Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 16 Kwi 2024, 23:18


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
bhokarala
Offline
 Temat postu: Obowiązujący język w gildii i przyjmowanie anglojęzycznych.
PostWysłany: 25 Wrz 2010, 12:36  
Awatar użytkownika

Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 15 Wrz 2010, 21:51
Posty: 7
Favor: Neutralny

Serwer: Hardcore
Postacie: Kombinuję ;)
Cannith: Rogue, Assassin, 10lvl, bhokarala;
Khyber: Rogue, Master Mechanic (spaprana :p),15lvl, bhokarala
Płeć: Kobieta
Temat jasny - i tu pojawia się pytanie do założyciela i kadry oficerskiej: jaka jest oficjalna polityka gildii w tej sprawie?

A pytam, bo przed chwilą wydarzyła się taka oto sytuacja. Cytuję:

Valsang 'is you guild looking for any new recruits?'

bhokarala 'Always ;) But there is one thing which is the most important - you have to speak and write in Polish. :)'

Valsang 'sorry, this rule gives me out. Anyway - thx.'

bhokarala: ok, good luck! :)


Opisałam sytuacje na gildyjnym chacie i spotkałam się z opinią, że postąpiłam nieładnie. Czy rzeczywiście?

Zaznaczyłam, wypowiadając się na chacie, że NIE mam nic przeciwko anglojęzycznym (grałam z nimi i gram),
jednak uważam, że w polskiej gildii językiem obowiązującym jest i powinien pozostać polski. Zaznaczyłam, że uważam, że w momencie pojawienia się członków anglojęzycznych chat gildyjny stanie się (na pewno...) li i jedynie anglojęzyczny, "żeby goście nas rozumieli". Moim zdaniem powinno być odwrotnie, to jest POLSKA gildia i tu mówimy i piszemy po polsku.
Nawiasem mówiąc: rozważałam zapisanie do do The Mature Adventurers, jednak zachęcona na forum, zdecydowałam się wstąpić do DDO.pl.

Zapytałam na chacie także o opinie oficerów gildii i Gitsby mi odpisał, że to co zrobiłam jest zgodne z polityką gildii. Kichirou się z tym nie zgodził.

Przedstawiam więc ten problem na forum gildii z pytaniem o opinie do założyciela i do kadry oficerskiej:
- jaka jest polityka gildii co do obowiązującego języka, czy istnieje wymóg mówienia/pisania po polsku i czy przyjmujemy członków anglojęzycznych (niezależnie od ich rzeczywistej narodowości)?

Dziękuję, skończyłam ;)

PS: Cytowane nicki to nicki z gry.
Góra
 Profil  
 
Mugen
Offline
 Temat postu: Re: Obowiązujący język w gildii i przyjmowanie anglojęzyczny
PostWysłany: 25 Wrz 2010, 13:08  
Zbłąkany Wędrowiec

Zbłąkany Wędrowiec

Rejestracja: 29 Cze 2010, 19:25
Posty: 2
Favor: Neutralny
nie widzę sensu w rozwijaniu dyskusji na ten temat, to chyba oczywiste - Polska gildia= członkowie posługujący się językiem Polskim w formie przynajmniej pisanej.
Góra
 Profil E-mail  
 
Valdek1990
Offline
 Temat postu: Re: Obowiązujący język w gildii i przyjmowanie anglojęzyczny
PostWysłany: 25 Wrz 2010, 13:28  
Awatar użytkownika

Mistrz Oręża

Mistrz Oręża

Rejestracja: 18 Sie 2009, 11:17
Posty: 109
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Uazoreq the Red One
Płeć: Facet
O ile pamiętam w projekcie regulaminu było napisane, że przyjmujemy tylko graczy posługujących się jeżykiem polskim ;) W w końcowej wersji chyba gdzieś to zaginęło.

