Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 23 Kwi 2024, 07:45


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Neumark
Offline
 Temat postu: Zbiór pytań newbie paladyna
PostWysłany: 14 Gru 2010, 22:38  
Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 14 Gru 2010, 22:07
Posty: 20
Favor: Neutralny

Serwer: Cannith
Postacie: Kerych Silvershield, aka Dziki Paladyn, dumny członek Roleplayers of Sarlona.
Opis: Holy Shiny Paladin
Płeć: Facet
A raczej przyszłego newbie - trochę wody upłynie zanim zacznę grać, zwłaszcza że muszę zdecydować się czy naprawdę chcę^^. Chciałbym dowiedzieć się trochę o grze, i o ile artykuły i dawne topici na tym forum są bardzo pomocne, są kywyestie których wciąż nie rozumiem bądź nie odnalazłem odpowiedzi nań. Przepraszam jeśli to rzeczy oczywiste lub leżące na wierzchu - kto wie, może jestem półślepy, hm?^^

1.Rozłożenie statystyk w tej grze ma znaczenie. Skąd mam wiedzieć czy robię/zrobiłem to dobrze czy źle, jeszcze przed byciem mordowanym przez byle goblina? Widziałem parę porad dla paladyna, ale nie wiem czy siły powinienem mieć tyle, kondycji tyle a charyzmy i mądrości tyle a tyle.

2.Podobnie z umiejętnościami - jedynie zdrowy rozsądek podpowie mi które są pomocne mojemu przyszłemu obrońcy światłości? Nigdy nie byłem zbyt dobry w systemie D&D (Warhammer Fantasy FTW, taka uwaga na boku^^), więc nie bardzo bym liczył nań.

3.Upewnijcie mnie, proszę - zarejestrowałem się tutaj:

https://trial.turbine.com/ddo.php?ftui= ... ign=&msc=0

Będę grał w Eberron Unlimited, czyli wersję darmową? Mam zamiar raczej kupić grę, lecz jeśli nigdzie jej nie znajdę, zacznę żmudne y długie ściąganie.

4.A propos kupna - ktokolwiek ma pomysł gdzie ją znajdę? Allegro milczy, mój ukochany Wirtus także, na Ultimie nie mają już egzemplarzy - naprawdę, wolałbym mieć grę na płycie, z pudełkiem oraz instrukcją.

5.Wracając do ewentualnej postaci - każda klasa ma trzy drogi rozwoju. Czy będę mógl wyćwiczyć się w więcej niż jednej, a potem zmieniać je, w dowolnym momencie lub korzystając ze specjalnego przedmiotu czy NPC'a, videe WoW?

6.Jestem bardzo zainteresowany role playing, odgrywaniem roli, bez tego właściwie gra nie zatrzyma mnie przy sobie (co zrobić:D) - na których serwerach mogę liczyć na odnalezienie konkretnej ilości aktywnie roleplayujących graczy? Niekoniecznie Polaków, nie - chętnie podszlifuję angielski.

7.Ostatnio żem grał w Lineage 2, prędko odstraszyło mnie ono wszechobecnym i wiecznym przymusem "koksu" - godziny spędzone na nabijaniu poziomów lub zbieraniu przedmiotów. Z tego co wiem, w DnD niespecjalnie mi to grozi, czy to prawda?

Na razie to tyle, jestem pewien że Wasze ewentualne odpowiedzi spowodują kolejne pytania z mojej strony, podobnie jak czytanie o grze - im więcej wiesz, tym więcej masz pytań:D.


Detect evil first, smite second and ask questions later.
Góra
 Profil E-mail  
 
Akachi
Offline
 Temat postu: Re: Zbiór pytań newbie paladyna
PostWysłany: 14 Gru 2010, 23:36  
Awatar użytkownika

Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 23 Sty 2010, 15:17
Posty: 13
Favor: Neutralny
Miejscowość: Wrocław

Serwer: Hardcore
Postacie: Akach - fighter
Margaid - wizzy PM
Damaon - fvs
Virl - tragarz ^^
Opis: PoMiOt ChAoSu^^
Płeć: Facet
    Ad 1. Ma duże znaczenie:) DDO (i ogólnie D&D) to sztuka kompromisów. Ostatecznie Twoje wybory zostaną zweryfikowane w endgame ale ogólnie to staraj się na początku rozdać statystyki tak żeby numerek był parzysty:) Gdzieś na forum widziałem gotowe buildy i sporo informacji o pallladynach (i paladynkach) ale ostateczna decyzja o tym czy skorzystasz z gotowca czy sam zrobisz swoją postać należy do Ciebie.

