Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 18 Kwi 2024, 22:30


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
Lotti
Offline
 Temat postu: system wartosci w swiecie Eberron-DDO
PostWysłany: 24 Maj 2010, 13:14  
Zabójca Trolli

Zabójca Trolli

Rejestracja: 29 Gru 2009, 02:59
Posty: 215
Favor: Dostrzeżony
naszla mnie wazna reflekscja po przeanalizowaniu wypowiedzi NPC dajacych zlecenia misji...

mianowicie zauwazylem prawidlowosc, ze pierwsza rzecza na obronie ktorej zalezy zleceniodawcy jest ZYSK danego zleceniodawcy tudziez Domu, ktory on reprezentuje. np.
- Jorasco licza na lukratywny zysk ze odkrytych artefaktow w Redwillow
- Kundarak podobnie w Korromar
- ktos tam mial zyski miec z transportu towarow
- oficer Denaith mortwi sie o swoja reputacje dowodcy, potem o reputacje Domu jako obroncow, a na kocu dopiero o przewoznikow karawan w Archer Point
- itp...

troska o pracownikow, naukowcow i innych zaangarzowanych do danego przedsiewziecia jest do piero na drugim miejscu. na pierwszym jest zawsze obrona ZYSKU ewentualnie pozycji politycznej. bardzo dobrze to widac w dialogach, w ktorych jest pytanie: dlaczego nie zatrudnisz do roboty Srebrnego Plomienia?
- odpowiedz: bo zniszcza inwestycje przy okazji ratowania kogos z klopotow, a przeciez chodzi o to, zeby inwestycje uratowac a kogos to przy okazji.

zachodze wiec w glowe, czy to jest taki swiat, ze system wartosci stawia ZYSK na pierwszym miejscu (ktos ma moze dostep do opisu swiata?), czy tez amerykanska mentalnosc jest taka, ze zysk jest przed wszystkim innym?

bo co ma zrobic postac o dobrym charakterze? chyba najpierw ratowac kogos, kto jest w niebezpieczenstwie? jakos mi to podejscie zysku nie pasuje do glownej idei D&D. ktos ma moze inne wytlumaczenie na ta sytuacje? zachecam do wymiany pogladow oczywiscie osoby, ktore interesuja sie fabula i dialogami, bo do osob klikajacych tylko, zeby wziasac questa moj tekst nie trafi raczej.


wg mnie, najfajniejszy (jak dotychczas) pomysl na postac:
http://www.youtube.com/watch?v=-UqSHCIJ1jo
super zabawa:
http://www.youtube.com/watch?v=-lpFjS_7 ... re=related
Góra
 Profil E-mail  
 
MindReaver
Offline
 Temat postu: Re: system wartosci w swiecie Eberron-DDO
PostWysłany: 24 Maj 2010, 16:02  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 21 Lut 2010, 19:43
Posty: 180
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo/Łódź

Serwer: Hardcore
Postacie: Shevarra(Bard Spellsinger)
Lighthope(Fighter tank)
Ilune(Favored Soul heal)
Płeć: Facet
Ja to powiem tak: odwzorowuje to realia czasów, w których gra się dzieje (czyli powiedzmy późne średniowiecze). Wystarczy spojrzeć na cechy, jakie tworzyły się w tamtych czasach (a domy właśnie wyglądają jak taki cech). Nie mówiąc o podejściu np: szlachty do reprezentantów klas społecznych, które były niżej niż oni. W późniejszych czasach tworzyło się to samo, czasem nazwy się zmieniały, albo role u góry.

Ale muszę sprawdzić w grze questy, bo niewiele przeczytałem faktycznie. Niemniej to jak o tym piszesz przypomina mi bardziej po prostu historię niźli obecny amerykański trend do zysku o jakim wspominasz. Widać autorzy gry po prostu są realistami, a nie idealistami ;p

Co do świata Eberonu to nie pamiętam, dawno to było kiedym po niego sięgnął (przy okazji wydania 4 ed DnD). I to też powierzchownie tylko (bo zawiodłem się na systemie, w którym chciałem ten świat wykorzystać, to porzuciłem Eberon)


Ostatnio edytowany przez MindReaver, 24 Maj 2010, 19:24, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil E-mail  
 
Shagh
Offline
 Temat postu: Re: system wartosci w swiecie Eberron-DDO
PostWysłany: 24 Maj 2010, 19:12  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 10 Wrz 2009, 21:18
Posty: 108
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Shagh - monk.
Płeć: Kobieta
Mnie nie dziwi nastawienie na zysk. Pamiętajmy ze Stormreach to na tym kontynencie obecnie największe miasto (z tego co wiem i słyszałem od innych obeznanych z Eberronem). Dodatkowo jest to miasto mocno uzależnione od handlu i jest młodym miastem które się rozwija dopiero. Nastawienie Deneith też mnie nie dziwi. Największa siła militarna w mieście, spadek reputacji = bunt. Dziwi mnie że The Twelve jest dość hmmm... ciche.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Lotti
Offline
 Temat postu: Re: system wartosci w swiecie Eberron-DDO
PostWysłany: 24 Maj 2010, 21:37  
Zabójca Trolli

Zabójca Trolli

Rejestracja: 29 Gru 2009, 02:59
Posty: 215
Favor: Dostrzeżony
The Twelve odebralem jako swego rodzaju "cicho-ciemnych" dzialajacych za plecami Domow, zwlaszcza Coin Lordsow. interesuja sie wszelkimi przedmiotami zwiazanymi z wiedza "tajemna". pierwszy raz dowiadujemy sie o tym biorac misje na wysepce w harbor, tam gdzie lodowisko Risii.


wg mnie, najfajniejszy (jak dotychczas) pomysl na postac:
http://www.youtube.com/watch?v=-UqSHCIJ1jo
super zabawa:
http://www.youtube.com/watch?v=-lpFjS_7 ... re=related
Góra
 Profil E-mail  
 
Owczy
Offline
 Temat postu: Re: system wartosci w swiecie Eberron-DDO
PostWysłany: 27 Maj 2010, 12:41  
Awatar użytkownika

Zaprawiony w Bojach

Zaprawiony w Bojach

Rejestracja: 02 Mar 2010, 10:41
Posty: 83
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Gliwice

Serwer: Hardcore
Postacie: Koniasz - Fighter 19 - człowiek
Parma - Fvs 20 - Elf
Anchel - Bard/rouge 8/2 - Drow
Płeć: Facet
Hm nie oszukujmy się. W większości światów fantasy zysk jest na pierwszym miejscu, a że przy okazji się świat uratuje. Drobnostka.
Kontynent na który rozgrywa się akcja gry, jest na nowo odkrywanym kontynentem. Wszystkie organizacje, które się tutaj zjawiły liczą na zysk i żeby jak najwięcej zagarnąć dla siebie. Za to stormreach jest przede wszystkim miejscem gdzie cały bandy awanturników próbują wyjść na swoje, bo jest to miejsce nowego startu dla wielu z nich. Fakt są różnorakie organizacje, które mają szczytne cele, ale to raczej mniejszość
Polecam poczytać podręcznik Secrets of Xen'drik. Miła lektura i ciekawe informacje :)


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Wujek Google [Bot] oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|