Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 19 Kwi 2024, 06:35


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
Inhis
Offline
 Temat postu: Polityka przyjmowania ludzi
PostWysłany: 12 Wrz 2009, 10:12  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 23 Sie 2009, 01:12
Posty: 262
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Inhiss 8wiz/2rogue (reincarnated form sorc)
Inhissss 12lvl clerick
Opis: Oficer Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Hej
Mimo, że w gildii jestem trzeci dzień to już po pierwszym dniu dostałem oficera :) Cieszy mnie to bardzo nie mniej jednak zgłaszają się do mnie ludzie z chęcią dołączenia do ekipy. Przyjmuję ich bez zbędnych ceregieli i proszę tylko żeby przywitali się na naszym kanale. Czy powinniśmy być bardziej restrykcyjni(np minimalny wiek, poziom itp)?

Moim zdaniem nie. W ten sposób dajemy szanse każdemu. Jeśli w przyszłości coś nam nie spasuje i jeden z członków gildii nie będzie pasował do reszty to rozstaniemy się w pokoju. Naturalnie najlepiej by było gdyby do takich sytuacji nie dochodziło :) Co myślicie?
Góra
 Profil E-mail  
 
Kavalorn
Offline
 Temat postu: Re: Polityka przyjmowania ludzi
PostWysłany: 12 Wrz 2009, 10:23  
Awatar użytkownika

Redaktor DDOpl

Redaktor DDOpl

Rejestracja: 23 Sie 2009, 09:19
Posty: 59
Favor: Dostrzeżony
Dokładnie. Gildia jest dla wszystkich polaków chcących grać jako zorganizowana grupa. Wiek jest nie ważny, raczej zachowanie i dojrzałość (a to co innego niż wiek). Wejść może każdy, ale z gildii wyjdą jedynie uprzywilejowani, którzy potrafią bezkonkurencyjnie przeszkadzać innym w grze, pokazują jacy są 'och i ach na każdym kroki i używają dosyć charakterystycznych przecinków w formie pań kurtyzan. Chodzi o to, coby się dobrze bawić, móc coś porobić w grupie a nie 'hardkorzyć po kablach do internetu na 20 poziom uprzykrzając ludziom dookoła.'


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: Polityka przyjmowania ludzi
PostWysłany: 12 Wrz 2009, 10:57  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
To było właśnie założenie na początku, bo oczywiście nie było tak, że nie myślałem zawczasu.
Niestety, przy dużej gildii, a taką się stajemy, nie jest łatwo utrzymać spokój i miła atmosferę dla każdego. A to może niestety oznaczać, że zdarzą się jakieś niezbyt fajne sytuacje i trzeba będzie reagować. My z Kavalornem musimy być na to gotowi - decyzje trzeba podejmować szybko i bezdyskusyjnie. W grę wchodzą wydalenia z gildii (na początku czasowe) bany 24h, a nawet stałe.

No ale spokojnie, o ile wiem, do tej pory nic się nigdy takiego nie zdarzyło, by kogoś karać :). Czasem można się pospierać, na kogoś zdenerwować, ale to jeszcze nie powód. Mamy różne charaktery i najlepiej jak po prostu uczymy się ze sobą rozmawiać, mimo trudności. Także w razie czego, zachęcam by okazać cierpliwość - nowi członkowie muszą się jakoś dopasować do gildii, ale to może zająć parę dni. Dlatego tolerancja jest bardzo istotna.
Jeśli okażesz komuś dobrą wolę mimo tego, że źle Cię potraktował, z czasem zyskasz tej osoby szacunek. Jak w starych, plemiennych relacjach, hehe. Ten który zbyt łatwo wpada w złość, nie nadaje się na przywódcę ni autorytet.

Prawda jest jednak taka, że mamy do oficerów kredyt zaufania. Owszem, dałem ten tytuł ludziom, którzy byli z nami od początku - tak jak obiecałem - ale to nie jest tylko przywilej. To jest też odpowiedzialność. Przykładowo, oficer nie może być niegościnny, być chamem, opryskliwym itd. Wy jesteście naszą wizytówką, czołem. I choć może nie być to na początku widoczne, tworzycie ton całej gildii tak jak i ja. Jeśli Wy coś robicie, mówicie, oznacza to dla nowych automatycznie, że tak u nas można i inni będą się na to powoływać w razie problemów. Krótko mówiąc, warto by oficer był dla innych przykładem.
Myślę, że i tak będziemy musieli zrobić jakiś prosty regulamin. Choćby po to, by była pełna jasność jak nie psuć gry innym graczom i co jest uznawane za niedopuszczalne chamstwo.
I jeszcze raz to powiem - na razie NIKT kogo widziałem nie zasłużył nawet na upomnienie. Mamy po prostu fajnych ludzi :).

Więc chcę by to wszystko brzmiało źle, mówimy tu przecież o podstawowych sprawach - wszędzie są jakieś zasady. U nas obowiązuję jednak tylko ta podstawowa - zasada szacunku dla innych. Nie ma sensu robić szczegółowych wytycznych, sam jestem z natury trochę wywrotowcem :P, więc wiem, że głupie zasady tylko prowokują.

I co ważne: Admin, Mod czy Oficer nie jest od tego, by się panoszyć, a po to, by pomagać w razie problemów. Jak dotąd jestem naprawdę dumny z naszej gildii i szczerze Wam za to dziękuję :).
Mi jest bardzo miło jak ktoś mówi do mnie "szef", ale żeby było jasne, zupełnie nie obchodzą mnie tytuły.

W razie jakichś problemów, piszcie do Kavalorna lub do mnie.


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|