Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 27 Kwi 2024, 04:45


Napisz nowy wątek Ten wątek został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
dumel
Offline
 Temat postu: DDO F2P - kiedy ?
PostWysłany: 22 Sie 2009, 12:18  
Awatar użytkownika

Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 22 Sie 2009, 12:07
Posty: 13
Favor: Neutralny
Witam.
O DDO wiedziałem już dość długo, grałem nawet na trialu i gra mi się bardzo spodobała, no ale niestety była płatna. Teraz gra ma być darmowa, i tu pytanie, a mianowicie kiedy będzie można grać za darmo ?
Po prostu kiedy będzie można robić konta grać.
Mam jeszcze jedno pytanie, tym razem chodzi mi o wymagania gry, posiadam:
1gb ram, geforce 6600, amd sempron 2500+ 1,40ghz. Z góry dzięki za odpowiedź.

Administrator:
Podkleiłem temat, bo ważny.
Góra
 Profil E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: DDO F2P - kiedy ?
PostWysłany: 22 Sie 2009, 15:35  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Hej!

Przede wszystkim witam na forum :). Już wyjaśniam.

Jeśli nigdy nie miałeś konta DDO w wersji US, lub nie grałeś w becie (skończyła się 18-go), będziesz musiał poczekać do 9 września.

A jeśli kiedykolwiek kupiłeś tą grę w wersji amerykańskiej, lub kupisz teraz (za bezcen), ewentualnie, jeśli grałeś w becie Free to Play, startujesz już 1 września :).

Jest to wciąż tylko wersja US, gdzie gracze z Europy używają głównie serwera Thelanis jako "nieoficjalnego" EU.

DDO EU, czyli oficjalna wersja europejska, jest na razie prowadzona przez Codemasters i nie będzie darmowa. Wiem jednak z pewnych źródeł, że Turbine wykupuje z powrotem prawa do swoich gier na cały świat. Także Codemasters chyba stracą licencję i Turbine otworzy europejską siedzibę, w której wyda DDO Free to Play w wersji angielskiej, niemieckiej i francuskiej (to przynajmniej).

Innymi słowy, na razie nie gramy tutaj, bo tu się płaci: http://www.ddo-europe.com
Ale gramy tu od 1-go lub 9-go września, za darmo: http://www.ddo.com

Linki do klientów high res i standard masz tu:
http://ddopl.com/newsy/60-dobra-wiadomosc-1

Można już ściągać, gra się uaktualni automatycznie.

Mam nadzieję że pomogłem :).
Góra
 Profil E-mail  
 
dumel
Offline
 Temat postu: Re: DDO F2P - kiedy ?
PostWysłany: 22 Sie 2009, 16:45  
Awatar użytkownika

Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 22 Sie 2009, 12:07
Posty: 13
Favor: Neutralny
Pomogłeś, nawet bardzo :D
Do 9 września już niedługo więc do tego czasu ściągnę klienta, zadecyduję kim gram i ogólnie pozbieram informacje o grze.
Tylko właśnie jest problem czy mi gra pójdzie, oto parametry moje komputera: 1gb ram, geforce 6600, amd sempron 2500+ 1,40ghz.
Ale to nie koniec moich pytań :P
Napisałeś ze wersja US będzie f2p, a EU nadal p2p. Ale czy na wersji US nie będą blokowane ip europejskie, lub coś w tym stylu ? Bo jeśli trzeba się będzie bawić proxy i po każdej inspekcji sprawdzać czy się nie dostało bana to trochę lipnie.
Góra
 Profil E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: DDO F2P - kiedy ?
PostWysłany: 22 Sie 2009, 17:08  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
dumel napisał(a):
Pomogłeś, nawet bardzo :D
Do 9 września już niedługo więc do tego czasu ściągnę klienta, zadecyduję kim gram i ogólnie pozbieram informacje o grze.
Tylko właśnie jest problem czy mi gra pójdzie, oto parametry moje komputera: 1gb ram, geforce 6600, amd sempron 2500+ 1,40ghz.
Ale to nie koniec moich pytań :P
Napisałeś ze wersja US będzie f2p, a EU nadal p2p. Ale czy na wersji US nie będą blokowane ip europejskie, lub coś w tym stylu ? Bo jeśli trzeba się będzie bawić proxy i po każdej inspekcji sprawdzać czy się nie dostało bana to trochę lipnie.

