Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Ostatnia wizyta: 12 Lis 2019, 18:14 Obecny czas: 12 Lis 2019, 18:14


 [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
Jem
Offline
 Temat postu: Prefiksy i Sufiksy w broni - poradnik
PostWysłany: 18 Sie 2010, 13:50  
Awatar użytkownika

Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 16 Gru 2009, 11:31
Posty: 25
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Cannith
Postacie: Lightblade Pal-20
Lighty Sor-18
Płeć: Facet
W związku z faktem, że widziałem wiele pytań graczy o sprzęt (nawet tych wydawałoby się doświadczonych), postanowiłem zebrać informacje i napisać parę słów o wartościowych i poszukiwanych broniach ich wartościach (ale nie w platynie - na to nie liczcie) i zastosowaniach.

Poradnik będzie rozwijany (głównie z uwagi, że pisze go w pracy wiec nie mogę dać wszystkiego od razu), wiec proszę przynajmniej na początku darować sobie posty, że o czymś zapomniałem itp. inne uwagi oczywiście mile widziane.

Zwracam też uwagę że nie zamierzam tłumaczyć jak co działa (to można sobie samemu znaleźć) tylko jak się to przydaje.

poszukiwane prefiksy

Vorpal - dobry na wszystkie levele (praktycznie każdy dps powinien taki mieć) bronie do tego raczej 1h ale zdażają się maniacy który biegają z vorpalami 2h (podkreślam słowo maniacy)

Paralizing - również bardzo dobry prefiks i nie zgodzę się z opinia że ma zazwyczaj za wysoki poziom założenia. Używanie tego typu broni pozwala na np. samotny slayer w VoT fighterem, a w questach drużynowych jest prostym i świetnym narzędziem do CC (crowd control). Oczywiście warto wiedzieć na jakie mobki działa a na jakie nie. Bardzo dobrze używają ich wspomagacze DPSów (Bard, Ranger, FS, Rouge). Najwięcej warta jest ta opcja w broniach dystansowych bo pozwala na bardzo skuteczny i prosty CC.

Acid/Fire/Shock/Ice (Burst) - dobry dodatek (oczywiście z "Burst" lepszy) ale raczej jako dodatek. Bronie z tego typy prefiksem bez sufiksu deklasują się bardzo szybko (najdalej na 10-12 poziomie).
Jeśli chodzi o wybór żywiołu to najmniej wartościowy wydaje się Ice, ale to nie dlatego że jest najgorszy tylko dlatego że można go dodać w winter festival i mieć dzięki temu 2 prefiksy.
Wg. mnie najlepszy jest Acid a zaraz potem Shock z uwagi że najmniej mobków ma odporność na te żywioły. Jeśli zaś chodzi o Fire - to jego przydatność jest połowiczna. Jest wiele mobów które są na niego odporne, ale też wiele takich które dostają dodatkowe obrażenia od ognia i z tego powodu bronie te są jednak dość popularne.

Axiomatic/Anarchic/Holy/Unholy (Burst) - oczywiście rozważania warto prowadzić tylko o broniach z Burstem (tu nie ma co dyskutować). Trudno też jest mówić o "przydatności" (choć można), ale wybór broni zazwyczaj wiąże się nie tyle z jej użytecznością ile z charakterem postaci i odbywa się to tak:
Holy bursta używają wszyscy (którzy mogą), a ci którzy nie biorą dobrego charakteru z uwagi na build dają zazwyczaj chaotic neutral i wtedy używają Anarchic burstów. Najgorzej mają ci którzy mają jeszcze większe restrykcje charakteru w buildzie i są skazani TN i na Axiomatic Burst (lub oczywiście coś zupełnie innego). Oczywiście dla postaci chaotic good, które mogą użyć zarówno holy jak i anarchic wybór jest zależny od własnych preferencji, ale watro wiedzieć że w grze jest więcej mobów złych niż praworządnych ;)

