Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 24 Kwi 2024, 02:16


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Hilt
Offline
 Temat postu: Role Play
PostWysłany: 14 Sty 2010, 23:38  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 14 Sty 2010, 23:25
Posty: 26
Favor: Neutralny
Witam serdecznie,

Wiele lat grywałem w papierowego dedeka oraz kręciłem się po scenie Neverwinter Night, znanej może niektórym pogrywającym w DDO.

Tego co zawsze szukałem oprócz mojej dziwacznej miłości do kostek w DnD to świetny background pod role play.

Nie będę się rozpisywał ale wspomnę tylko, że NwN 2 to kompletna klapa. DDO jednak na które wpadłem przypadkiem szukając MMO dla siebie wydaje się być wielką nadzieją..

Jednakże, system dnd, świat ebka , tysiące graczy..
Ale nigdzie nie mogę trafić na wzmianke o odgrywaniu..
Wszędzie kłótnie o to czy żelazny golem ma lepsze staty i może się podreperować "francuzem" czy też lepiej wybrać taką, a taką klasę dla tego, że w istancie ABC "wymiata".

Dlatego też pisząc tego posta, chciałbym się bowiem dowiedzieć czy istniej oraz (jeżeli tak) jak wygląda scena polskiego role play w DDO i czy stary wiarus znudzony już tylko liczeniem AC i DC znajdzie ludzi których interesuje budowa klimatu i odgrywanie postaci w przedstawionym świecie ?

Czekam na odpowiedzi i z góry za nie dziękuje !

P.S
Jako, że to mój pierwszy post pozdrawiam serdecznie i życze wszystkim dobrego questa ;-)
Góra
 Profil E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: Role Play
PostWysłany: 15 Sty 2010, 00:51  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Witaj!

Nawet nie wiesz jak mnie cieszy Twój post :). Sam lubię roleplayować i chętnie tak grywam, czy się to komuś podoba, czy nie :P.
Generalnie wszystko tu zależy od graczy - jeśli zmontujesz grupę do rpg, to sprawa załatwiona. Dlatego najlepiej jak przyłączysz się do którejś gildii (jeśli jeszcze nie dołączyłeś) i tam na guild czacie powiesz czego szukasz.

Tak jak piszę, sam chętnie odgrywam i nie raz gadaliśmy by zrobić w pełni erpegową drużynę, ale jakoś nie doszło do skutku. Przez to w drużynach w jakich zwykle grywam, po prostu robimy takie "light rpg" mieszając odgrywanie ze zwykłą rozmową. I naprawdę atmosfera bywa super.

Jak dla mnie staty praktycznie się nie liczą, staram się po prostu pamiętać o tym, by nie być bezużytecznym. Nie dopakowuję jednak postaci na maksa, bo mnie to nie bawi. Bawi mnie... zabawa ;). Frajda z gry z innymi ludźmi w ciekawych questach i ogólny klimat, który się potem pamięta.

Późno już, więc może to tyle tytułem wstępu ode mnie. Nie ukrywam, że fajnie jak byś u nas został - na pewno poszerzy się spektrum stylów gry. Oczywiście statystki i power gamerskie granie nie są niczym złym, nawet dobrze, że każdy może grać jak mu się tylko podoba. Ale po prostu takiego grania jest już u nas sporo, więc może czas na więcej Rpg?


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 Profil E-mail  
 
Ravenger
Offline
 Temat postu: Re: Role Play
PostWysłany: 15 Sty 2010, 00:52  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 17 Lis 2009, 15:56
Posty: 359
Favor: Respektowany

Serwer: Thelanis
Opis: Forumowa wyszukiwarka
Płeć: Facet
Na Orienie jest anglojęzyczna grupa która co jakiś czas daje ogłoszenie w Social Panel (klawisz o w grze) i organizują sobie party w tawernie - nie wiem jak to wygląda w praktyce ale z tego co wyczytałem w ogłoszeniu to po prostu grają sobie w papierowe D'n'D wykorzystując grę jako komunikator ;)
Chyba najwięcej Polaków gra na Cannith, jest tam polska gildia DDOpl (chociaż jeśli chodzi o liczbę polskich gildii najprawdopodobniej prowadzi Orien - udało mi się namierzyć i potwierdzić dwie, została jeszcze jedna do sprawdzenia ;) ). Możesz przeczytać temat viewtopic.php?f=42&t=310 założony przez jednego z oficerów w/w gildii. Możesz się z nim skontaktować, czy to na forum czy też w grze, i pomyśleć o organizacji jakiegoś klimatycznego eventu (mikrofony, słuchawki, MG dobrze znający questy może robić za lektora i wprowadzać w klimat, fakt faktem że nie będzie miał wpływu na grę ale mamy już jakąś namiastkę), myślę że chętni do udziału się znajdą ;)


Image
"Koboldy były dla niego jak cukierki - nigdy nie mógł przestać na jednym..."
Góra
 Profil E-mail  
 
Aleyou
Offline
 Temat postu: Re: Role Play
PostWysłany: 15 Sty 2010, 07:20  
Awatar użytkownika

Mistrz Oręża

Mistrz Oręża

Rejestracja: 30 Paź 2009, 02:32
Posty: 114
Favor: Neutralny

Serwer: Hardcore
Postacie: Krajalnica/Czarodziejek
Opis: Lider Gildii Czarnego Smoka
Płeć: Facet
ravenger ja na cannith naliczyłem 4 polskie(jak na razie) z czego jedna troszkę mieszana :D Jeżeli zależy Ci na zabawie po polsku to polecam Cannith(gildia ddopl jest z tego co wiem gildią zrzeszającą największą ilość graczy z Polski) Jeśli chodzi o pod RP to sam kilka razy na grupingu widziałem party ogłaszające się że kogoś szukają z dopiskiem że Role Play, sam też bym chętnie w ten sposób zagrał(chodź nie jestem w tym za dobry, nie próbowałem jeszcze full RP grać)