Wybacz, spieszyłem się i już zapomniałem dopisać :).

Słuchaj, na bank Ci pójdzie. Ta gra skaluje się jak chyba żadna inna. Jak masz czas i miejsce na HD, to ściągaj wersję High-Res, a nuż coś wyłączysz i odpalisz na teksturach Very High.
Wersja Standard różni się tylko brakiem opcji "Very High" w jakości tekstur. Możesz zmniejszyć jakość z menu gry, więc nie ma problemu, nawet jak ściągniesz high res.

Co do drugiego pytania:
Trochę grałem na DDO US i nawet ostatnio całą betę. Mało tego że możesz grać bez problemu i oni o tym wiedzą, to jeszcze dodali opcję PayPal gdybyś chciał dokupić jakieś "dodatki". Czyli wygląda to na brak jakichkolwiek problemów. Grałem długo i wszystko było git, w naszej gildii z bety było ponad innych 10 Polaków.
Jak wielu Polaków było ogólnie? Na pewno sporo. A to była closed beta, trzeba było otrzymać klucz :).
Góra
 Profil E-mail  
 
dumel
Offline
 Temat postu: Re: DDO F2P - kiedy ?
PostWysłany: 22 Sie 2009, 17:35  
Awatar użytkownika

Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 22 Sie 2009, 12:07
Posty: 13
Favor: Neutralny
Dzięki.
Już jestem pewien, że zagram w DDO, tylko jeszcze nie wiem kim :P
Ale poczytam i wybiore, najprawdopodobniej jakimś healerem lub archerem.
Góra
 Profil E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: DDO F2P - kiedy ?
PostWysłany: 22 Sie 2009, 17:39  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Postaramy się uzupełnić działy o rasach i klasach w najbliższych dniach, może Ci się przyda.
Dopiero startujemy, stąd braki ; ).

PS: Sprawdź prywatne wiadomości.
Góra
 Profil E-mail  
 
dumel
Offline
 Temat postu: Re: DDO F2P - kiedy ?
PostWysłany: 22 Sie 2009, 17:55  
Awatar użytkownika

Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 22 Sie 2009, 12:07
Posty: 13
Favor: Neutralny
Rozumiem.
Do 9 września jeszcze 2tygodnie więc myślę, że zdążycie ;)
Mam jeszcze jedno pytanie tym razem odnośnie gameplayu, a mianowicie jak jest w DDO z expieniem ?
Chodzi mi głównie o to czy jest to monotonne bicie w kółko tych samy mobków, czy raczej ciekawe questy ?
Góra
 Profil E-mail  
 
Kavalorn
Offline
 Temat postu: Re: DDO F2P - kiedy ?
PostWysłany: 23 Sie 2009, 09:31  
Awatar użytkownika

Redaktor DDOpl

Redaktor DDOpl

Rejestracja: 23 Sie 2009, 09:19
Posty: 59
Favor: Dostrzeżony
Generalnie rzecz ujmując w Dungeons & Dragons Online każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli chodzi o punkty doświadczenia to wiele osób mija się z prawdą podążając za standardowym dla innych gier MMO 'wyścigiem szczurów.' Prawda jest taka, że doświadczenie jest ważne, ale zdobywa się je przez wiele sposobów. W DDO każdy znajdzie coś dla siebie, można chwycić za topór i rąbać cokolwiek stanie Ci na drodze, można odkrywać sekrety krain czy wreszcie pomagać mieszkańcom wykonując zlecone przez nich zadania by już tylko wkrótce potem zwołać dzielnych wojaków i wybrać się do pobliskiej jaskini gdzie czekać na Ciebie będzie nieco więcej niż szczur i brudna sakiewka ze złotem. Całość, oparta o zasady DND3,5 sprawia, że nawet rozwój postaci jest inny (tak samo jak i samo efektywne granie nią). Moim skromnym zdaniem Dungeons and Dragons to jedna z niewielu gier MMO w których trzeba się naprawdę postarać aby dopadła Cię nuda, zwłaszcza gdy u Twego boku znajduje się choć jeden towarzysz zarówno do miecza jak i do chłodnego, krasnoludzkiego browaru.