Co do polityki gildii, to poza podstawowymi założeniami z regulaminu nie mamy konkretnych wizji ;) Nasza gildia jest raczej gildią społecznościową, a czynnikiem wspólnym jest właśnie posługiwanie się językiem polskim.
Góra
 Profil E-mail  
 
Idler
Offline
 Temat postu: Re: Obowiązujący język w gildii i przyjmowanie anglojęzyczny
PostWysłany: 25 Wrz 2010, 14:36  
Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 30 Lip 2010, 11:13
Posty: 14
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Idler D'ream, wojownik. Zależnie od klasy prestiżowej tank (podobno niezły) lub DPS (powiedzmy, że czasem coś tam trafię).
Płeć: Facet
Było napisane i ogólnie nikt nie miał nic przeciwko temu zapisowi.

Byli już w naszej Gildii anglojęzyczni gracze - byli - nie wiem, czy fakt iż nie znali języka polskiego sprawił, że już ich wśród nas nie ma, czy też inne czynniki.

Myślę, że byłoby to krępujące dla osoby nie znającej języka polskiego przebywanie w Gildii, w której tym językiem posługują się wszyscy. Cały czas ta osoba by myślała "O czym oni piszą..." lub też pytała i prosiła o tłumaczenie.

Tak jak teraz pojawił się głos, że postąpiłaś nieładnie, tak i po przyjęciu takiej osoby usłyszelibyśmy głosy w stylu - po co nam "niepolak", niech się nauczy i później przystąpi, itd. itp.
Góra
 Profil  
 
Theoderic
Offline
 Temat postu: Re: Obowiązujący język w gildii i przyjmowanie anglojęzyczny
PostWysłany: 25 Wrz 2010, 15:48  
Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 06 Cze 2010, 13:04
Posty: 26
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Opis: Lider Gildii DDOpl
Płeć: Facet
Widzialem ten dziwny spor na gildyjnym (dziwny, bo chyba tylko jedna osoba miala opinie negatywna co do twego podejscia). Nie wtracalem sie, bo wielu graczy, zarowno oficerow jak i czlonkow, pisalo jak wyglada sytuacja i nie mialo nic Ci do zarzucenia. Twoja, troszke przesadzona reakcja na jedna nieprzychylna i nieprzemyslana wypowiedz sprawila, ze temat zostal rozwiniety az do granic rozsadku. Ostatni obcokrajowiec byl u nas moze z trzy miesiace temu, gdzies tak przez dwa tygodnie. Przyjmowanie do gildii osob nie mogacych sie sprawnie komunikowac z reszta grupy jest malo sensowne, bo to sie nie sprawdza, co zostalo juz kilkukrotnie przetestowane. Ja osobiscie odrzucilem kilka prosb, wszystkie wystapily dopiero po wprowadzeniu poziomow gildii i gratyfikacji plynacych z wysokiego poziomu tychze.
Góra
 Profil E-mail  
 
Nox
Offline
 Temat postu: Re: Obowiązujący język w gildii i przyjmowanie anglojęzyczny
PostWysłany: 25 Wrz 2010, 16:21  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 05 Gru 2009, 20:09
Posty: 147
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo

Serwer: Hardcore
Postacie: Gitsby - rogue
Brillin - ranger
Płeć: Facet
widzę nie mam raczej nic do dodania - gildia jest polska i tylko osoby posługujące się tym językiem przyjmujemy, a co do osoby która się negatywnie do ciebie opowiedziała - nie przejmuj się nią


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Ravincall
Offline
 Temat postu: Re: Obowiązujący język w gildii i przyjmowanie anglojęzyczny
PostWysłany: 25 Wrz 2010, 16:31  
Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 17 Sty 2010, 10:17
Posty: 13
Favor: Neutralny
Nie jestem oficerem ale ram już z wami na tyle długo że też się wypowiem.

