Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 19 Kwi 2024, 06:25


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Asgarna
Offline
 Temat postu: Re: Turbine pragnie więcej...
PostWysłany: 08 Paź 2010, 19:16  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 22:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
Z tym bankiem to jeszcze dla niektórych może być ciekawa opcja. Na przykład dla osób które grają tylko jedną postacią i ciągle ją Reinkarnują. Ale ogólnie jest beznadzieja (ja już prawie kupiłem ten slot za -50% - ale w ostatniej chwili przeczytałem, że to tylko dla jednej osoby)
Góra
 Profil E-mail  
 
Venninne
Offline
 Temat postu: Re: Turbine pragnie więcej...
PostWysłany: 08 Paź 2010, 23:08  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 16 Lip 2010, 19:04
Posty: 92
Favor: Pomocny
Miejscowość: W-wa

Serwer: Thelanis
Postacie: Venninne Blodhammer
Opis: Valkyrie
Płeć: Kobieta
Zarżnąć nie zarżną, równają ceny paczek do LotRO. :) A tam to są wysokie.


Image

Venninne Goodbarrow - Hobbit Guardian - Dwarrowdelf >>blog<<
Góra
 Profil E-mail  
 
Necromisiek
Offline
 Temat postu: Re: Turbine pragnie więcej...
PostWysłany: 08 Paź 2010, 23:14  
Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 08 Paź 2010, 23:05
Posty: 17
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Thelanis
Xanatos napisał(a):
Wygląda na to, że połączenie z Warner Bros nie wychodzi Turbine na dobre. Nowy inwestor chce jak najszybciej wydoić krowę zanim ją zarżnie (mam cichą nadzieję, że co do tego zarżnięcia się mylę).

Cóż, w przyszłym roku ma wyjść NWN Online, a Eberronowi z Forgottenami ciężko konkurować (szczególnie jak te Forgotteny będą mocno wspierane przez Wizardów). Do tego jest jeszcze LOTRO - Warnerzy na pewno będą chcieli lepiej zadbać o własną markę niż o cudzą, a na chwilę obecną to tak trochę sami ze sobą konkurują.

W 2012 może nie będzie końca świata, ale koniec DDO jest dość prawdopodobny.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Asgarna
Offline
 Temat postu: Re: Turbine pragnie więcej...
PostWysłany: 09 Paź 2010, 00:44  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 22:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
Osobiście wątpię aby DDO upadło. Nawet jak podniosą ceny. Jak dla mnie oferują coś czego nie ma konkurencja. Klimat, różnorodność postaci i nacisk na grę zespołową. Chociaż niestety tych swoich atutów nie podkreślają co graczy najbardziej boli... Tak z drugiej strony kogo taka podwyżka dotknie najbardziej. Głównie nowych graczy. Ci starzy i tak mają większość wykupione z jakichś okazji i oni tylko czekają na nowe questy. Tragedii jakiejś tam nie ma, ale jak widać LOtRO przechodząc na mikropłatności tylko pokazało, że ludzie i tak będą płacić za to wszystko. Pytanie tylko czy Turbine się opamięta i nie będzie podnosić aż do kresu możliwości...
Góra
 Profil E-mail  
 
MindReaver
Offline
 Temat postu: Re: Turbine pragnie więcej...
PostWysłany: 09 Paź 2010, 10:35  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 21 Lut 2010, 19:43
Posty: 180
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo/Łódź

Serwer: Hardcore
Postacie: Shevarra(Bard Spellsinger)
Lighthope(Fighter tank)
Ilune(Favored Soul heal)
Płeć: Facet
Ano zgadzam się z Asgarną, ta podwyżka praktycznie nikogo nie dotyka poza nowymi graczami, ci co koniecznie chcą rasy i klasy i tak kupią (albo już mają), a ci którym nie zależy mają to gdzieś. Konta Vip ta podwyżka tylko promuje (może Turbine zależy najbardziej na tym stałym dopływie i te podwyżki to zachęta dla ludzi by brali Vipa? Tak to wygląda). Mnie tam podwyżki osobiście w ogóle nie ruszają (mam tylko fvs kupiony i mi starczy). O wiele bardziej dobija mnie wprowadzenie pół-elfa w tej postaci w jakiej jest (ludzie narzekają na półorka, który jest silniejszy od WF'a, ignorując bonusy WF'a do przeżywalności... pół-ork jest całkiem dobrze zbalansowany/wyważony moim zdaniem. Półelf to inna bajka jak dostaje WSZYSTKIE istotne enchanty elfa i człowieka, (łącznie z human greater adaptability i elven dexterity naraz, oraz human versality i healin amp łącznie z aa i elven arcanum itp. Do tego ma parę własnych jeszcze jak dodatkowe intimi z osobnym cooldownem. Gdzie tu jest balans?).
Góra
 Profil E-mail  
 
