Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 16 Kwi 2024, 21:54


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Daeron
Offline
 Temat postu: WF caster docent
PostWysłany: 02 Paź 2010, 10:37  
Awatar użytkownika

Zaprawiony w Bojach

Zaprawiony w Bojach

Rejestracja: 16 Lis 2009, 21:11
Posty: 86
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Pytanie do użytkowników robocianych casterów. Czy wybór pomiędzy np. blue dragonscale a dragontouched jest uzależniony bardziej od stylu gry, czy jednak któraś z możliwych kombinacji na dragontouched jest ciekawsza od ogółu dragonscale? Który byście polecili? Nie mówmy o trudnościach w zdobyciu, o oba potrzebują wysiłku do uzyskania, intersuje mnie bardziej efektywność jednego i drugiego, bądź jeszcze jakichś innych możliwych opcji.
Góra
 Profil E-mail  
 
Ravenger
Offline
 Temat postu: Re: WF caster docent
PostWysłany: 02 Paź 2010, 15:15  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 17 Lis 2009, 15:56
Posty: 359
Favor: Respektowany

Serwer: Thelanis
Opis: Forumowa wyszukiwarka
Płeć: Facet
Hmm... to zależy od tego jaki masz sprzęt.
Blue dragonscale - Potency VII, Greater Arcane Lore, Spell Penetration VII, Greater Lighting Resistance
DT - 19800 (DDO wiki) lub 17160 (DDO Game Guide 3.2.1) kombinacji. W każdym bądź razie tych możliwości jest sporo :D

IMO jedynym wartościowym atrybutem w Blue Dragonscale jest Greater Arcane Lore które możesz zastąpić Skiverem/Green Blade. Ja osobiście używam Green Blade (Skiver wymaga trochę farmienia), do tego pracuję na +5 resistance, +20% healing amplification, Greater Spell Penetration VIII DT docent.


Image
"Koboldy były dla niego jak cukierki - nigdy nie mógł przestać na jednym..."
Góra
 Profil E-mail  
 
Daeron
Offline
 Temat postu: Re: WF caster docent
PostWysłany: 02 Paź 2010, 15:28  
Awatar użytkownika

Zaprawiony w Bojach

Zaprawiony w Bojach

Rejestracja: 16 Lis 2009, 21:11
Posty: 86
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
No tak, czyli inna alternatywa nie istnieje, jak rozumiem? Bo oczywiście, o takich cudach jak docent of defiance nawet nie wspominam :) Sprawa też, że w dt przydatnych dla casterów bonusów jest najwięcej na sov runie. Tempest ma wizardry i penetration. W takim razie pytanko do Ciebie jeszcze, jako, że podałeś swoją dt: gdzie masz deathblock wsadzony? Raczej lichawe fort saves stawiają takiego wiza, jako łatwy cel do jakiegokolwiek instakilla :) A nie wiem, czy silver flame necklace jest aż tak potrzebny wf, by na niego miejsce brać :)
Góra
 Profil E-mail  
 
Valdek1990
Offline
 Temat postu: Re: WF caster docent
PostWysłany: 02 Paź 2010, 20:37  
Awatar użytkownika

Mistrz Oręża

Mistrz Oręża

Rejestracja: 18 Sie 2009, 11:17
Posty: 109
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Uazoreq the Red One
Płeć: Facet
Deatchblock, tak jak i inne immunity zapewne wsadzone zostało w jakieś Green Steel akcesoria (kombinacja 3x NEG).

Nie do końca na temat, ale skoro mówimy o docencie, to musi być wpasowany w eq, a GS accesory 3xNEG rozwiązuje multum problemów
Góra
 Profil E-mail  
 
Hexer
Offline
 Temat postu: Re: WF caster docent
PostWysłany: 06 Paź 2010, 06:29  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 19 Sie 2009, 17:30
Posty: 457
Favor: Pomocny

Serwer: Hardcore
Postacie: .
Franek Kimono
Hexer
Tryb
Chivay Zoltan
Jaskier Pankratz
Czarus
Płeć: Facet
Na Trybie jakoś nie odczuwam braku deathblocka. Blindness Immunity też nie ma i prawie nigdy nie ślepnie.
3x neg to by było zmarnowanie slotu moim zdaniem.
Dragonscale armor to dla mnie lipa, nawet mi się nie chce tego robić. DT jest bardzo OK jak się trafi co się chce a trafić będzie można łatwiej po UP7, bo runy nie będą tajemnicą. I nie chodzi tu o to co DT ma dobrego dla castera, bo np. +5 resistance i +6 CON z jakimś sensownym Sov daje ci miejsce na inne rzeczy gdzie indziej. Poza tym robisz +9 INT lub CHA broń ze Shroud i już jest nieźle.
Chyba, że się nastawiasz na ToD....


