer: Hardcore
Postacie: Nsuidara : Wizard 2
Płeć: Facet
Potiony za drogie ?
To kup se najemnika clerica... i masz z głowy potiony... heh ale problem

Do 200 kasy można uzbierac za favor na ponoc jednej postaci :P (potem pewnie to zmienią ... jak kilka graczy będzie zbierać robiąc postacie kasę tylko do questów :P )


Nick : Nsuidara Wizard 8 [Cannith]
Nick : Nsuidare Cleric rosnie [Cannith]
Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: DotNetDotCom.org [Bot] oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|