Metalline/silver - można by pisać o wszystkich rodzajach materiałowych prefiksów ale tak na prawdę warto tylko o tych dwóch. Ogólnie bronie z takim prefiksem potrafią zignorować DR (damage reducion) odpowiednich mobów. Jedynym naprawdę poszukiwanym prefiksem jest tu właśnie Metaline a silver jest zastępstwem dla tych którzy go jeszcze nie mają. No i oczywiście bronie z samym takim prefiksem nie mają specjalnie wielkiej wartości (choć zastosowanie czasem tak - głównie z braku czegoś lepszego)

Cursespewing/Improved Cursespewing - ciekawy prefiks i warty zachodu dla wsparcia DPSów. Ale warto by ci co go używają wiedzieli kiedy to robić.

Banishing - Skuteczność i zastosowanie tego budzi wiele sprzecznych reakcji. Jedni to lubią inni nigdy tego nie użyją. Sporą szanse zastosowania mogą mieć tego typu bronie dystansowe ale ...........

EDIT: dzięki uwagom Hexera
Ma jak się okazuje szerokie możliwości użycia - szczególnie polecany w broniach o szerokim zakresie krytyka
niewątpliwie sprawnie użyte może przyśpieszyć zabawę w VoT

Ghost touch - ogólnie każdy walczący wręcz powinien mieć możliwość trafiania w niematerialnych - bronie z GT są do tego najtańszą i najłatwiejszą opcją, ale można to zrealizować na wiele innych sposobów i dlatego bronie z GT nie są i nie będą nigdy osiągały zawrotnych cen.

Crippling - fajne ale średnio przydatne, a na dodatek jest sporo rzeczy które ulepszają twoje bronie o tą właściwość min. bonus z Dragonbound armour czy trinketa z Weapon shipment

Seeker +X - oczywiście im wiekszy X tym lepiej. Krytyczna wartość to 7 (bo bloodstone daje 6) wiec bronie z Xem do 6 to raczej złom. Jeszcze oczywiście ważny jest tu rodzaj broni bo nawet seeker +10 jest średnio fajny w broni która ma crit range 20 i multi x2 :).

Wounding/Maladroit/Weakening - warto brać pod uwagę tylko wounding (i to też raczej tylko z odpowiednim sufixem)

Thundering - prawda o tym bardzo często występującym prefie jest prosta - lepsze to iż nic ale prawie wszystko inne jest lepsze niż to

Bodyfeeder - to jest gorsze nawet od thunderinga ;)

Keen/Impact - ciekawa i dobra opcja ale nie stakuje sie z featem wiec ogólnie lipa

Spell-boost/ potency !!!! - praktycznie każdy arcane powinien mieć 2 itemy - Superior Potency VI i Greater Potency VII. Te które dają bonus np tylko do ognia to lipa i nie warto się w to bawić.

Lore - no wiec to zależy od buildu i innego sprzętu ale praktycznie żaden arcane nie powinien pogardzić bronią dającą mu do jego ulubionego żywiołu +9% szans na kryta i jeszcze zwiększającej obrażenia w tym krycie ;)


Image


Ostatnio edytowany przez Jem 19 Sie 2010, 14:01, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 E-mail  
 
Jem
Offline
 Temat postu: Re: Prefiksy i Sufiksy w broni - poradnik
PostWysłany: 18 Sie 2010, 13:50  
Awatar użytkownika

Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 16 Gru 2009, 11:31
Posty: 25
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Cannith
Postacie: Lightblade Pal-20
Lighty Sor-18
Płeć: Facet
a teraz dodaję sufixy (możliwe że nie wszystkie od razu wiec proszę nie spieszyć się z komentarzami o brakach)


Pure Good - popularny i nie bez powodu co prawda obrażenia są tylko 1d6 ale za to dla wszystkich non-good a to prawie 80% jeśli nie więcej mobów w grze