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Daeron
Offline
 Temat postu: Re: WF caster docent
PostWysłany: 06 Paź 2010, 08:26  
Awatar użytkownika

Zaprawiony w Bojach

Zaprawiony w Bojach

Rejestracja: 16 Lis 2009, 21:11
Posty: 86
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Cytuj:
Na Trybie jakoś nie odczuwam braku deathblocka. Blindness Immunity też nie ma i prawie nigdy nie ślepnie.

No tak, ale Tryb to woj pełną gębą z domieszką mnicha, więc fort ma pewnie wysokie, w przeciwieństwie do maga. A swoją drogą ja już wiele razy padałem od 1 na kostce, z racji braku deathblock. (chodzi mi o inną postać, nie czarujacą)

Na pewno masz rację co do zwalniania slotów z powodu dt. Interesuje mnie natomiast, dlaczego tak kategorycznie przekreśliłeś dragonscale? ;>
Góra
 Profil E-mail  
 
MindReaver
Offline
 Temat postu: Re: WF caster docent
PostWysłany: 06 Paź 2010, 11:12  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 21 Lut 2010, 19:43
Posty: 180
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo/Łódź

Serwer: Hardcore
Postacie: Shevarra(Bard Spellsinger)
Lighthope(Fighter tank)
Ilune(Favored Soul heal)
Płeć: Facet
Bo dragonscale są strasznie słabe. Natomiast jest to najlepiej wyglądający armor w grze (jest jeszcze parę armorów fajnie wyglądających np phoenix robe). DT armor wygląda natomiast syfiasto... -_- Dragonscale się zbiera raczej kolekcjonersko niż do użycia... (chyba, że się nie ma aktualnie nic lepszego bo np: brakuje packów).
Góra
 Profil E-mail  
 
Daeron
Offline
 Temat postu: Re: WF caster docent
PostWysłany: 06 Paź 2010, 11:46  
Awatar użytkownika

Zaprawiony w Bojach

Zaprawiony w Bojach

Rejestracja: 16 Lis 2009, 21:11
Posty: 86
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Cytuj:
Bo dragonscale są strasznie słabe.

To ci dopiero argument.


Ma potency 7, penetration 7 i greater arcane lore, nie wiem czy to jest takie "strasznie słabe", ale chętnie usłyszę o ciekawej alternatywie. Nie grałem dotąd casterami zbyt wiele, więc nie jestem w tym temacie specjalnie obeznany.
Góra
 Profil E-mail  
 
MindReaver
Offline
 Temat postu: Re: WF caster docent
PostWysłany: 06 Paź 2010, 17:18  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 21 Lut 2010, 19:43
Posty: 180
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo/Łódź

Serwer: Hardcore
Postacie: Shevarra(Bard Spellsinger)
Lighthope(Fighter tank)
Ilune(Favored Soul heal)
Płeć: Facet
Chodzi o to, że te rzeczy, które ma ta zbroja, będziesz miał w innych slotach. Np: set dla maga z shavarath, np skiver, np greensteel google albo coś. Same w sobie korzyści z blue dragonscale (pozostałe wyglądają gorzej, może poza black dla łotrzyka...) nie są złe, ale ich dobór jest taki, że te rzeczy będziesz miał gdzie indziej. Bo to set z shavarath jest lepszy niż to. Bo skiver sam w sobie też. GS wycrafcony też lepszy. I mają te same rzeczy (więc się nie kumulują). A na zbroje można dać coś innego, natomiast na te inne sloty ciężko o coś lepszego.
Góra
 Profil E-mail  
 
Daeron
Offline
 Temat postu: Re: WF caster docent
PostWysłany: 06 Paź 2010, 18:00  
Awatar użytkownika

Zaprawiony w Bojach

Zaprawiony w Bojach

Rejestracja: 16 Lis 2009, 21:11
Posty: 86
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Cytuj:
set dla maga z shavarath, np skiver, np greensteel google

Wymieniłeś już trzy rzeczy, przy czym złożenie każdej wymaga czasu i wysiłku. Docent z gh ma ml 14, więc zanim bym się do takich rzeczy, jak podałeś, dostał, to już bym biegał w czymś sensownym. Zresztą, to co piszesz ma się prawie w opozycji do tego, co pisze Hexer. Tutaj właśnie jest zaoszczędzanie miejsca w jednym docencie, a nie w iluś tam innych slotach. Inna kwestia oczywiście, że np. nie mam jeszcze nekro 4, sflagowanie się na ToD to też nie lada wyczyn, a shard of power na tier 1 leci w pożal się boże częstotliwości.

Cytuj:
A na zbroje można dać coś innego, natomiast na te inne sloty ciężko o coś lepszego.

No właśnie z tego co czytam, szukam i przeglądam to wcale a wcale tych docentów nie ma zbyt wiele do wyboru.
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|