Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 19 Kwi 2024, 21:19


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Inhis
Offline
 Temat postu: "Z zasady nie płacę za grę"
PostWysłany: 10 Lut 2010, 10:12  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 23 Sie 2009, 01:12
Posty: 262
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Inhiss 8wiz/2rogue (reincarnated form sorc)
Inhissss 12lvl clerick
Opis: Oficer Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Jest jakaś dziwna zasada, którą dzieli wiele ludzi. Twierdzą oni, że płacenie za grę jest bez sensu. Nie pisał bym o tym gdyby nie to, że grupa tych ludzi jest spora i że są przekonani o swojej racji. Totalnie nie rozumiem tego podejścia. Za piwo i fajki można płacić, a za gry nie? Czemu? Czy tej całej firmie która wkłada wysiłek i spora ilość forsy nie należy się żadna kasa za to?

Spotkałem się tez z twierdzeniem, że płacenie jest dla bogaczy albo powergamerów. W ddo wystarczy zapłacić 20 zł i grać sobie spokojnie, czy to jest cena dostępna tylko dla bogaczy? A co z powergamerami? Płacąc mało można grac lepiej niż Ci co pakują sporo forsy w grę. Przykład?

Nie płace za grę dużo. Gram sorcererem. Kiedyś biegałem po Vail (koło 16-17lvlu) z jednym wizardem. Gość nie używał shrinów, a nawet nie regenerował many w karczmach pomiędzy questami. Miał za to kupione tysiące potów many za realną kasę. Ostatecznie w każdym queście miałem 1.5-2x killsów więcej. Można? Można. Sam nie uważam się za powergamera ale twierdzę, że powergaming ma niewiele wspólnego z realną kasą w ddo.
Góra
 Profil E-mail  
 
Shagh
Offline
 Temat postu: Re: "Z zasady nie płacę za grę"
PostWysłany: 10 Lut 2010, 10:35  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 10 Wrz 2009, 21:18
Posty: 108
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Shagh - monk.
Płeć: Kobieta
Inhis bo ludzie, którzy tak twierdzą nie mieli jako takiej styczności z prawdziwym, rasowym, pełnokrwistym RPG. Widzą tylko powergaming, farmin, looting itp. z innych MMO typu WoW, Tibia, Silkroad, Cabal i inne MMO na trzy godzinki bo później jest nudno. Dla nich jest nudno, bo nie ma otwartego PvP. Nie ma otwartego świata i 3 tysięcy botów, hakerów i killstealerów. Dla nich klepanie mobków w miejscami porywających questach to nuuuudaaaa. Ile można tłuc mobki w party?!

Po prostu DDO nie jest "trendy" i wątpię żeby kiedykolwiek było, gdy w grach jest poszukiwana jeszcze bardziej dobitna prostota, ułatwienia i inne pierdoły. Wystarczy spojrzeć na nowe BF:BC2 które wyjdzie w marcu. Normalnie super frajda jest gdy snajper Cię ustrzeli a Ty widzisz dokładnie gdzie on jest. Zero zabawy z szukania go, z zachodzenia od tyłu. W innych gatunkach jest to samo.

Dlatego nie chcą płacić. Swoją drogą płacenie w żadnym stopniu nie jest dla powergamerów. Zwykły gracz 4fun też zrobi dobrze jeśli kupi kilka przygód. Bo dzięki nim odsłania się historia świata. Ja szczerze mówiąc nie wiedziałem z kim walczę dopóki nie wykupiłem Vale of Twilight. Nie miałem pojęcia że świat ma potyczkę z Savarrath.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Ravenger
Offline
 Temat postu: Re: "Z zasady nie płacę za grę"
PostWysłany: 10 Lut 2010, 11:22  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 17 Lis 2009, 15:56
Posty: 359
Favor: Respektowany

