Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 19 Kwi 2024, 14:26


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Valdek1990
Offline
 Temat postu: Uwagi odnośnie strony
PostWysłany: 31 Sie 2009, 10:00  
Awatar użytkownika

Mistrz Oręża

Mistrz Oręża

Rejestracja: 18 Sie 2009, 11:17
Posty: 109
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Uazoreq the Red One
Płeć: Facet
Jestem tu nowy, ale mam kilka uwag nt strony technicznej strony. Jeżeli chodzi o zawartość to rozumiem, że będzie systematycznie uzupełniania.

No więc po pierwsze proponuję odwiedzić stronę http://www.diablo.phx.pl - jest to strona poświęcona grze Diablo. Świetna strona (to piszę obiektywnie) o świetnej grze (to już moje zdanie). Ale proponuję adminowi serwisu podpatrzenie kilku rozwiązań, które sprawią, że portal będzie bardziej czytelny, np.:
- Newsy na stronie głównej rozwijane, tylko wstępniak widoczny, sprawia to, że mniej trzeba oprzewijać się strony (dotyczy się to też filmików, zdjęć, itp)
- Zastosowany jest tam przejrzysty układ strony, nie mówię że na ddo.pl musi być taki sam, ale warto trochę uporządkować, np nawigacja strony po prawej, sprawy forum i konto usera po lewej
- zmniejszenie czcionki
- no i teraz przyczepię się do czegoś czego nie powinienem się czepiać, tzn do zawartości newsów... Przypominają nieco te z pudelka. Osobiście lubię kiedy redaktor podchodzi do serwisu po dziennikarsku, obiektywnie, nie koniecznie musi pisać, że "się obłowił". Tekst czyta się lepiej, kiedy jest zwarty i bez wyróżników (pochyleń, pogrubień). Brakuje też odnośników do źródeł.

Ogólnie nie chcę narzekać i tego nie robię, daję tylko wskazówki, jak sprofesjonalizować portal. O d&d nieco wiem, mimo, że nie grałem nigdy, tak samo jak w ddo, ale chcę pomóc :D

Powodzenia w pracy nad serwisem!!!
Góra
 Profil E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: Uwagi odnośnie strony
PostWysłany: 31 Sie 2009, 13:30  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
valdek1990 napisał(a):
Jestem tu nowy, ale mam kilka uwag nt strony technicznej strony. Jeżeli chodzi o zawartość to rozumiem, że będzie systematycznie uzupełniania.

No więc po pierwsze proponuję odwiedzić stronę http://www.diablo.phx.pl - jest to strona poświęcona grze Diablo. Świetna strona (to piszę obiektywnie) o świetnej grze (to już moje zdanie). Ale proponuję adminowi serwisu podpatrzenie kilku rozwiązań, które sprawią, że portal będzie bardziej czytelny, np.:
- Newsy na stronie głównej rozwijane, tylko wstępniak widoczny, sprawia to, że mniej trzeba oprzewijać się strony (dotyczy się to też filmików, zdjęć, itp)
- Zastosowany jest tam przejrzysty układ strony, nie mówię że na ddo.pl musi być taki sam, ale warto trochę uporządkować, np nawigacja strony po prawej, sprawy forum i konto usera po lewej
- zmniejszenie czcionki
- no i teraz przyczepię się do czegoś czego nie powinienem się czepiać, tzn do zawartości newsów... Przypominają nieco te z pudelka. Osobiście lubię kiedy redaktor podchodzi do serwisu po dziennikarsku, obiektywnie, nie koniecznie musi pisać, że "się obłowił". Tekst czyta się lepiej, kiedy jest zwarty i bez wyróżników (pochyleń, pogrubień). Brakuje też odnośników do źródeł.

Ogólnie nie chcę narzekać i tego nie robię, daję tylko wskazówki, jak sprofesjonalizować portal. O d&d nieco wiem, mimo, że nie grałem nigdy, tak samo jak w ddo, ale chcę pomóc :D

Powodzenia w pracy nad serwisem!!!

Dzięki za uwagi :). Super, że piszesz.

No więc odpowiadam:

1. Po pierwsze, strona którą podałeś otwiera mi się już z minutę. Co nie świadczy o niej dobrze. (minęły 3 minuty, wciąż mi się wczytuje, jest jakiś błąd na tej stronie)

2. Układ.
Co ciekawe, nigdy tej strony nie widziałem, ale rozłożenie elementów mamy prawie takie samo. No zobacz sam, gdzie są ankiety, gdzie buttony. Jedynie logowanie jest tam na prawej stronie, oraz pole szukania, który my mamy chyba wygodnie - pod artykułami. Reszta podobnie.

Nasze logowanie też tam pewnie przewędruje. Szczególnie jeśli użytkownicy tego chcą. Taki miałem plan, kiedy pojawi się więcej zawartości po lewej, więc uważam, że słuszna uwaga.

3. Newsy rozwijane.
A Ty widziałeś nasze newsy? Działają dokładnie tak samo jak na podanej stronie, prawda? Więc nie rozumiem : ). Wciskasz "Więcej" i masz.
Tylko te ich newsy...
http://diablo.phx.pl/news/blizzcon-2009 ... -diablo-3/ --> Komu się chce tyle czytać przez internet? Ja rozumiem wrzucić to w jakieś artykuły, ale w newsa?
Bo że mogę tyle napisać, to oczywiście mogę, lata szkoły za mną. Pytanie tylko po co, skoro można krócej, bez lania wody?

4. Rozmiar czcionki - chcę by była przede wszystkim czytelna. I również rozważam jej globalne zmniejszenie, rozumiem że zbyt duże (?) litery mogą robić złe wrażenie?

5.
Tu mnie złapałeś. Braku źródła w ostatnim artykule :D. Wiem i powiem szczerze, nie chciało mi się już edytować skoro wszystko jest - a mam masę roboty. Jak spojrzysz na wcześniejsze newsy, to odnośniki zawsze są. I będą dalej. Mea culpa.

6. No i teraz o treści, do której masz zastrzeżenia.

Słuchaj, jak dla mnie serwis "http://www.diablo.phx.pl/" jest zwyczajnie nudny :). Więc nie może być dla nas wzorem. Jest wolny, smętny, nudny i obiektywny do bólu. Zero tam życia.
Uważam, że to nie jest koncept na ciekawą stronę. Rozumiem, czasem możemy przesadzić (a raczej jak dotąd - ja mogę przesadzić), dlatego wciąż się uczymy.

Nasz portal NIE jest zwykłym portalem informacyjnym, a miejscem dla graczy, którzy graja w grę.
DDOpl ma być serwisem na luzie, wolnym od dziennikarskiego makaronizmu. Pisany takim językiem, jakim rozmawiamy, szczerym i autentycznym, a nie tym z TVP Info.

Znasz może stronę:
http://gamecorner.pl/gamecorner/0,0.html ?
Czyli Game Cornera? To jest przykład dobrze pisanej strony. Newsy nie są suchym tekstem bez komentarza, za to są ciekawe czy zabawne. I nie, to nie jest pudelek czy inny plotek.

Być może masz takie wrażenie, ponieważ brak u nas jeszcze długich i treściwych tekstów, recenzji itd.? One zaczną się pojawiać niebawem, zobaczymy wtedy.

Co do pogrubień i pochyleń czcionki, to słuszna uwaga - to powinno być raczej w nagłówku, a im dalej tym mniej. Zwrócę na to uwagę. No, chyba że ktoś ma odmienne zdanie? Piszcie!

No i podana strona wciąż mi się wczytuje... Coś mają nie tak.

Podsumowując:
Jak pewnie widzisz na forum, umiem pisać obszernie i "po dziennikarsku". Czekam więc na dalsze uwagi, być może pod ich wpływem lekko zmienimy formę? Jeśli coś ma działać lepiej, to czemu nie.

I oczywiście, że wiele u nas jest jeszcze "źle" - Twoje słowa są więc bardzo cenne. Zwróciłeś mi uwagę na ważne sprawy. Nawet mam już kilka pomysłów poprawki.

Dopiero zaczynamy i rzuciliśmy się na głębokie wody, chcąc zrobić portal inny, ciekawy. Tutaj jednak łatwo się zapędzić, dlatego BARDZO potrzebujemy Waszych opinii. Mówię w liczbie mnogiej, bo chociaż tylko ja piszę jak dotąd, taki stan rzeczy jest na wykończeniu.

Dlatego jeszcze raz - piszcie szczerze, naprawdę szczerze. Dopóki nie jest to chamstwo, a jest krytyka strony, jest super. Polemizujmy dalej, rozmawiajmy.

Dzięki valdek1990, pomagasz nam się rozwijać. Czekam na więcej komentarzy, również od innych osób.

I jedno pytanie:
Czy chcecie więcej suchego tekstu, by go połączyć z komentarzami? Czy macie wrażenie, że portal jest pisany "dla idiotów", czy "dla ludzi"?
Bo ma być "dla ludzi" - pisany językiem swobodnym, choć inteligentnym. Więc jeśli brzmi to bardziej jak "dla idiotów", koniecznie muszę to zmienić.
Przed napisaniem opinii sprawdźcie Game Cornera - to nie jest pisane dla debili, choć jest swobodne. Sławek Serafin i reszta to niezłe guru, ale wierzę że my możemy nawet lepiej ;).


