Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 19 Kwi 2024, 01:52


Napisz nowy wątek Ten wątek został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
dumel
Offline
 Temat postu: Re: DDO F2P - kiedy ?
PostWysłany: 24 Sie 2009, 10:21  
Awatar użytkownika

Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 22 Sie 2009, 12:07
Posty: 13
Favor: Neutralny
Już chyba wiem wszystko co mi potrzebne, aby rozpocząć przygodę z DDO.
Dzięki wszystkim za pomoc, temat można zamknąć.
Góra
 Profil E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: DDO F2P - kiedy ?
PostWysłany: 24 Sie 2009, 21:25  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Wielkie dzięki Kavalorn, widzę że wiesz o czym mówisz :). Ja z braku czasu nie mogłem na wszystko odpisać.

Temat może być otwarty, przynajmniej na razie. Coś się przynajmniej w nim rusza. Najwyżej podzielę go na osobne - miałem to zrobić już wczoraj, ale zdarzyło mi się parę spraw w RL.

Na jakieś konkretne, inne pytania, zakładajcie nowe tematy. Warto by trochę rozruszać to miejsce.
Oglądalność nam rośnie błyskawicznie, codziennie przybywa zarejestrowanych. Być może dołączy do nas nowy koder, właśnie rozmawiamy. W tle pisane są artykuły.

Co do pisania dla nas - gdyby ktoś był chętny i czuł się na siłach, piszcie do mnie. Jestem wymagający, bo nasz portal musi mieć swój klimat i trzymać poziom, ale robimy to tak - umawiamy się co chcesz pisać, ew. ja coś sugeruję, a potem nad tym pracujemy :). Nie gryzę, po prostu muszę mieć ostateczne zdanie, by miało to wszystko ręce i nogi.
Dla chcących spróbować mamy rangę "Wolni Autorzy" - bez zobowiązań, próbujesz, jak masz czas coś napisać, piszesz. Ja to jeszcze muszę z Tobą ociosać, dopracować, gdzieś może pomóc i jak zatwierdzę, wrzucamy na stronę. Najtrudniej pisać newsy - tu liczy się zwięzłość i pisanie tak by było ciekawie. Pojawią się jednak działy na wolne arty, pojawi się też system komentarzy itp. więc myślę że z czasem będziemy mieć ogromną bazę wiedzy dla każdego gracza i mnóstwo użytkowników.

Dzięki za obecność panowie. Nie ważne gracz czy autor, jesteście teraz współtwórcami naszego portalu. Myślę że za jakiś czas zrobimy prestiżowe rangi, by podziękować Wam, jako naszym pierwszym użytkownikom, za bycie z nami od narodzin ;). A teraz, pracujemy dalej!
Góra
 Profil E-mail  
 
UncleMeat
Offline
 Temat postu: Re: DDO F2P - kiedy ?
PostWysłany: 28 Sie 2009, 15:23  
Awatar użytkownika

Zbłąkany Wędrowiec

Zbłąkany Wędrowiec

Rejestracja: 28 Sie 2009, 14:34
Posty: 3
Favor: Neutralny
Miejscowość: Gniew
Witam wszystkich jako nowy użytkownik tego portalu jak i prawdopodobnie przyszły gracz w d&d online.

Ale przejdę dalej do pytania. Na różnorakich portalach czytałem że d&d będzie darmowe i pewnie tak się stanie ale moje wątpliwości budzą informacje co do tego że owszem, F2P ale tylko w US, nie w europie. Dlatego zadaję pytanie jak MY, biedni Polacy sobie poradzimy? Będzie możliwość stworzenia konta US ? Czy po prostu będziemy grać na serwerach przeznaczonych dla amerykanów?
Góra
 Profil E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: DDO F2P - kiedy ?
PostWysłany: 28 Sie 2009, 15:53  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
UncleMeat napisał(a):
Witam wszystkich jako nowy użytkownik tego portalu jak i prawdopodobnie przyszły gracz w d&d online.

Ale przejdę dalej do pytania. Na różnorakich portalach czytałem że d&d będzie darmowe i pewnie tak się stanie ale moje wątpliwości budzą informacje co do tego że owszem, F2P ale tylko w US, nie w europie. Dlatego zadaję pytanie jak MY, biedni Polacy sobie poradzimy? Będzie możliwość stworzenia konta US ? Czy po prostu będziemy grać na serwerach przeznaczonych dla amerykanów?

Witaj! :) Rozgość się u nas.

Dokładnie tak. Codemasters lub nawet samo ATARI nie zgodziło się na system Free to Play w Europie - póki co.

Ale dla nas to nie jest problemem. Po pierwsze, możemy zakładać konta normalnie, więc nie warto DDO Eu się przejmować. Po drugie, jeśli nawet będziesz chciał coś sobie dokupić, na przykład dodatkowe przygody, zrobisz to bez trudu, przy użyciu PayPal.
Może na stronie DDO.COM PayPala nie widać, ale podczas kupowania Turbine Points w Becie mogłem używać PayPal. Turbine wspominało już wcześniej, że chcą dodać więcej systemów płatności.