Destruction/Improved Destruction - każdy DPS powinien to mieć i nie tylko DPS. Główną zaletą jest brak save. Świetna broń dla wsparcia. Ważne tylko by tym nie walczyć bo jedno trafienie wystarcza by zmniejszyć mobkowi AC - następne już nic nie dają

Disruption - podobnie jak Banishing ale na umarlaki ;) to w sumie działa całkiem nieźle, choćby na giant skeletony w Madstonie. i posiadanie takiej broni w ekwipunku to nie jest marnowanie slota

Power/Wizardry/Magi - każdy nie caster który ma Sp (ranger, paladyn itp) powinien mieć przedmiot MAGI który zakłada przed shrinowaniem robi buffy i zdejmuje. Jeśli zaś chodzi o casterów to raczej nie używają tego typu bonusów z broni.

Deception - BARDZO WAŻNY SUFIX. Głównie dlatego że należy wiedzieć kiedy go nie używać. Otóż sprawa jest taka, że wygląda on całkiem korzystnie ale wcale taki nie jest. Bo jego działanie może doprowadzić to WIPA w wielu raidach. Głównie dlatego, że może zabrać agro z tanka i przenieść je na losową inną osobę a coś takiego w wielu questach a szczególnie w raidach może skończyć się WIPEM. Ogólnie zakaz używania tego typu broni na bossach. Jak ktoś musi to na trash można ale nigdy na bossów.

Shatter +X - wartościowe ale raczej tylko z dużym X i dla tych którzy mają odpowiednie featy i chcę używać sundera

Vertigo +X - podobnie jak wyżej tylko że Trip jest częściej używany niż sunder

Weighted x% - wydawałoby się że to złom ale praktycznie każdy figher który zamierza chodzić na epiki powinien się w to wyposażyć. Po prostu w epikach mobki są odporne na wiele dużo skuteczniejszych rzeczy od tego, natomiast na to większość odporna nie jest.

Tendon Slice n%
- raczej mało popularny suf i chętnie poczytam jak ktoś może napisać o nim coś pozytywnego

Everbright - w zasadzie warto mieć 1 sztukę ale na tyle popularne że dużo warte nigdy nie będzie.

Parrying/Greater Parrying - broń raczej tylko dla tanka (jak nie masz z założenia 50AC to +1/+2 niewiele pomoże). Natomiast prawda jest taka że bronie z GP są dość poszukiwane

Shattermantle/Improved Shattermantle - dość często się pojawiają ale są raczej dość rzadko używane. Oczywiście dobrze użyte mogą być zabójcze, nie zrobicie tego na PUGu. Raczej ich użycie powinno być w duecie z jakimś casterem, który wie ze ich będziecie używać i będzie używał do tego odpowiednich zaklęć. Za to są też questy gdzie można używać tego niemalże w ciemno np IQ - mobki są dość odporne na instant kille ale potraktowane taką bronią + czarami z nekro padają jak muchy

Smiting - kolejna zdolność instant killa (jak banishment i disruption) ale zdecydowanie najważniejsza. Na broń ze smitingiem na pewno trzeba znaleźć miejsce i w ekwipunku i w pasku szybkiego dostępu ;)

Slowburst - suf wspierający raczej nie ma sensu w broniach bez prefa

Sneak Attack Bonus +n - nigdy nie grałem złodziejem ale wygląda na to ze suf może mieć zastosowanie tylko czy jest wart zachodu czy lepiej mieć np pure gooda to już głowy nie dam

Enfeebling/Bone Breaking/Puncturing
- wartościowe było raczej tylko to ostatnie (ale tylko z odpowiednim prefem i przed zmianami zasad) teraz też się przydaje w niektórych buildach. Jednak zwracam uwagę że są gracze którzy chwalą sobie użycie np bonebraking na niektórych questach ale to raczej są rzadkie i odizolowane przypadki