Serwer: Thelanis
Opis: Forumowa wyszukiwarka
Płeć: Facet
Jest jeszcze inna kwestia płacenia za DDO - to co dostajemy za darmo to w sumie bardzo rozbudowane "demo", jeśli nie wykupimy dodatkowych pack'ów tracimy naprawdę ciekawe przygody i skazujemy się za powtarzanie w kółko tych samych questów by awansować.
Poza tym warto pokazać autorom że odwalają kupę dobrej roboty i ich wesprzeć finansowo, przecież nikt nikogo nie zmusza by wykupił VIPa na rok, wystarczy kupić trochę TP. A podejście w stylu "nie będę płacił za grę, niech wszystko będzie darmowe, a autorzy niech żywią się powietrzem" jest z lekka dziecinne, zresztą w tych czasach za darmo to nawet w mordę na ulicy się nie dostanie :lol:


Image
"Koboldy były dla niego jak cukierki - nigdy nie mógł przestać na jednym..."
Góra
 Profil E-mail  
 
Kufel Piwa
Offline
 Temat postu: Re: "Z zasady nie płacę za grę"
PostWysłany: 10 Lut 2010, 11:30  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 14 Sty 2010, 23:24
Posty: 6
Favor: Neutralny

Serwer: Hardcore
Postacie: Cannith: Grandis
Thelanis: Khared
Opis: Spijacz Browaru
Płeć: Facet
Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że ci którzy "z zasady nie płacą" najwięcej narzekają na wszelakie aspekty gry. Tu się nie płaci za bycie lepszym, ale za kilka udogodnień bez których spokojnie da się żyć. Ja tam wydałem te kilka złotych i w planach mam jeszcze zainwestowanie tych kilku więcej, bo ludzie którzy siedzą nad tą grą odwalają kawał dobrej roboty i należy im się za to. Poza tym naprawdę przyłożyli się do tego, żeby ludzie f2p nie byli na starcie skreśleni z bycia w top, a wejście do statusu p2p to zwyczajna chęć czegoś więcej. Nie ma nic za darmo to wiadomo, ale za przyjemności się płaci, nikomu z nieba browar nie spadnie od tak bo mu się tego zachciało :P
Góra
 Profil E-mail  
 
Faust
Offline
 Temat postu: Re: "Z zasady nie płacę za grę"
PostWysłany: 10 Lut 2010, 11:48  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 12 Gru 2009, 19:49
Posty: 47
Favor: Neutralny
Miejscowość: Oborniki Śląskie/Wrocław

Serwer: Hardcore
Postacie: Giulio
Morgemil
Euphie
Opis: Inquisitor
Płeć: Facet
Kufel Piwa napisał(a):
Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że ci którzy "z zasady nie płacą" najwięcej narzekają na wszelakie aspekty gry.


To mnie szczerze najbardziej irytuje. Mimo, że z dokładnych wyliczeń biegłych graczy kupowanie konta VIP jest tylko stratą pieniędzy ja je kupuje i dalej będe to robił. Uważam, że jest to odpowiednia zapłata za dorobek intelektualny jej twórców. Niestety taka polska mentalność, że "mi się należy", więc jest kombinowanie na wszelkie sposoby, jak tylko nie przepłacić. Oczywiście są wyjątki gdzie ktoś rzeczywiście nie ma na tyle pieniędzy, by "sponsorować" sobie grę, ale wiem na przykładzie niektórych moich znajomych, którzy nigdy nie mają kasy, by wyjść do kina, czy na basen, ale po 5-6 piw dziennie w parku łoją.

Btw. Cieszę się, że został ten temat poruszony :) Miałem wcześniej takie zamiary, ale obawiałem się, że zostanę zjedzony ;)
Góra
 Profil E-mail  
 
Shagh
Offline
 Temat postu: Re: "Z zasady nie płacę za grę"
PostWysłany: 10 Lut 2010, 12:30  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 10 Wrz 2009, 21:18
Posty: 108
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Shagh - monk.
Płeć: Kobieta
Jeśli ktoś nie ma na VIP co miesiąc zawsze może wydać 150zł na 5000TP. Starczy na kupienie 6-10 adv packów z off 20-25%, lub kupienie kamyka reinkarnacji i paru adv packów z off 20-25%. Potem się o nic nie martwi. Wydał co miał wydać, ma co ma i może grać ile chce, tak jak w zwykłej sklepowej grze.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Kamyker
Offline
 Temat postu: Re: "Z zasady nie płacę za grę"
PostWysłany: 10 Lut 2010, 12:40  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 14 Lis 2009, 22:56
Posty: 410
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wrocław

