Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 20 Kwi 2024, 05:50


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Majcef
Offline
 Temat postu: Re: szukam bulidu
PostWysłany: 10 Sie 2010, 22:47  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 01 Sty 2010, 15:07
Posty: 56
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Rogoźnik/Bytom/Lublin

Serwer: Hardcore
Opis: Paladyn
Płeć: Facet
Z paladynem hasło >>znośny<< DPS mnie denerwuje :P robiony na greatswordy potrafi be specjalnego kombinowania wyciągnąć serio niezły dmg, tym bardziej od 14 gdy ma 10% double strike'a - efekty sam sprawdzałem, THF paladyn zyskał na "nerfie", bo ma możliwość robić to co wcześniej miał tylko TWF, czyli za jedno ugodzenie lub divine sacrifice 2 ciosy(TWF moze 3, ale to inna bajka). A i staty łatwiej rozdać, bo dex i int nie są specjalnie potrzebne takiemu, nawet z 8 się da pociągnąć.
tak więc
-powinna mieć w miarę szybko ubijać mobki - jak najbardziej się da, jako tank miewam więcej trupów na koncie niż normalni DPS na takim samym poziomie (tak, trafiałem na takich :D)
-w razie czego żeby radziła sobie jakoś solo - self heal ftw. Różdżki leczące od pierwszego poziomu
-ale jednocześnie chce żeby miała coś jeszcze do zaoferowania w party oprócz dmg(dps) np. buffy, debuffy - podstawowe jak bless, prayer mogą się nieraz bardzo przydać, np wyręczyć klera na shroudzie. Za resisty nieraz będą Cię nieraz kochać(znam z autopsji). Deathward tez fajna sprawa, podobnie virtue. Drobnostki, ale nieraz ratujące zadek, jak się pali.
-nie chce żadnego tanka - Pal tankiem być może, nie musi
-co do heala to hmm...może i mógłby być ale raczej nie chce postaci tylko do heala - patrz wyżej. do tego pakując w use magic device będziesz mógł w ekstremalnej sytuacji zwoju użyć
-ma to być free bulid (28pkt, rasy i klasy za free) mało, ale DPSa THF akurat się da (btw, od kiedy FvS, do tego WF, jeśli ma być na GS, jest free?)
-i jeśli już to preferowałbym TWF przed THW - no i tu jest ból, bo na to trza dexa, wiec na palu 28 pkt nie starcza. Zostaje tylko THF

dex i int - po 8, bez rozdawania punktów w ogóle. wis-10 styknie na DPSie reszta wedle uznania w charyzmę, siłę i budowę, raczej w tej kolejności, najlepiej nic poniżej 14 nie mieć. Charyzma u paladyna jest piekielnie dużo warta, więc 16 na początek jest dobrym pomysłem, przede wszystkim do enchantów, leczenia, save'ów, trafienia smite'em. Wis potrzeba do czarów, ale 10 Ci wystarczy, prędzej czy później tom +2 dorwiesz, item +6 i masz 18, z itemami do many i enchantami potrzebnymi do knight of the chalice wyjdzie Ci sporo many. Nawet na tych 10 do jakiś 700SP masz szanse dobić jak się zaprzesz :D Nawet spore
Atuty - wszystkie pod THF
Feats
1: Toughness
3: Power attack
6: Extend
9: Improved Critical Slashing
12: thf
15: Improved thf
18: Greater thf
tą listę możesz traktować mniej lub bardziej jako wyznacznik. Extend można by na coś zamienić, ale sprawdza się całkiem nieżle, gdy lejesz bossa i DPS jest najważniejszy, np w shroudzie, wtedy przestoje są niemiło widziane. Co do kolejności - wedle uznania. Tylko IC na 9, wcześniej się nie da, a wartość niesamowita. Cleave to fajna sprawa btw, ulepszone tym bardziej, ale to zabawka bardziej, choć nie można zaprzeczyć, w q z dużą ilościa mobów, przydatna.
Rasa? z darmowych człowiek, wtedy masz jeszcze jednego feata wolnego, można albo 2gie toughness albo coś innego wedle uznania. Weapon Focus: slashing jeśli nie masz absolutnie nic innego.
Skille - UMD+ balance/jump/concentration wedle uznania. Prywatnie brałbym Concentration i Balance, bo z siły i tak skakać będziesz umiał, z buffem nie będzie problemów
Enchanty - najważniejsze to Extra smite I-IV, Exalted Smite I-IV, Divine Sacrifice I-III, Unyielding sovereignty, Extra Lay on Hands, PrE Knight of the Chalice i wymagane do niego, Paladin Charisma. Warte uwagi: Human i paladin Toughness, human improved recovery, human adaptility (+1 do dwoch roznych statow). Rozdaj wedle uznania, to śa tylko wskazówki
Nie daję Ci pełnego builda, ale wskazówek masz myślę dość żeby przy rozwijaniu postaci sam musiał troszkę pogłówkować i dopasować do tego co chcesz. W ten sposób nie masz stricte jednej drogi narzuconej. Maks DPS na THF bez Warforged nie wyciagniesz, ale całkiem niezły wyciągniesz. Może barba nie przebijesz, ale niejednego woja, wbrew zdaniu niektórych, masz szanse, tym bardziej w endgamie.
Góra
 Profil E-mail  
 