    Ad 2. Tylko zdrowy rozsądek i spokój mogą nas uratować:) A tak serio - to zależy od buildu i tego co chcesz osiągnąć.

    Ad 3. Tak to poprawny adres a DDO jest całkowicie darmowe (+ system mikropłatności - kupujesz Turbine Points i wybierasz ze sklepu DDOStore to co potrzebujesz)

    Ad 4. Hmm chyba ostatnio mignęła mi w Empiku albo w Saturnie ale nie pamiętam^^. IMO instrukcja z pudełka niewiele Ci pomoże a poza tym do DDO dosyć często wychodzą "łapdejty" więc edycja na płycie szybko przestanie być aktualna i musisz ciągnąc z internetu:) (BTW: w tym tygodniu wyszedł Update8 więc jestem na 99.9% pewny że nie znajdziesz aktualnej wersji w naszym pięknym kraju:) )

    Ad 5. Zapewne chodzi Ci o ścieżki rozwoju ustawione przez twórców gry. Możesz wybrać tylko jedną i przy awansie będziesz miał automatycznie rozdawane statystyki według założeń tej ścieżki. W każdej chwili możesz jednak zrezygnować i przy awansie samodzielnie rozdać punkciki ale wtedy nie będzie już powrotu na ścieżkę:)
    Najlepsze rozwiązanie to jednak postać bez ścieżki i samodzielny awans:)

    Ad 6. Ciekawe pytanie i chyba nie ma na nie dobrej i jednoznacznej odpowiedzi:) Wszystko zależy od party w jakim jesteś a nie od serwera:)

    Ad 7. Przymusu nie ma ale jakbyś chciał jakiś ciekawszy item to trzeba będzie powtarzać questy:)
Góra
 Profil E-mail  
 
Gardianos
Offline
 Temat postu: Re: Zbiór pytań newbie paladyna
PostWysłany: 15 Gru 2010, 00:49  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 26 Paź 2009, 17:40
Posty: 199
Favor: Pomocny
Miejscowość: Coventry (UK) / Jasło (PL)

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Neumark napisał(a):
3.Upewnijcie mnie, proszę - zarejestrowałem się tutaj:

https://trial.turbine.com/ddo.php?ftui= ... ign=&msc=0

Będę grał w Eberron Unlimited, czyli wersję darmową? Mam zamiar raczej kupić grę, lecz jeśli nigdzie jej nie znajdę, zacznę żmudne y długie ściąganie.

4.A propos kupna - ktokolwiek ma pomysł gdzie ją znajdę? Allegro milczy, mój ukochany Wirtus także, na Ultimie nie mają już egzemplarzy - naprawdę, wolałbym mieć grę na płycie, z pudełkiem oraz instrukcją.

Nie kupuj DDO w Polsce, wersja jaka jest/była w sprzedaży jest EU, czyli nie pograsz na darmowych serwerach amerykańskich (DDO EU jeszcze żyje, czy już przenieśli wszystko do USA?)

Neumark napisał(a):
5.Wracając do ewentualnej postaci - każda klasa ma trzy drogi rozwoju. Czy będę mógl wyćwiczyć się w więcej niż jednej, a potem zmieniać je, w dowolnym momencie lub korzystając ze specjalnego przedmiotu czy NPC'a, videe WoW?

Jest pare możliwości jak zmiana featów, reset enhancementów (coś jak talenty w WoWie) oraz reinkarnacje (ale to pieśń przyszłości, więc na razie nie zaprzątaj sobie nimi głowy). I najważniejsze: w D&D nie trzeba ściśle trzymać się wybranej klasy, możesz stworzyć postać jaką tylko zapragniesz. Dróg rozwoju jest całe mnóstwo, a ścieżki dostępne przy tworzeniu naprowadzają bardziej na Prestige Enhancements (coś jak Klasy prestiżowe z papierowego D&D), których każda klasa ma od 1 do 3 do wyboru (każda z I-III poziomami) ;)


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Staplos
Offline
 Temat postu: Re: Zbiór pytań newbie paladyna
PostWysłany: 15 Gru 2010, 08:56  
Awatar użytkownika

Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 07 Lip 2010, 07:07
Posty: 12
Favor: Neutralny

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Skoro chcesz podszlifować angielski to zapraszam tu:
http://forums.ddo.com/showthread.php?t=218542
Jest to bardzo przydatny poradnik dla paladynów z kilkoma gotowymi poradami, co do rozdania statystyk w zależności od ścieżki, jaką będziesz chciał kroczyć.
Góra
 Profil E-mail  
 
Neumark
Offline
 Temat postu: Re: Zbiór pytań newbie paladyna
PostWysłany: 15 Gru 2010, 13:13  
Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 14 Gru 2010, 22:07
Posty: 20
Favor: Neutralny

Serwer: Cannith
Postacie: Kerych Silvershield, aka Dziki Paladyn, dumny członek Roleplayers of Sarlona.
Opis: Holy Shiny Paladin
Płeć: Facet
Bardzo dziękuję^^. Chodziło mi o trzy, nie wiem jak to nazwać, ścieżki specjalizacji? Jak tankerska, "obrażająca" i pomocnicza dla palladyna. Kolejne pytania nadchodzą:

1.O cóż chodzi z tym 28 i 32 punktowymi buildami? O ile zrozumiałem, normalnie gracz ma 28 punktów do rozdania na, no, coś, te dodatkowe kilka punktów należy dokupić? Czy jeśli zapłacę za nie po stworzeniu postaci, ten nienowy już paladyn otrzyma te punkty do rozdania, czy przepadną?

2.Czy mam możliwość (obawiam się, że mam:/) zepsucia sobie postaci od samego początku, przez złe rozdanie statystyk/umiejętności/podobnych, czy można to całkowicie poprawić później, już w grze? Coś w stylu resetu talentów z WoW.

3.Pytanie nieco bardziej "lajtowe"^^. Powiedzmy że dorwałem się do roleplayingu, i chcę by mój palladyn od święta wyglądał jak człowiek, nie jak umniejszona wersja Abramsa. Znaydą się w Eberronie jakieś okazjonalne ciuchy, czy mam sobie radzić z clothami klas nieopancerzonych, czy nie ma żadnej możliwości i wszędzie y zawsze będę ubrany w mniej lub bardziej shiny pancerz?

4.Czy po ściągnięciu gry (nawiasem, jaka konkretnie jest różnica w jakości między mniejszym a większym clientem?) będę musiał ściągać drugie tyle patchy, czy wszystko będzie już uadnie zapakowane wraz z clientem?


Detect evil first, smite second and ask questions later.
Góra
 Profil E-mail  
 
Kęs
Offline
 Temat postu: Re: Zbiór pytań newbie paladyna
PostWysłany: 15 Gru 2010, 14:03  
Mistrz Oręża

Mistrz Oręża

Rejestracja: 07 Kwi 2010, 14:42
Posty: 115
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: http://my.ddo.com/character/cannith/piewca/
http://my.ddo.com/character/cannith/kesior/
http://my.ddo.com/character/cannith/kompozytor/
http://my.ddo.com/character/cannith/archetypetwo/
Płeć: Facet
1) Chodzi o to ile punków masz do rozdania na początku tworzenia postaci. Czym więcej tym lepiej. 32 ptk build można kupić (na wszystkie serwery od razu) lub można dostać za uzbieranie 1750 favoru (punktów sławy) robiąc questy. Nie musisz od razu kupować 32 ptk buildu to nie wymóg, ale się przydaje. Dodatkowo jest jeszcze opcja reinkarnacji - dobijasz 20 level zbierasz lub kupujesz (za TP Turbine Pioints z DDO sklepu) Heart of Wood i wtedy zaczynasz tą postacią grać od 1 levelu. I wtedy też masz buidl 32ptk lub nawet lepszy (34,36) zależy ile razy się reinkarnowałeś. Reinkarnacja daje jeszcze dodatko bonusy za klasę w której miałeś najwyższy level u pladyna jest to ulepszone leczenie siebie samego.

2) Masz możliwość. Przeważnie pierwsza postać jest do pupy. Możesz resetować talenty, wymieniać cechy (featy), masz możliwość zrobienia mniejszej reinkarnacji - od nowa rozdania punktów w statystki, featów i skilli.