Righteousness - lepsze to niż nic i tyle

Maiming - a to lesze niż poprzednie i większość pozostałych użytych w złych momentach :))

jest jeszcze suf dający feat Precise Shot: ale czy to sie komuś na prawdę przydaję to nie wiem (rangerzy mają ten feat za darmo może dla jakiś "dystansowców od czasu do czasu" ale też nie sądzę)

Spell Penetration - oczywiscie najlepsze jest Superior i na jak najwyższy poziom czarów, ale zdaje mi się że w broniach randomowych max to Greater Spell Penetration VII - - ale tu mogę się mylić

i na koniec bronie z BANE
pozwolę sobie rozważyć tylko
GREATER X BANE - ogólnie jest to dobre, ale bardzo upierdliwe w użyciu. Jak ktoś jest skrupulatny planuje questy itd to może sobie trzymać nawet całą kolekcję greater banów ale na codzień ich używanie jest raczej mało popularne - z paroma wyjątkami !!!!!

praktycznie każdy DSP powinien mieć 2 bronie albo jedną 2h z Greater Construct Banem
przydatne bywają bronie z Greater Dragon Banem i Greater Evil/Lawefull/Chaotic Outsider Banem (głownie te z Evil) ale ich używanie wymaga umiejętności rozróżniania diabołów.

Oprócz tego czasem przydają się Undead lub Elemental Bany ale to raczej przerost szczęścia
Ja osobiście chętnie używam jedynie Greater Gnoll Banów na niektórych questach

Ewentualnie na niższych levelach fajne bywają bany na orki, lizardmenów itd ale po co to komu skoro na niższych levelach nie założy się greater bana tylko lesser albo normal bez prefiksa i wychodzi ostatecznie na to samo co np z broni tylp Adid of PG


Image


Ostatnio edytowany przez Jem 19 Sie 2010, 14:11, edytowano w sumie 5 razy
Góra
 E-mail  
 
Jem
Offline
 Temat postu: Re: Prefiksy i Sufiksy w broni - poradnik
PostWysłany: 18 Sie 2010, 13:51  
Awatar użytkownika

Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 16 Gru 2009, 11:31
Posty: 25
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Cannith
Postacie: Lightblade Pal-20
Lighty Sor-18
Płeć: Facet
Teraz czas aby zastanowić się nad połączeniami prefiksów i sufiksów

post pewnie będzie długi i pisany przez pewien czas. Chciałbym go uzupełniać o wasze porady i opinie dlatego też proszę o wypowiadanie się w tym temacie

--------------------------------------------------------------
Vorpal xxx- prefiks jest na tyle dobry że praktycznie nie wymaga sufiksów, a co ciekawsze niebardzo można dobrać coś co specjalnie pomoże - Vorpalizacja działa tylko na naturalnym rzucie 20 na kości wiec żadne bonusy nie pomagają specjalnie al mogą być takie które np zwolnią przeciwnika.
Jak dla mnie mogą być dwie ciekawe drogi poszukiwań
pierwsza w kierunku obrażeń (by coś zadać jak vorpalizacja nie wchodzi) i wtedy najlepszy będzie Pure Good
Druga w kierunku ułatwienia vorpalizacji - i wtedy mozna kombinować z takimi sufami jak Slowburst czy Vertigo
No i jeszcze taki pomysł na gorąco Vorpal xxx of Greater Construct Bane - bardzo wygodna broń na 1part shrouda ale chyba tylko tam ;)
--------------------------------------------------------------
Paralizing xxx- tutaj ja raczej bym preferował opcję z krytykami Maiming wg mnie najlepszym sufem do paraliżu ale czekam na wasze propozycje
--------------------------------------------------------------
Ghost touch - ogólnie lepiej jeśli ktoś może sobie poradzić bez broni GT ale jeśli już to najlepsze połączenia to Pure Good, Disruption i może Greater Undead Bane ;)
--------------------------------------------------------------
xxx of Puncturing - tu są potencjalnie 2 ciekawe opcje
1. Wounding XXX of Puncturing (ta lepsza ale wymaga feata)
2. Keen XXX of Puncturing (dla tych bez feata)
Obie opcje oczywiście najlepiej na broniach o dużym Crit Range. Jednak należy trochę przyhamować tych którzy przechwalają tą broń i w ogóle taktykę jej użycia. To było kilerstwo ale było dopóki nie zmienili zasad teraz sprowadzenie kondycji do 0 już nie zabija mobów wiec to nie działa tak pięknie jak kiedyś ale nadal działa
--------------------------------------------------------------
Keen/Impact XXX - ciekawa w połączeniach z sufami działającymi tylko podczas krytyka takimi jak, Puncturing, Slowburst i przede wszystkim Smiting
--------------------------------------------------------------


