Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 26 Kwi 2024, 00:07


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Lotti
Offline
 Temat postu: Re: Role Play
PostWysłany: 18 Sty 2010, 22:44  
Zabójca Trolli

Zabójca Trolli

Rejestracja: 29 Gru 2009, 02:59
Posty: 215
Favor: Dostrzeżony
Hilt napisał(a):
Szkoda, ze w DDO też troche konstrukcja samej gry, chociazby czata nie sprzyja warunką gry Role play..

czata mozna zrobic swojego, jezeli to w czyms pomoze. moze chociaz troche. ja kozystam z tych roznych opcji.
mozna tez po zebraniu fajnej grupy grac przez mikrofon. gra ma wbudowany komunikator glosowy. nie wiem jak z jakoscia, bo nie kozystalem jeszcze. ale do RPGowania mogloby byc fajne.


wg mnie, najfajniejszy (jak dotychczas) pomysl na postac:
http://www.youtube.com/watch?v=-UqSHCIJ1jo
super zabawa:
http://www.youtube.com/watch?v=-lpFjS_7 ... re=related
Góra
 Profil E-mail  
 
Hilt
Offline
 Temat postu: Re: Role Play
PostWysłany: 18 Sty 2010, 23:47  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 14 Sty 2010, 23:25
Posty: 26
Favor: Neutralny
Ja dopiero zabiorę się na poważne do gry za jakieś 2 dni, ale naprawdę fajnie by było znaleść grupę osób które pisałyby się na RP :)

Dzięki za cynk z czatem sprawdze na moim test char, jak to się da modyfikować ^^
Góra
 Profil E-mail  
 
Inhis
Offline
 Temat postu: Re: Role Play
PostWysłany: 19 Sty 2010, 00:48  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 23 Sie 2009, 01:12
Posty: 262
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Inhiss 8wiz/2rogue (reincarnated form sorc)
Inhissss 12lvl clerick
Opis: Oficer Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Hilt napisał(a):
Nie będę polemizował co do gustów, lecz osobiście nie znam nikogo kto pamięta gre online NwN na WP,ZS i GoL - najlepsze czasy rpg jakie widziałem w życiu - kto by twierdził inaczej o NwN 2 jak tylko rozpacz po wielu latach wspaniałej przygody z NwN.

Szkoda, ze w DDO też troche konstrukcja samej gry, chociazby czata nie sprzyja warunką gry Role play..


Też się zgodzę. nwm > nwm2 tak samo jak baldur > baldur2. Oba sequele nie wyszły tak jak oryginały.
Góra
 Profil E-mail  
 
Ravenan
Offline
 Temat postu: Re: Role Play
PostWysłany: 15 Lut 2010, 14:57  
Zbłąkany Wędrowiec

Zbłąkany Wędrowiec

Rejestracja: 03 Lut 2010, 11:25
Posty: 4
Favor: Neutralny

Serwer: Sarlona
Postacie: Ravenon - Thelanis
Raveneen - Orien
Płeć: Facet
Z tym Baldurem to chyba żartujesz? Jedynka wypada ubogo fabularnie (nie licząc głównej intrygi) jak i w możliwych interakcjach z towarzyszami (w jedynce jedyna interakcja to quest postaci). Wiem bo niedawno bawiłem się w Baldurs Trilogy (mocna rzecz :) ). Dwójeczka jest bardziej syta jeśli chodzi o doznania :roll: .
Góra
 Profil E-mail  
 
Nox
Offline
 Temat postu: Re: Role Play
PostWysłany: 15 Lut 2010, 16:08  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 05 Gru 2009, 20:09
Posty: 147
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo

Serwer: Hardcore
Postacie: Gitsby - rogue
Brillin - ranger
Płeć: Facet
tyle że baldur jedynka to była rewolucja w grach rpg, pierwsza oferująca takie doznania z taką grafiką, a to że w drugiej części było więcej? to normalne że twórcy starali się poprawić oryginał


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Inhis
Offline
 Temat postu: Re: Role Play
PostWysłany: 15 Lut 2010, 16:09  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 23 Sie 2009, 01:12
Posty: 262
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Inhiss 8wiz/2rogue (reincarnated form sorc)
Inhissss 12lvl clerick
Opis: Oficer Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Ravenan napisał(a):
Z tym Baldurem to chyba żartujesz? Jedynka wypada ubogo fabularnie (nie licząc głównej intrygi) jak i w możliwych interakcjach z towarzyszami (w jedynce jedyna interakcja to quest postaci). Wiem bo niedawno bawiłem się w Baldurs Trilogy (mocna rzecz :) ). Dwójeczka jest bardziej syta jeśli chodzi o doznania :roll: .

Liniowość - po BG1 oczekiwałem po raz kolejny łażenie wszędzie i robienia czegokolwiek. W BG2 na tyle skomplikowali fabułę, że rozgrywka stał się bardzo liniowa (okropnie nie lubię liniowości). A interakcja z postaciami to fajna sprawa ale Planescape: Tornament zbyt wysoko powiesiło poprzeczkę by bg2 mi tu zaimponowało ;)
Góra
 Profil E-mail  
 
Gardianos
Offline
 Temat postu: Re: Role Play
PostWysłany: 15 Lut 2010, 18:45  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 26 Paź 2009, 17:40
Posty: 199
Favor: Pomocny
Miejscowość: Coventry (UK) / Jasło (PL)