Dlatego gra, mimo że w US, jest dla nas w pełni funkcjonalna. W przeciwieństwie do wersji Eu :D, ale to długa historia.


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 Profil E-mail  
 
UncleMeat
Offline
 Temat postu: Re: DDO F2P - kiedy ?
PostWysłany: 28 Sie 2009, 17:01  
Awatar użytkownika

Zbłąkany Wędrowiec

Zbłąkany Wędrowiec

Rejestracja: 28 Sie 2009, 14:34
Posty: 3
Favor: Neutralny
Miejscowość: Gniew
Ok dzięki za szybką odpowiedź, czyli teraz już bez żadnych wątpliwości zasysam d&d, zacieram rączki i czekam do 9 września.
Następne pytanie zrodziło się w mej głowie i prawdopodobnie Pan Admin zna na nie odpowiedź jako że grał we wcześniejszą wersję. Mianowicie, nie jest tajemnicą że d&d to gra dla grup śmiałków chcących przeżyć wspólną przygodę i czy podobnie w wersji komputerowej duży nacisk położony jest na team play? Czy gra jest przyjazna także dla pojedynczych jednostek?

No i następne zagadnienie, czy cały świat w wirtualnym d&d jest podzielony na wiele map przerywanych nieznośnymi loadingami?
'Właśnie otwartość i brak upierdliwego wczytywania poziomów ceniłem sobie w poprzednim MMO w jakie miałem przyjemność grać, czyli Silkroad. Teraz z ubolewaniem muszę stwierdzić że powyższa pozycja stworzona przez koreańców jest całkowicie niegrywalna, składa się na to wiele czynników z założenia antyludzkich. Dlatego też postanowiłem poszukać innego tytułu, no i chyba trafiłem, chociaż wszystko okaże się w praniu to czytając różne opinie na temat ddo myślę że będzie to pozycja jakiej poświęcę trochę więcej czasu.
Góra
 Profil E-mail  
 
Valdek1990
Offline
 Temat postu: Re: DDO F2P - kiedy ?
PostWysłany: 28 Sie 2009, 19:42  
Awatar użytkownika

Mistrz Oręża

Mistrz Oręża

Rejestracja: 18 Sie 2009, 11:17
Posty: 109
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Uazoreq the Red One
Płeć: Facet
Cześć, ja tu też jestem w miarę nowy, to mój pierwszy i świeży jeszcze post.

W silka też grałem, jedynym antyludzkim zagadnieniem jest problem z logowaniem, nawet ostatnie update'y nie zmieniły sytuacji. A że d&d mi się podobało to pomyślałem, ze pogram.

I tu moje pytanie: Czy łatwo jest wbić się na serwer? To pytanie nurtuje mnie od dłuższego czasu, po przeżyciach z silkroadem mam dość czekania pięciu godzin na log into game :D
Góra
 Profil E-mail  
 
Kavalorn
Offline
 Temat postu: Re: DDO F2P - kiedy ?
PostWysłany: 28 Sie 2009, 20:15  
Awatar użytkownika

Redaktor DDOpl

Redaktor DDOpl

Rejestracja: 23 Sie 2009, 09:19
Posty: 59
Favor: Dostrzeżony
Cytuj:
Czy gra jest przyjazna także dla pojedynczych jednostek?

I tak i nie, jak w większości mmo. Pod samym mmo rozumiemy przeca bieganie z milionami osób, więc czemu by nie pobiegać wspólnie :) Naturalnie są klasy które radzą sobie lepiej a szanse przeżycia w danej sytuacji są większe niż dla innych, potem znowu są i ludzie którzy chwalą się jak to wyciskają ostatnie soki ze 'słabszych' klas biegając sami po ekstremalnych grotach na najwyższych poziomach...dla każdego coś się znajdzie ;)
Loadingi....zdarzają się, ale są raczej krótkie i znośne niż uciążliwe. Poza tym mogę śmiało powiedzieć, że to co oferuje nam DDO po już uprzednim wczytaniu potrzebnych danych...jest warte 'możliwości wzięcia łyka herbatki ;)
Cytuj:
I tu moje pytanie: Czy łatwo jest wbić się na serwer? To pytanie nurtuje mnie od dłuższego czasu, po przeżyciach z silkroadem mam dość czekania pięciu godzin na log into game :D

Podczas bety nie napotkałem się na problemy z logowaniem. Łącza i ich przepustowość radziły sobie jak narazie wyśmienicie podczas stress testów. Dodatkowo Turbine dodało nowy serwer co także ma na celu odciążenie nieco w serwerowni ;)


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: DDO F2P - kiedy ?
PostWysłany: 30 Sie 2009, 22:04  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Hehe, Panowie, wyluzujcie trochę. Nie trzeba tak oficjalnie :). Może gajmy o grze jak u siebie w domu, a nie na lekcji polskiego czy w biurze... bo się zaczynam czuć wyobcowany :D.