Image


Ostatnio edytowany przez Jem 20 Sie 2010, 10:02, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 E-mail  
 
Jem
Offline
 Temat postu: Re: Prefiksy i Sufiksy w broni - poradnik
PostWysłany: 18 Sie 2010, 13:52  
Awatar użytkownika

Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 16 Gru 2009, 11:31
Posty: 25
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Cannith
Postacie: Lightblade Pal-20
Lighty Sor-18
Płeć: Facet
Natomiast ten post będzie zawierał esencję tego co uzgodnimy w poście poprzednim. Czyli znajdą się tutaj jakie połączenia które są uznane za najbardziej poszukiwane i tutaj też będę się starał pisać też o tym w jakich rodzajach broni są one wartościowe.
-------------------------------------------------------------------------------
Metaline xxx of Pure Good - połączenie poszukiwane w każdym rodzaju broni powód: ta broń omija DR Harrego ze shrouda (do ominięcia jego DR potrzeba silver/Metaline i good)
Zwracam tu też uwagę że najłatwiej mają tu strzelcy bo wystaczy im XXX bow of pure good i silver arrow ;)
-------------------------------------------------------------------------------
wounding xxx of puncturing - poszukiwane połączenie w broniach o dużym Crit range. Służy do obniżania kondycji mobom (co redukuje ich HP) i po jej wyzerowaniu Mob staje się Helpless (tu głowy nie dam i proszę o info od kogoś kto tego używa)
-------------------------------------------------------------------------------
weakening xxx of enfeblening - podobnie jak wyżej ale obniża siłę
-------------------------------------------------------------------------------
meladroid xxx of bone breaking - podobnie jak wyżej ale redukuje zręczność
-------------------------------------------------------------------------------


Image


Ostatnio edytowany przez Jem 20 Sie 2010, 11:42, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 E-mail  
 
MindReaver
Offline
 Temat postu: Re: Prefiksy i Sufiksy w broni - poradnik
PostWysłany: 18 Sie 2010, 15:09  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 21 Lut 2010, 20:43
Posty: 180
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo/Łódź

Serwer: Cannith
Postacie: Shevarra(Bard Spellsinger)
Lighthope(Fighter tank)
Ilune(Favored Soul heal)
Płeć: Facet
Ogólnie świetnie, że ktoś pomyślał i chciał zrobić taki poradnik :D Plusy dla Ciebie :)

Jedyne z czym się nie zgodzę to to, że bodyfeeder jest gorszy od thunderinga. Bodyfeeder jeszcze się może przydać barbarowi frenzy, żeby samemu się ciągle nie zabijać, a thundering po prostu jest słaby :D (ale nie zmienia to faktu, że bodyfeeder komuś kto nie używa vicious raczej się nie przydaje, może tank na niższych lvlach, bo później te 15 hp to nic nie jest)
Góra
 E-mail  
 
Inhis
Offline
 Temat postu: Re: Prefiksy i Sufiksy w broni - poradnik
PostWysłany: 18 Sie 2010, 19:14  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 23 Sie 2009, 02:12
Posty: 262
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Cannith
Postacie: Inhiss 8wiz/2rogue (reincarnated form sorc)
Inhissss 12lvl clerick
Opis: Oficer Gildii DDOpl
Płeć: Facet
Fajny poradnik, jeśli wypełnisz wszystkie posty które zarezerwowałeś to może wyjść naprawdę coś konkretnego :). Jeśli mogę coś zaproponować to na pewno przydało by się przy każdym prefixie/sufixie napisać co dokładnie robi i dopisać w jakich broniach występuje.
Góra
 E-mail  
 