Serwer: Hardcore
Postacie: Kamyker Fighter 12lvl, Diebot d'Nuke Sorcerer 10 lvl, Urdak TWF 8lvl, Soramo d'Nuke (CCer) 2lvl
Opis: Farmer TP, Lider postów w 2010
Płeć: Facet
Wydaję mi się że niektórzy nie płacą bo też nie mają jak :P. Dokładnie to nie mają karty kredytowej, internetowaj itp. (0-18lat?) lub po prostu nie wiedzą jak to zrobić. Gdyby można było kupić TP w sklepie to dużo ludzi by kupiło. F2P mogą nie wiedzieć o Premium (mylić premium z Vip itp.) jak zyskać itp. Chyba nie ma żadnego arta o Vip, Premium i F2P. Nie którzy nawet nie wiedzą co znaczy F2P i P2P...
Dopisze coś w Temacie: "Jak płacić za grę" (czy coś podobnego)


:brodacz: Aktualnie nie gram :brodacz:
Zająłem się koszykówką, grafiką 3d i (lekko :p) szkołą.
I słuch po nim zaginął...
Góra
 Profil E-mail  
 
Faust
Offline
 Temat postu: Re: "Z zasady nie płacę za grę"
PostWysłany: 10 Lut 2010, 12:46  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 12 Gru 2009, 19:49
Posty: 47
Favor: Neutralny
Miejscowość: Oborniki Śląskie/Wrocław

Serwer: Hardcore
Postacie: Giulio
Morgemil
Euphie
Opis: Inquisitor
Płeć: Facet
Kamyker napisał(a):
Dokładnie to nie mają karty kredytowej, internetowaj itp. (0-18lat?))


Ja swoją kartę dostałem na 13 urodziny, więc jak widzisz można już wcześniej płacić. A nie sądze, by w DDO grały osoby młodsze. Zawsze jak coś jest karta rodziców ;)
Góra
 Profil E-mail  
 
Kamyker
Offline
 Temat postu: Re: "Z zasady nie płacę za grę"
PostWysłany: 10 Lut 2010, 12:52  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 14 Lis 2009, 22:56
Posty: 410
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wrocław

Serwer: Hardcore
Postacie: Kamyker Fighter 12lvl, Diebot d'Nuke Sorcerer 10 lvl, Urdak TWF 8lvl, Soramo d'Nuke (CCer) 2lvl
Opis: Farmer TP, Lider postów w 2010
Płeć: Facet
Faust napisał(a):
Kamyker napisał(a):
Dokładnie to nie mają karty kredytowej, internetowaj itp. (0-18lat?))

Ja swoją kartę dostałem na 13 urodziny, więc jak widzisz można już wcześniej płacić. A nie sądze, by w DDO grały osoby młodsze. Zawsze jak coś jest karta rodziców ;)

Wątpię żeby jakiś rodzic (tak jak mój) dał zapłacić kredytową przez internet (podanie informacji o karcie KREDYTOWEJ itp. lol?)

@down
Jak coś to nie chodziło mi o podanie informacji osobie która płaci kartą tylko podawanie info na stronie internetowej.


:brodacz: Aktualnie nie gram :brodacz:
Zająłem się koszykówką, grafiką 3d i (lekko :p) szkołą.
I słuch po nim zaginął...


Ostatnio edytowany przez Kamyker, 10 Lut 2010, 13:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil E-mail  
 
Faust
Offline
 Temat postu: Re: "Z zasady nie płacę za grę"
PostWysłany: 10 Lut 2010, 12:58  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 12 Gru 2009, 19:49
Posty: 47
Favor: Neutralny
Miejscowość: Oborniki Śląskie/Wrocław

Serwer: Hardcore
Postacie: Giulio
Morgemil
Euphie
Opis: Inquisitor
Płeć: Facet
Kamyker napisał(a):
Wątpię żeby jakiś rodzic (tak jak mój) dał zapłacić kredytową przez internet (podanie informacji o karcie KREDYTOWEJ itp. lol?)


To już zależy od rodziców, ale na ten temat nie ma co dyskutować ;) Ale własną kartę można posiadać już od trzynastego roku życia, więc problemu nie widzę. Dla chcącego nic trudnego ;)
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|