Pozdrawiam i do zobaczenia w grze :D


Aktualnie gram:
Cleryczka, nick: AjLovJu, serwer Cannith
Sorcerer, nick: Czarodziejek, serwer Cannith
Fighter, nick: Krajalnica, serwer Cannith*
Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Kamyker
Offline
 Temat postu: Re: Role Play
PostWysłany: 15 Sty 2010, 08:58  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 14 Lis 2009, 22:56
Posty: 410
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wrocław

Serwer: Hardcore
Postacie: Kamyker Fighter 12lvl, Diebot d'Nuke Sorcerer 10 lvl, Urdak TWF 8lvl, Soramo d'Nuke (CCer) 2lvl
Opis: Farmer TP, Lider postów w 2010
Płeć: Facet
Role Play to najlepsze w D&D bez tego robi się nudno i w DDO zamienia się w MMO (grind, nowe eq, grind, nowe eq itd.). Najlepsze w "papierówce" jest to że możliwości są prawie nieograniczone (np. Balista + Sneak Attack = 200+ obrażeń :) ). W DDO, większość graczy chce mieć najlepsze postacie w grze co jest :thumbdown: . Teraz Farmie TP jak już kupie RR i Vale to zrobię postać naprawdę "nienormalną".


:brodacz: Aktualnie nie gram :brodacz:
Zająłem się koszykówką, grafiką 3d i (lekko :p) szkołą.
I słuch po nim zaginął...
Góra
 Profil E-mail  
 
Hilt
Offline
 Temat postu: Re: Role Play
PostWysłany: 15 Sty 2010, 11:48  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 14 Sty 2010, 23:25
Posty: 26
Favor: Neutralny
Dzięki bardzo za szybkie odpowiedzi.
Tym bardziej, że jak widzę wśród graczy RP ciągle gdzieś żyje przy wspomnianym DnD co mnie strasznie cieszy :)
Zostanę na Cannithu, postaram się także dołączyć do DDO zgodnie z Waszą radą. Mam nadzieję, że kiedyś może powstanie nawet cała gildia czy "odnoga" ludzi którzy chcą przede wszystkim grać RP.
Myśle, że to było by coś...

Widzimy się zatem w świecie gry i na forum także zajrzę częściej coś czuję :) Mam nadzieję , że jeszcze kilka osób w tym temacie się wypowie, ponieważ daję to ciekawy obraz ludzi z którymi można by owe role play rozwijać.

Pozrawiam !
Góra
 Profil E-mail  
 
Lotti
Offline
 Temat postu: Re: Role Play
PostWysłany: 15 Sty 2010, 13:24  
Zabójca Trolli

Zabójca Trolli

Rejestracja: 29 Gru 2009, 02:59
Posty: 215
Favor: Dostrzeżony
Witaj.
Gram RPGowo. Serwery Orien i Thelanis. Jakbys kiedys chcial zajrzec, to zapraszam. Mam krasnoludzki klimat, na Orien bardziej typowy pod psychikę bohaterow ze swiata Dark Sun, na Thelanis bardzo nietypowy, pod swiat mocno magiczny mojej wyobrazni.


wg mnie, najfajniejszy (jak dotychczas) pomysl na postac:
http://www.youtube.com/watch?v=-UqSHCIJ1jo
super zabawa:
http://www.youtube.com/watch?v=-lpFjS_7 ... re=related
Góra
 Profil E-mail  
 
Nox
Offline
 Temat postu: Re: Role Play
PostWysłany: 17 Sty 2010, 10:13  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 05 Gru 2009, 20:09
Posty: 147
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo

Serwer: Hardcore
Postacie: Gitsby - rogue
Brillin - ranger
Płeć: Facet
no ja osobiście bardzo lubię role play w party, ale po polsku bo po angielsku nie daje rady :D

akurat DDO bardzo nadaje się na klimatyczną grę, gdyż jest zrobione właśnie na podstawie klasycznej papierówki wizardów edycji 3.5 choć ze zmianami aby było bardziej dynamicznie

P.S jak co ja zawsze jestem chętny do role play party ;)


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Asinion
Offline
 Temat postu: Re: Role Play
PostWysłany: 18 Sty 2010, 18:16  
Awatar użytkownika

Zaprawiony w Bojach

Zaprawiony w Bojach

Rejestracja: 29 Paź 2009, 13:09
Posty: 78
Favor: Neutralny
Cytuj:
Nie będę się rozpisywał ale wspomnę tylko, że NwN 2 to kompletna klapa.


Zgiń! teraz.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Hilt
Offline
 Temat postu: Re: Role Play
PostWysłany: 18 Sty 2010, 22:38  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 14 Sty 2010, 23:25
Posty: 26
Favor: Neutralny
Nie będę polemizował co do gustów, lecz osobiście nie znam nikogo kto pamięta gre online NwN na WP,ZS i GoL - najlepsze czasy rpg jakie widziałem w życiu - kto by twierdził inaczej o NwN 2 jak tylko rozpacz po wielu latach wspaniałej przygody z NwN.

Szkoda, ze w DDO też troche konstrukcja samej gry, chociazby czata nie sprzyja warunką gry Role play..
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|