Regards, Kavalorn.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
dumel
Offline
 Temat postu: Re: DDO F2P - kiedy ?
PostWysłany: 23 Sie 2009, 21:06  
Awatar użytkownika

Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 22 Sie 2009, 12:07
Posty: 13
Favor: Neutralny
Dzięki za wyjaśnienie.
Jeśli tak jest to chyba długo zostanę przy DDO.
Teraz tylko czekać do 9 września, mam nadzieję, że będą jakieś polskie gildie.
Mam jeszcze jedno pytanie, tym razem odnośnie firmy zajmującej się DDO - turbine, jeśli dobrze myślę.
Czy turbine dba o graczy, robi często jakieś eventy, update etc. ?
Góra
 Profil E-mail  
 
Kavalorn
Offline
 Temat postu: Re: DDO F2P - kiedy ?
PostWysłany: 24 Sie 2009, 08:45  
Awatar użytkownika

Redaktor DDOpl

Redaktor DDOpl

Rejestracja: 23 Sie 2009, 09:19
Posty: 59
Favor: Dostrzeżony
Założony w 1994 roku Turbine (wcześniej znany jako Turbine Entertainment Software, Second Nature, a oryginalnie jako CyberSpace, Inc.) jest studiem developerskim z miasteczka Westwood w Massachusetts (USA).
Firma zmieniła swoją nazwę ostatecznie jak dotąd na Turbine Inc. Jest to solidna firma z charakterem. Update'y są w miarę regularne z okazjonalnymi content patchami które oprócz większej wagi dodają nowe elementy do samej rozgrywki. Jeżeli chodzi o eventy to poza standardowymi wypadającymi w czasie świąt, czy ważnych okresów/dat są także specjalne, przygotowywane co jakiś czas wydarzenia dla community. Warto podkreślić, iż nie są to eventy w postaci śmiesznych moim zdaniem 'znajdź Mistrza Gry' który skacze po dachu wioski, a bardziej rozbudowane, mające sens, a częstokroć i podłoże fabularne przygody - dające czystą frajdę dla uczestników w parze z ciekawymi bonusami w postaci nagród ingame, a częstokroć mające także charakter realny prezenty.

Podsumowując - Turbine Inc. odwala kupę dobrej roboty. Relacje między 'zwykłym śmiertelnikiem' a 'firmą' trzymają sensowny, komunikatywny na wskroś poziom. Feedback z ich strony również jest przyzwoity w razie napotkania problemów z ich produktami. Są także pionierami na swój sposób - rzadko zdarza się ukłon w stronę fanów w postaci zmiany polityki pieniężnej w postaci przejścia z systemu abonamentowego na darmowy z opcją VIP i sklepikiem - szczególnie dla produktu o tak wysokim standardzie jak DDO(nie oszukujmy się, to nie jest przeciętne mmo z dalekiego wschodu których roi się i każdy ma swój sklepik). Niektórzy uważają, że przyczyną takiego rozwoju akcji jest updaek DDO i łapanie się ostatniej deski ratunku, ale nic bardziej mylnego - studio Turbine Inc. ma się świetnie, a wierzę, że czasy największej świetności stoją właśnie przed nami - przy nowej polityce DDO będzie miało się lepiej niż kiedykolwiek dotąd. (Jedyne co mnie martwi to napływ nowych osób pośród których zapewne na nieszczęście znajdą się 'dzieci' - patrząc na zachowanie i słownictwo, nie na wiek).

Tyle moich wywodzin co do tematu Turbine Inc. i jakości usług przez nich dostarczanych. Mam nadzieje, że rozwiało to ewentualne wątpliwości i rzuciło nowe światło na ciemną drogę po której każdy z nas czasami stąpa.

Pozdrawiam, Kav.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Ten wątek został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|