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 Profil E-mail  
 
Valdek1990
Offline
 Temat postu: Re: Uwagi odnośnie strony
PostWysłany: 31 Sie 2009, 15:31  
Awatar użytkownika

Mistrz Oręża

Mistrz Oręża

Rejestracja: 18 Sie 2009, 11:17
Posty: 109
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Uazoreq the Red One
Płeć: Facet
Wolałbym obiektywny news + zaciekła dyskusja w komentarzach. Jeżeli przeglądałeś zawartość Imperium, zauważyłeś pewnie, że jest dział artykuły, strategie, ciekawostki... To jest pisane na luzie, a raczej językiem bardziej potocznym. Artykuły są tworzone na forum, jeżeli maja powszechną aprobatę, są rzetelne, przesuwane są na stronę. Jest to system bardzo ciekawy, każdy może coś napisać, co więcej artykuły są oceniane.

Jeżeli chodzi o długość wczytywania... Ja nie mam problemów. Na innych kompach też się nigdy nie zdarzało.
Góra
 Profil E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: Uwagi odnośnie strony
PostWysłany: 31 Sie 2009, 23:13  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
valdek1990 napisał(a):
Wolałbym obiektywny news + zaciekła dyskusja w komentarzach. Jeżeli przeglądałeś zawartość Imperium, zauważyłeś pewnie, że jest dział artykuły, strategie, ciekawostki... To jest pisane na luzie, a raczej językiem bardziej potocznym. Artykuły są tworzone na forum, jeżeli maja powszechną aprobatę, są rzetelne, przesuwane są na stronę. Jest to system bardzo ciekawy, każdy może coś napisać, co więcej artykuły są oceniane.

Jeżeli chodzi o długość wczytywania... Ja nie mam problemów. Na innych kompach też się nigdy nie zdarzało.

Więc to samo można robić u nas. Kavalorn już zaczął coś pisać, pomaga mu czasem Inhis. Natomiast wpuszczanie na stronę artykułów tylko dlatego że kilka osób, np. koledzy zagłosują, troszkę mija się z celem.

Np. teksty Kavalorna są fajne, ale nie mogę tego wrzucić dokładnie tak - więc popracujemy nad tym razem i wtedy to wejdzie w jakiejś formie.

Nie bronię tutaj niczego, po prostu dopiero zaczynamy :). Portal ma może niecały miesiąc i można śmiało powiedzieć, że jest jeszcze w budowie. W zasadzie na razie robota jest tylko moja, więc chyba usunę wpisy że ktoś jeszcze ze mną coś robi, by nie wprowadzać w błąd ;).
Daj nam trochę czasu, a myślę że będzie to świetny portal o bardzo wysokich standardach, ale na luzie i pełen emocji.


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 Profil E-mail  
 
Valdek1990
Offline
 Temat postu: Re: Uwagi odnośnie strony
PostWysłany: 01 Wrz 2009, 08:01  
Awatar użytkownika

Mistrz Oręża

Mistrz Oręża

Rejestracja: 18 Sie 2009, 11:17
Posty: 109
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Uazoreq the Red One
Płeć: Facet
Wiesz, staram się pomóc. Tym bardziej, że podobnej strony w języku polskim raczej nie uświadczysz.

btw: Sarr, startujesz z grą pierwszego września, możesz zrobić jakąś relację co nowego w ddo :D
Góra
 Profil E-mail  
 
Twi
Offline
 Temat postu: Re: Uwagi odnośnie strony
PostWysłany: 01 Wrz 2009, 10:57  
Awatar użytkownika

Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 24 Sie 2009, 13:04
Posty: 5
Favor: Neutralny
Logowanie rzeczywiscie byloby troche wygodniejsze po prawej stronie jednak nie mam wiekszych zastrzezen do ukladu strony, przyczepilbym sie jedynie do wygladu gdyz narazie przypomina bardziej zaklad pogrzebowy niz portal o grze zwlaszcza te nastrojowe swieczki ; )

Tresc jest dosc przyjemna a troche humoru nie zaszkodzi to nie mroczny portal o diablo, warhammerze ani ogloszenia parafialne a do poziomu np wirtualnej polski ktora stara sie pisac rzeczowo jest jeszcze daleko i uznaje to za zalete : >