Hexer
Offline
 Temat postu: Re: szukam bulidu
PostWysłany: 11 Sie 2010, 00:21  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 19 Sie 2009, 17:30
Posty: 457
Favor: Pomocny

Serwer: Hardcore
Postacie: .
Franek Kimono
Hexer
Tryb
Chivay Zoltan
Jaskier Pankratz
Czarus
Płeć: Facet
http://forums.ddo.com/showpost.php?p=28 ... stcount=17

Do tego buildu brałbym krasnala. Acha, i bym nie brał tych wszystkich cleave feats. One po prostu nie działają dobrze. Powiem więcej, ja bym tego buildu nie użył. :)
Walić 18 w STR to moim zdaniem słaby pomysł. Wolałbym dać 16 i dopakować CON do 18. Coś w stylu:
Strength 16
Dexterity 10
Constitution 16
Intelligence 10
Wisdom 10
Charisma 12

I skills dać balans i intim.

Zamiast tych cleave można dać w shield mastery (bez AC DR blokując dobrą tarczą to twoja jedyna obrona) albo Bullheaded (+1 will i +2 intim) i skill mastery intim (+3 do Intim).
Najlepiej w sumie znaleźć miejsce na oba.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
medivh131
Offline
 Temat postu: Re: szukam bulidu
PostWysłany: 11 Sie 2010, 08:08  
Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 09 Sie 2010, 07:24
Posty: 15
Favor: Neutralny

Serwer: Hardcore
Postacie: Vateras Sunflame-Paladyn
Płeć: Facet
@up
już od wczoraj gram humanem i nie mam ochoty zbytniej na zmianę już, zwłaszcza ze już 3 dungi na elite zrobiłem
co do statów to Con można jeszcze uratować rozdając staty tylko nie wiem czy się opłaca-w końcu ani tego ani tego za dużo nie będę mieć wtedy
co do skilli to daje w balans i intim. więc tutaj ok
Bullheaded już mam, a w shield mastery mogę dać jeszcze ale w sumie albo mam walić z THW albo 1H+tarcza-chyba że to drugie na jakieś specjalne okazje

(tak jeszcze nawiasem pisząc to prosiłem o konkretny bulid chyba ze 2-3 razy w tym temacie bo wiedziałem, ze jak sam wybiorę to będą jakieś "ale" do niego potem..w końcu wybrałem i voila xD )

edit//
jak się tak wczytałem w ten bulid paladyna to mnie trochę kusi...w sumie wydaje mi się on bardziej "klimatyczną" klasą-fighter taki raczej troche "bezbarwny"
zobaczę może po 1 dniowej "terapii" z Dawn of Warem się skusze, jak mam się tym fighterem potem męczyć...
Góra
 Profil E-mail  
 