Asgarna
Offline
 Temat postu: Re: Turbine pragnie więcej...
PostWysłany: 09 Paź 2010, 17:37  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 22:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
Może nie róbmy offtopu i na temat półkrwistych pogadamy jak już wyjdą :) Bo to taka sama rozmowa jak niedopracowany ArcyMag czy Tiery 2 Barda. Ja na przykład nie mam Lammani więc nie wiem jak to wygląda (tylko czytam). Natomiast z tego co czytalem to właśnie Pół-Elf jest mało atrakcyjny (bo nie ma feata ani enchantów do łuku / broni), natomiast Pół-Ork jest przesadzony z tymi bonusami do dmg. Pogadamy jak już to wyjdzie i będzie można sprawdzić po 22 Października.
Góra
 Profil E-mail  
 
Lotti
Offline
 Temat postu: Re: Turbine pragnie więcej...
PostWysłany: 10 Paź 2010, 11:37  
Zabójca Trolli

Zabójca Trolli

Rejestracja: 29 Gru 2009, 02:59
Posty: 215
Favor: Dostrzeżony
ja odnosnie tych podwyzek, bo znam to juz z innej gry, a konkretnie SeeFight, czyli cos duzo gorszego jakosciowo niz DDO i dostepne na przegladarke...

tam byla bardzo podobna historia... jak gra byla mloda przez pierwszy rok, to ceny byly bardzo niewielkie za cokolwiek a wyfarmienie za darmo malo czasochlonne, a po tym pierwszym roku wszystko zaczelo mocno drozec a mozliwosci wyfarmienia malec...

wszyscy mowili, ze gra niedlugo panie i rezygnowali z gry... i...
no wlasnie, gra nadal funkcjonuje i jest jeszcze drozsza niz rok wczesniej i jakos tyle samo ludzi w nia gra...

pewnie tak samo bedzie z DDO, czyli odejda gracze z mala iloscia kasy, a zostana gracze z duza iloscia kasy, bo jak cos jest dobre (a DDO jest), to mozna celowac w coraz bardziej wymagajaca grupe klientow, a oni maja wiecej kasy...
pamietajmy tez, ze gra celuje glownie w amerykanow, ktorzy maja wiecej kasy niz europa srednio albo wschod i kupuja za TP nawet takie pierdoly jak potiony leczace

faza przedsiewziecia biznesowego zwana "dojna krowa" moze trwac zarowno miesiac jak i wiele lat, wiec nie jest powiedziane, ze ta dojna krowa nie dotrwa do konca licencji, czyli 2014 i potem lape polozy Wizard, ktory bedzie doil jeszcze wiecej, jak znam ta firme z ogolnego rynku RPG-gier (tu moge sie mylic w dacie i relacjach miedzy firmami, ale chodzi mi bardziej o ogolne wnioski niz szczegolowe dane)


wg mnie, najfajniejszy (jak dotychczas) pomysl na postac:
http://www.youtube.com/watch?v=-UqSHCIJ1jo
super zabawa:
http://www.youtube.com/watch?v=-lpFjS_7 ... re=related
Góra
 Profil E-mail  
 
Asgarna
Offline
 Temat postu: Re: Turbine pragnie więcej...
PostWysłany: 10 Paź 2010, 18:20  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 22:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
Każe MMO jest nastawione na dojenie. To nie stary Blizzard co zrobił Diablo 1 dla zabawy (oh dawne czasy...)
Teraz każdy doi. Tylko trzeba to robić umiejętnie. Dojenie krowy codziennie po 10 razy mleka da niewiele.
Na razie Turbine zarabiało w bardzo umiejętny sposób. Dawali zniżki -50% a potem promocja na podwójne punkty za 49,99$ No i każdy na to leciał bo wcześniej się wypstrykał z TP na tych promocjach -50% (bardzo często kupionych tylko dlatego, że była promocja a nie naprawdę potrzebnych :) ). W ten sposób i krowa (mając złudzenie jaki to z niej farciarz) i mleczarz (bo zarobił kasiorkę) byli zadowoleni :)

Tak naprawdę nie wiemy dlaczego podnieśli ceny dla starych ras. Przyczyn może być wiele. Natomiast tak bez wyjaśnienia, ani bez poprawienia cech tych ras to zdecydowanie zła droga. Bo daje wrażenie graczom, że Turbine chce jak najwięcej (pazernie) zarobić na grze (co oczywiście jest cały czas ich zamiarem, jakby ktoś jeszcze o tym nie wiedział...). Ktoś z działu psychologi marketingu dał tutaj ciała. Daliby drobne usprawnienia dla każdej z ras i już wszyscy by się cieszyli zamiast markotnieć.