Cannith:
Quathle human sorcerer
Góra
 Profil E-mail  
 
Aniol
Offline
 Temat postu: Re: Uwagi odnośnie strony
PostWysłany: 01 Wrz 2009, 19:14  
Awatar użytkownika

Moderator: Anioł Stróż

Moderator: Anioł Stróż

Rejestracja: 04 Gru 2009, 15:29
Posty: 221

Serwer: Hardcore
Postacie: Aniol
Opis: Wasz ANIOŁ STRÓŻ
Płeć: Facet
Mam nadzieje ze niezmienicie sposobu pisania.Zreszta samO D&D az sie prosi aby niebyc "mrocznym" i "tajemniczym" swiatem opisywanym w "mroczny i tajemniczy" sposob (bo zgasla swieczka ;P gracze w papierowe RPG kojaza oco chodzi :P)
Natomisat opisy ras Kavalorna sa cudne :D a kto mysli inaczej tego uciszyc (plask i podrywa sie ptactwo)
Rozjasnijmy moze tylko glowna strone portalu... swieczki precz .. moze jakies elfki ? 8-)
Newsy oki.. jedynie czy mozna by zrobic aby np tygodniowe ukazywaly sie juz tylko jako tytul? Bez obrazka?
Góra
 Profil E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: Uwagi odnośnie strony
PostWysłany: 05 Wrz 2009, 20:37  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Hej!

Miło przeczytać, że sposób pisania pasuje :). Nie, hehe, nie zamierzam robić z tego zakładu pogrzebowego.

Także mam rozumieć, że świeczki lecą? Nie podobają się Wam? Mi się po prostu skojarzyło to trochę z D&D, a że już była jedna, to jest i druga. Elfki? Kurde, zbrozlo, jesteś geniuszem :D. Dawać mi tu parę elfek dla graczy!

Co dalej...
Co masz na myśli, pisząc "jedynie czy mozna by zrobic aby np tygodniowe ukazywaly sie juz tylko jako tytul? Bez obrazka?"
Chodzi o starsze newsy? Przyznaję się, nie łapię. Wytłumacz.

Reszta spraw, jak zaokrąglone krawędzie i kolor pod tekstem odpowiada?
A co Wy na to, by stronę poszerzyć - by zajmowała więcej ekranu i miała więcej miejsca pośrodku?

No i jak z tym logowaniem? Przyznam, że mi pasuje po lewej, no ale słucham Was i myślę czy nie przenieść na prawo. Tu trzeba jeszcze pamiętać o długości strony itd. więc to bardziej tak, że elementy się zamieniają miejscami, niż po prostu wędrują.

Oczywiście, zawsze można zmniejszyć ogólną czcionkę lub właśnie poszerzyć całą stronę, by nie była za wąska, bo wtedy jest więcej miejsca do zabawy.

No i na pewno trzeba zmienić kolor nieczytelnych linków - są szare póki ktoś nie kliknie. Ale z tym to parę chwil roboty.


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 Profil E-mail  
 
Rusher
Offline
 Temat postu: Re: Uwagi odnośnie strony
PostWysłany: 24 Wrz 2009, 14:52  
Awatar użytkownika

Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 01 Wrz 2009, 14:43
Posty: 22
Favor: Neutralny
Miejscowość: EPJ
Czy da się zrobić tak, aby edycja postu była równoznaczna z nowym postem? tzn, kiedy edytuje post, żeby temat był pokazywany w "Zobacz nowe posty". Uważam, że będzie więcej miejsca jeśli się w trakcie takiej rozmowy będzie edytować już istniejące posty, niż robić nowe (chociaż może się mylę. Zwłaszcza przy długich rozmowach, kolejność wypowiedzi może być "nieczytelna").


J3bać system, p1erd0lić schematy ;]
Góra
 Profil E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: Uwagi odnośnie strony
PostWysłany: 25 Wrz 2009, 12:19  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Rusher napisał(a):
Czy da się zrobić tak, aby edycja postu była równoznaczna z nowym postem? tzn, kiedy edytuje post, żeby temat był pokazywany w "Zobacz nowe posty". Uważam, że będzie więcej miejsca jeśli się w trakcie takiej rozmowy będzie edytować już istniejące posty, niż robić nowe (chociaż może się mylę. Zwłaszcza przy długich rozmowach, kolejność wypowiedzi może być "nieczytelna").

Zobaczę co da się zrobić :). Przede wszystkim jednak chcę zmienić kod, by wyświetlał temat w którym ostatnio była dyskusja na danym forum, a nie tylko nazwę użytkownika. Jest tylko problem z wersjami, bo używamy najnowszego phpbb3 - nie tak łatwo znaleźć kompatybilne mody.


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|