3) Za kosmetyczne zmiany w tej grze trzeba przeważnie płacić. To jest właśnie to na czym twórcy zarabiaja - to nie jest niezbędne do gry, a miłe

4) Zdaje się, że jeszcze będziesz automatycznie sciągał patche po uruchomieniu gry bo niedawno wszła aktualizacja i pewnie jej jeszcze nie ma w setupie, choć mogę się mylić.
Góra
 Profil E-mail  
 
Moniczka.s
Offline
 Temat postu: Re: Zbiór pytań newbie paladyna
PostWysłany: 15 Gru 2010, 14:41  
Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 29 Lip 2010, 08:24
Posty: 28
Favor: Neutralny
Ad2. Talenty można resetować bez problemu, co trzy dni, niestety jak dowiedziałam się wczoraj zmiana cech - featów nie jest taka łatwa. Nie wszystko i nie na wszystko można wymienić, ze względu n na różne ich wymagania. Poza tym jest to również kosztowna impreza. Na szczęście w DDO można łatwo zdobywać doświadczenie, jeśli ktoś koniecznie chce szybko awansować (przynajmniej do 10 poziomu).
Ad3. Poza zbrojami są też szaty i ubrania (outfit). Niektóre z nich wyglądają "normalnie" ;)
Ad4. Większa instalka zawiera chyba tekstury o większej rozdzielczości.
Góra
 Profil E-mail  
 
Neumark
Offline
 Temat postu: Re: Zbiór pytań newbie paladyna
PostWysłany: 15 Gru 2010, 17:38  
Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 14 Gru 2010, 22:07
Posty: 20
Favor: Neutralny

Serwer: Cannith
Postacie: Kerych Silvershield, aka Dziki Paladyn, dumny członek Roleplayers of Sarlona.
Opis: Holy Shiny Paladin
Płeć: Facet
Aha, mhm. Co mi jeszcze chodzi po głowie...

1.Aha, wciąż ta różnica w clientach gry. Rozumiem iż chodzi po prostu o jakość grafiki, mam rację? Yeśli tak, to powiedzcie mi czy, na oko, dla takiego sprzętu...

Windows XP
Intel Pentium Dual CPU 1.80GHz
GeForce... no, jakiś nowszy niż starszy, obsługujący Direct 10X
2GB Ram

... czy dla takiego sprzętu problemem będzie udźwignięcie gry w wysokiej jakości?

2. Outfity. Pewnie nie ma tak przyjemnie jako było w LotRO, gdzie zbroję można było nosić swoja drogą, a światu ukazywać złożony przez siebie zestaw ubrania, tak? Nie można mieć wszystkiego:D.

<puszcza Monice oczko, a co>


Detect evil first, smite second and ask questions later.
Góra
 Profil E-mail  
 
Gardianos
Offline
 Temat postu: Re: Zbiór pytań newbie paladyna
PostWysłany: 15 Gru 2010, 18:23  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 26 Paź 2009, 17:40
Posty: 199
Favor: Pomocny
Miejscowość: Coventry (UK) / Jasło (PL)

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Neumark napisał(a):
Windows XP
Intel Pentium Dual CPU 1.80GHz
GeForce... no, jakiś nowszy niż starszy, obsługujący Direct 10X
2GB Ram


Nowość karty nie oznacza jej wydajności ;) Są zarówno nowe radeony jak i geforcy, na których się nie pogra :)


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Neumark
Offline
 Temat postu: Re: Zbiór pytań newbie paladyna
PostWysłany: 15 Gru 2010, 19:43  
Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 14 Gru 2010, 22:07
Posty: 20
Favor: Neutralny

Serwer: Cannith
Postacie: Kerych Silvershield, aka Dziki Paladyn, dumny członek Roleplayers of Sarlona.
Opis: Holy Shiny Paladin
Płeć: Facet
Nie znam się na tym, więc to dla mnie tylko pusta nazwa... GeForce N240GT 1GB DDR3. Nie wiem czy to dobrze czy źle, podejrzewam jedynie że w porządku^^.

Ściągam grę w wersji wysokiej jakości, i waży łącznie 4.6GB (z moim łączem zajmie mi to przynajmniej tydzień, :kruger: dla TPSA:/). To oznacza że dostanę już upatchowaną, może z wyjatkiem najnowszej łatki, prawda?


Detect evil first, smite second and ask questions later.
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|