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Inhis napisał(a):
Liniowość - po BG1 oczekiwałem po raz kolejny łażenie wszędzie i robienia czegokolwiek. W BG2 na tyle skomplikowali fabułę, że rozgrywka stał się bardzo liniowa (okropnie nie lubię liniowości). A interakcja z postaciami to fajna sprawa ale Planescape: Tornament zbyt wysoko powiesiło poprzeczkę by bg2 mi tu zaimponowało ;)

Mówisz łażenia gdziekolwiek, a tak naprawdę lokacji niezwiązanych z fabułą i gdzie było coś więcej niż 2 niedźwiedzie i 7 wilków (bądź 2 grupki xwartów/giberlingów/tasloi) można policzyć na palcach 2 rąk. Całe szczęście, że w bg2 z nich zrezygnowano. Sztuczne zapychanie czasu, żeby odkryć całą mapkę i sprawdzić czy nie ma tym jednym najdalszym rogu jakiejś skrzyneczki/beczki/innego_beznadziejnie_ukrytego_pojemnika (jak pierścień ochrony +1 w dziupli ! wielkości piksela!).


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Ravenan
Offline
 Temat postu: Re: Role Play
PostWysłany: 16 Lut 2010, 08:27  
Zbłąkany Wędrowiec

Zbłąkany Wędrowiec

Rejestracja: 03 Lut 2010, 11:25
Posty: 4
Favor: Neutralny

Serwer: Sarlona
Postacie: Ravenon - Thelanis
Raveneen - Orien
Płeć: Facet
W jedynce raczej chodziło o znalezienie `lepszych` bandytów co to sprzęt noszą niezły. Po to głównie się odkrywało nowe tereny (więcej na tych obszarach się nie działo), ale jak kolega wyżej już napisał za dużo ich nie było. Mody poprawiają sytuację ale i tak po 3/4 pierwszej części z dodatkiem i modami miałem dość i chciałem zacząć dwójkę (w Trilogy mapy jedynki są ładowane do silnika dwójki także się gra z lepszą grafą i na zasadach AD&D 2, z modami dochodzą oczywiście pełno nowych klas.. miodzio). Dwójka ma mniej lokacji ale za to dużo ciekawszych... elfie miasto, podmrok no i SMOKI :) .

Zeszliśmy trochę w offtop, jeśli chodzi o gry fabularne to grałem tylko w młota. Ale jeśli kiedyś zawitam na wasz serwer (nie wiem czy całkiem niedługo) to chętnie bym dołączył jakimś kawalerem Tempusa ;) . Póki co spotkać mnie można na Orienie i Thelanis.
Góra
 Profil E-mail  
 
sodowy
Offline
 Temat postu: Re: Role Play
PostWysłany: 19 Lut 2010, 16:39  
Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 07 Sty 2010, 21:08
Posty: 25
Favor: Neutralny
jesli chodzi o odgrywanie rol, to polecam kolko teatralne, ewentualnie szkole aktorska!

mysle ze nieodzownie lacza sie z tym takie zagadnienia jak:

Różne formy ćwiczeń w czytaniu, głównie czytanie z podziałem na role prostych tekstów po wcześniejszej analizie.

Ćwiczenia w mówieniu z uwzględnieniem ćwiczeń słownikowo- frazeologicznych i syntaktycznych.

Rozmowy na temat utworu: bohaterowie, ocena ich zachowania.

Wyodrębnianie zdarzeń, określanie miejsca akcji nastroju, elementy humorystyczne.

Zbiorowe układanie opowiadań twórczych na podstawie wydarzeń z życia, historyjek obrazkowych, przedstawień teatralnych.

Wdrażanie uczniów do układania swobodnych tekstów- gry dramowe.

Uczenie się na pamięć wierszy i umiejętność ich wygłaszania z zastosowaniem siły, tonu głosu, tempa, pauz.

Uczenie się na pamięć urywków prozy.

Układanie i pisanie zaproszeń i zawiadomień.

Edukacja plastyczna:

Kukiełki jako forma kształtowania umiejętności plastycznych.

Scenografia jako forma kształtowania umiejętności plastycznych.

Plakat jako sposób zaprezentowania zespołu i wystawianego przedstawienia.

Edukacja muzyczna:

Akompaniowanie do piosenek i zabaw ruchowych z zastosowaniem naturalnych efektów akustycznych oraz instrumentów perkusyjnych.

Rozwijanie podstaw techniki ruchu.

Zabawy ze śpiewem, inscenizacje ruchowe do piosenek.

W zakresie estetyki ruchu: rytmika i ekspresja artystyczna, elegancja postawy, swoboda i harmonia ruchu.

dla tego chcialbym poznac opinnie na ww tematy bardziej doswiadczonych graczy.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Nox
Offline
 Temat postu: Re: Role Play
PostWysłany: 19 Lut 2010, 18:07  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 05 Gru 2009, 20:09
Posty: 147
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo

Serwer: Hardcore
Postacie: Gitsby - rogue
Brillin - ranger
Płeć: Facet
to co napisałeś sodowy wcale nie jest potrzebne do zabawy role play, jeżeli tak by było to tylko aktorzy mogliby się bawić w takie coś, ale może ja coś źle rozumiem pod pojęciem odgrywania postaci...

tak samo z klasycznymi grami RPG jak np. D&D, Warhammer czy różne inne, czy grają w nie tylko aktorzy? nie, grają w nie różni ludzie i odgrywają swoje postacie i wcale nie potrzebują do tego odpowiedniego wykształcenia, liczy się głównie wyobraźnia i chęć dobrej zabawy, a role play tworzy się sam a wraz z nim klimat


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|