Jeszcze ode mnie:

UncleMeat --> Gra jest głównie dla grup, jak prawdziwe D&D - wtedy się gra po prostu najfajniej i żadne solo takiego klimatu nie podrobi.
No ale w tej wersji DDO jest bardzo dużo usprawnień do grania solo, np. hirelings (najemnicy), czy system Difficulty Scalling - czyli coś, co osłabia lub podnosi trudność przygód zależnie od tego ile osób gra, jakie mają poziomy i jakie klasy. Ten system działa zresztą w czasie rzeczywistym, więc gdy np. ktoś musi kończyć, potwory i pułapki robią się lekko słabsze.
Chociaż to zależy. Tutaj każdy quest ma kilka poziomów trudności. Wybierasz go przed wejściem. Na normal Difficulty Scaling na pewno działa mocno, na hard mniej, ale na Elite już praktycznie go nie ma - w końcu to elite, najwięc expa i najlepsze skarby.

Co do wczytywania - gra jest podzielona na instancje, ale dzięki temu questy są chyba najlepsze ze wszystkich MMO. Wczytują się generalnie b. szybko, choć oczywiście zależnie od sprzętu i ustawień grafiki. Nie sądzę by był z tym problem.

valdek1990 -> Nie sądzę by były kolejki na serwer, jeśli o to Ci chodzi ;). Ostatnio bardzo zwiększyli pojemność serwerów, więc nawet z totalnym oblężeniem jeśli będą kolejki 9-tego, to pewnie małe.
I tak jak Kavalorn pisze, jest jeden nowy serwer - Cannith. Na pewno tym bardziej odciąży ruch.
No ale zobaczymy, pełna premiera 9-tego, a 1-szego wchodzą beta testerzy.


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 Profil E-mail  
 
SCRAPPYDOO
Offline
 Temat postu: Re: DDO F2P - kiedy ?
PostWysłany: 05 Wrz 2009, 22:42  
Zbłąkany Wędrowiec

Zbłąkany Wędrowiec

Rejestracja: 05 Wrz 2009, 22:31
Posty: 4
Favor: Neutralny
Witam.

Teraz takie nastepne pytanie, ktore mzoe interesowac chcacych zagrac, jak z populacja na serverach. Jakie sa limity? ile osob gral wczesniej w DDO US. Przecietna liczba zalogowanych graczy ?.


Shina Jaerle
Wizard 9
Realm Cannith
Góra
 Profil E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: DDO F2P - kiedy ?
PostWysłany: 05 Wrz 2009, 23:34  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
SCRAPPYDOO napisał(a):
Witam.

Teraz takie nastepne pytanie, ktore mzoe interesowac chcacych zagrac, jak z populacja na serverach. Jakie sa limity? ile osob gral wczesniej w DDO US. Przecietna liczba zalogowanych graczy ?.

No z tym nie będziesz miał problemów :). Nawet teraz w headstarcie, gdzie są tylko gracze z bety i poprzedni gracze, zawsze jest z kim grać.
Szczególnie, że DDO to gra bardzo oryginalna, inna niż WoW i jego klony. Owszem, oparta na instancjach jak Guild Wars, ale też zupełnie inna.
Uważam, że graczy jest bardzo dużo, a co będzie po premierze? Ciężko stwierdzić, na pewno niezłe oblężenie, szczególnie na Cannith, gdzie wszyscy gramy. To jest najnowszy serwer, nie można tam nawet robić transferów starszych postaci.

Liczby Ci nie podam, bo nie ma takich danych. Za to lista w Panelu Who jest dość długa. Sami gracze chwalą sobie grę, choć od razu Ci mówię - jeśli szukasz czegoś dopieszczonego w każdym detalu jak WoW, to taki jest tylko WoW. A Turbine to niezależny developer, jakich dziś niewielu. Robią co mogą, ale nie jest to rozmach WoWa, bo nieco mniejsza kasa. Za to WoW jest zwyczajnie nudny moim zdaniem, grałem tam 3 lata i gdy potem wracałem, wiało nudą - więc z powrotem do DDO. System walki jest po prostu najlepszy, aktywny i taktyczny zarazem. Żadnego spamowania jak w Diablo, ani czekania jak w WoW.

Podobnie rozwój postaci. No więc nie ważne czy ktoś polubi, czy nie, grę powinien znać każdy. Drugiej takiej nie ma nigdzie. Zachęcam ;). Mamy zresztą fajną gildię, więc jest z kim grać nawet gdy chodzi o samych Polaków.

PS: Dziś pewien gość z Kanady się uparł bym go przyjął do gildii. Wie że my mówimy po polsku, no ale chciał, więc jest, co nam przeszkadza. Poznałem go na Xfire niedawno. Także nie zdziwcie się co to za typ, hehe.


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Ten wątek został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|