Moim skromnym zdaniem ;] skoro jesteśmy gildia polską to werbujmy tylko polaków/osoby mówiące w j. polskim. Były sytuacje że werbowani byli gracze zagraniczni ale najczęściej byli przyjmowani z takiego powodu że chciali się nauczyć tego języka(chyba kiedyś mieliśmy nawet studentów z innego kraju) Więc nie martw się niczym :) gildia za tobą murem stoi :D
Góra
 Profil E-mail  
 
Gwyn
Offline
 Temat postu: Re: Obowiązujący język w gildii i przyjmowanie anglojęzyczny
PostWysłany: 25 Wrz 2010, 22:28  
Awatar użytkownika

Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 28 Paź 2009, 19:12
Posty: 16
Favor: Neutralny
Miejscowość: Zgc

Serwer: Hardcore
Postacie: Fallka, Kichirou, Heknor, Riita.
Opis: Stańczyk Gildyjny
Płeć: Facet
... Zabraklo mi słow i nie wiem co powiedziec. Ogólnie problemem jest tu nadinterpretacja tekstu (costam niedosłyszy cośtam niezrozumie to se stworzy po swojemu). I nadal brak mi słow powiem tylko że... Obcokrajowiec w gildi wcale nieoznacza eng jezycznego czatu gildii co juz nam historia pokazała. Zadnego negatywnego słowa nie bylo tylko normalna dyskusja. A wypowiedzi ludzi brzmią jakbym conajmniej cie zaatakował. Prosze o sprostowanie (Bho twoj post wydaje mi się lekko stronniczy)... Fallka(Kichirou)
<oj widzac post pani karczmarki to teraz dopiero sie bedzie działo^^^>


Ostatnio edytowany przez Gwyn, 26 Wrz 2010, 01:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil E-mail  
 
Venninne
Offline
 Temat postu: Re: Obowiązujący język w gildii i przyjmowanie anglojęzyczny
PostWysłany: 25 Wrz 2010, 22:50  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 16 Lip 2010, 19:04
Posty: 92
Favor: Pomocny
Miejscowość: W-wa

Serwer: Thelanis
Postacie: Venninne Blodhammer
Opis: Valkyrie
Płeć: Kobieta
To ja napiszę, coby rozładować atmosferę, że nasza gildia jest polska i przyjmujemy osoby mówiące po polsku. Bo chyba nikt tego wcześniej nie napisał. Jako dobry duch forum (z wielką chochlą w garści) zaraz zacznę rozganiać drama queens i kandydatów/-tki na nie.

*zamachuje się chochlą*

A, zapomniałam, mam świadomość, że nie gram na Cannith, jakby się kto pytał....


Image

Venninne Goodbarrow - Hobbit Guardian - Dwarrowdelf >>blog<<
Góra
 Profil E-mail  
 
Venninne
Offline
 Temat postu: Re: Obowiązujący język w gildii i przyjmowanie anglojęzyczny
PostWysłany: 25 Wrz 2010, 22:58  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 16 Lip 2010, 19:04
Posty: 92
Favor: Pomocny
Miejscowość: W-wa

Serwer: Thelanis
Postacie: Venninne Blodhammer
Opis: Valkyrie
Płeć: Kobieta
A tak od serca i serio Wam powiem, jako stara graczka, że takich rzeczy nie wywleka się na forum, na które zaglądają nie tylko gracze z gildii, tylko zadaje się zapytanie "odnośnym władzom" (czyt. oficerom lub liderowi) i - usatysfakcjonowany/-a lub nie - daje się sobie siana. Bhokarala nie wiem komu i na kogo się skarżysz, rzucasz posta na ogólnodostępnej tablicy i tworzysz coś w rodzaju sądu skorupkowego*. Drama, drama, drama...

*wymiata dramę miotłą i prosi ślicznie odnośne władze o zamknięcie tego potencjalnego siedliska zarazy*


____________________
* Bardzo proszę nie udowadniać mi, że jest inaczej, a już na pewno nie w tym temacie. Skargi i zażalenia na mój światopogląd i ogląd świata przyjmuję na PW.


Image

Venninne Goodbarrow - Hobbit Guardian - Dwarrowdelf >>blog<<
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|