Dziwi mnie także, że nowe rasy, mocno niedopracowane są tak drogie. Te ceny są naprawdę nieporównywalne z innymi. Nie ma żadnego wytłumaczenia dlaczego są aż tak drogie pozatym, że to nowość niesamowicie rozreklamowana (a za reklamę trzeba płacić). Przy takich cenach nie za dużo osób kupi je na początku. Po jakimś czasie powinny ceny opaść, bo nie wyobrażam sobie aby to były stałe ceny (ale może jak dużo łosi kupi od razu bo się napaliło to tutaj, niestety mogę się mylić :( ). Można jeszcze teoretyzować, że jest to taki test marketingowy jak zareagują gracze. Jak wpływy nie spadną to pewnie pokuszą się o jeszcze inne podwyżki.
Góra
 Profil E-mail  
 
Xanatos
Offline
 Temat postu: Re: Turbine pragnie więcej...
PostWysłany: 11 Paź 2010, 06:33  
Awatar użytkownika

Włóczykij

Włóczykij

Rejestracja: 28 Cze 2010, 14:46
Posty: 6
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Ruda Śląska

Serwer: Hardcore
Opis: Invisible Man
Płeć: Facet
Asgarna napisał(a):
Każe MMO jest nastawione na dojenie. To nie stary Blizzard co zrobił Diablo 1 dla zabawy (oh dawne czasy...)

Oj prawda, prawda.

Asgarna napisał(a):
Na razie Turbine zarabiało w bardzo umiejętny sposób. Dawali zniżki -50% a potem promocja na podwójne punkty za 49,99$ No i każdy na to leciał bo wcześniej się wypstrykał z TP na tych promocjach -50% (bardzo często kupionych tylko dlatego, że była promocja a nie naprawdę potrzebnych :) ). W ten sposób i krowa (mając złudzenie jaki to z niej farciarz) i mleczarz (bo zarobił kasiorkę) byli zadowoleni :)

No właśnie - promocje. Możliwe, że to właśnie tutaj liczą na prawdziwe zarobki. Najpierw kilka promocji na punkty z wielką akcją "Update 7 nadchodzi" w tle i już mamy przypływ kasy za punkty "na zapas". Potem podbicie cen podstawowych i sprzedaż dla tych co "już muszą mieć, bo i tak punkty leżą na koncie". Na koniec (środek?) okresowe "akcje promocyjne" do -50% i klient myśli, że trafił na "super okazję", gdy tak naprawdę kupuje prawie po cenie wyjściowej pierwotnego produktu (~650 TP za HO, w porównaniu z ~700 TP za "starą rasę"). Marketing w najlepszym (najgorszym?) wydaniu.

Asgarna napisał(a):
Dziwi mnie także, że nowe rasy, mocno niedopracowane są tak drogie. Te ceny są naprawdę nieporównywalne z innymi. Nie ma żadnego wytłumaczenia dlaczego są aż tak drogie pozatym, że to nowość niesamowicie rozreklamowana (a za reklamę trzeba płacić).

Nie wiem, czy dopracowane, czy nie (jeszcze nie widziałem pełnej listy możliwości tych ras) ale tak to już jest - aby dopracować nowy produkt trzeba czasu i pieniędzy. Jeśli się poskąpi na jednym i/lub drugim, to potem trzeba poprawiać a praktyka wykazała, że najlepszymi testerami są gracze, którzy jeszcze potem podziękują za to, że się poprawiło zgłaszane przez nich błędy.

Osobiście zacząłem grać w DDO dlatego, że udostępnili produkt "za darmo" - instalujesz, grasz, oceniasz i decydujesz, czy warto w to się dalej bawić. Jak masz wątpliwości, to okres próbny się nie kończy - możesz nadal grać za darmo. Po podjęciu decyzji "kupuję" dostajesz nowe możliwości w grze i będziesz miał dostęp do tylu z nich ile chcesz (pomijam zasobność portfela). Podwyżki cen i słaby odzew na prośby/pytania graczy pozostawiają pewien niesmak ale jak na razie zamierzam nadal grać chociaż bez pół-orka barbarzyńcy, którego miałem zrobić nie dlatego, że jest pakowny (no dobra, to też), ale dlatego, że "do siebie pasuje" podobnie jak np. krasnolud tarczownik.
Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|