Hexer
Offline
 Temat postu: Re: szukam bulidu
PostWysłany: 11 Sie 2010, 16:08  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 19 Sie 2009, 17:30
Posty: 457
Favor: Pomocny

Serwer: Hardcore
Postacie: .
Franek Kimono
Hexer
Tryb
Chivay Zoltan
Jaskier Pankratz
Czarus
Płeć: Facet
medivh131 napisał(a):
@up
już od wczoraj gram humanem i nie mam ochoty zbytniej na zmianę już, zwłaszcza ze już 3 dungi na elite zrobiłem


Wybacz, ale jeden dzień gry to raczej mała inwestycja. :)

Cytuj:
co do statów to Con można jeszcze uratować rozdając staty tylko nie wiem czy się opłaca-w końcu ani tego ani tego za dużo nie będę mieć wtedy


Jak już masz postać zrobioną to nie ma co ratować. Wszystkie punkty co 4 poziomy mają iść w STR. Podczas budowy postaci podniesienie STR z 16 na 18 to aż 6 punktów. Moim zdaniem lepiej to w co innego wsadzić.

Cytuj:
Bullheaded już mam, a w shield mastery mogę dać jeszcze ale w sumie albo mam walić z THW albo 1H+tarcza-chyba że to drugie na jakieś specjalne okazje


To mam tu coś ciekawego dla ciebie:
Cytuj:
Bastard Swords and Dwarven Waraxes are now as if they were two handed weapons for the purposes of Glancing Blows when they are the only weapon wielded by a proficient user. (Weapon and Shield or Single Weapon styles, but not when Dual Wielding.) Feats or enhancements that affect Glancing Blows (such as the Two Handed Fighting chain, or Great Weapon Aptitude) will also modify these weapons. They are still treated as one handed weapons for all other purposes, such as strength bonus to damage.


Czyli biorąc dwarfa masz automatycznie Dwarven Waraxe feat i wtedy nawet z tarczą masz glancing blows z twoich THF feats. Oprócz tego Dwarf ma wiele innych zalet w porównaniu z człowiekiem w tego rodzaju postaci. A skoro bierzesz intimidate to musisz mieć jakąkolwiek obronę jak nagle wszystkie mobki się na ciebie rzucą a blokowanie tarczą daje całkiem niezły DR.

Cytuj:
(tak jeszcze nawiasem pisząc to prosiłem o konkretny bulid chyba ze 2-3 razy w tym temacie bo wiedziałem, ze jak sam wybiorę to będą jakieś "ale" do niego potem..w końcu wybrałem i voila xD )


Czyżbyś miał pretensje, że ludziom się nie chciało posiedzieć i zrobić ci gotowca? :orly:
Moją zasadą zresztą jest właśnie niepodawanie gotowców bo w tej grze nie o to chodzi.

Cytuj:
jak się tak wczytałem w ten bulid paladyna to mnie trochę kusi...w sumie wydaje mi się on bardziej "klimatyczną" klasą-fighter taki raczej troche "bezbarwny"


Problem z paly jest taki, że po TR dostaniesz po paladynie tylko 5% lepsze leczenie, co przy FvS ci prawie nic nie da. Po fighterze natomiast będziesz miał bonus do ataku co będzie ci bardzo przydatne jak będziesz nim chciał walczyć.

Cytuj:
zobaczę może po 1 dniowej "terapii" z Dawn of Warem się skusze, jak mam się tym fighterem potem męczyć...


Męczyć? Po jednym dniu na noob island?


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
medivh131
Offline
 Temat postu: Re: szukam bulidu
PostWysłany: 11 Sie 2010, 19:26  
Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 09 Sie 2010, 07:24
Posty: 15
Favor: Neutralny

Serwer: Hardcore
Postacie: Vateras Sunflame-Paladyn
Płeć: Facet
@up
"Czyżbyś miał pretensje, że ludziom się nie chciało posiedzieć i zrobić ci gotowca? :orly:
Moją zasadą zresztą jest właśnie niepodawanie gotowców bo w tej grze nie o to chodzi."

nie taki był cel tej wypowiedzi...zostawmy to...

Co do tego męczenia to może trochę przesadziłem-zaspany jeszcze byłem, mózg jeszcze na wolnych obrotach

ogólnie jak tak na to spojrzałem to wydaje mi się, że się nieco zapędziłem...zdarza mi się to czasem jak podchodzę do jakiejś gry ze zbyt dużym entuzjazmem ;/ wydaje mi się że zapomniałem trochę o funie jaki ma dawać gra no i o, można powiedzieć, kwintesencji gier rpg-odgrywaniu postaci, a nie leceniu do przodu z lvlem jak w innych mmo

zastanowię się jeszcze chwile nad postacią-która jest dla mnie najlepsza pod względem nie tylko roli odgrywanej w drużynie ale także całej tej "otoczki", która sprawia, że nawet gdy postać ma wady to i tak granie ją wywołuje "banana" na twarzy

ale nie martwcie się, że czas jaki mi do tej pory poświęciliście jest stracony-na pewno już się trochę lepiej przez to orientuje w niektórych sprawach no i nie wykluczone, że jednak wykorzystam te zarysy bulidu Hexera lub Majcefa
Góra
 Profil E-mail  
 
MindReaver
Offline
 Temat postu: Re: szukam bulidu
PostWysłany: 11 Sie 2010, 22:56  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 21 Lut 2010, 19:43
Posty: 180
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo/Łódź

Serwer: Hardcore
Postacie: Shevarra(Bard Spellsinger)
Lighthope(Fighter tank)
Ilune(Favored Soul heal)
Płeć: Facet
Znajdź se stałe party może jakieś z którym pograsz RPG? Lepiej będzie o wiele :) (stałe party to miedzy innymi taka korzyść, że możesz grać jak chcesz, a nie jak musisz;p Bo reszta drużyny jest wtedy gotowa na Twoją grę taką jak chcesz by była, a nie w pugu gdzie musisz robić miliony kompromisów bo innym się nie chce kombinować tylko schematem jechać;p)
Góra
 Profil E-mail  
 
Skan
Offline
 Temat postu: Re: szukam bulidu
PostWysłany: 13 Sie 2010, 01:34  
Awatar użytkownika

Mistrz Oręża

Mistrz Oręża

Rejestracja: 01 Paź 2009, 15:01
Posty: 130
Favor: Pomocny

Serwer: Orien
Płeć: Facet
Jak tak patrzę na twoje wymagania, to mam ochotę odpisać "takie rzeczy tylko w Erze". Jeśli już coś by pod to podpadało, to jak wcześniej Hexer pisał FvS lub monk, ale pod 28p buildem będzie ciężko. Paladyn też jest bardzo wymagający jeśli chodzi o staty (ot, taki urok), więc prosto z mostu muszę stwierdzić: za dużo wymagasz. Z takimi wymaganiami, jako początkujący gracz zrób sobie fightera, dobij do 20, po czym reinkarnację (tak, jak radził Hexer). Dostaniesz dobry bonus + FvS lub Monk 34 punktowy jako tako spełni te wymagania. W innym przypadku zapomnij o "samo-leczącej się, dobrze ubijającej mobki postaci z TWF która nie jest tankiem i radzi sobie solo". Dlatego nikt ci nie da gotowego builda - bo spełniającego twoje wymaganie nie da rady stworzyć.


A rapparee by name and deed
Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|