MindReaver
Offline
 Temat postu: Re: Prefiksy i Sufiksy w broni - poradnik
PostWysłany: 19 Sie 2010, 08:51  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 21 Lut 2010, 20:43
Posty: 180
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo/Łódź

Serwer: Cannith
Postacie: Shevarra(Bard Spellsinger)
Lighthope(Fighter tank)
Ilune(Favored Soul heal)
Płeć: Facet
Narazie tylko prefixy tam są Hexer, on nawet suffixów nie zaczął (Smiting, Distuption, Pure Good itd. to suffixy) :D Ale zgodzę się z Tobą w tym co piszesz :D Np: Banishing to świetny jest :D

Ale temat młody, zobaczym jak się rozwinie. Powodzenia Jem :)
Góra
 E-mail  
 
Jem
Offline
 Temat postu: Re: Prefiksy i Sufiksy w broni - poradnik
PostWysłany: 19 Sie 2010, 10:41  
Awatar użytkownika

Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 16 Gru 2009, 11:31
Posty: 25
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Cannith
Postacie: Lightblade Pal-20
Lighty Sor-18
Płeć: Facet
EDIT:

ops 2 :)

ps do postu poniżej

nie wsiekam się - aż taki drażliwy to ja nie jestem ;)


Image


Ostatnio edytowany przez Jem 20 Sie 2010, 08:25, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 E-mail  
 
Venninne
Offline
 Temat postu: Re: Prefiksy i Sufiksy w broni - poradnik
PostWysłany: 19 Sie 2010, 22:43  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 16 Lip 2010, 20:04
Posty: 94
Favor: Pomocny
Miejscowość: W-wa

Serwer: Orien
Postacie: Venninne Blodhammer
Opis: Valkyrie
Płeć: Kobieta
Masz się o co rzucać. Poradnik Twój i Twoja broszka czy porady Hexera uwzględnisz czy nie. Nie ma potrzeby się wściekać. Jak nabija posty to dostanie po łapach. ;)

A tak ad topic: miałam nosa do prefów i sufów, słowo daję. Biegam sobie z Seeker of Pure Good na zmianę z Metalline of coś-tam (skleroza). A poradniczek przydatny, przydatny, lepsze to niż biegać na oślep. MMORPG to nie to samo co P'n'P.


Image

Venninne Goodbarrow - Hobbit Guardian - Dwarrowdelf >>blog<<
Góra
 E-mail  
 
MindReaver
Offline
 Temat postu: Re: Prefiksy i Sufiksy w broni - poradnik
PostWysłany: 20 Sie 2010, 11:03  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 21 Lut 2010, 20:43
Posty: 180
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo/Łódź

Serwer: Cannith
Postacie: Shevarra(Bard Spellsinger)
Lighthope(Fighter tank)
Ilune(Favored Soul heal)
Płeć: Facet
Nie tylko wounding of puncturing, ale weakening of enfeblening, czy meladroid of bone breaking też się przydać mogą w określonych sytuacjach. Zmniejszenie siły lub zręczności do 0 sprawia, że nie można NIC robić poza bieganiem (żadnych czarów, ataków, skilli, niczego). Może być dobre na moby z upierdliwą ilością hp, a małą zręcznością np, choć to rozwiązanie bardziej defensywne niż ofensywne. (gdyby to na smoka działało chlip ;( Żaden smok nie ma więcej niż 12 zręczności, obojętnie w jakim jest wieku, ale wtedy było by za prosto, solówka z matką w mired by była xD)
Góra
 E-mail  
 
 [ 10 posty(ów) ] Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum


Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry